ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

GERTAN72

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Pod mod tavsiyelerini ve kullanıcı yorumlarına burdan devam edelim.diger konuda yapılan cihaz yorumlarını buraya tasitiriz müsait bir zamanda,daha derli toplu olur.

pod ve aio ları aynı başlık altında konuşacağız ama aio normal likitler ile de kullanıldığından daha çok kullanıcı grubuna hitap edeceği için özellikle kullanıcı yorumlarında coiller ile ilgili salt mı normal likit mi kullanılıyor bilgisini belirtmekte fayda var.

ana konu linki,genel sohbet alanı,

https://www.esfvape.com/konu/nicotine-salts-ve-pod-cihazlar.65173/

genel bilgilendirme konusu,

https://www.esfvape.com/konu/pod-cihazlara-genel-bakis-ve-guncel-cihazlar.76531/

justfog minifit,

https://www.esfvape.com/konu/justfog-minifit-pod-mod.77259/

aspire breeze 2,

https://www.esfvape.com/konu/aspire-breeze-2-aio-kit.75571/

karşı görüşleri de dinlemek lazım,

https://www.esfvape.com/konu/salt-nikotin-pod-mod-ve-juul-pod-hakkinda-bilgilendirme.75662/

forumda tercih edilen güncel pod cihazlar (08.2019 yılı)

https://www.esfvape.com/konu/uwell-caliburn.87227/

https://www.esfvape.com/konu/smok-nord-kit-hakkinda.83596/

https://www.esfvape.com/konu/smoant-pasito-rbali-ilk-pod-cihazi.86952/

veeik airo,

Son düzenleme:

bacaspo

E-sigara Meraklısı
smok nord 4 ile 2 sene uzak kaldığım elektroniğe geri dönüş yaptım ilk izlenim olarak cihaz baya hoşuma gitti bakalım uzun kullanımda da memnun edecek mi.

Unsal1907

E-sigara Meraklısı
Selamlar herkese,

Vaperosso pm40 pod kullanıyorum. Coili 1 haftada yandı. Kullanırken 2 çekimden fazla yapmamaya çalıştım, çekim sürelerine kısmen dikkat ettim. Coilin ömrü bana çok az geldi. Nerede hata yapmış olabilirim ? Likit olarakta dinner lady tütün aromalı kullanıyorum. Önerileriniz muhakkak vardır, şimdiden teşekkür ederim.

Playbonestar

E-sigara Meraklısı
Aroma ile karıştırınca aroma %si kadar düşüş oluyor. Yani 50mg nic değerinde salt base'i %20 aroma ile demlerseniz 40mg'a düşüyor diye biliyorum.

Mirzaloglu

E-sigara Meraklısı
Arkadaşlar küçük, zarif ve kartuş bulma konusunda hiç bir sıkıntı yaşamayacağım bir cihaz arıyorum. Hangi cihazı önerirsiniz?

WuLLy

E-sigara Meraklısı
Arkadaşlar küçük, zarif ve kartuş bulma konusunda hiç bir sıkıntı yaşamayacağım bir cihaz arıyorum. Hangi cihazı önerirsiniz?
Hocam MTL Salt Düşkünü İseniz Uwell Caliburn KOKO serisine bakabilirsiniz hala hali hazırda kartuşu & sarf malzemeleri satılıyor ve popüler bir pod yok ben Rba filan uğraşcam kafam rahat olsun dersen smok RPM Nova Son serilere bakabilirsiniz Pod Mod arıyorsanız Fetch Pro RPM80 PRO Drag Serisine Bakabilirsiniz

• Beğendim
Tepkiler: Mirzaloglu

oky13

E-Sigara Acemi
Arkadaşlar orjinal halo tribeca 50mg salt ın içerisindeki nic. değerini bilen var mı? aynı etkiyi göstermesi için hangi saltbase i kullanmalıyım?
%50-50 avoria vg - oleon bio pg - chem nic. 50mg saltbase m aldım ama halonun sertliğinin yanından bile geçmedi.

mignonette

E-Sigara Kullanıcısı
Arkadaşlar orjinal halo tribeca 50mg salt ın içerisindeki nic. değerini bilen var mı? aynı etkiyi göstermesi için hangi saltbase i kullanmalıyım?
%50-50 avoria vg - oleon bio pg - chem nic. 50mg saltbase m aldım ama halonun sertliğinin yanından bile geçmedi.
Hocam bence Nbasede nikotin eksik değilse. Aynıdır. Ama birisinde aroma olduğu için size daha doyurucu gelmiş olabilir.

oky13

E-Sigara Acemi
Hocam bence Nbasede nikotin eksik değilse. Aynıdır. Ama birisinde aroma olduğu için size daha doyurucu gelmiş olabilir.
Eksik değildir ama yanında gerçek değerleri farklı yazıyor. Yani 50mg (28,5) gibi yazı var. Belki de premium olan daha yüksek nic. kullanıyordur.

aorhan69

E-sigara Meraklısı
Arkadaşlar ben de şunu merak ediyorum, şu anda halihazırda 3 mg freebase kullanıyorum, bunun Salt Basede karşılığı ne olur? Mesela Chem Salt B bildiğiniz gibi Saltlarda Nik değerinin yanında Nik Tuz oranını da veriyor, referans ne almalıyız.

engineer_hll

E-sigara Meraklısı
Ohm değerine göre her tür likiti kullanabilirsin. 50/50 salt en çok tercih edilen. Tank hacmi ve pil kapasitesi yüzünden nikotin ihtiyacını daha çabuk kesen salt öneriliyor genelde. Ben 0.4 oh coil ile 35 mg da kullandım, 1.6 ohm ile 50 mg da kullandım. Ne bayıldım ne öldüm bünyeyle alakalı bir durum. Şu an boost 0.6 ohm coil ile salt 50/50 35 mg kendi likitimi içiyorum. Mod da da mtl 0.8 ohm ile aynı likiti tüketiyorum.
Merhaba. Birşey sormak istiyorum. 0.6 ohm coil ile salt likiti kaç watt'da kullanıyorsunuz.

ynikk

E-sigara Meraklısı
Merhaba, yeni başladım elektronik sigaraya. Forumdan minifit ve kartuş tedarik ettim. Seri numaralarını sorguladığımda minifit için girilen seri kodu, bir justfog kodu değildir yazıyor. Kartuş orjinal çıktı. Tedarikçiyle konuştuğumda orjinal olduğunu söyledi ve justfog'a mail atabilecegimi söyledi mail attım dönüş olmadı. Cihaz 4 kere basıldığında açılıyor, 3 ışık parlak ve aynı seviyede, kartuş oturmasında sorun olmadı(içinden çıkan kartuşta). Seri numarasında yanlışlık olabilir mi?

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozan92i

E-Sigara Kullanıcısı
Arkadaşlar 3-4 kere elektronik sigara maceram oldu fakat nedense hep sigaraya geri döndüm gerek kullandığım likit olsun gerekse nikotin kesmediği için acaba kaliteli kullanışlı sigara içimine yakın bir pod mod ve likit önerir misiniz sigaradan gerçekten kurtulmak istiyorum artık. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

aorhan69

E-sigara Meraklısı
Merhaba Arkadaşlar,
Pod Mod konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Öncelikle aroma konusunda başarılı olsun, likit haznesi büyük olsun >2 ml, kronik sorunları olmasın ve RBA sı olsun.
Şöyle bir araştırma yaptığımda Smok Nord 50W modelini gördüm, 1800 mAh tank kapasitesi yüksek, iki ayrı podla geliyor herhalde (RPM coil uyumlu pod hariçten alınıyor), Nord 4 (80W) 2000 mAh batarya, RPM coil uyumlu podla geliyor, benim öğrenmek isteğim bu cihazlarda kronik sorun var mı, RBA sadece rpm uyumlu poda göre mi var sadece.
Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

clydeshelton_

E-sigara Meraklısı
Arkadaşlar 3-4 kere elektronik sigara maceram oldu fakat nedense hep sigaraya geri döndüm gerek kullandığım likit olsun gerekse nikotin kesmediği için acaba kaliteli kullanışlı sigara içimine yakın bir pod mod ve likit önerir misiniz sigaradan gerçekten kurtulmak istiyorum artık. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
2014’te elektronik sigara almıştım ama olmadı benim de bir türlü. Geri döndüm sigaraya hep. 1 ay önce elime bir tane uwell caliburn a2 pod aldım. Hiç memnun değildim (hala da değilim) ancak istediğim tek şey sigara içmemekti ve başardım. Çünkü 27 yaşında halısahaların aranan ciğersiz yıldızını iki öksürdük diye koahla tehdit etti göğüs asistanı doktor arkadaşı. Bir iki hafta sonra keyif almaya başladım, ilk nbase likit ve aroma siparişlerimi verdim. Hatta fellik fellik tütün aroması arayışımdan ya da sek nbase içem ölem işinden de uzaklaştım.
Şimdi diyeceksiniz ki sen ne anlatıyorsun bilader? Abim benim ver kararını, koy kafaya. Sabret. Asla sürme elini şu zıkkıma. En önemli kriter bu. Elindeki cihazın ne olduğunun hiç önemi yok. Sadece sabredeceksin sanırım. 1 ay sigaradan aldığın keyfi almaktan vaz geç. Nikotin bağımlılığını tatmin etmeye çalışman senin için en temel gaye olmalı. Keyfi sonra arkadan gelecek, sana eşlik edecek. Şuan kırmızı orman meyveli likitimi içiyorum. Asla derdim 2 hafta önce. Ama anlık bulutların üzerindeyim :)
Keyifli, midenin kaldıracağı bir aroma seç bir tane de sana çok para harcatmayacak bir pod. 1 aylık çaylak adamın sana naçizane tavsiyesidir. Çünkü seni en iyi ben anlıyorum şuan. Ben daha yeni yeni bir daha asla sigaraya dönmem kafasına girmeye başladım. Unutmadım daha o sigarasız ne halt yerim tedirginliğini. Diğer arkadaşlar sigarayla geçirdikleri o zamanları çoktan unuttular, ne mutlu onlara :)
Son olarak bir ay geçmesine rağmen inanılmaz farklar belirdi hayatımda. Odağım arttı, balgam kalmadı, nefesim hafif açıldı, öksürük tamamen gitti, uyku düzenim oturdu. Eskiden gece 3-4 kere uyanırdım gün içinde bölük pörçük uyurdum şimdi 5 saat tek atıyorum zımba gibiyim :)
Sana likit de pod da önermiyorum, al sana bomba motivasyon. Dinle şu kardeşini naçizane kurtul şu zıkkımdan ve hayatın güzelliklerini yaşamaya başla. Sonra mutlaka musakka ye. Geçen denedim sigara yüzünden tadını alamadığım o şeyin bağımlısı oldum şimdi de :)

clydeshelton_

E-sigara Meraklısı
2014’te elektronik sigara almıştım ama olmadı benim de bir türlü. Geri döndüm sigaraya hep. 1 ay önce elime bir tane uwell caliburn a2 pod aldım. Hiç memnun değildim (hala da değilim) ancak istediğim tek şey sigara içmemekti ve başardım. Çünkü 27 yaşında halısahaların aranan ciğersiz yıldızını iki öksürdük diye koahla tehdit etti göğüs asistanı doktor arkadaşı. Bir iki hafta sonra keyif almaya başladım, ilk nbase likit ve aroma siparişlerimi verdim. Hatta fellik fellik tütün aroması arayışımdan ya da sek nbase içem ölem işinden de uzaklaştım.
Şimdi diyeceksiniz ki sen ne anlatıyorsun bilader? Abim benim ver kararını, koy kafaya. Sabret. Asla sürme elini şu zıkkıma. En önemli kriter bu. Elindeki cihazın ne olduğunun hiç önemi yok. Sadece sabredeceksin sanırım. 1 ay sigaradan aldığın keyfi almaktan vaz geç. Nikotin bağımlılığını tatmin etmeye çalışman senin için en temel gaye olmalı. Keyfi sonra arkadan gelecek, sana eşlik edecek. Şuan kırmızı orman meyveli likitimi içiyorum. Asla derdim 2 hafta önce. Ama anlık bulutların üzerindeyim :)
Keyifli, midenin kaldıracağı bir aroma seç bir tane de sana çok para harcatmayacak bir pod. 1 aylık çaylak adamın sana naçizane tavsiyesidir. Çünkü seni en iyi ben anlıyorum şuan. Ben daha yeni yeni bir daha asla sigaraya dönmem kafasına girmeye başladım. Unutmadım daha o sigarasız ne halt yerim tedirginliğini. Diğer arkadaşlar sigarayla geçirdikleri o zamanları çoktan unuttular, ne mutlu onlara :)
Son olarak bir ay geçmesine rağmen inanılmaz farklar belirdi hayatımda. Odağım arttı, balgam kalmadı, nefesim hafif açıldı, öksürük tamamen gitti, uyku düzenim oturdu. Eskiden gece 3-4 kere uyanırdım gün içinde bölük pörçük uyurdum şimdi 5 saat tek atıyorum zımba gibiyim :)
Sana likit de pod da önermiyorum, al sana bomba motivasyon. Dinle şu kardeşini naçizane kurtul şu zıkkımdan ve hayatın güzelliklerini yaşamaya başla. Sonra mutlaka musakka ye. Geçen denedim sigara yüzünden tadını alamadığım o şeyin bağımlısı oldum şimdi de :)
Bu arada öyle light, slim vs sigara da içmezdim. Sakın ola sen çok bağımlısı değilsindir bu kadar kolay kurtuldunsa ile itham edilmek istemiyorum. 16 yaşımda başladım ve son 2 yıldır 2 paket camel brown ya da sarma tütün içen adamdım günlük. Halihazırda 4 paket (teki yarımdı) sarma tütün vardı ilk podumu elime aldığımda. Bir hafta sonra onları çöpe atarken gözlerim mutluluktan doldu ama asla içimde bir tedirginlik yaşamadım. Bir daha da asla dönmeyeceğim Allah izin verirse. Çünkü halinden çok memnunum :)

ozan92i

E-Sigara Kullanıcısı
Kardeşim senin ağzına yüreğine sağlık cevabın için çok teşekkür ederim en kısa zamanda bir tane pod makine alıp ben de senin gibi bu illetten kurtulmak istiyorum. Motive edici yazın için ne kadar teşekkür etsem az. Benim için zaman ayırıp bu kadar güzel şeyleri kendi hikayeni anlattığın için çok teşekkür ederim umarım ben de 1 aya kalmaz komple bırakırım şu illetti çok teşekkür ediyorum gönlü güzel kardeşim eyvallah

• Beğendim
Tepkiler: clydeshelton_

clydeshelton_

E-sigara Meraklısı
Kardeşim senin ağzına yüreğine sağlık cevabın için çok teşekkür ederim en kısa zamanda bir tane pod makine alıp ben de senin gibi bu illetten kurtulmak istiyorum. Motive edici yazın için ne kadar teşekkür etsem az. Benim için zaman ayırıp bu kadar güzel şeyleri kendi hikayeni anlattığın için çok teşekkür ederim umarım ben de 1 aya kalmaz komple bırakırım şu illetti çok teşekkür ediyorum gönlü güzel kardeşim eyvallah
Ne demek abim benim. Faydası olduysa ne mutlu bana :)

• Beğendim
Tepkiler: ozan92i

ayk71

E-sigara Meraklısı
Kullandığım pod modların kullanımları ile alakalı bilgi vermek isterim.Kullanmayı düşünen arkadaşlara yardımı olur belki.
smok fetc pro,vaporesso px 80 ,vopoo drag x ve voopoo argus air cihazların olduğunu belirteyim.Bunların arasında kendi kullan at coillerinden mtl olarak yani 1.2 ohm ligini birtek voopoo cihazlarda kullandım.Ben başarılı buldum,çok sıkı diyemem ama benim çok sıkı içim sevmemem de bana iyi gelmesinde etkili olmuş olabilir.
Ve ayrıca 3 markanın da sarılabilir rba coilleri elimde var ve kullanıyorum.hepsini 28 ga kanthal tel ile 7/8 tur sarıp 1 ila 1.2 ohm arası değer alıyorum,sıralama yaparsam en beğendiğim voopoo nün coil i,drag da da,airde de aynı performansı sunuyor ve gayet başarılı.hepsinde meyve,kahveli ve sade nbase 6 mg kendi yaptığım likitleri denedim ve gayet memnunum,arkasından smok geliyor bir tık aroma daha az alıyorum voopoo ya göre.vaporesso nunda sarım zorluğu biraz uğraştırıyor ama kötü diyemem.eliniz alışınca kadar birkaçını zorlanıyorsunuz ama sonra coil e para vermeme durumu da artı bir motivasyon sağlıyor ve alışıyorsun.Bu arada elimde sarılabilir berserker,spica,dogystyl,trol gibi mtl atlarla var,genelde eve gelince onları,dışarıda pod modları kullanıyorum.spica nın yumuşak içimi ve kadife si içim tarzı özellikle sütlü meyveli likitler de çok hoşuma gidiyor. Berserker i daha tam çözemedim ve idealini yakalayamadım ancak istediğin sıkılık da içim e ayarlanabilen bir ATO olması gayet iyi,trol zaten vazgeçilmez mtl yaklaşık ilk çıktığından beri benimle,tek dezavantajı dışarıda kullanma şansın çok olmuyor.Ama tüm likitlerimin testinde bana en doğru sonucu verdiren atomizer kendisi.dogysty hem 2 k16 hemde 2k18 i var ve klasik bir orta sınıf sorunsuz mtl atomizerleri.Şimdilik verebileceğim bilgiler bunlar,soru sormak isteyen ulaşabilir.elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bol baharlar.

clydeshelton_

E-sigara Meraklısı
Arkadaşlar bu işe pod ile başladım. Benim gibi ilk bu işe podla girmeyi düşünenlere tavsiyem girmesinler :) Ya da sakın pod kullanırken normal e sigara deneyeyim demeyiniz. İlk fırtta bir aydır ne içiyormuşum ben dedirtti. Ensemden aşağıya mutluluk terleri boşaldı. Elinizdeki maldan soğutur sizi :D Ben gidiyorum buradan mtl içicem, siz de gelin arkadamdan çok durmayın buralarda :)

Son mesajlar