ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol
A

aromix

Misafir
İlginç bir başlık oldu farkındayım :D

ilgili olarak kendi manyaklıklarımdan bahsedeyim; muhtemelen psikoloji dalında bulunduğum duruma birden çok teşhis konuluyordur. Fakat ne olduğumu/yapacağımı biliyorum.

Sanırım yoksun kalma korkum var ki nerdeyse herşeyim yedeklidir, ev-araba-hatun bu yedek olayına dahil değil ama imkanım olsaydı hatun hariç onlarıda yedeklerdim.
Forum'a uygun örnek verirsem; birçok mod'um, pillerim, atomizerlerim vs. herşeyden birçok var. işyerimde yedek olarak tam set tuttuğum halde yanımda 2 mod ile geziyorum, her iki mod'da toplam 8ml (2 kayfun) likit olduğu halde likit şişesi taşıyorum. (günlük tüketimim 3ml civarı) evde kendime yaptığım likit miktarı 500ml altına indiğinde sanki bitmiş ve bulamayacakmışım psikolojisine giriyorum.

Takıntılıyım, hemde öyle böyle değil; bir konu ilgimi çektiyse o konuyu ve yan konularını derinlemesine araştırırım, misal akvaryum ile ilgilenirken basitçe yem at, su değiştir konularını geçip, su kimyası ve biyolojisi, akvaryumdaki mikro yaşam, bakteriler ve etkileri, mikro canlılar ve etkileri, mikro ekosistem uygulaması şeklinde gidiyorum, hatta eskiden büyük akvaryumumda gerçek anlamda ekosistem kurmuştum. (dışarıdan su desteği haricinde hiçbir destek olmuyordu) uçaklara takıntı yapıp hatta bir ultralight yapıp uçmuşluğumdan, kendi epifizim üzerinde yaptığım bir deney sonrası 6 yıl kadar uyku düzenimi bozmuşluğum da vardır. ama hiçbirşekilde yok tablo yamukmuş, çamaşır katlı değilmiş, masa dağınıkmış vs. takılmam. ama yaptığım işi bitirmeye abuk derecede takıntılıyım, eğer bir şey yapacaksam da mükemmel yada mükemmele yakın olması ve biran önce bitmesi takıntısındayım, ama bir şey mükemmel olacaksa biran önce olamıyor. örneğin ahşap model gemi yapmaya başladığımda gemiyi birebir yapma takıntısına girdim, model ama birebir özelliklerde olması demek klasik model omurgası yerine gerçekte kullanılan omurga inşa tekniği ile yapılması, kamaraların olması, tüm yapının aynı olması anlamına geldiğinden oldukça uzun sürdü, zaten küçük olan birşeyde detaya girmek 1,5 yıl boyunca her gün bunun üzerine çalışmak bende ciddi bir boyun fıtığına mal oldu. (ultralight'ı 3 ayda yapmıştım) tabi bitirdikten sonra birdaha ahşap modellerin yüzüne bakmadım ama bitmesi üzerine takıntı yapmıştım.

sizlerde de vardır sanırım benzer takıntılar, yoksa da bir bilen çıksın şu hapı iç birşeyin kalmaz desin :D

• Beğendim
Tepkiler: eXen

orhan rufat

Dreamer
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
İlgi duydugu her konuya bodoslama atlayan bir arkadasiniz var ustad; yalniz degilsiniz :)

HAYDAR

Forum Abisi
Forum Abisi
O bıyıkları kesmeyecektin hacım... bunlar hep o yüzden...:s17:

orhan rufat

Dreamer
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Cengiz Ağabey, nedense, sen de çok pis adam pataklarsın gibime geliyor... Hani Osmanlı tokadı falan :)

(Başlığa binayen yazılmış olsa da, biraz doğruluk payı olsa gerek-ki böyle sübap notu düşürtüyor :p)

doubtful1

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
[MENTION=2141]yabani[/MENTION] ahaha hocam kova burcumusun yoksa sende? valla saydıklarının aynısını bende yapıyorum.
ecig konusu dersen dışarıda 3 mod hepsinin üzerinde farklı rdalarla geziyorum,yanımda 3-4 çeşit likitsiz çıkmam,tek bir likiti doldur kayfuna iç sevmiyorum dripping olayı beni daha çok cezbediyor,sürekli aynı likit içiminden sıkılıyorum,bazen evden hızlıca çıktığım oluyor modları evde unuttuğumu yolun sonuna doğru farkediyorum bu sebepten arabada herzaman ego bataryalı ecig setim hazır bulunur
Araştırma olayı dersen? yeni birşey gördüm mü ve ilgi alanıma giren bir konuysa kim yapmış kim üretmiş inciğine kadar bulurum daha sonra onun türevlerine kadar gider bu araştırmam.
Birzamanalar homecinema sistemlerine merakım vardı halen var ama ozamanlar gibi değil,öyle manyaktımki kısa zamanda dünyadaki tüm elektronik homecinema hitech hi-fi - stereo 5.1 7.1 sistemlerden projeksiyona,kablolama sistemlerine kadar markasından en küçük zımbırtısına kadar bilgiye sahip olmuştum,durmadan araştırmış yurtdışında olduğum zamanlarda fuarlarını kaçırmamıştım.
sonunda kendi sistemimi kurdum güzel bir Homecinema yarattım kendi evime. Yani bir şeye takmayı vereyim,sonuna kadar araştırıyorum durdurak bilmeden.
Bu böyle dönemsel devam eder bende, her dönem birşeye takılıp o şeyle alakam olmamasına rağmen sadece taktığım ve ilgimi çektiği için kısa zamanda çok geniş çaplı bilgi edinene kadar zorlarım. :p

derya

Sucuklu Yumurta
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
[MENTION=6]ccingiler[/MENTION] Abimin geçen Antalya seyahatinde otelden çıkarken siyah takımla bir resmi var :s15: Bulamadım bulsam koyacaktım :s5:

1618483_10152357197509101_942594798_n.jpg

Cengiz Ağabey, nedense, sen de çok pis adam pataklarsın gibime geliyor... Hani Osmanlı tokadı falan :)

(Başlığa binayen yazılmış olsa da, biraz doğruluk payı olsa gerek-ki böyle sübap notu düşürtüyor :p)

HAYDAR

Forum Abisi
Forum Abisi
Ben buldum...:s17:

Yaradan Huzur versin gerisi hikaye...Takmayın otu moku kafanıza sallayın gitsin....:s8:

H@K@N

E-Sigara Güru
ESF Hakem Heyeti
Platin Üye
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Bu yukarıda saydıklarınızın yanında ilave olarak hangi birini saysam şaşırdım.. o kadar çok ki hani yazayım desem bir A4 lük yeri rahat yazarım o yüzden hiç girmiyorum konuya..
nayse Atlanta - Indiana maçı var onu seyretmekte de büyük fayda var :)

doubtful1

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
[MENTION=6]ccingiler[/MENTION] abi siyah sana çok yakışmış..:) kurtlar vadisinden çıkmış gibisin valla,tarz karizma herşey var.!
[MENTION=5009]H@K@N[/MENTION] hocam hatırlattığın iyi oldu bende açıyım,ilk çeyrek bitmiş sanırım.

Kozan

E-Sigara Profesör
ESF Hakem Heyeti
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
[MENTION=2141]yabani[/MENTION] üstad, aynı dertten bende muzdaribim:( Aklıma takılan herhangi bir işe, (huyumu bildiğimden) mümkünse hiç başlamamayı yeğlerim, hasbelkader ucundan kıyısından bulaşırsam da; bilmediğim bir iş ise, araştırır öğrenir, yemem, içmem, uyumam o işi en mükemmel şekilde yapmak için kendimi heder ederim.

• Beğendim
Tepkiler: AnKa

Tugcan

...
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Genel özellikler hep aynı demek merak etmekle başlayıp başladığı yerden çok daha derinlere kadar inmesi... Şu dakika itibari ile taifun base sökmeye çalışıyorum. Niye hava az geliyor hava kanallarını kontrol edeceğim. Gündüz söksem ne olur oda olur ama yok olurmu akıllı işi olur o zaman akşamdan beri uğraşıyorum ben bunu sökecem arkadaş uyuyamam yoksa :s3:

superas

E-Sigara Tecrübeli
Valla yalnız olmadığımı bilmek huzur verdi bana :)

sensensen

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
küçükken sahillerin sonunda ne var merakı vardı bende başlardım sonunu getirmek için yürümeye
insan meceralarına finaller yakıştırmalı

inferior

chü kündü-rük sensei
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
şu ecige başladığımdan beri 5 dakika aralıksız karıştırmama rağmen karıştırdığım çayın, kahvenin, ayranın v.s. tam karıştığına inanmıyorum, ve de yediğim hiçbişeyin sağlıklı olduğuna inanmıyorum. şekeri önce az atıp sonra 3-5-10 granül tanesi daha atıyorum. çantamda 5 metre silika, 5 metre tel, tırnak makası, pürmüz, tornavida geziyor. dışarı çıkmak için ayağa kalktıysam önce ön sol cebime (ecig, likit şişesi) sonra sağ cebime (anahtarlar, flash bellekler) sonra sağ arka cebime (cüzdan) sonra sol arka cebime (telefon) bakıyorum. sonra çantamı alıp çıkıyorum. akşam arabayı yanaştırınca etrafından bi tur atıp her yere eşit uzaklıkta bırakmış mıyım ona bakıyorum. daha vardır da bana normal geldiği için aklıma gelmiyodur kesin.

• Beğendim
Tepkiler: p21

toprakumit

Bir Türk Aşığı ©
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
[MENTION=723]inferior[/MENTION] arkadaşımın dediği gibi bende de var o şekilde yanımda malzeme çantamı daima gediririm. İçerisinde pürmüz, tırnak makası, silika, organik bammık, 0,16 nico ve 0,20 kant tel, cımbız, 20 ml lik likit tüpüm ve yanında 15 mllik iğne uçlu likit tüpüm, yedek olarak protank, Protank coili için özel hazırladığım silika ve tel sarımları ve 18650 lik 2 adet yedek pil :) Takıntılık bendede çok var mesela buraya tayinim çıkmadan 1 hafta önce bizim bir astsubay benim geleceğim yerdeki masayı kendi odasına koymuş geldikten sonra konuşma esnasında yardımcım bana şaka olarak masayı sen gelmeden aldı dedi :) Ama benim ne kadar takıntılı ve deli bir adam olduğumu bilmiyor :) Adamın başının etini yedim bir gün dayanammadım. Hafta sonu nöbetimde masayı odasından aldım :) Bu arada ben raporlu deliyimdir. GATA 'nın verdiği raporlar mevcuttur. En son teyit edilen hastalığım ise Uyum Bozukluğudur :) Askerliğe uyumum yokmuş :s3: Daha çok şeyler varda yazsam roman olur :)

coskunismail

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
Bu forumda toplanan hemen herkes aynı galiba. Benim gibi. Bay bayan mükemmel :s17:

derya

Sucuklu Yumurta
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Burada yazanların birçoğunu dibine kadar yaşadığım için garipsemiyor normal olarak karşılıyorum...

Hiiiiiç takmıyorum, sizin anlayacağınız ;

Dünya ............., Minare ............. Hesabı :s4:

toprakumit

Bir Türk Aşığı ©
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Burada yazanların birçoğunu dibine kadar yaşadığım için garipsemiyor normal olarak karşılıyorum...

Hiiiiiç takmıyorum, sizin anlayacağınız ;

Dünya ......., Minare ......... Hesabı :s4:

Senin bu sözlerin öldürüyor abi beni ya :D bilgi dağarcığım artıyor :s3:

Rebellion

Mantığın yetmediğnde sadece inan...
ESF Güru
Yazılanlardan yola çıkarak biz diyorum kimse alınmadın. Bizim yaşadıklarımız bir sorunmu yoksa, Bizmi normaliz, normalim diyenlermi sorusu geliyor aklıma... Bu arada bende bipolar bozukluktan müzdaripim ayrıca anlatılan takıntılara ve ankesiteye sahibim tabi doğru yazamıyorum bile ankesiyete mi neyse :)