Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

İnceleme HellVape MD Mtl Rta İnceleme

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda ozaniskender tarafından 27 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. dede

dede
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    291
    Ratings:
    +481 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Provari, RDA, RBA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    27.01.2013
    Evet ben biraz geriden geliyorum.
    Piyasa o kadar hızlı ki ancak denk gelirse test edebiliyorum, onu da seneye deneriz umarım :)

• Samimi Samimi x 2
  2. Neptune

Neptune
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    330
    Ratings:
    +786 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sl class
    Şu vertex in bir tek coil altı hava ayarını beğenmedim. Eski sistemde tam tur çevirince diş tutuyordu tam simetrik duruyordu, bunda sanırım simetriyi kullanıcı ayarlayacak. Bana biraz kolaya kaçmışlar gibi geldi, zaten md nin hava kanalları uymuyor mu buna? Laf olsun diye yenilik yapmışlar gibi geldi. Ama tipi md den baya iyi olmuş aroma da yüksek ihtimalle daha fazladır, pioneer a yakın bi hissiyatı olur bence. Şu aliye de ne olmuş yahu böyle sadece çinli karaborsacı tipler var eski ali standartının %30 üstünde fiyatlar, yanlış hatırlamıyorsam 220 ye vardı bir ay önce şimdi 300 :(

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  3. Stroker

Stroker
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +54 / 1
    Çok haklısınız hocam, yurtdışı ederinden hakkıyla satan satıcılar şuan yok maalesef. Dediğiniz gibi karaborsacı tipler var 200 liralık ürün 300 lira bir de kargo ücreti ödüyoruz ekstra. O da ayrı. Pek bir şey yok ne yazık ki.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Katılmıyorum Katılmıyorum x 1
  4. Neptune

Neptune
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    330
    Ratings:
    +786 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sl class
    • Beğendim Beğendim x 2
    • Faydalı Faydalı x 2
  5. mfthdmr

mfthdmr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +38 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso target pm80
    Ayrıntılı paylaşım için teşekkürler. Sizde kayar kapakta likit birikmesi sızıntısı sorunu var mı acaba?

• Samimi Samimi x 1
  6. Neptune

Neptune
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    330
    Ratings:
    +786 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sl class
    Ters çevirince oluyor normal zamanda öyle bir sorun yaşamadım hocam. Yapı itibarı ile oraya likit gelmesi normal zaten.

• Beğendim Beğendim x 1
  7. mfthdmr

mfthdmr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +38 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso target pm80
    Ara ara o kısmı temizlemeyince fokurdama gibi ses gelmesi irrite ediyor adamı hocam ve sanırım söylediğiniz sebepten sıkıntı yaşıyorum araçta vs çok yan falan duruyor. Onun dışında çok hoşuma gidiyor bu arkadaş.

• Beğendim Beğendim x 1
  8. Neptune

Neptune
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    330
    Ratings:
    +786 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sl class
    Fokurdama pamuk çok beslenince olur hocam, kapağı aç kapa yapınca basınç değişiminden pamuk fazla likit emince fokurdama yapar akıtmaya kadar götürür. Ben ilk dolumda riske atmayıp alttan dolduruyorum. Aslında fokurdama belli bi miktarda ise bu güzel bişey aromayı arttırıyor ama fazla olunca da bayıyor. Tamsiyem kızağı açmadan yanlardan peçete ile silmeniz.

• Faydalı Faydalı x 1
  9. mfthdmr

mfthdmr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +38 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso target pm80
    Deniyicem hocam teşekkürler
    --- Mesaj Birlestirildi, 16 Mart 2021, Orjinal Mesaj Tarihi: 15 Mart 2021 ---
    Bugün tankın içerisinde buhar olduğunu fark ettim. Likitle beraber bir o tarafa bir bu tarafa salındı durdular. Var mı yaşayan ya da tavsiyesi olan?

• Beğendim Beğendim x 1
  10. Neptune

Neptune
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    330
    Ratings:
    +786 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sl class
    Buhardır kaçar hocam çok takmayın :d likit besleme yerinde boşluk kalmış olabilir oradan da yanma odasındaki buhar kaçmıştır.

• Komik Komik x 2
  11. mfthdmr

mfthdmr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +38 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso target pm80
    Dilini çözecez artık :)

12. mindxpander

mindxpander
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +57 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapor Giant v3/Kayfun 3.1
    Birkaç aydır kendisini memnuniyetle kullanmaktayım;
    Sipariş gelene kadar okuduğum yorumlar beni oldukça tedirgin etse de; ilk kullanımım dahil ne yaptıysam akıtamadım, fokurdamadı, besleme sıkıntısı yaşamadım. Hatta tek pamukla 5 - 6 kez üstten dolum yaptım yine de en ufak bir akıtma veya sızıntı yaşamadım. Ters dönmüş, yan yatmış gibi durumlarda da hiç sorun çıkarmadı.

Oldukça konforlu, sessiz ve stabil bir atomizer. Aroma bir tık daha iyi olsa vazgeçilmezim olur. Fiyatı da son derece makul. Sıkılık dersek; öyle yanak çökertecek kadar değil ama yine de sıkı diyebilirim. Üstelik binbeşyüzonsekiz parça falan da değil; deck, cam, baca, drip tip hepsi bu.

Kapağı traşlanmış picoya da gayet güzel oturuyor, hatta kutu içinde gelen bubble camı bile kullanabilirisiniz.

Akıtma sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem şu; pamuklama yaparken pamuğunuzu deckteki hava kanalına ve onun bulunduğu yüzeye, hatta mümkün mertebe coili vidaladığınız direklere temas ettirmeyin. Birkaç pamuk lifi bile temas etmesin o yüzeye. Aksi halde pamuğunuz bir iletken kablo misali likitinizi tanktan çekecek hava kanalının çevresine hatta içine taşıyacak, sonrasında akıntıya sebep olacaktır. Besleme kanalına oturtun ve bırakın havada asılı kalsın pamuk. Bir de 3mm. coil kullanıyorsanız standart muji pamuklarının kalınlıkları cuk diye yeterli oluyor.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  13. dede

dede
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    291
    Ratings:
    +481 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Provari, RDA, RBA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    27.01.2013
    Ben de gözlemledim, ufak hava kaçışları var, bu sebeple bazen buharın bir kısmı tanka kaçıyor, ciddi bir sorun değil.

Genel olarak sek tüketen arada nadiren keyif için aromalı içen biri olarak aroma konusunda uzman sayılmam ancak Bana aroma performansı çok başarılı geldi. Hatta bu tarzın içinde en iyisi diyebilirim. MTL olarak sık kullandığım ares, doggy, spica ve siren gibilerinden iyi kayfun ve berseker ayarında diyebilirim. Aroma ve vurum kombininde sadece Taifun GT ile kıyaslamam, ağır olmasa halen vazgeçilmezim ama o da artık tarihe karıştı diyebiliriz :) sonuçta aromada bence oldukça başarılı.
    3 mm sarımdan kayıp yaşıyor olabilirsiniz, ben 2 ve 2,5 mm 28 gauge kanthal sarımlar (0.9-1.4 ohm civarı) ve clapton coil denedim gayet iyiydi.

• Beğendim Beğendim x 1
  14. Levent Önder

Levent Önder
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Selamlar arkadaşlar, bende MTL MD satın aldım ve buharlamaya başladım , ancak beklenilenin aksine akıtmadan ziyade bol miktarda pamuk yanması ile karşı karşıya kalıyorum. Aromaya kendimi kaptırıp sık sık çekiyorum sanırım o yüzden. Ama pamuğu yeterli miktarda koyduğumu düşünüyorum çünkü sağ sola kolaylıkla çekiştirebiliyorum. Pamuklarıda kanallara çok teperek değil videoda belirtildiği gibi salaş bir şekilde yerleştiriyorum ama ne yaptıysam pamuk yanmasının önüne geçemedim. Siz ne aralıklarla kaç saniye kullanıyorsunuz ?

15. Neptune

Neptune
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    330
    Ratings:
    +786 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sl class
    Hocam pamuğu nereden kestiğiniz önemli, sayfanın yukarısında örnek bir sarım paylaştım o şekilde pamuklarsanız pek bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  16. mfthdmr

mfthdmr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +38 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso target pm80
    Ne kadar zincire bağlasam da yakamadım pamuğu beslemesi gerçekten iyi. Yukarıda detaylı fotoğraflar var benzeri pamuklamada besleme kanalından pamuğu biraz iterseniz bahse konu sarımda asla sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

17. Levent Önder

Levent Önder
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Cevabınız için çok teşekkürler hocam, sanırım biraz daha denemem gerekecek fakat bir sorum olacak ,anladığım kadarıyla pamuklar tabana değmeyecek hatta yukarı itmek gerek

18. Levent Önder

Levent Önder
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Hocam dönüş için teşekkür ederim, pamuğu itmekten kastınız deliklerden yukarı itmek midir hocam ?

19. mfthdmr

mfthdmr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +38 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso target pm80
    Hayır hocam sadece biraz bastırın yeterli olacaktır.

20. Perturbation

Perturbation
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +36 / 1
    2 senelik aradan sonra MD MTL atomizer ile tekrardan başladım esigaraya. 28 sayfalık atomizer ile ilgili bilgiler paylaşılmış, üstüne atomizer ile ilgili olarak çok bir şey eklemeyeceğim, sadece geçmişte kullandığım MTL'ler ile kıyaslama yapacağım.

Phenomenon (klon) : Aroma olarak meyve tatlarında benim kullandığım en iyi atomizer, zira MD Phenomenon'a göre kötü fakat 5-6 puanlık kötü değil, Phenomenon 10 ise MD 8.5-9dur (meyve ve pastane tatlarında, tütün tatları denemedim.) Sıkılık ve boğaza vurum olarak hemen hemen bence ikisi de aynı. Sarım konusunda phenomenon beni çok üzmüştür, MD MTL kolaylığı sayesinde sevindirdi.

Spica (Pro değil) : Spica içiminden en keyif aldığım MTL fakat MD için son(en dar) hava kanalını baz aldığımda bana aroması ve boğaza vurumu daha iyi geldi.

Expromizer v3 : Her açından MD daha iyi.

Çoğunluğa göre MD atomizerin önde sunulan özelliği aroması olmasına rağmen bence diğer atomizerlere nazaran boğaza vurum ve sıkılık konusunda ön planda. Aroması gayet yeterli düzeyde.

• Faydalı Faydalı x 2
    • Samimi Samimi x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.