ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

Aran

E-sigara Meraklısı
hocam yenilerden ne var diye kurcaladım az
anker var ama aux yok, olanı çinde 23usd
baseus markası iyidir ona baktım auxlusu 130lira felan
pahalanmış baya dolar 8oldu tabi normal, xiaomi var onda da aux yok kullanıştım eski serisinden güzeldi
Hocam marketlere dahi geliyor 25₺ falan aux Blueetooth u falan var bence 130₺ vermeye gerek yok

efendy06

E-Sigara Kullanıcısı
Hocam marketlere dahi geliyor 25₺ falan aux Blueetooth u falan var bence 130₺ vermeye gerek yok
Onlardan var hocam bende fakat çok cızırtılı çalışıyor. Baseus kaliteli duruyor. Yine de güvenemiyorum. HB'de yorumlara baktım, genel olarak iyi denmişse de parazit probleminden yakınanlar var.

brusher

E-Sigara Kullanıcısı
Bence sizin anteninizde sorun var. 2 farklı radyo takıp ikisinde de yayınlarda sorun yaşamanız bunu gösteriyor.

Ahmet.

Fenerbahçe
pioneer veya kenwood öneririm modelini bütçenize göre ayarlayın. Aracın kendi hoparlöründe bile ses farkını hissedersiniz.

yzk

E-Sigara Acemi
Hocam siz direksiyondan kumandayı kullanmak istemişsiniz , bizim 2001 model astra vardı ona pioneer taktırdık biz çünkü sadece onda bir soket girişi vardı ve ayrı kumanda aparatı vardı direksiyondan gelen kabloları kesip o aparata bağlıyorlar o aparatın ucunuda teybin arkasında aux girişi gibi bir soket var oraya takıyorlar , tuşlar aktif oluyor ama linea ya uyarmı bunu iyi bir pioneer'ci bulup sormak lazım.

efendy06

E-Sigara Kullanıcısı
Bence sizin anteninizde sorun var. 2 farklı radyo takıp ikisinde de yayınlarda sorun yaşamanız bunu gösteriyor.

Nasıl kontrol ederler bilmiyorum lakin bir oto elektrikçiye kontrol ettireceğim. Aynı durumdan şüphelendim. Markası belli olmayan teypler ile radyo dinliyor millet o_O

brusher

E-Sigara Kullanıcısı
Nasıl kontrol ederler bilmiyorum lakin bir oto elektrikçiye kontrol ettireceğim. Aynı durumdan şüphelendim. Markası belli olmayan teypler ile radyo dinliyor millet o_O
Bazı araçlarda ayrı bir anten olmuyor, Arka camda bazı çizgiler şeklinde anten oluyor. Benim eski araçta böyleydi, onlarda genelde zamanla cama bağlantı yerlerinde sorun oluşuyor. Oto elektrikçi ya da radyocular (ses sistemi flan işini yapanlar) başka antenle deneme yapar sorunu çözer sanırım. Olmazsa bir anten alıp taktırırsınız en kötü. Ama radyo tuner kalitesizliği diye bir durum olacağını sanmıyorum.

gunesec

E-Sigara Kullanıcısı
@efendy06

Selamlar,
Geçen hafta bir siteden ikinci el pioneer marka, aux, usb ve CD girişli bir teyp aldım. Aracın üzerinde vasat bir teyp vardı. Onu attım bir kenara. Ses inanılmaz değişti. Emin olun aynı şeyi siz de hissedersiniz.

Araç ses sistemlerinde ana ünite çok önemli. Ses işlemcisi ve çıkış gücü gerçek değeri yüksek bir ünite can damarı. Alacağınız transmitter hiçbir işe yaramayacak, ses kalitesi zaten düşük olacak. Çakmaklıktan sürekli akım çeken bir şey de bana sağlıklı gelmiyor. Ayrıca radyo için siz sürekli boş frekans aramakla uğraşacaksınız.:) sonradan takılan aux vb zaten çıkış gücü düşük olan teybe, sonradan eklendiği için iyice kalite düşecek. Keyif almaz olacaksınız.

Sony de pioneer de kaliteli. Yarı yolda bırakmaz, sesi tatmin eder, hatta ayarı düzgün yapılırsa uzun zaman memnun şekilde kullanırsınız.

Bluetooth çok önemli değilse extra para vermeye gerek yok. Usb li bir teyp işinizi fazlasıyla görür. İleride çok detaylı ses sistemi kurma niyetiniz yoksa iki, üç çıkışlı amfi bağlanır falan filan takılmayın. :)

• Beğendim
Tepkiler: efendy06

efendy06

E-Sigara Kullanıcısı
@efendy06

Selamlar,
Geçen hafta bir siteden ikinci el pioneer marka, aux, usb ve CD girişli bir teyp aldım. Aracın üzerinde vasat bir teyp vardı. Onu attım bir kenara. Ses inanılmaz değişti. Emin olun aynı şeyi siz de hissedersiniz.

Araç ses sistemlerinde ana ünite çok önemli. Ses işlemcisi ve çıkış gücü gerçek değeri yüksek bir ünite can damarı. Alacağınız transmitter hiçbir işe yaramayacak, ses kalitesi zaten düşük olacak. Çakmaklıktan sürekli akım çeken bir şey de bana sağlıklı gelmiyor. Ayrıca radyo için siz sürekli boş frekans aramakla uğraşacaksınız.:) sonradan takılan aux vb zaten çıkış gücü düşük olan teybe, sonradan eklendiği için iyice kalite düşecek. Keyif almaz olacaksınız.

Sony de pioneer de kaliteli. Yarı yolda bırakmaz, sesi tatmin eder, hatta ayarı düzgün yapılırsa uzun zaman memnun şekilde kullanırsınız.

Bluetooth çok önemli değilse extra para vermeye gerek yok. Usb li bir teyp işinizi fazlasıyla görür. İleride çok detaylı ses sistemi kurma niyetiniz yoksa iki, üç çıkışlı amfi bağlanır falan filan takılmayın. :)

Selamlar,
Transmitter bana mantıklı gelmiyor hocam zaten. Aux ise, teybin normalde aux özelliği var, fakat üretici sağolsun donanım paketine göre çıkartmış. Aslında aux bağlantı kablosu hariç her şey hazır. Yoksa olmayan bir şeyi sonradan ekleme konusunda bende çok istekli olmam. Tamam daha önce başka bir aracımın teybine yaptım ama, o tamamen "yapamazsın" iddiasına cevaben oturup uğraşmamla alakalıydı :)

CD ile de işim yok aslında benim. Bana radyo, aux kafi. USB olsa da olur olmasa da olur. Aslında buldum birkaç sony ve pioneer lakin aklıma takılan soruların cevabını bulamıyorum. Ben değiştirilebilir parçalara müdahale etmekten kaçınmasam da aracın kendi kablolarına müdahale etmeyi uygun bulmuyorum. Bu yüzden aracın üzerindeki sokete uygun teyp bulmam lazım lakin ne sony ne pioneer buna uygun değil. Araya uygun bir tarafı teybin çıkışına, bir tarafı da araçtaki (iso olduğunu tahmin ettiğim) sokete uygun ara soketler var lakin emin olamadım hangisi uygundur diye.

Dizel bir fiatta (1.3 mtj) müzik olmazsa motor sesi insanı yoruyor. O yüzden sürekli müziğim açık. Yoksa öyle anfi ses sistemi falan bana çok uzak.

İşi bilen arkadaşlar, benim aracın soketi ISO mu acaba?

• Beğendim
Tepkiler: gunesec

efendy06

E-Sigara Kullanıcısı
@efendy06

Selamlar,

Bu arada, kayış koptu kopacak hocam :) Bu nedir, millet arabasına takınca cihazlar değerleniyor. Sanki piyasada yenisi yokmuş gibi, sıfırından fazla fiyat çekiyorlar. Bayinin 450 lira montaj dahil fiyat verdiği teybin ikinci eline 400 olmaz diyor adamlar :)

brusher

E-Sigara Kullanıcısı
Bu arada, kayış koptu kopacak hocam :) Bu nedir, millet arabasına takınca cihazlar değerleniyor. Sanki piyasada yenisi yokmuş gibi, sıfırından fazla fiyat çekiyorlar. Bayinin 450 lira montaj dahil fiyat verdiği teybin ikinci eline 400 olmaz diyor adamlar :)
Sadece USB kısmıyla ilgili önerimi söyleyeyim. USB yerine SD kart girişli almak daha verimli olur. Atarsın sevdiğin bir kaç bin mp3, radyo olmayan yerlerde de dinlersin.

efendy06

E-Sigara Kullanıcısı
Arkadaşlar, sony cdx g1150u modeli aldım.
Araca taktım, antende sıkıntı yokmuş. :D
Ayrıca hoparlörlerde hiç bir değişiklik yapmadım ama ses kalitesi çok arttı.