Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Tekil Aromalar Hakkında Yardım

'Bir Bilene Sor' forumunda Stroker tarafından 2 Nisan 2021 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Stroker

Stroker
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +54 / 1
    Merhaba, ben daha önce sadece mix aromalar kullandım ve uzun süredir aromasız nbase kullanıyorum. Tedarikçilerimizde bir çok tekil aroma üreten marka görüyorum. Kafama takılan birkaç şey var. Sizlere danışmak istedim.

Hangi tekil aroma üreten markayı tercih etmek doğru olur?

Örneğin sadece kavun aroması ile demleme yapmış olsam bayma gibi bir durum olur mu?

Tedarikçi sitesinde TFA tekil aromalarda kullanım oranı göremedim. Mix aromalar gibi yüksek midir kullanım oranları?

2. santaisdead

santaisdead
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +77 / 0
    Tekil aromalar da mix'tir aslında. Örneğin tfa'nın sitesinden içerik bilgilerini kontrol ettiğinizde içlerinde ondan fazla aroma verici bileşen bulunan ürünler var. Bizim tekil aroma diye adlandırdığımız ve o tadın doğada bir karşılığını bulduğumuz ürünlerin ise tek başına kullanılıp kullanılmaması tamamen bir tercih meselesi. Genelde örneğin ustaca hazırlanmış bir meyve salatasını çoğu zaman o meyveleri tek tek yemeye tercih ederiz. Kokteyllerde de aynı durum geçerli. Likitte ise uzun süre kullanımda karışımların daha az baydığı görüşündeyim.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  3. Stroker

Stroker
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +54 / 1
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam mix aromalarda içerikler ile aldığım tat çok alakasız olduğu için tekil aroma denemek istemiştim

4. hoxanxus

hoxanxus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    411
    Ratings:
    +1,075 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hybrid Forever
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    03.02.2013
    merhaba,

hiç uğraşmayın tekli aromalarla. çünkü aromaların kendine has dinamikleri var. Düzgün bir reçete bulup oranları yakalayabilmek oldukça zor. önce aromaları tanımanız ve karıştıracak maharete sahip olmanız gerekiyor. öte yandan en az 30-40 aroma almakısınız ki kompleks tatlara ulaşabilesiniz. mesela kavunun birkaç çeşidi var, altına taban lazım, belki koolada, belki sweetener ister, yavan gelir yanına mango ister. hepsinden öte uzuuun uzuun demlenmek ister. yani tadına bakmak bile en az 3 hafta sürer. oldu mu, olmadı mı kısımı da sıkıntılı. biz zamanında yokluktan karıştırıyorduk, şimdi ise mis gibi mixler. aromaniadan birkaç mix deneyin derim. yorumlardan yola çıkarak kafanızda bir resim oluşturabilirsiniz.

saygılar,

• Faydalı Faydalı x 2
  5. AhmetE.

AhmetE.
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    42
    Ratings:
    +93 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag2 + Kayfun lite 2021
    hocam bende aynı dertten muzdariptim. dolabım mix aromalarda doluydu fakat 1 tanesini bile içemiyordum. hepsinide kaliteli ismi çıkmış yerlerden almıştım. daha sonra tekil aromalara geçtim hedefim aromanın üstünde yazanı birebir tatmaktı. fakat oda hüsranla sonuçlandı. beğenemiyordum. milletin bayıla bayıla içtiği şeylerden tiksiniyordum. inanın normalde çok sevdiğim şeylerin aromasından korkmaya başladım. daha sonra misket limon nane aromasını buldum ve inanın bir daha bu aromayı değiştirmem. gerekirse sek nbase içerim bir süre fakat bu aromadan başka bir aroma içmem. pastane sevmediyseniz birdaha pastane severim diye bence almayın. ben çok aldım pişman oldum. yok bu aromadandır ben pastane severim normalde aromalarınıda sevmem lazım diyerek işi çok uzattım.

uzun lafın kısası damak tadınıza uygun şeyleri bulmak.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  6. Stroker

Stroker
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +54 / 1
    Teşekkür ederim hocam bahsettiğiniz yerdeki mixleri inceleyeceğim.

Hocam çok haklısınız. İçeriğine bakıyorum diyorum tam benlik ama demliyorum içiyorum alakası bile yok. Sırf bu yüzden aromasız nbase kullanıyorum uzun süredir.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  7. hoxanxus

hoxanxus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    411
    Ratings:
    +1,075 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hybrid Forever
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    03.02.2013
    açıkçası ben de sek içiyorum yıllardır. arada sırada aroma işlerine girer arkama bakmadan kaçarım. fakat aromania mixlerini garip bir şekilde beğendim. muffin man, rocket man, custard king vs. çok güzel karışımlar var. bir de likitlerin düzgün demlenmesi önemli. bazı karışımlar 3-5 ay sonra bambaşka hale gelebiliyor. dolayısıyla aroma işleri biraz emek ve zaman istiyor. evyap öncesi en az 1 aylık likit bulundurmak şart. yoksa büyük hayal kırıklığı olabilir :)

• Faydalı Faydalı x 1
  8. Stroker

Stroker
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +54 / 1
    Kesinlikle hocam bende aynı düşüncedeyim. Premiuim olmadığı sürece evyap aromalı likit beni bayıyor. Arada bir değişiklik yapıp aromalı likit tatmak hoş olabilir diye düşünüyorum şahsen. Hem böylesi daha sağlıklı.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.