Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Çin üreticilerini tanıyalım

7 Şubat 2016
Çin üreticilerini tanıyalım
 • inceleme
  Inceleyen: sihirlibuhar

  Şahsi araştırmalarım, duyduklarım, gördüklerimdir, bilgilerle ilgili %100 doğruluk iddia ve ifade etmiyorum...

  Joyetech: Alanında fenomen. Kim ne derse desin belli bir kalite çıtasını daima muhafaza eden bir firma. Janty firmasının bulduğu, Ovale firmasının geliştirdiği Ego modelini yaygınlaştırarak buhar cihazlarının bugün olduğu hale gelmesine ön ayak oldu. İş buhar cihazı mucidi Ruyan'a kalsaydı nerelerde olurduk Ruyan'ın sitesine girip ürün gamına baktığınız an anlayabilirsiniz. Ruyan şu sıralar işi tamamen elinde bulundurduğu patentle ona buna dava açmaya döktü. Joyetech'e devam edelim, bu firmadan almış olduğunuz her ürün firmanın marka garantisi altındadır. Yani ne yaparsan yap demezler adama. Ürünlerinin ve markalarının arkasındadırlar. Genel eğilimleri Ego tip ürünlerin satışı olsa da Ovale'nin geliştirdiği Emini modelinin klonu olan Eroll modelleriyle "gerçek görünümlü buhar cihazı" kulvarını resmen dağıtmış, ardından piyasaya sürdüğü Evic modeliyle mod cihaz satışına ağırlık veren rakiplerine "bende buradayım" mesajını vermiştir. Cihaz başarılı mıdır, görecelidir, ancak şahsi kanaatim en azından inşa kalitesi açısından Joyetech firması çok daha iyisini yapabilecek durumdadır ancak stratejik olarak piyasanın nabzını tutmak istemiş olabilir. Ovale'nin bulduğu Evic modeliyle birlikte gelen bilgisayar ara yüzü, yazılım güncelleme seçeneği ise cihaz ilk piyasaya çıktığında insanları dumura uğratmıştır. (u an Janty firmasınında benzer bir ürünü var) Unutmadan Joyetech'in ilk mod hamlesi Ego tipli 18650 pil alan 18650 VV modelidir. Firmanın benim bildiğim clearomizer üretimi yoktur, neden girmediklerini de anlayabilmiş değilim açıkçası. Bunun yanısıra tank sistem+atomizer üretiminde güçlüdür, 306 doğrudan damlatma atomizer üretimi vardır, keyifli cihazlardır, Ego-C modeliyle birlikte ürettiği mevcut atomizerlerde alışkın olduğumuz "atomizer biter, çöpe gider" yerine gövdenin yerinde kaldığı, ancak atomizer kısmının yenilenebildiği sisteme geçmiştir. Son olarak daha büyük sıvı kapasitesine sahip olan ECA modeliyle EGO-Tank üretim geleneğini Ego-C ile ortaya çıkan atomizerleriyle bütünleştirmiştir. ahsi kanaatim Ego-T ve 306 atomizerleri dışında Joyetech atomizer konusunda başarılı değildir. Son olarak Joyetech firmasının en temel özelliklerinden biride hiçbir stoğunu heba etmemesidir, Ego-T için ürettiği bir parçayı 10 sene sonra size bambaşka bir cihazında sunabilir.

  Smok: Değişken gerilim cihazların atası olarak Robust Rider kendini ilan eder. Zaten bu cihaz Lavatube modelinin öncülüdür. Ancak değişken gerilim pazarında pastanın en büyük kısmını uzun süre değişken gerilimin mucidi olan Çinliler yerine Amerikan firmaları yemiştir. Volcano firmasının Lavatube modeliyle açtığı yoldan Provariler, Buzz Prolar vb. kelimenin tam anlamıyla yol almışlardır. Bu durumu tersine çeviren firma ise Smok firmasıdır. V-Max modeliyle Amerika'daki muadillerini ve kullanıcıları afallatmış, ardından piyasaya sürdüğü Z-Max modeliyle ise Provari dışında neredeyse Amerika'da değişken gerilim üretip satan yerleşik firmaları tamamen gündemden düşürmüştür. Volcano'nun can havliyle piyasaya sürdüğü yeni Lavatube modelinin deyim yerindeyse çakılmasının en önemli nedeni V-Max ve Z-Max olmuştur. Ancak Smok yakaladığı tüm bu ivmeye rağmen benim yine şahsi kanaatim çakal bir firmadır. Örneğin Sigelei çıkarana kadar (veya kendisi çıkarttırana kadar) paslanmaz çelik model yerine krom satmaya devam etmiştir. Yine tuş takılması gibi kronik bir hastalığı çözmemekte direnmiş ve hala da bildiğim kadarıyla direnmektedir. Sadece yay değişimiyle çözülecek bu problemi normal bir firmanın sürdürebilme ihtimali var mıdır? Kaldı ki üreticisi dahi belli olmayan Vamo markasının böyle bir problem karşısında tüm ürünlerini yeni kapakla değiştirdiğini hatırlayalım. Velhasıl Smok çakal firmadır ancak piyasanın oyuncularından biridir ve gözardı edilemeyecek bir durumdadır. İyi bir kloncudur. Hissettirmeden klonlar. Örneğin Groove İnnokin MVP muadili çıkmıştır, gerçi Smoktech ama ben önceden Gripper çıkardım diyecektir ancak Gripper harici pille çalışıyordu, bu nedenle dahili Groove dahili pille çalışan MVP sonrası çıktı. Örneğin SID modeli tamamen Evic'in piyasasından pay almak adına çıkartılan bir cihaz olup, menü/ekran yapısının Sigelei Z-Max'le birebir olması, performansın Z-Max'le birebir olmasıda Smok'un çakallıklarından biridir. Smok clearomizer üretir CE4 kısmına Redux adını vermiştir, kullandım, kalitelidir. Vivi Nova tip clearomizerleri bulunur, kullandım kalitelidir. Tank carto sistemin ucuz yollu çözümü olan DCT tankların babasıdır, ciddi üretimi ve satışı vardır, kullandım, idare eder. 510 tip Cartomizerleri kalitelidir, DCT tank cartomizerleri kalitelidir. 510 doğrudan damlatmalı atomizerleri berbattır. RDA-RBA sistemleri genel olarak piyasada kabul görür, RSST modeli ciddi övgü almış ve almaktadır. Kear adıyla adlandırdıkları Ego tip ürünleride mevcuttur, kullandım, kalitelidir. Unutmadan Çin piyasasından çıkan belkide ilk mekanik mod çalışmasıda bu firma tarafından yapılmıştır. Telescope modeli halen en sık kullanılan bir mod tipi haline dönüşmüştür. İlk piyasaya ürün sürdükleri telescope modellerinde hava deliği koymayı unutmuşlardı ama:) olsun yine öncü olmuşlardı. Sonuç olarak ne kadar çakal desem de ürünlerini takip eder ve kullanırım. Son zamanlarda merakımı cezbeden kickleri, en yakın zamanda onunla da birlikte olacağız.

  İnnokin: Kesinlikle çok ciddi bir firmadır. Joyetech kadar kurumsaldır. Kimseyi taklit etmez, özgün ürünler üretir. Bu özgünlük sevdasından geçmişte büyük sıkıntılar yaşadıkları vakadır. Örneğin itaste VV modeliyle mevcut ve yaygın Ego tip pillere rest çekmiş, ürünlerine ego yuva dahi koymamıştır. Kendine özgü mıknatıslı başlık sistemleri ile yürümeye çalışmıştır. Dikkat çekmiş midir, çekmiştir. Yine bir çok kişi tarafından bilimeyen gerçek görünümlü sigara kategorisindeki AIO modeli bana göre hala Eroll kadar ciddi bir üründür. Hatta İnnokinciler ilk kez bu üründe bugün MVP'de bulunan hem şarj olan, hem de sair cihazları şarj edebilen bir model geliştirmişlerdir. Sonrasında MVP modeliyle 2600 mah dahili güce sahip bir cihazı piyasaya sürerek sükse yapmışlardır. Bu cihazın en önemli özelliği ise ego yuvaya sahip olmasıdır. Yani İnnokin MVP ile birlikte "tamamen özgün ve markaya bağımlı" cihazlarla ilgili görüşünü değiştirmiştir. Bu ivmeyle birlikte mevcut İnnokin itaste VV modellerininde ego yuvaya sahip olması kaçınılmazdı ve şu sıralar neredeyse ilk nesil cihazlar satılmıyor. İnnokin clearomizer üretiyor, mevcut ürünlerine geçmeden önce bir bilgi vereyim, örneğin şu an bulunması güç olan TİDY modeli bugün kullanılan alt bobinden ısıtma teknolojisinde öncüdür, rast gelirseniz denemenizi öneririm. MVP ile eş zamanlı ortaya çıkan iclear clearomizer serisinde ise yine İnnokin'in "ben farklı olacağım" prensibi göze çarpar, İnnokin CE4-CE5 tarzı clearomizer üretmiştir, ancak alışılmadık şekilde ürün dual coil özelliğine sahiptir. Dolayısıyla bir anda başarıya ulaşılmış, ardından Vivi Nova benzeri büyük tank kapasitesine sahip cihazların pazarına göz kırpılarak aynı teknolojiyle iclear 30 modeli piyasaya sürülmüştür.Onunda başarısı malumdur. İclear ailesi şu an daha küçük kapasiteli iclear 10 ve iclear 10s'le büyümeye devam etmektedir. Gelelim İnnokin'in mod serüvenine bu konuda bir süre sessiz kalan veya MVP'yi öne süren İnnokin 3-4 ay önce teleskop özellikli değişken gerilim cihazı SVD'yi piyasaya sürmüştür. Cihaz çirkindir ancak kalitesi ve performansıyla muadil gösterildiklerinden açık ara öne çıkmıştır. Son olarak piyasaya sürülen 134 modeli ve hemen arkasından piyasaya girecek olan VTR modeli ile İnnokin yine kafasına göre ancak kullanıcıları etkileyecek ve memnun edecek cihazları üretmeye devam edeceğini göstermiştir. Sonuç olarak İnnokin her yönüyle dikkate alınması gereken ciddi bir üreticidir.

  Sigelei: Ya da Smok'un üvey kardeşi mi desek:) Önce Smok'un telescope modeline hava deliği koymamasını kullandı:) (Diğer yazımda unutmuşum), bu üründe de Smok'u paslanmaz çelik üretmeye zorladı:) Sonra sustu, V-Max gündem olunca bu defa V-Max'i klonladı ama dedi ki hava deliği koymayan Smok şimdi bunda da bir şey unutmuştur. Smok'un unuttuğunu bulmakta zorlanmadı, Smok V-Max "performans canavarı" yapacağım mantığıyla yığın pille çalışan bir cihaz üretmiş, ancak bu cihazın tek pille de çalışabilmesi özelliğini atlamıştı. Sigelei bu açıktan da faydalandı ve klonuna bu özelliği de ekledi. Ufak ufak adını duyuran Sigelei'nin kaderini asıl değiştiren model ise Z-Max oldu. Smok Z-Max'i çıkarmış ciddi beğeni toplamış ancak yine bazı şeyleri unutmuştu. Sigelei önce ekran görüntüsü, menü sistemini değiştirdi, sonrada cihazı yine ve nedense Smok'un karşı olduğu:) paslanmaz çelik malzemeyle buluşturdu. Bu arada Pbusardo'da "ya bu Smok Z-Max"den iyi mealinde vurunca kırbacı bizim "kloncu Sigelei" oldu "ne yaparsanız daha iyisini yapan Sigelei" Beni bu olaylar olurken en çok güldüren ise Smok'un Z-Max'in mini hamlesine karşılık Sigelei'nin uzun süre düşünmesi olmuştu. Ama çözüm gecikmedi, Smok bu defada Z-Max mini'nin uzatma Aparatlarını karneye bağlamıştı. 18350 iyiydi ama nereye kadardı. Bizim Sigelei'de düşündü taşındı ve teleskobik Z-Max'i çıkarıverdi, Smok'a al bakalım "ister mini, ister dev" dedi:) Ha aklı hala Z-Max minide olan Sigelei'ciler ortalık yatışınca renkli Z-max mini çıkardığını not olarak belirtelim. Özel başlık açtığım için fazla uzatmayayım kloncu veya Smok'un üvey kardeşi, ya da danışıklılar, bütün bunlara rağmen Sigelei'nin bugün geldiği nokta göz kamaştırıcı. Bahsetmeden geçmeyeceğim "Kick" olayı nasıl olağanüstü bir hamleydi be kardeşim! Evolv'ye Kick 2'yi çıkarttırdılar resmen:) Sonuç, klonculuğunla, son zamanlarda ünlü markalara uzanarak geliştirdiğin mekanikçiliğinle seni seviyoruz.

  Devam edeceğim....
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.