ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

garez

E-Sigara Acemi
Bugün işten eve dönerken arabayı çalıştırdığımda birkaç saniye yandı sonra söndü hemen. Benzin göstergesi ile alakalı olabilir mi?

Araç LPG'li, benzin göstergesi 8 litre eksik gösteriyor, yani bomboş gösterdiğinde içinde 8 litre benzin oluyor, uyarı ışığı yandıktan sonra 60-70 km kullandım arabayı, ibre dibinde dibindeydi fakat biliyorum ki 8 litre benzin var içinde, gaz da full dolu zaten. İlk başta benzinle çalışıyor ya araba, o yüzden motor ikaz lambası yanmış olabilir mi?

Araç Kia Rio 1.4 otomatik

relaxvape

E-sigara Meraklısı
Web sitesi
evetdedim.com
Onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum hocam, Sonuç olarak 8 litre eksik göstermesinin sebebi benzin depo müşürü/sensörü ile ilgili motor ikaz lambası yakmaz. Atmosferik arabalarda (atmosferik olduğunu var sayıyıorum 1.4 ve lpg'li bilgilerini işleyince kafamda ) öyle aman aman sorun teşkil etmez yanıp sönen ikaz lamabaları, misalen söylüyorum soğuktan bir kablo ya da bir sensör plastik olduğu için formunu kaybetmiştir ama ısınınca eski haline geldiği için sorun ortadan kalkmıştır. Yine bir cihaza bağlatıp hatalara bakmanda fayda var tabi ama kullanımda bir problem yoksa sorun olmaz

• Beğendim
Tepkiler: garez

Gabamarul

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
oksijen sensöründen sorununuz. lpg için üretilen bir motor değil. ikaz lambalarını çok kafanıza takmayın. lpg zaten motoru yavaş yavaş bitirdiği için her arıza lambasında bir parça değiştirirseniz lpg benzinden daha pahalıya gelir :)

Flux

E-sigara Meraklısı
ikaz lambasından kastınız motor ışığı ise arka stop grubunu kontrol edin patlak veya bitik ampül yoksa enjektörlerde tıkanma veya arıza olabilir havalar soğuk benzinde çalışınca kendisi otomatik geçsin lpg ye siz elle müdehale etmeyin.

• Beğendim

gurols

E-Sigara Acemi
obd cihazıyla arıza kaydına bakılması gerekiyor muhtemelen bırakmıştır bir kayıt. Aküden,şarj dinamosundan vs. kaynaklanmış olabilir.
benzin deposunu dipte bırakmayın en azından çeyrek veya üstü olsun pompayı soğutan şey benzindir, pompa benzini dipten çekerse tortularla birlikte enjektöre ve benzin pompanıza elveda dersiniz.

• Beğendim

Flux

E-sigara Meraklısı
obd cihazıyla arıza kaydına bakılması gerekiyor muhtemelen bırakmıştır bir kayıt. Aküden,şarj dinamosundan vs. kaynaklanmış olabilir.
benzin deposunu dipte bırakmayın en azından çeyrek veya üstü olsun pompayı soğutan şey benzindir, pompa benzini dipten çekerse tortularla birlikte enjektöre ve benzin pompanıza elveda dersiniz.
dip çektirme olayı eskidenki şimdiki benzinlerde tortu yok

• Beğendim

sebo1981

E-sigara Meraklısı
Aynısı bende oldu geçen hafta.Tamircim birden fazla sebebi olabileceğini söyledi. İlk olarak lpg sistemini göstermek istedim. 4 tane enjektörün değişmesi gerektiğini söylediler. Yenisi ile değişince sorun çözüldü.

• Beğendim

Son mesajlar