ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

pasolvon

Dünyalı
Evde iken esigara ile mutfakta pinekleyen bi ben değilmişim sizi görünce yanlız olmadığımı anladım hocam salonda çocuk var diye hanım içirtmiyor. Sonra da mutfaktan çıkmıyorsun diye bide laf ediyo bu kadınları anlamak gerçekten zor
Aynı durumdan müzdaribiz üstad . Çocuklar görmesin ve nikotine maruz kalmasın diye mutfakta içerim ben de ev içinde.

• Beğendim
Tepkiler: trkpk ve emo27

emo27

E-Sigara Veteran
ESF Hakem Heyeti
Aynı durumdan müzdaribiz üstad . Çocuklar görmesin ve nikotine maruz kalmasın diye mutfakta içerim ben de ev içinde.
Sizin sistem güzel aslında hem güçlü vw mod hemde ufacık. Ama şarjı bir tam günü çıkartıyor mu? Modlara alıştıktan sonra ego pil falan kesmiyor artık. 0.40 teli cayır cayır yakması lazım ki anca kessin

pasolvon

Dünyalı
Sizin sistem güzel aslında hem güçlü vw mod hemde ufacık. Ama şarjı bir tam günü çıkartıyor mu? Modlara alıştıktan sonra ego pil falan kesmiyor artık. 0.40 teli cayır cayır yakması lazım ki anca kessin
Ben bu sistemi 1 haftadır kullanıyorum. Hanadan geçtim yaz için az yer kaplasın diye. Bu istickte bir gariplik var tellerle ilgili. Daha alışamadım diline. Kayfun 32lik tele 1.5ohm sardığımda sabah 8 den akşam 10a doğru bitiyor pil. Yaklaşık 6ml likit ancak tüketiyorum. Ama 20lik nr r nr telli protank coili sardığımda 1.8ohm neredeyse 3 tank 7.5ml likit tüketiyorum günün sonunda ama şarj yarıya bile inmemiş oluyor.

Gerçi şu var. 32lik tele 10 12 watt verirken 20lik nr r nr tele 8 9 watt veriyorum. Muhtemelen bundan kaynaklanıyor.

• Beğendim
Tepkiler: emo27

emo27

E-Sigara Veteran
ESF Hakem Heyeti
Ben bu sistemi 1 haftadır kullanıyorum. Hanadan geçtim yaz için az yer kaplasın diye. Bu istickte bir gariplik var tellerle ilgili. Daha alışamadım diline. Kayfun 32lik tele 1.5ohm sardığımda sabah 8 den akşam 10a doğru bitiyor pil. Yaklaşık 6ml likit ancak tüketiyorum. Ama 20lik nr r nr telli protank coili sardığımda 1.8ohm neredeyse 3 tank 7.5ml likit tüketiyorum günün sonunda ama şarj yarıya bile inmemiş oluyor.

Gerçi şu var. 32lik tele 10 12 watt verirken 20lik nr r nr tele 8 9 watt veriyorum. Muhtemelen bundan kaynaklanıyor.
32 lik telin çektiği akım ile 020 lik telin çektiği akımlar çok farklı hocam normal bir durum nekadar düşük akım okadar uzun süre dayanan pil.

ademc

E-Sigara Kullanıcısı
Bir hanacı olarak yaz modeli olarak istick 20w ve bending adapter, tepesine de üşengeç işi protank 2 seçtim kendime. Kırıyorsun belini atıyorsun eskiden sigarayı koyduğun cebine. Bitti gitti.

Fotoğraflar için de teşekkür ederim. Bir tane sipariş geçtim. Bu metodun en büyük getirisi dışarıda taşımaya uygun görünmeyen ama sevdiğimiz atomizerlerin boyut dezavantajını ortadan kaldırması olarak göründü; bu metot bana uyarsa Taifun GT2'mi dışarıda da kullanma şansım olacak. Aynı bakış açısıyla Kato almayı da düşündüm ama çok ağırmış, vazgeçtim.

Haymatlos

E-Sigara Güru
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Resim de ekleyeyim tam olsun.

e06a030d3b06510146cd9757598641ba.jpg

d6ed649bf585ca50b92c3342d823f614.jpg

66be8c09b1cde1bc67131f3841c875b5.jpg
Bending adaptor ohm oynamasi yapiyor diyolardi hocam

pasolvon

Dünyalı
Fotoğraflar için de teşekkür ederim. Bir tane sipariş geçtim. Bu metodun en büyük getirisi dışarıda taşımaya uygun görünmeyen ama sevdiğimiz atomizerlerin boyut dezavantajını ortadan kaldırması olarak göründü; bu metot bana uyarsa Taifun GT2'mi dışarıda da kullanma şansım olacak. Aynı bakış açısıyla Kato almayı da düşündüm ama çok ağırmış, vazgeçtim.

Hocam Taifun GT2 maalesef bending üzerinde güzel durmuyor. Duruyor da çapı 23mm olduğundan bending tam olarak kırılmıyor.Protank gibi aerotank gibi ya da nautilus mini gibi bir atomizer takarsanız ancak tam kırılabilir.

dmttevfik

E-sigara Meraklısı
üstatlar dururken laf düşmez ama yine de fikrimi beyan edeyim. bugün egrip aldım forumdan 2. el. daha önce aspire ce5 ve vision spinner kullanıyodum ufak bir değnek gibi gezdiriyordum. e grip minicik bişeymiş. pantolonun cebinde hiç rahatsız etmedi. performansı da süper. daha üstün rbalar rdalar modlar vs ler vardır tabi ama ben kullanmadım bilmiyorum. bana göre en kralı e grip şu anda. bazen cehalet mutluluktur :)

DuMaNs

E-Sigara Tecrübeli
üstatlar dururken laf düşmez ama yine de fikrimi beyan edeyim. bugün egrip aldım forumdan 2. el. daha önce aspire ce5 ve vision spinner kullanıyodum ufak bir değnek gibi gezdiriyordum. e grip minicik bişeymiş. pantolonun cebinde hiç rahatsız etmedi. performansı da süper. daha üstün rbalar rdalar modlar vs ler vardır tabi ama ben kullanmadım bilmiyorum. bana göre en kralı e grip şu anda. bazen cehalet mutluluktur :)
Kesinlikle haklısın ecigte çalışan bi cihazın var ise seni tatmin ediyorsa cehalet kesinlikle mutluluk emin ol öyle diğer türlü çok para gidiyor çoookk..

dmttevfik

E-sigara Meraklısı
Kesinlikle haklısın ecigte çalışan bi cihazın var ise seni tatmin ediyorsa cehalet kesinlikle mutluluk emin ol öyle diğer türlü çok para gidiyor çoookk..
katılıyorum hocam. elektronik sigarayı sağlığın yanında biraz da maddiyat için aldım. her cihazı deneyecek kadar bütçem yok malesef. tek atımlık barutumu e gripe kullandım ve memnun kaldım. bataryası bozulmadığı sürece bununla epey yürürüm.
bir de hocam likit çok önemli. şu anda övdüğüm egripin içine ismini vermeyeceğim eski toprak setlerin yanında hediye verilen :) bir likit koyunca yine aynı boğaz yanması yine aynı buhar yetersizliği ve eser miktarda aroma. cihaz önemli ama likit daha önemli bence. ferrariye tüp taktırılmaz :)

• Beğendim
Tepkiler: DuMaNs

DuMaNs

E-Sigara Tecrübeli
@dmttevfik üstad sen olayı kapmışsın başta da dediğim gibi elindeki cihaz yetiyor sana sigara içirmiyorsa onunla devam et. Ve seninde belirttiğin gibi farklı likitler dene yani para harcıyacaksan eğer cihaza değil likite harca kendi damak tadına uyanları bul farklı aromalar likitler dene derim ben. Ama dürüst olmak gerekirse ben ne kadar uyuyorum buna geçmişe dönüp baktığımda.. Hiç uymamışı evod-egoyla başlayıp zmax-kayfuna geçmişim sonrasında xproM65-rda(omega,plume veil,magma,troyX2 ve troyX1 bekliyorum) harcanan paraya bir baksana ve her yeni cihazda sarım ayarını tutturamadığın zamanlarda boşa giden tel, pamuk, likitte cabası. Bence doğru yoldasın üstad devam et bu şekilde hobi haline getirme asla derim sana tavsiye olarak..

dmttevfik

E-sigara Meraklısı
@dmttevfik üstad sen olayı kapmışsın başta da dediğim gibi elindeki cihaz yetiyor sana sigara içirmiyorsa onunla devam et. Ve seninde belirttiğin gibi farklı likitler dene yani para harcıyacaksan eğer cihaza değil likite harca kendi damak tadına uyanları bul farklı aromalar likitler dene derim ben. Ama dürüst olmak gerekirse ben ne kadar uyuyorum buna geçmişe dönüp baktığımda.. Hiç uymamışı evod-egoyla başlayıp zmax-kayfuna geçmişim sonrasında xproM65-rda(omega,plume veil,magma,troyX2 ve troyX1 bekliyorum) harcanan paraya bir baksana ve her yeni cihazda sarım ayarını tutturamadığın zamanlarda boşa giden tel, pamuk, likitte cabası. Bence doğru yoldasın üstad devam et bu şekilde hobi haline getirme asla derim sana tavsiye olarak..
aynen hocam astarı yüzünden pahalıya gelsin istemiyorum. mümkün olursa nikotini düşürerek cihazı da bırakma niyetindeyim. cihaz yeterli şimdi düşük nikotinli likitlerle kombinleyip günlük puf sayısını düşürerek falan bırakmayı düşünüyorum. etrafım e sigarayı kullanıp beceremeyip ateşliye dönenlerin hikayeleri ile dolu. ben de ağır bir içici olduğumdan hiç kimse inanmıyor bırakabileceğime. becerebilirsem bi 100 kişiye inandırmış olurum bu cihazların faydasını.
konu dağılmadan yaşasın e grip :)

peex

E-sigara Meraklısı
Egrip hem performansı hem de ufaklığıyla bu iş için biçilmiş kaptan. Üstelik RBA kısmı da var. Yeni modeller de oledli zaten. Performans kaybı yaşamadan keyfine varırsınız.

borvi

E-Sigara Acemi
Egrip pil tüm gün yetiyormu , yoksa yarıda bitiyor mu şarjı

dmttevfik

E-sigara Meraklısı
kullanılan watt değerine göre değişir benim ortalama 20 saat falan sürüyor. ama güzel yanı passthrough özelliği. pc başında hem şarj hem puf güzel oluyor. yaklaşık 2 saatte tam şarj oluyor. vision spinner
6 saat bazen daha fazla sürüyodu resmen çift cihaz zorunluydu eski sistemimde. şarjı 510 girişliydi pass yok bekle ha bekle. işkenceymiş bildiğin. e grip mini usb kabloyla şarj oluyor. kablo bulamadım derdi de yok. tüm akıllı telefonların kablosu oluyor. bugün daha detaylı sarım falan yapınca cihazın performansı iyice arttı. umarım bozulmaz diye dua ediyorum. e grip iyidir :)

ishan

E-Sigara Güru
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Hayırlı olsun .. Daha neler var 1 bilsen ☺.. Bu ara moda ısı kontrol cihazlarda

aftodekia

E-Sigara Tecrübeli

Clouper Mini iş yeri ve dışarıda beni idare ediyor.Pil olarak samsung kullanıyorum.NEredeyse sabah 7 den akşam 9 a kadar gidiyor.
Birde evde kangertech subtank mini var.Akşamları Tv başında keyif yapmak için o da.Bol duman keyfi.
Evod BCC atomizer in performansıda gün içerisinde bana yetiyor.Boyut olarak da çantama sığıyor.
Delirium 1300mah da Tüm günü neredeyse çıkartıyor.

DİP NOT : Sigara paketi personelin büyüklük kısmına referans olması için koydum.(1 ayı sigarasız geçirdim)

Son düzenleme: