Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İnceleme Joyetech Cuboid 150w TC

21 Şubat 2016
İnceleme Joyetech Cuboid 150w TC
 • inceleme
  Inceleyen: meczuup
  Merhaba arkadaşlar, @Heaven Gifts çekilişten kazanmış olduğum cuboid modun sizler için ön bakış videosu çektim. Ardından bir tam detaylı inceleme videosu çekeceğim bu başlıktan devam ederim diye düşünüyorum. Video biraz amatörce oldu, ilk deneyimim sürç-ü lisan ettiysek affola.


  Hemen size burdan da bir artısını eksisini yazayım.

  Artılar;
  Metal tasarım.
  Çift 18650 pile göre küçük boyutlar.
  Manuel TCR
  Güncellenebilir Çip.
  Pil kapağı.

  Eksiler;
  Parmak izi tutması.
  Ateşleme tuşunda ki boşluk(Hepsinde mi var yoksa bende ki mi öyle bilmiyorum)
  Biraz ağır olması.

  Genel olarak; beğendim cihazı, bu fiyat aralığında(40-44$) 150w manuel tcr girişi olan güncellenebilir çipli bir cihaz yok.
  En yakın takipcisi, yihi sx330 v2 çipli İPV D5
  IPV D5 elime geçince ikisini kıyaslayan bir video hazırlayabilirim.

  Teşekkür ederim.


  inceleme
  Inceleyen: founder


  [​IMG]


  Öncelikle @gearbest ailesine http://www.esigara.us/konu/gearbestten-cubis-ve-cuboid-cekilisi.16450/ yaptıkları ve kazandığım çekiliş için teşekkür ederim. Ürün elime hızlı bir şekilde ve sorunsuz olarak geçti. Posta bilgilerimin alınmasını takiben 1-2 gün içerisinde Singapore Post ile gönderim yaptılar. Forum üzerinden ö.m. ile hemen bilgilendirildim ve takip numarası verdiler. Daha sonra Türkiyeye giriş yapması ve İzmir'e ulaştığında tekrar bilgilendirildim. Açıkçası bu kadar hızlı gelmesini beklemiyordum :) Bu süre zarfında ilgisini sürekli gösteren @gearbest kocaman bir alkışı hak ediyor :)


  [​IMG]


  Öncelikle 5 gündür cihaz ile farklı sarımlar ve atolar denedim.


  Kantal ile yaptığım subohm ve 1ohm üstü tüm sarımlarda keyifli bir içim sağlıyor. Güncelleme yaptıktan sonra çıkış gücü 200w'a kadar çıkabildiğinden ikili yada üçlü tüm sarımlar için yeterli olduğunu düşünüyorum. Obs Cruis ile kantal dual coil de hiç sıkıntı çıkarmadı. Eğer yüksek bir watt çıkışı arıyorsanız sizin için ideal olabilir.


  Ni200 0.15 ohm single coil TC denemelerin de, elimde olan evic vtc mini 75w'a göre daha başarılı olduğunu farkettim. Sanırım cuboid serisinde chip ile ilgili düzeltmeler yapmışlar. Evic vtc mini'de yaşanan erken dry burn protection bu mod'ta çok daha az yaşanıyor. Sıcaklık değeri olarak 170-230 C (30-40W) lar arasında değerler kullandım. Bu aralıkta genel olarak 200 C te keyifli bir içim alabiliyorsunuz. Ateşleme sırasında cihazının üzerinde ki sıcaklık, genelde girdiğiniz değerin 20-30 C aşağısında kalıyor. Ama içimi etkileyen bir unsur olarak görmedim. İlerleyen sürüm yükseltmeler ile gidirelebilir.


  SS316L teli ile denemelerim devam etmekte. SS tel ile powermo'ta sorunsuz olarak çalışıyor. TC kısmıyla ilgili bir kaç pamuk testi yaptıktan sonra sağlıklı bir şeyler söyleyebilirim.


  Cuboid 200W TC modun özellikle 2 pil ile çalışması, tc mod ile tüm gün kullanımda neredeyse altından kalkabiliyor. Pil olarak 2 adet LGHB2 3000mAh kullanıyorum ben. Şuana kadar bir sıkıntı yaşatmadı.


  [​IMG]


  Boyutlarını karşılaştırabilirmeniz için kardeşi evic vtc mini ile bir fotoğrafını ekledim. Boydan ~9mm enden ~6mm ve kalınlık olarakta ~4mm kalın. Eli ufak arkadaşlar biraz yadırgayabilir :D Benim fikrim iki pilli bir mod için büyüklüğünü gayet güzel ayarlamışlar. Daha ufak boyutlarda iki pilli mod bulmak zor olabilir.


  Ağırlığı konusunda iki pilli olmasının yanında kasa olarakta kardeşine oranla biraz daha ağır kalıyor. Çok rahatsız edici olmadığını düşünüyorum.


  Almayı planlayan arkadaşlara şimdiden hayırlısı olsun diyorum :)
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.