ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

EserB

E-Sigara Acemi
IMG_5569.JPG
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1,5 yıl oldu herhalde pico mod dan bıktım ama kopamıyorum da hep kalacak picom :) fakat artık yeni bir mod vakti diyerekten şöyle uygun kullanışlı picom gibi minik tek pilli bir mod istiyorum acaba ne alabilirim ekonomik bir şekilde ayrıca mekanik mod da düşünüyorum kilitli sistemler varmış smok magneto gibi bu arada atomizer olarak sadece rda kullanırım kesinlikle rda harici sevmiyorum buyrun :)

• Beğendim
Tepkiler: Mstcn

vasco1925

E-Sigara Kullanıcısı
ijust s en güzeli. mtlde pilde 3000mah uzun gidiyor. troy 1x v2 ile uzun zamandır kullanıyorum mtl

GURCANN

Cubuti Milli eğitim Bakanı
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
114828 eklentisini görüntüle
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1,5 yıl oldu herhalde pico mod dan bıktım ama kopamıyorum da hep kalacak picom :) fakat artık yeni bir mod vakti diyerekten şöyle uygun kullanışlı picom gibi minik tek pilli bir mod istiyorum acaba ne alabilirim ekonomik bir şekilde ayrıca mekanik mod da düşünüyorum kilitli sistemler varmış smok magneto gibi bu arada atomizer olarak sadece rda kullanırım kesinlikle rda harici sevmiyorum buyrun :)
https://www.esfvape.com/konu/lost-vape-epetite-dna60.65674/
Buyrun mtl mod

agabeyi741

E-Sigara Kullanıcısı
Vallaha bence isteginize gore fazla cesit yok gibi malum bu sebepten oturu zaten genelde pico kullaniliyor onun disinda genelde dahili pilli tarot nano ya da secenek olsun derseniz smok al85 var.

hknjns

E-Sigara Kullanıcısı
Kanguru mod ları tavsiye ederim.Birkaç model sitede tanıtdım. Kendim kanger juppi kullanıyorum.eleaf ikon totalı deneyebilirsin pico ile aynı.
bLMYv8.jpg

Kanger evic Aio
V3X6Qn.jpg

Eleaf ikon total
qJ8RNR.jpg

Tesla
Kanguru Çipli makinalarda var ama bunlarda iş görür.

Mutlu,Güzel,Sağlıklı ve Bol Kazançlı Günler Sizinle Olsun.
İyi Akşamlar.Bol Buharlar.

• Beğendim
Tepkiler: Mstcn

Tospaa

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
Eleaf aster güzel, picoyla aynı işlevselliği.

100 tl civarı ipower 80 var yine eleaf. 5000mah dahili pil, ahşap görünümü de var ve çok ucuz.

• Beğendim
Tepkiler: BaRLaS61

Tospaa

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
Tospa yavastir ama tavsani gecer :)
Saygilar ustad

Ne demek hocam, boş vaktimizi hoş geçirip birilerine de bu esnada yardımcı olabiliyorsak ne mutlu :D

Vakit bulmuşken biraz daha detaylı tecrübelerimi paylaşayım.

Ben de pico'dan sıkılmıştım bir ara, 2 pilli modlara baktım, arandım, ödünç aldım, aldım sattım bir sürü. Sonra yine picoya döndüm. DL içimde bile maksimum vardığım nokta 40 watt, pico da 2 pilliler kadar hızlı ateşlemese de boyutu çok güzel, ammit rta ile süper iş görüyor. MTL içimde 20 watt altında ateşleme hızı zaten jet gibi. Fiyatları da bu ara iyice düştü, aynı fiyat grubunda harici pilli bir rakibi yok.

evic vTwo ve AL85 var, ama çevremde en sorunsuz cihazlar yine pico olarak gözüküyor. Özellikle al85'in 1-2 darbeden sonra ekranına bir haller oluyor, narin bir mod. AL85 teknik olarak pico'dan üstün olsa da, kollayarak kullanmak lazım. Günlük yanımda taşıdığım bir cihazın narin olması hoşuma gitmiyor.

Zelos çok hoşuma giden bir mod oldu ama nautilus 2'den ayırmaya kıyamıyorum. Fiyat/performans olarak düşününce eLeaf iPower iki kat bataryaya sahip ve daha ucuz. Tabi Zelos'un inceliği ergonomik olarak öne çıkarıyor, kit olarak gezmelik kullanımda Ego AIO cihazlarımın yerini aldı.

Aster'i bir müşterim doggy ile beraber kullanıyor, çok şık bir mod ancak elimde zelos varken ihtiyaç duymadım. Performans olarak Pico'nun aynısı. Daha uzun, daha ince.

iPower 80'i bir arkadaşımdan 2-3 gün deneme şansı buldum. Performansı clapton teller ile 30 watt sonrası pico'dan az biraz üstün, pil ömrü ise vtc 5'i 2'ye katlıyor.

Dahili pilden çekinen arkadaşlar olabilir. Çok mantıklı bulmuyorum. Mesela iPower 80 günlük kullanıma maruz kalırsa içinde kullanılan dahili pilin performansı 1 buçuk sene sonra %80'e düşecektir. 4000mah da az değil, tahminimce modun atomizer bağlantısı ve tuşu zaten çok önceden bozulur. Fani dünya, hiç bir moda 2 seneden fazla kullanırım gözüyle bakmıyorum, dahili pile de çok takılmıyorum. Açıkçası ahşap görünümlüsünü canım çekti ama elimde mod fazlalığı olduğu için vazgeçtim.

Vaporesso'nun modlarına hiç özenemedim, atomizerin ortada olması canımı sıkıyor, elime gelmiyor. Alışamıyorum. O yüzden pek ilgilenmedim, tecrübe edemedim.

Sözün özü, tok müşteriyi doyurmak zordur. Pico'dan sıkılana mod tavsiye etmek de zor. Aynı fiyat grubunda, performansı aynı - ergonomisi farklı iPower 80 ve Aster var. Bütçe yeterliyse DNA ve Yihi çipli daha butik cihazlar var ama mtl içimde aradaki farkı hissetmek güç. Pico candır :whistle.:

Son düzenleme:

Emrahspn

E-sigara Meraklısı
Aamodusun mini minikini 50 w mtl ıcın uygun olabılır dusunceaındeyım bende var kullanıyorum cok orjın bır mod bende bu moda ıyı bır mtl almak istiyorum

FellBeast

E-Sigara Kullanıcısı
hocam pico'ya articfox yazılım yükle yoluna devam et derim ben. seninle aynı düşünceler içine girdim, ucuz sayılabilecek fiyata 1 sx mini aldım ama pico'ya o kadar alışmışım ki sx mini'yi yanıma alınca tabanca taşıyormuşum gibime geliyor :D

Kuzey2006

E-sigara Meraklısı
smok g80 var. smoklara genelde önyargılı yaklaşılır ama ben 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum. seçeneklerinizde bulunsun. 25mm atolara da uyumlu...

cenotaph

E-Sigara Acemi
Çalışıyorsa parana yazık hocam, atomizer alsan neyse. Bence köşeye at o parayı bir gün lazım olur o zaman harcarsın.

Healkor

E-sigara Meraklısı
Kardeşim alın bir üç pilli mod bir hafta pil değişmek gibi bir derdiniz olmaz :ThumbsUp.:

Ha pil değişme tembelliği yüzünden 500 gr mod ile gezersiniz benim gibi ama olsun hiç değilse pil değişmezsiniz :):):)

Son mesajlar