ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

otgunz

E-Sigara Kullanıcısı
Web sitesi
www.instagram.com
Yeni çıkan dizilerden, zamanında roman ve daha sonra Harrison Ford'lu filmi de olan The Mosquito Coast son 3-4 aydır dadandığım en tatlı malzeme. İptal etmesinler diye Rottan Tomatos'tan olumlu eleştiri bile yazdım :D Kaynak roman ve film gibi değil öncelikle, çok güzel ayarlanmış günümüze. Breaking Bad ve Ozark tarzı başı belada dahimsi başrol, biraz da Akbabanın Üç Günü tarzı devlet komplo teorisi sevenler afiyetle püfletsinler efendim. :)

• Beğendim
Tepkiler: RedRabLess1618

RedRabLess1618

E-sigara Meraklısı
Yeni çıkan dizilerden, zamanında roman ve daha sonra Harrison Ford'lu filmi de olan The Mosquito Coast son 3-4 aydır dadandığım en tatlı malzeme. İptal etmesinler diye Rottan Tomatos'tan olumlu eleştiri bile yazdım :D Kaynak roman ve film gibi değil öncelikle, çok güzel ayarlanmış günümüze. Breaking Bad ve Ozark tarzı başı belada dahimsi başrol, biraz da Akbabanın Üç Günü tarzı devlet komplo teorisi sevenler afiyetle püfletsinler efendim. :)
benim için süper bir tavsiye oldu trailer izledim ve çok hoşuma gitti listeye ekledim teşekkürler :)

• Beğendim
Tepkiler: otgunz

Nagoddogan

E-Sigara Acemi
MİNİ DİZİLER

The Lost Room: Sadece anahtarı ile girilebilen bir otel odası düşünün ve içine girdiğiniz zaman ise aynı kapının hayal ettğiniz herhangi bir yere açılabildiğini. Bayağı eski olmasına rağmen özgün konusu ile çok sevdiğim bir dizidir.

11.22.63: Bir tarih hocasının geçmişte yasanan kötü olayları değşitirerek günümüzü daha yasanılır bir hale getirmek için geçmişe yolculuk etmesinı anlatıyor. Dizinin adıda Kennedy süikastinın olduğu tarih. Esas engellemek istediği olayda bu zaten.

Mind Hunters: FBI ın ilk kurulduğu zamanlarda geçen bir dizi. Seri katillerin ilk ortaya çıkmaya baladığı zamanlar. O kadar ki serii katilleri o zamanlar ardışık katıl deniyormuş. FBI içindeki birkaç kişinin kurdugu bir grup ile seri katillerin psikolojilerini anlama çabası var. Çok gerçekçi bir dizi. Gerçek seri katillerin resimleri falan kullanılmıs dizide. Aksiyon beklemeyin, tamamen psikoloji üzerine bir dizi.

The Terror: 1850 yıllarında kuzey kutbu keşifi yapan bir gemi filosunun yasadıkları konu alıyor. Dizinin sonuna dogru fantastık öğeler barındırıyor. Çok sevdiğim oyuncular var.

Not: Dizinin ikinci sezonu ilk sezonu ile tamamen bagımsız bır konu ve benım için tam bir fiyasko.

DİZİLER

Mentalist: (Her daim favori dizimdir); Hiç sevmediğim bir tür (polisiye) türü olmasına ragmen bütün sezonun sadece bir seri katili yakalamak üzerine olması ve şiddetten çok akıl oyunlarına yer verilmesi en beğendiğim yönü.

Black Mirror: Her konunun birbirimden bağımsız oldugu derin bir dizi. Bazı bölümleri abartılmış gibi dursada uzak geleceğe ışık tuttuğunu düşünüyorum. Teknoloji ve yalnızlasan insan üzerine asağı yukarı bütün bölümler.

La Casa De Papel: Şiddet ve polisiyeden cok akıl oyunlarnı ve psikolojiyi sevdiğim için bu diziyide cok beğendim. Bir gurubun İspanya merkez bankasını soyma girişimi. Her ne kadar çok klişe bir konu gibi gelsede, hikayenın işleniş ve anlatım tarzı olarak oldukca özgün.

Game Of Thrones: Anlatmaya gerek yok sanırım J

Wayward Pines: 2. Sezonunu düzgün cekebilmiş olsalardı sanırım gelmiş geçmiş en iyi 3 dizim arasına girerdi. Konusu çok özgün. Konusunu soylersem spoiler vermıs olacağım. Zamanınız varsa farklı bir tat arıyorsanız bakmanızda fayda var.

BlackSails: İlk sezonunda acayıp heyecanla takip ettiğim bir diziydi.Zamanla sarmaz oldu. Tamamen denizcilik üzerine.Denize meraklı arkadaslar muhakkak beğenecektir.

Breakıng Bad: Özetle kanser olduğunu öğrenen bir kimya öğretmenının özürlü oğlunun ve eşinin geleceği için uyusturucu yapmaya başlaması anlatılıyor.Basarısının verdiği özgüven ilede hırsı yüzünden başına geleneler.

Bonus; Better Call Soul: Breaking Badi izlediysenız eğer ordaki Avukat oSoul Goodmanın hayatı üzerine cekilmiş bir dizi. Bence en az breaking bed kadar iyiydi. Breaking Bad Başrol oyuncuları dısında herkez dizide mevcut.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

hoxanxus

E-Sigara Acemi
Young and restless.

Bitirene likit bile hediye edebilirim ;)

erhan01

E-sigara Meraklısı
Son dönemlerde Kore dizisi Seyredeceklere Vincenzo 'yu şiddetle tavsiye ederim

Tyfun0733

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli

roadless

E-Sigara Acemi
Hayret kimse yazmamış, son dönemde oldukça popüler olan Mare of Easttown 7 bölümlük mini dizi, drama yönü ağır basan polisiye/dedektiflik konusuyla Kate Winslet'in oyunculuğuyla övgüyü hakediyor bence.

Nagoddogan

E-Sigara Acemi
İskandinav mitolojisini ve Marvel serilerini seviyorsanız bugun daha 3. bölümü yayınlanan;
''Loki'' yi öneririm..

• Beğendim
Tepkiler: roadless

otgunz

E-Sigara Kullanıcısı
Web sitesi
www.instagram.com
Dostlar yenilerden Sweet Tooth harika bir aile dizisi. Çocuk ebeveyn izlenecek bilimkurgu distopya fantezi türünde çok alternatif yok açıkçası. İlaç gibi geldi. Çizgiromanını bilmiyordum ama Netflix sağolsun saçmalıyor saçmalıyor arada tak Stranger Things, tak Dark, tak Sweet Tooth, kendini affettiriyor. :D

• Beğendim
Tepkiler: Nagoddogan

Nagoddogan

E-Sigara Acemi
Dostlar yenilerden Sweet Tooth harika bir aile dizisi. Çocuk ebeveyn izlenecek bilimkurgu distopya fantezi türünde çok alternatif yok açıkçası. İlaç gibi geldi. Çizgiromanını bilmiyordum ama Netflix sağolsun saçmalıyor saçmalıyor arada tak Stranger Things, tak Dark, tak Sweet Tooth, kendini affettiriyor. :D
Hocam büyük bir hevesle beklemiştim onu, ilk 2-3 bölümünüde çook beğendim. Fakat sonra disney cocuk filmine dönmeye başladı bıraktım. Fakat dediğiniz gibi cok güzel bir aile dizisi.

• Beğendim
Tepkiler: otgunz

kerem99

E-sigara Meraklısı
Bilim Kurgu & Polisiye severlere 1 numaları tavsiyem: Fringe

2013 finalli, 5 sezon 100 bölümlük efsane dizi. Seneler önce izlememe rağmen hala aklımda çoğu sahnesi. Bir ara vakit ayırayım da tazeleyeyim diyorum :)

fringe3.jpg

• Beğendim
Tepkiler: faydo

sagamor

E-Sigara Kullanıcısı
Ben de yokluktan Netflixte into the night dizisini izleyim dedim. Biraz ön yargıyla başladım sonra bayağı sardı dizi. Türk oyuncu da var. 2 sezon 6şar'dan 12 bölüm. 2. sezonun final sahnesi çok şaşırttı beni. Hiç beklemiyordum. :D