• Platin Uyelik Hakkinda!!

Tüm üyelerimizin dikkatine!. Platin üyelik sistemini devre dışı bıraktık. İkinci el bölümünde satışlarınızı üyelik almadan gerçekleştirebilirsiniz. 3 ay ve daha uzun süredir forumda üye olanlar stoksuz sıfır ya da ikinci el ürünlerini satmak amacı ile bir ay içinde 2 adet ilan açabilirler.

Forumda herhangi bir urununu stoksuz olarak satisa cikartan uye bu urunu forum disinda hicbir mecrada satisa koyamaz. Forum ikinci el bolumunde satista olan bir urunun forum disina satilmasi ve magduriyet yaratılması durumunda uye 3 ay satis forumlarina girememe ve 1 hafta forumdan uzaklastirma cezasi alir. Ayni olayin tekrar etmesi durumunda yaptirim iki kati sure ile uygulanir.
ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

Uplink

E-sigara Meraklısı
Merhaba Arkadaşlar bu konuda bütün Taifun Gt sorularımı topladım ve fotoğrafladım.Bazı sorularıma daha önceleri cevap verildi o cevaplarıda buraya yapıştırcam maksat hem yeni taifun gt ye geçiş yapanlar faydalansın hemde benım ıcın bir yerden butun merak ettıklerıme ulasabıleyım.

Aşağıdaki fotoğrafta 2mm keywool slicayı görüyorsunuz [MENTION=3363]Buharistan[/MENTION] dan alışveriş yapan bilir keywool 2mm ile wolf 2mm arasında boyut olarak çok fark var.Onun fotoğrafını ve sorusunuda aşağıda sorcam.Tek slicayla sızdırma yapmaz.

-Slicayı kestiğim hiza doğrumudur?
-Slicanın uzun yada kısa kalması durumunda neleri etkiler,sızdırma,besleme,aroma gibi?

X2JWD7.jpg

Alttaki fotoda keywool 2mm ile wolf 2mm arasındaki farkı görüyorsunuz

wolf ile tek slica sızdırma yaparken keywool ile tek slica sızdırma yapmıyor.

-Peki ya tek kalın slicanın aromaya yada diğer etkenlere etkisi nedir? Daha küçük daha fazla slica daha fazla aroma yada besleme yaparmı.? Çünkü çogu insan 3x2.00 mm gibi kombinasyonlar kullanıyor.

5p298L.jpg

aşağıdaki fotoda taifun gt ile gelen hava borusu görülmektedir.Taıfun ile gelen hava borusunun çapını çözemedim ama yanında gelen daha küçük goruldugu gıbı

-Bunu değiştirmek istiyorum ama cınbızla abanınca gelmedi sökmem gereken bir yermi var ve bunu değiştirmek aromayı arttırıcı etki yapıyormuş.Bunun mantığı nedir?

mq5lLZ.jpg

Aşağıdaki fotolarda sarımlarımı görmektesiniz.Kullanılmamış olan 1.5 ohm değerinde 4,9 volt vererek çalıştırıyorum şu anda.2.fotoğraf üzerinden konuşuyorum

-Teller nasıl kızarmalıdır.Benim sağdan sola kızardı gerçekte olması gereken nedir?

-açık aralıklı sarım yakın sarım bıtısık sarım bu 3 sarım şeklindeki avantaj veyahut dezavantajlar nelerdir ?

-taifun gt sarım şekilleri konusu patlamış örnek sarımlarınız varsa fotoğrafla bırlıkte ohm değerlerini yazıp atabılırsenız konuya çok sevınırım

- tel 2 sanıye sonra kızarmaya başlıyor nu normalmi?

-daha fazla aroma tadı için neler yapılablir?

Not:gördüğünüz gibi bir önceki uğur böcekli örnekteki gibi teller vidaya alttan bağlıdır :D

72Pmyr.jpg
PvB3Ob.jpg

Şimdiden çok teşekkür ederim :D

Ayrıca [MENTION=4892]Gigabyte32[/MENTION] [MENTION=364]GERTAN72[/MENTION] [MENTION=1749]bleu7[/MENTION] [MENTION=683]drog[/MENTION]@AXAMCI arkadaşlara çok teşekkür ederim önceki sorunlarımda gösterdıklerı ilgi alaka için:D Tabii diğer katılımcı arkadaşlarada çok teşekkür ediyorum :D

GERTAN72

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
son fotodan bir öncekinde silika kömür olmuş,o şekilde aroma alamazsın.acaba yeni sardığın zaman aroma alıyorsunda daha sonra mı azalıyor?yoksa hep aynı mı?teli sararken silika ile arasına iğne koyuyormusun?bana silikayı sıkı sarmışsın gibi geldi,ayrıca silika çıkıntılarını biraz daha kısaltabilirsin.tanka değerse beslemede sıkıntı oluşturur.tellerin aynı anda eşit şekilde kızarması lazım,ateşleme yaparken telleri sağa sola oynatarak eşit kızarmasını sağla.ayrıca microcoil sarmayı denedin mi bilmiyorum ama hem daha kolaydır hem aromayı daha iyi verir.

Uplink

E-sigara Meraklısı
son fotodan bir öncekinde silika kömür olmuş,o şekilde aroma alamazsın.acaba yeni sardığın zaman aroma alıyorsunda daha sonra mı azalıyor?yoksa hep aynı mı?teli sararken silika ile arasına iğne koyuyormusun?bana silikayı sıkı sarmışsın gibi geldi,ayrıca silika çıkıntılarını biraz daha kısaltabilirsin.tanka değerse beslemede sıkıntı oluşturur.tellerin aynı anda eşit şekilde kızarması lazım,ateşleme yaparken telleri sağa sola oynatarak eşit kızarmasını sağla.ayrıca microcoil sarmayı denedin mi bilmiyorum ama hem daha kolaydır hem aromayı daha iyi verir.

-o 1 günlük slica olmasına rağmen bu aksam çıkardıgımda o hali almıştı sanırım yüksek volt yedi sanırım yada neden olur?.Aromayı normalde alıyorumda mılletın anlattıgı kadar aroma tavan yaptı dencek şekilde yok,iğne koyuyorum ama slicayla aynı kalınlıkla değil kucuk toplu ıgne yorgan ıgnesı kullanmalıyım sanırım bu slıcaya,tanka değmıcek sekılde keserim o zaman dipten doğrumudur.Microcoili denemıstımde ohm ayarını tutturamıstım makıne calıstırmamıstı sonra denemdım.Ama aromaya etkısı varsa sımdı sararım :D Çoook teşekkurler :D

hardsnake

E-Sigara Kullanıcısı
Yaklaşık 1 haftadır taifun kullanıyorum.Silika ile hiç uğraşmadım.Direk microcoil yapıp
pamuk kullanıyorum.Uzun zamandır karto kullanıyordum.Bence taifun aroma hissi
bakımından epey başarılı.Taifun la gelen mavi küçük tornavida yı bile sarım için kulla
nabilirsiniz.

GERTAN72

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
-o 1 günlük slica olmasına rağmen bu aksam çıkardıgımda o hali almıştı sanırım yüksek volt yedi sanırım yada neden olur?.Aromayı normalde alıyorumda mılletın anlattıgı kadar aroma tavan yaptı dencek şekilde yok,iğne koyuyorum ama slicayla aynı kalınlıkla değil kucuk toplu ıgne yorgan ıgnesı kullanmalıyım sanırım bu slıcaya,tanka değmıcek sekılde keserim o zaman dipten doğrumudur.Microcoili denemıstımde ohm ayarını tutturamıstım makıne calıstırmamıstı sonra denemdım.Ama aromaya etkısı varsa sımdı sararım :D Çoook teşekkurler :D

hocam ben silika kullanmıyorum,silika da microyu nasıl sarıyorlar arkadaşlar anlatır.tayfun için 2mm matkap ucuna 10 tur 0,32mm tel ile sıkı ve birbirine çok yakın sarım yapacaksın.teli tayfuna taktıktan sonra ateşleyip kızarınca cımbız ile telleri birbirine yapıştıracaksın.3-5 kez yapınca tellerden ortadan kenarlara doğru kızarmaya başlar.direnç 1,5ohm gibi çıkar,10-15w arası ver voltajı.sanırım elinde pamuk yok,ben coilden pamuk geçirip kullanıyorum.likit evyap değil sanırım,aromadan kaynaklı.evyap kullanmanı tavsiye ederim,daha az kararır.

mfk321

E-Sigara Güru
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
tek kat 2mm silika ile olmuyor. ne kayfun da ne tayfun da.
en az 6mm lik çap olmalı her ikisin de derim.
elimdeki 2,3 ve 3.5mm lik wolf larla bir çok deneme yaptım.
anladığım
taifun da minimum yoğunluğa göre dışarı çıkan kısım 4-6 mm arasında olmalı.
fotolardan bir gördüğüm de sarımlar hava deliğine çok yakın. biraz yukarı kaldırmak gerekli.

drog

☾✰ 2die4 ☾✰
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Merhaba Arkadaşlar bu konuda bütün Taifun Gt sorularımı topladım ve fotoğrafladım.Bazı sorularıma daha önceleri cevap verildi o cevaplarıda buraya yapıştırcam maksat hem yeni taifun gt ye geçiş yapanlar faydalansın hemde benım ıcın bir yerden butun merak ettıklerıme ulasabıleyım.

Sarımında gördüğüm hatalar
1- Sarım Hava Tüpüne çok yakın olmuş ve ve aynı hizada değil.
2- Teller Çok Aralıklı ve gelişi güzel sarılmış.
3- Dıştan kestiğin Silicalar biraz uzun kesilmiş.
4- Çok sıkı sarılmış, Silica boğulmuş.
5- Almış olduğun Klonun hava tüpü değişmiyorsa Kalitesiz 1 Klondur.
Klon kullanan arkadaşlara sorarak, Cihazı değiştir.

Üstadım aşama aşama Taifun GT sarımını aşağıya yazayım. Sen buradan bakarak yap.

1- Sarım 3x2 mm Silicaya yapılacak.

2- Kanthal A1 telle
0,20 ile 5 tur (Üstten bakıldığında 4, alttan bakıldığında 5)
0,25 ile 6 tur (Üstten bakıldığında 5, alttan bakıldığında 6)
0,30 ile 7 tur (Üstten bakıldığında 6, alttan bakıldığında 7) sarım yapılacak.
Sarımın Ohm değeri olarak 1,5 olmasını tavsiye ederim.
Mesela sarım yaptın 1,3 geldi. Bir sonraki sarımda 1 tur fazla atarak Ohm değerini yükseltirsin.

3- Sarımı 2,5 - 2,6 - 2,7 - 2,8 - 2,9 - 3,0 mm lik bir Matkap Ucuna yaptıktan sonra,
Tırnağımızla veya Çakını ucuyla felan İleri geri ittirerek Sarımın Muntazam olmasını sağla.
Teli atoya tak. 1-2 kez yakarak Dry-Burn yap.
Önce 1 kat Silicayı buradan geçir. Rahatlıkla geçer zaten. Çok az uzun bırakarak kes.
Varsa 0,16 teli 2 ye katla, tek olarak Sarımın içinden geçirdiğimiz Silicanın üstünden, Sarım yaptığımız Telin içinden geçir.
Sonra başka bir 2 mm Silicayı 2 ye katlayarak, telin arasına sok,
Teli karşı tarafa çekerek 2 kat olan Silicanın Sarım yaptığımız telden geçmesini sağla.
Bu şekilde 3 kat Silicayı çok muntazam bir sarımdan Rahatlıkla geçirmiş olursun.
Aroma tadının güzel gelmesi için, Yanan Teller yakın sarılacak fakat birbirine tam değmeyecek,
Teller arasında 0,25-0,5 mm kadar boşluk olacak yani.
Düşük Voltlarda 1-2 Dry-Burn yaparak, Sarımdaki tellerin hepsinin eşit olarak kızarıp kızarmadığına bak.
Normalde hepsi eşit kızarmalı. Sadece en dışta kalan ve vidaya giden teller az yanabilir,
ama diğerlerinin kızarması eşit olmalı. Eğer eşit kızarmıyorsa Telleri sağa sola veya ileri geri ittirerek,
sarımın eşit kızarmasını sağla. Ayrıca 2 kat Silicayı geçirirken bazen sarım bozulabiliyor, yani birbirine değecek kadar
yaklaşabiliyor. Böyle bir durum varsa yakınlaşan veya bütün tellerin aralıklarını çakının ucu gibi birşeyle hafif arala.
Düşük Voltlarda gene 1-2 Dry-Burn yaparak, Sarımdaki tellerin hepsinin eşit olarak kızarıp kızarmadığına bak.
Eğer Matkap Ucu kullanamam diyorsan, 3x2 mm Silicaya Pembe Enjektör İğnesi koyarak elde sarım da yapabilirsin.

4- Üst zımbırtıyı taktıktan sonra 1.5-2 mm gibi Silicaları her 2 taraftan da kes.
Kestikten sonra dışardan parmaklarınla Silicaları sağa-sola-yukarı ve aşağı olarak tiftikle.
Buradaki ayar Likit koymadan deneyerek anlaşılır, Tanka değmeyecek fakat çok fazla kısa da olmayacak.

5- Sarım bitti, Likiti bas ve 3,2-3.4 V gibi düşük bir Voltla Sarımın Ohm değerini ölç.
Ohm değerine göre gerekli Voltajı vererek iç.

6- Silica kalınlığı fazla olursa ya Sarımı yaptığımız Matkap Ucunu 0,1 mm arttır (2,5 ---> 2,6 ile 3,0 mm arası gibi)
Ben 2,6 ve 2,8 mm lik matkap ucu kullanıyorum. Bu şekilde Silicadan azaltma ihtiyacı duymuyorum.
Ya da Silicadan bir kaç lif sökerek Silicanın kalınlığını azalt.
Tekrar sarmana gerek yok, cımbız veya pensetle 1-2 lif çekerek çıkart.
Cihazı içerek bir dene. Güzel içim yakalayana dek, 1-2 lif çıkarabilirsin.
Cihazın Klon olduğu için Her Cihazın Sevdiği bir Silica Kalınlığı olur.
Bunu bulmak lazım. Genelde Toplam Silica Kalınlığı 4-6 mm arasında gezer.
Önemli olan Senin Cihazın sevdiği kalınlığı bulmaktır.
Bunu bulduktan sonra Olay biter zaten.

Uplink

E-sigara Meraklısı
Yaklaşık 1 haftadır taifun kullanıyorum.Silika ile hiç uğraşmadım.Direk microcoil yapıp
pamuk kullanıyorum.Uzun zamandır karto kullanıyordum.Bence taifun aroma hissi
bakımından epey başarılı.Taifun la gelen mavi küçük tornavida yı bile sarım için kulla
nabilirsiniz.

pamuğun zararı slicaya göre daha fazla diyorlar,zaten ben organik pamuk bulamadım o yüzden slica kullanıyorum.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

hocam ben silika kullanmıyorum,silika da microyu nasıl sarıyorlar arkadaşlar anlatır.tayfun için 2mm matkap ucuna 10 tur 0,32mm tel ile sıkı ve birbirine çok yakın sarım yapacaksın.teli tayfuna taktıktan sonra ateşleyip kızarınca cımbız ile telleri birbirine yapıştıracaksın.3-5 kez yapınca tellerden ortadan kenarlara doğru kızarmaya başlar.direnç 1,5ohm gibi çıkar,10-15w arası ver voltajı.sanırım elinde pamuk yok,ben coilden pamuk geçirip kullanıyorum.likit evyap değil sanırım,aromadan kaynaklı.evyap kullanmanı tavsiye ederim,daha az kararır.

yarın 2mm matkap ucu bulayım o zaman sanırım o yuzden sıkı oluyor slicalar,lıkıt evyap [MENTION=332]dolunay[/MENTION] dan aldıgım sugar cookıes,pamuk hakkında çok ıyı konusmuyorlar sen zararını gordunmu hıc

tek kat 2mm silika ile olmuyor. ne kayfun da ne tayfun da.
en az 6mm lik çap olmalı her ikisin de derim.
elimdeki 2,3 ve 3.5mm lik wolf larla bir çok deneme yaptım.
anladığım
taifun da minimum yoğunluğa göre dışarı çıkan kısım 4-6 mm arasında olmalı.
fotolardan bir gördüğüm de sarımlar hava deliğine çok yakın. biraz yukarı kaldırmak gerekli.

hava delıgını kaldırayım peki,ama benım su an kullandıgım slıca 2mm den fazla farkettıysen 2mm olmasına ragmen,gercı yarın 2mm slıca gelcek :D

Uplink

E-sigara Meraklısı
Sarımında gördüğüm hatalar
1- Sarım Hava Tüpüne çok yakın olmuş ve ve aynı hizada değil.
2- Teller Çok Aralıklı ve gelişi güzel sarılmış.
3- Dıştan kestiğin Silicalar biraz uzun kesilmiş.
4- Çok sıkı sarılmış, Silica boğulmuş.
5- Almış olduğun Klonun hava tüpü değişmiyorsa Kalitesiz 1 Klondur.
Klon kullanan arkadaşlara sorarak, Cihazı değiştir.

Üstadım aşama aşama Taifun GT sarımını aşağıya yazayım. Sen buradan bakarak yap.

1- Sarım 3x2 mm Silicaya yapılacak.

2- Kanthal A1 telle
0,20 ile 5 tur (Üstten bakıldığında 4, alttan bakıldığında 5)
0,25 ile 6 tur (Üstten bakıldığında 5, alttan bakıldığında 6)
0,30 ile 7 tur (Üstten bakıldığında 6, alttan bakıldığında 7) sarım yapılacak.
Sarımın Ohm değeri olarak 1,5 olmasını tavsiye ederim.
Mesela sarım yaptın 1,3 geldi. Bir sonraki sarımda 1 tur fazla atarak Ohm değerini yükseltirsin.

3- Sarımı 2,5-2,6-2,7 mm lik bir Matkap Ucuna yaptıktan sonra,
Tırnağımızla veya Çakını ucuyla felan İleri geri ittirerek Sarımın Muntazam olmasını sağla.
Teli atoya tak. 1-2 kez yakarak Dry-Burn yap.
Önce 1 kat Silicayı buradan geçir. Rahatlıkla geçer zaten. Çok az uzun bırakarak kes.
Varsa 0,16 teli 2 ye katla, tek olarak Sarımın içinden geçirdiğimiz Silicanın üstünden geçir.
Sonra başka bir 2 mm Silicayı 2 ye katlayarak, telin arasına sok,
Teli karşı tarafa çekerek 2 kat olan Silicanın Sarım yaptığımız telden geçmesini sağla.
Bu şekilde 3 kat Silicayı çok muntazam bir sarımdan Rahatlıkla geçirmiş olursun.
Aroma tadının güzel gelmesi için, Yanan Teller yakın sarılacak fakat birbirine tam değmeyecek,
Teller arasında 0,25-0,5 mm kadar boşluk olacak yani.
Düşük Voltlarda 1-2 Dry-Burn yaparak, Sarımdaki tellerin hepsinin eşit olarak kızarıp kızarmadığına bak.
Normalde hepsi eşit kızarmalı. Sadece en dışta kalan ve vidaya giden teller az yanabilir,
ama diğerlerinin kızarması eşit olmalı. Eğer eşit kızarmıyorsa Telleri sağa sola veya ileri geri ittirerek,
sarımın eşit kızarmasını sağla. Ayrıca 2 kat Silicayı geçirirken bazen sarım bozulabiliyor, yani birbirine
çok yaklaşabiliyor. Böyle bir durum varsa bütün tellerin aralıklarını çakının ucu gibi birşeyle hafif arttırıp, düzelt.
Eğer Matkap Ucu kullanamam diyorsan, 3x2 mm Silicaya Pembe Enjektör İğnesi koyarak elde sarım da yapabilirsin.

4- Üst zımbırtıyı taktıktan sonra 1.5-2 mm gibi Silicaları her 2 taraftan da kes.
Kestikten sonra dışardan parmaklarınla Silicaları sağa-sola-yukarı ve aşağı olarak tiftikle.
Buradaki ayar Likit koymadan deneyerek anlaşılır, Tanka değmeyecek fakat çok fazla kısa da olmayacak.

5- Sarım bitti, Likiti bas ve 3,2-3.4 V gibi düşük bir Voltla Sarımın Ohm değerini ölç.
Ohm değerine göre gerekli Voltajı vererek iç.

6- Silica kalınlığı fazla olursa ya Sarımı yaptığımız Matkap Ucunu arttır ya da Silicadan bir kaç lif sökerek Silicanın
kalınlığını azalt. Cihazın Klon olduğu için Her Cihazın Sevdiği bir Silica Kalınlığı olur.
Bunu bulmak lazım. Genelde Toplam Silica Kalınlığı 4-6 mm arasında gezer.
Önemli olan Senin Cihazın sevdiği kalınlığı bulmaktır.
Bunu bulduktan sonra Olay biter zaten.

sağolasın valla sanada tekrar tekrar okudum elıne koluna sağlık yarın gelcek slicalarla bir denıyım:D

gzdmrymkoc

E-Sigara Kullanıcısı
3a2ane9a.jpg

merhaba , ben de taifun gt geçeli 1 hafta olmadı ama çok memnunum. tabi daha yeni yeni oturtabildim bu ölçümü. bu ilk sarimim ama aroma bende tavan yaptı diyebilirim. pamuk kullanırken kanthal 20 ile üstten 4 alttan 5 görünecek şekilde telleri birbirine olabildigince yaklastirdim o sekilde taigun gt ile gelen mini tornavidaya sardim sonra 2mm slika kalınlığında pamuk geçirdim gayette güzel oldu. likiti içiyormus gibi resmen. tabi bu konuda daha çok acemiyim. benim bilgim ne kadar yeterli olur doğru yada yanlıştır bilemiyorum. ben sarimlarimda suan için kolaya kaçtım ama bunun ötesinde aroma düşünemiyorum.
ohm değerini bilmiyorum çünkü ohm ölçer yok. deneme yanılma yöntemi benimkiler. nemesis mod clone ve taifun clone kullanıyorum şu zamana kadar üst üste cekislerim de dahi ısınma olmadı makinada oyüzden vs. ohm ölçme gereği duymadım.bu arada abilerimizin dedigi gibi tek slika ile guzel olacagini sanmiyorum bugun 3 adet 2mmlik slika sardim gold serisinden kristal mentol ile bi harika oldu. tabi yine söylüyorum ben bu sisteme geceli daha 1 hafta olmadı. oyüzden yanlışlarım varsa duzeltebilirsiniz.

GERTAN72

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
pamuğun zararı slicaya göre daha fazla diyorlar,zaten ben organik pamuk bulamadım o yüzden slica kullanıyorum.

yarın 2mm matkap ucu bulayım o zaman sanırım o yuzden sıkı oluyor slicalar,lıkıt evyap [MENTION=332]dolunay[/MENTION] dan aldıgım sugar cookıes,pamuk hakkında çok ıyı konusmuyorlar sen zararını gordunmu hıc

hava delıgını kaldırayım peki,ama benım su an kullandıgım slıca 2mm den fazla farkettıysen 2mm olmasına ragmen,gercı yarın 2mm slıca gelcek :D

pamukta olsa ben o kömür gibi coili kullanmam :) ben daha zararsız gördüğüm için kullanıyorum,bir sıkıntı yaşamadım.zararlı olduğunu düşünüyorsan silikaya drog hocanın anlattığı sarımı dene.her şekilde aroma alman lazım,sanırım coil sarımını tam oturtamadın.artık deneye deneye biraz tecrübe kazanacaksın.üstad zaten çok detaylı bir şekilde anlatmış,biraz o sarım üzerinde çalış.

Uplink

E-sigara Meraklısı
q9R2o5.jpg

evet :D Bakınız 8 sarım ve buhar borusuna yakın degıl,şöyleki taıfun gt yazısına kadar kabı kaldırıyorum tam taıfun gt yazısını goruyorum slıca yanlara tam oturmus oluyor ne egılıyor ne bukuluyor :D yorgan ıgnesıyle sardıgım ıcın ıcınden slıkayı cekebılcek kadarda bosluk kaldı :D :D Valla çözcem bu gıdısle sayenızde varmı bır kusur üstadlar? 8 sarımdan 7 sı ateslendı 1.8 ohm

mfk321

E-Sigara Güru
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
o yanma odasını kaldırınca tık diye oturması lazım.

Axamcı

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
q9R2o5.jpg

evet :D Bakınız 8 sarım ve buhar borusuna yakın degıl,şöyleki taıfun gt yazısına kadar kabı kaldırıyorum tam taıfun gt yazısını goruyorum slıca yanlara tam oturmus oluyor ne egılıyor ne bukuluyor :D yorgan ıgnesıyle sardıgım ıcın ıcınden slıkayı cekebılcek kadarda bosluk kaldı :D :D Valla çözcem bu gıdısle sayenızde varmı bır kusur üstadlar? 8 sarımdan 7 sı ateslendı 1.8 ohm

kuru ateşleme yapmışsın coil etrafındaki silika hafif kararmış, sarıma yapmadan önce
silikayı pürmüzle güzelce yakıyormusun
hatta aldığın silikaları bir defaya mahsus güzelce kaynatıp kurulamanıda öneririm

Uplink

E-sigara Meraklısı
kuru ateşleme yapmışsın coil etrafındaki silika hafif kararmış, sarıma yapmadan önce
silikayı pürmüzle güzelce yakıyormusun
hatta aldığın silikaları bir defaya mahsus güzelce kaynatıp kurulamanıda öneririm

pürmüzüm yok alternatıf bırsey varmı :D Evet kuru ateşleme yaptım zaten kafadan yanık baslıyorum :D

Axamcı

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
pürmüzüm yok alternatıf bırsey varmı :D Evet kuru ateşleme yaptım zaten kafadan yanık baslıyorum :D
çakmaklada olur bir nebze ama ateşin kırmızı renkli tarafına getirmen propan gazının silikaya geçmesini azaltır. 2,5-3 tllik halkın pilot çakmak dediği çakmaklarda işini görür pürmüz diye adlandırdığımıza bakma.
sonuçta kullandığımız silikala esigaraya özel üretilen bir şey değil fabrikada kimyasal işlemlerden geçerek elimize ulaşıyor en azından pürmüzleyip silika içindeki kimyasallardan varsa bakteri ve tozlardan arındırmış olursun ben sana doğrusunu söyleyim uygulayıp uygulamamak sana kalsın
pürmüzlesen o kararma minimize olurdu :)

Uplink

E-sigara Meraklısı
çakmaklada olur bir nebze ama ateşin kırmızı renkli tarafına getirmen propan gazının silikaya geçmesini azaltır. 2,5-3 tllik halkın pilot çakma dediği çakmaklarda işini görür pürmüz diye adlandırdığımıza bakma.
sonuçta kullandığımız silikala esigaraya özel üretilen bir şey değil fabrikada kimyasal işlemlerden geçerek elimize ulaşıyor en azından pürmüzleyip silika içindeki kimyasallardan varsa bakteri ve tozlardan arındırmış olursun ben sana doğrusunu söyleyim uygulayıp uygulamamak sana kalsın
pürmüzlesen o kararma minimize olurdu :)

pilot çakmak olursa tamamdır sagolasın:)

Uplink

E-sigara Meraklısı
nPj0Dg.jpg
bu çakmaklara pilot çakmakta deniyordu diye biliyorum. benzinli çakmaklarla karıştırmayasın :D

binbir çeşit dükkannından 1,5tlye almıştım:D

kar çakmağı dağcı çakmağıda denirde pilot çakmakta deniliyor :D Bir zippoya zippo denılıyor :D Aslında halen zippom duruyor masada ne karızma hareketler yapardım ya zippoyla bu taıfun masayada konmuyor :D