ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

starmaster

DEATHPOOL
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Spotify, 2008 yılında kurulan online müzik platformudur. Kişilere müzik dinleme, müzik türüne göre radyo dinleme, playlist oluşturma ve oluşturulan playlistleri dinleme gibi imkanları sunan Spotify, 100 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Öncelikle Spotify’ın bize sunduğu hizmetlere göz atalım. Spotify’ın Bize Sunduğu Hizmetler
7ab048f3wewewew.jpg

Yasal müzik dinleme, Büyük şarkı veritabanı, Arayüz-Bilgisayar Programı-Cep Uygulaması, Playlist hazırlama, Çevrimdışı müzik dinleme, Shazam-Spotify ortaklığı sayesinde Shazamlanan şarkıların dinlenmesi ve vb. Spotify Nasıl Kullanılır? Spotify üyelik gerektiren bir uygulama.
Df4m9aFW0AEphZ8.jpg
Uygulamayı bilgisayarınız veya cebinize indirdikten sonra Facebook veya e-mail üzerinden kayıt olarak bir hesap açıyorsunuz. Ardından uygulamayı Free veya Premium olarak kullabilirsiniz.

hayat.png

(Not: Spotify ücretlendirmesi GSM operatörlerinin tarifelerine göre değişiklik gösterebilir.) Üyeliğinizi kurduktan sonra arayüzde bulunan Anasayfa, Gözat, Ara, Radio ve Kitaplığın ikonları yer alıyor. Anasayfa: Anasayfa’da daha önceden dinlediğiniz müzikler, genel olarak dinlediğiniz müzik türlerine göre öneriler, ve müzik kategorilerine göre dinlemek isteyebileceğin öneriler yer alıyor. tumblr_pnelqs3ggD1ujmvy2o1_1280.jpg Gözat: Gözat seçeneğinde kullanıcıların dinlemiş olduğu popüler playlistler, listeler, yeni çıkanlar, podcastler, keşfet ve konuma göre yer alan konserler seçeneği yer alıyor. Kullanıcılar Gözat sekmesi altında “Müzik Türleri & Modlar”
images (1).jpg
seçebilirler. Ara: Arama bölümünde Spotify bünyesinde yer alan tüm şarkıları aramak mümkün. Radio: Radio sekmesinde sizin için seçilen bir radyo, daha önce dinlediğiniz radyo ve genel olarak müzik türlerine göre ayrılmış radyo seçeneklerini bulmak mümkün. Kitaplığın: Kitaplığın kısmı tamamıyla kullanıcının isteği doğrultusunda hareket eden bir seçenek. mariofin.jpg Bu sekmede kullanıcıya önerilen şarkılar, kullanıcının çalma listeleri, istasyonlar, şarkılar, albümler, sanatçılar, indirilenler, podcastler ve daha önce dinlediğiniz tüm şarkıların kayıtları mevcut. Ne İşe Yarar? Spotify, kullanıcılara sunduğu en büyük hizmetlerden biri ses kalitesi. Diğer online müzik platformlarına oranla ses kalitesinde büyük bir fark gösteren

Spotify, bu konuda öncü nitelikte. Kullanıcıların dinlediği müzik seçeneklerine göre haftalık olarak kullanıcılara otomatik playlist hazırlaması uygulamayı cazibeli kılan bir başka detay. Uygulamada hayranı olduğunuz şarkıcıların en güncel şarkılarını ve arşivlerini bulmakta mümkün. Yasal olarak müzik dinlemenin bir başka boyutu. ÇEVRİMDIŞI MÜZİĞİN KEYFİ Spotify’ın en güzel özelliklerinden bir tanesi oluşturulan
tumblr_pcf2hyxu7i1ujmvy2o1_500.jpg

playlisti internet bağlantısı olmadan da dinlenebilmesi. Bu özelliğe erişmek için uygulamada “Premium Üye” statüsünde yer almak gerekiyor. tumblr_pmj4fdaTaL1ujmvy2o1_1280.jpg
bir kaç kişi ile aile üyeliği alarak çok daha ucuza getirebilirsiniz

Dosya Eklentileri

• mariofin.jpg
    mariofin.jpg
    315.6 KB · Gösterim: 13

LessIsMore

E-sigara Meraklısı
Çok güzel bir paylaşım olmuş :D En faydalı kısmı çevrimdışı dinleyebilmek :rolleyes:
Spotify sanırım ilk çıktığı zamanda Premium kısmı yoktu diye hatırlıyorum. Bu konuda bilgili arkadaşlar varsa ( geçmişi neden merak ettim bilmiyorum ama :D ) bilgilendirebilirler :)

• Beğendim
Tepkiler: gurols

stragoth

E-sigara Meraklısı
Aldığı premium ücretini sonuna kadar hak eden bir uygulama. Telefon hafızanız yeterliyse çevrimdışı dinleme özelliği gereksiz internet kullanımını ortadan kaldırıyor.

Sadece spotify telefonumda 27 gb yer kaplıyor :LOL.:

Eticon

Öğretmen olmak ne büyük onur.
Her ay faturama eklense de, artık benim için ekmek, su ve internet gibi vazgeçilmez.

starmaster

DEATHPOOL
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Aile paketine dördüncü arayan varsa yazsın :)

gurols

E-Sigara Acemi
Öğrenciye özel 6,99 fırsatından yararlanıyorum + Enpara kullandığım için her ay 3 tl geri dönüşü oluyor yani 3.99'a geliyor <3 spotify candır

antitu

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
Orada da "preminyum" kampanyaları için erketeye yatıyorum sürekli :) ve maalesef kampanyadan kampanyaya kullanabiliyorum. :(

Slashing

E-sigara Meraklısı
- Öğrenciye 7₺ olan yegane uygulama :rolleyes:

n4steelheart

E-Sigara Kullanıcısı
bizim bölümdeki arkadaşlar sağolsun aylık 5-6 liraya tekrardan premiuma geçtim

esasen ilgimi çeken oluşturduğu listeler özellikle ki kendi evime çıktım evde tvye bağlı pc düzenim var ve sürekli arkaplanda çalabilecek güzel parçalar bulabilmem

spotify ın kendi oluşturduğu listelerden bile güzel şeyler çıkabiliyor ortaya
ister yerli, ister yabancı ... keyfinize bakın

tabiki mümkünse aile üyeliği ayarlamaya çalışın 5-6 arkadaş :D:D
bunun süreci hafiften meşakatli ama fazlasıyla değiyor boşuna ekstra para ödemek zorunda kalmayın

MR.BERK

Esf Müptela
3 adet aboneliğimden en çok kullandığım, diğerleri Tidal ve Netflix.

gurols

E-Sigara Acemi
Bu arada shazamladığınız şarkıları spotify'a bağlayıp, youtube'da açmaya uğraşmadan pat diye dinleyebilme şansınız da mevcut <3 (Spotify'dan reklam parası mı aldık? :D :D )

Son düzenleme:

starmaster

DEATHPOOL
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli

Kayzer

E-Sigara Acemi
Ceryanlının yaninda iyi giden bişey:sneaky:

eko1.3

E-Sigara Acemi
Web sitesi
www.iphoneyardim.net
Abi ne güzel uygulama..

Benim müzik tarzımı analiz edip bana uygun müzikleri,
Sürekli güncel müzik listelerini,
Yıl boyunca en çok dinlediklerimi,
Yeni çıkan şarkıları çatır çatır önüme seriyor.

İndir telefona çevrımdışı dinle,
Shazamladığın müziği anında Spotify'da dinle,
En güzeli de sanatçılara azcık olsun desteğimizin olması.