Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Wotofo Serpent Mini İnceleme

29 Haziran 2016
Wotofo Serpent Mini İnceleme
 • inceleme
  Inceleyen: cgunes  Wotofo Serpent Mini , tek coil ile kullanılan bir mini rta tank . 22mm çapında ve 29mm yüksekliği ile oldukça ufak , ufak boyutlarına rağmen 3ml likit kapasitesine sahip.
  Wotofo'nun diğer modellerindede kullandığı kutunun içinde geliyor . Yanında yedek camı , yedek o-ring ve vidaları , 3 adet hazır sarılı twisted coil , japon organik pamuk ve allen anahtarı bulunuyor.

  [​IMG]

  Paslanmaz çelik ve pyrex cam malzemeden üretilmiş . Altın kaplama 510 pini bulunuyor. Alman yapımı Peek insulator kullanılmış. Siyah ve metalik renkleri var. Kaliteli işçilik ile üretilmiş, parçaları çevirirken dişliler takılmıyor.

  [​IMG]

  Her seviyede kullanıcıya hitap ediyor , kullanım ve sarım kolaylığı ile yeni başlayan kullanıcılarada rahatlıkla önerilebilecek bir tank.

  [​IMG]

  Hava miktarı ayarlanabiliyor, likit besleme kontrolü mevcut değil. Kısa ve geniş , hoş görünümlü , iki katmanlı bir driptip i var, bu şekilde driptip in fazla ısınmasını önlemeye çalışmışlar.
  Tankı ters çevirip , likiti boşaltmaya gerek kalmadan deck kısmını çıkartabiliyorsunuz. Pamuk değişimi için bu büyük kolaylık sağlıyor, likitin bitmesini beklemenize gerek kalmıyor.
  Likit dolumunu tankın tepesini açıp gerçekleştiriyorsunuz.

  [​IMG]

  Geniş likit besleme kanallarına sahip. Pamuğu bu deliklerin içine yerleştirseniz bile yeteri kadar geniş olduğu için besleme sıkıntısı yaratmıyor. Birçok tankta yeterli besleme alabilmek için , pamuğu deliklere yerleştirmek yerine tam tepe hizasında bırakmanız gerekir .

  [​IMG]

  Coilleri vidaladığınız postlar alışık olduklarımızdan farklı . Coilin bacaklarını yatay olarak vidalıyorsunuz. Eğer ince tel kullanırsanız telin vidaların orta hizasına denk gelmesine dikkat etmeniz gerekiyor aksi halde vidanın altına kayıp boşa düşüyorlar. Ben sarım yaparken kalın Clapton tel kullandığım için tel alta kaymasına rağmen yinede vida tarafından sıkıştırıldı. Bu vidaların çapı bir parça daha büyük olmalıydı , böylece teli ortalamak için uğraşmak gerekmezdi. Biraz eliniz alıştıktan sonra bu bir problem olmaktan çıkıyor ve kolayca teli yerleştirebilir hale geliyorsunuz.

  Coillerinizi hazırlarken , sarmaya başladığınız yöne dikkat etmeniz gerekiyor , saat yönünün tersine doğru sararak ilerlemelisiniz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Tankı denemek için 3mm iç çapında , 5 tur sarımlı Fused Clapton coil kullandım. Besleme içinde Fiber freaks wick kullandım.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Normalde daha yüksek performanslı olmaları sebebiyle dual coil sarım yapılabilen tanklar kullanıyorum ve uzun süredir single coil sarımlı bir tank kullanmamıştım.
  Single coil olmasına rağmen bu tankın aroma performansı şaşırtacak derecede iyi. Basit , ufak , kullanımı kolay ve yüksek performanslı bir tank yapmışlar. Buhar üretimi orta seviyede denilebilir ama aroma performansı çok iyi. 30-35 watt aralığında hava ayarı orta seviyede kullanıyorum. Ciğer çekimine uygun fakat çok rahat ciğer çekimi diyemeyiz, bir parça kısıtlanıyor hava. Sigara içiminede uygun hale yaklaşıyor ama bu seferde hava akışı yeteri kadar kısıtlı olmuyor . Hava akışı , uç noktalara gitme ihtiyacı duyulmadığı sürece güzel. Kullandığım süre boyuncada herhangi bir şekilde likit sızdırması olmadı.

  Sonuç itibariyle single coil ile çok yüksek aroma performansı verebilen , kullanımı ve pamuk değişimi kolay, ebatları oldukça küçük ve gayet başarılı bir tank. Küçük boyutlu , single coil kullanıma uygun , aroma performansı yüksek tank arayanlar için öneririm. Yeni başlayanlarada rahatlıkla önerilebilecek bir tank.  Wotofo Serpent Mini , Ave40 tarafından inceleme amacıyla tedarik edilmiştir.
  https://www.ave40.com/store/wotofo-serpent-mini-rta-tank.html

  Düzeltme;
  Firma tarafından tankın kapasitesi 3ml olarak açıklandığı halde bu veri yanıltıcı. Gerçek kapasitesi zorlayarak 2,3 ml , eğer pamuğuda ıslatacaksak 2,5 ml.
  Uyarısı için @ahk34 'e teşekkür ederim.


  Not : Wiki'ye eklenen inceleme @cgunes tarafından yapılmıştır. Konu için linke tıklayınız.

  http://www.esigara.us/konu/wotofo-serpent-mini-İnceleme.23919/
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.