ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

BurrbUrn

E-Sigara Tecrübeli
Nedense arkadaşlarımın bir kısmı Joytech bana yeni Cuboid göndermedi de ondan zannediyor sorunu.
Ne yazsam anlatamadım.

Onlara yazdığım mesajda da dedim ki zaten, al sana yenisi deseniz gümrükten dönebilir. Beklentim o değil.

Bana yardım edin. Ekran görüntüsü kayboldu. Kimse bilmez siz bilirsiniz. Şu parçayı değiştir deyin, problem şu bu yüzden tamiri mümkün değil deyin. Yardım edin.
Kıyak yapın yenisini gönderin demedim.

Kendimiz açtık baktık. ekran besleyici denilen ve 1 TL'ye satılan bir parça bozuk.
Git bir elektronikçiye değiştirsin o parçayı al sana ekran.

Bana söylemeleri gereken buydu. Onlar ne dediler? Sen salaksın stealth modda kullanıp ekran kayboldu diyorsun.

Bir bakışta buldu oğlum o parçanın bozuk olduğunu youtubeun da yardımıyla.
Joytech hala bulamamıştır mı diyorsunuz?
Senle mi uğraşacak adamlar....
Çok bile yazmışlar....
Mübarek olsun Joytech sizlere
Ben size yardımı olsun. Benim durumuma düşerseniz alacağınız cevaplar bunlar dedim.
Aman Cuboid almayın dedim.
Benim bir sorunum yok inşallah sizlerin de olmaz.
Hocam bakım sizin muzdarip olduğunuz durum malesef çağımızın genel sıkıntısı. Müşteri ilişkileri diye bir icat çıkarttılar. Topluyorlar oraya 0 maaş + prim ile çalışan bir dolu insanı. Kuruyorlar bir call center. Gelen müşteri aramalarını kibarca geri çevirmekten başka bir halta yaramayan bir güruh haline gelmiş tampon bölge. Ben sürekli bu durumla karşı karşıya kalıyorum. Mail ile olan geri dönüşlerde de genelde baştan savma politikası hakim.
Dediğiniz gibi ufacık bişey söylese iş çözülecek ama yok kurumsallık yok marka yok bilmem ne sebeplerinden ötürü açma sapan olaylar.
Örnek: geçen hafta babamın telefon şarjı bozuldu. Denedim şarj etmiyor. Başka bir şarj aleti yoktu yanımızda kablo vs test edemedim. Gittik samsung kurumsal cep telefonu servisine. Hoş geldin beş gittin faslından sonra meramımı anlattım. Bu arada aklınızda bulunsun şarj aleti de garanti kapsamında. Bozulanların yenisini vermek zorundalar. Neyse. Anlattım kabul masasında ablaya durumu. Dedi ki tamam telefonu bırakın şarj aleti ile birlikte. Biz bakarız. Dedim ne alaka telefonda problem yok ki neden alıyorsun telefonu. Dedi ki alması ve reset atması lazımmış. Babam zaten note 4 e yeni alışmış.zar zor. Bir de format atacak, uygulamaları yeniden yükle. Unuttuğu şifreleri bul tekrar falan. Maili kur onu kur bunu kur. Dedim olmaz ya ne gerek var alın şarj aletini bakın işte problem nerdeyse anlayalım. Yok. Ha bu arada yan masada robot kollu cihazlar büyüteçler falan elektronik laboratuarı var yani 2 de eleman orda tamir işlerini yapıyorlar. Biri bakıp da kardeş gel bir bakayım demedi. Neyse. Telefonu vermem dedim. Yanı bırakmam. O da dedi olmaz o zaman yardim edemeyiz dedi. Müdürünü çağırdım. Geldi. Aynı ezber cümleler. Büyük papağan da konuştuktan sonra merkezi arayacağım olmaz böyle iş dedim. Siz bilirsiniz dedi. Aradım ve o lanet olası call center. Anlattım en başından durumu ve sadece şarj aletini kontrol etmelerini istediğimi ve telefonu kurcalamalarına gerek olmadığını sabırla anlattım. Cevap: beyefendi malesef servis telefona format atmadan ikinci adıma geçemiyor o yüzden yardımcı olamıyor arkadaşlar dedi. Ben de dedim ki kardeşim bak o zaman telefona format attım diye bir kağıt yazdır ben de imza atayım. Yanı bu durumdan doğacak bir hak arayışına girmeyeceğimi imza altına alayım ve bu sayede ikinci aşamaya yani esas problem olan şarj aletine nihayet baksınlar. Olmaz mı ?
Hayır malesef dediler. Sonrası tahmin edersiniz küfür vs. Tutamadım kendimi. Dayanamıyorum çünkü bu beyinsiz düzene. Kendi bile gerekçesini söylerken ne kadar salak olduğunu bile bile yersen diyor resmen.
Sonuç: ne yapıcaz o zaman dedim. Yeni şarj aleti satalım dedi. Ne kadar? 140tl. Allah belanızı versin dedim ve çıktık.
İki bina yanda teknik servis var girdim anlattım. Ah be abi ver bakayım dedi. Aldı baktı. Şarj aleti sağlam abi. Kablo ölmüş dedi. Hadi be dedim. Bir bilsen dedi o şerefsizler yüzünden kaç kişi ne paralar veriyor aslında sorunları olmadığı halde bunlara dedi. Allah razı olsun.

Sonuçta bu da türkiyede samsung gibi bir markada yaşanmış bir örnek. Yani uyarınızda çok samimi ve haklisiniz ama legal olan böyle ise illegal olanın atacağı bir maile bile razı olurum ben :)

Siz gene şanslısınız bakın oğlunuz bulmuş sorunu. Ne güzel. Bulamayan ne yapacak? Hop alacak yenisini. :)

Düzeltme: imlâ

Son düzenleme:

starmaster

DEATHPOOL
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
joyatech ve yan markalarını ben samsung a benzetiyorum.
bir ürün olsunda , olsun yani yan özelliklerini sonraki versiyonda geliştiririz diyorlar.
samsung gibi amaçları çok ürün çıkararak rakipleri boğmak.
o yüzden bazı ürünlerde bazı eksikleri gidermeden alelacele sürüyorlar.
samsung gibi 8 gb hafızası olan ürün çıkarıyorlar ama 5 gb zaten işletim sisteminin :) satıyormu satıyor.
bunu alacağınıza küçük markaların iyi telefonunu alın dedim dinlemediler.
ilk cuboid her ato uymuyordu pin uzunluğu . küçük ama önemli bir sorun.
önceki mp3 çalar cuboid de hafıza ve içerken ses kesilmesi var.
yeni çıkan zaten esigara diye takılmasa telefon diye kesin takılır :D

llllllllllllllllllll

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
Benim de en sinir olduğum durum bu,wismectede ayni sorunun bir benzerini firma ile yasamistim.çozumu soyleyin ben yaparim dedikce adam masal anlatip durdu.en sonunda youtubeta bir tane sorunu cozen cikti o sayede hallettip.o gune kadar ekran sorununu yuz kişi yasamis ancak hep cihaz değişimi yapilmiş.
Sorunu çözen 1 videodan sonra bircok video ile çozum yayginlasti..kisacasi kendileri bile sorunlardan habersoz çözüm üretmek gibi bir dertleri yok.cok uzun oldu kisacasi sizi anliyorum hocam

cortes

E-Sigara Acemi
Benim ilk makinam cuboid oldu yaklaşık 6 ay cuboid ve üzerinde griffin 25 kullandım pil kapağı en çok beğendiğim moddur. Arada atomizer short verir makina pilleri çıkartıp taktığınızda düzeliyor ama :D Doğan görünümlü ferrari gibidir pili resmen emer sömürür pil düşmanıdır onun haricinde bir kötülüğünü görmedim. Benimle beraber 2 arkadaş daha almıştı onlar 8 ay oldu hala cuboid kullanıyorlar ben artık elden çıkardım tabi. Uzun lafın kısası Nokia gibidir kavgaya giderken yanınıza alıcağınız ilk şeydir.

BurrbUrn

E-Sigara Tecrübeli
Benim de en sinir olduğum durum bu,wismectede ayni sorunun bir benzerini firma ile yasamistim.çozumu soyleyin ben yaparim dedikce adam masal anlatip durdu.en sonunda youtubeta bir tane sorunu cozen cikti o sayede hallettip.o gune kadar ekran sorununu yuz kişi yasamis ancak hep cihaz değişimi yapilmiş.
Sorunu çözen 1 videodan sonra bircok video ile çozum yayginlasti..kisacasi kendileri bile sorunlardan habersoz çözüm üretmek gibi bir dertleri yok.cok uzun oldu kisacasi sizi anliyorum hocam
Sizin ulaştığınız departmandaki tipler bişey bilmiyor aslında ve teknik departmana danışayım gibi kaygıları olmuyor. Muhtemelen önlerinde s.s.s. listesi var (sık sorulan sorular) o listeye sizi uydurup yollamak ile görevlendirilmiş otomatik portakal grubu ile karşı karşıya kalınıyor.

bombx

E-Sigara Acemi
Bu konu aslında biraz da şu, kimse yoğurdum kara demek istemiyor. Onlar o problemi çok çok iyi biliyorlardır, defalarca kez feedback gelmiştir fakat çözümü söylemek bir anlamda da kabullenmek adına geliyor kronikliği, işte onu yapmazlar.

Bir de şu var, e-mail üzerinden son kullanıcıya teknik direktif de vermek istemez hiçbir firma. Sizin kapasite ve yeterliğinizi bilemezler. Bir mod yetkisiz müdahalede çok tehlikeli bir alet haline gelebilir.

Tatsız bir durum olmuş neticede :(

VapeTr01

E-sigara Meraklısı
arkadaşlar tarot pro kullanıyorum modum çok kaba geliyor avuç içi güzel bir mod önerebilecek varmı?

Muhammed.Ali

E-Sigara Acemi
2 kere cuboid aldım..3ü modumuda cuboid 150 alırım..boş lafa söze gerek yok..vappresse smok wismec vs hikaye..joyeteche en ufak fanatikliğim yok ama CUBOİD 150W e hiçbir laf yok..düzgün kullanın yıllarca kullanın..ekranı tasarımı devrilmemesi boyası görüntüsü vs..bugün siyah renk 0 aldım paraya kıydım..alan memnun kalır haberiniz olsun

Son mesajlar