• -Forumdan satın alınan 2. el ürünler forum içinde veya dışında üzerine kâr eklenerek satılamaz. Bu durumun tespiti halinde üye forumdan 1 hafta süre ile uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişleri 3 ay süre ile yasaklanır. Bu ihlalin tekrarı halinde üye forumdan 1 ay uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişi 6 ay süre ile yasaklanır. Bu kuralın 3. kez ihlal edilmesi halinde üye forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılır.
ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

Merhamet Derneği

Hayvanlar İçin Merhamet Derneği
Katılım
10 Şub 2019
Mesaj
0
Tepkime puanı
58
Selamlar arkadaşlar,

Bizi foruma davet eden yöneticilere teşekkür ederiz.

Biz kimiz ve neler yapıyoruz, kendimizi kısaca size tanıtmaya çalışacağım;

Hayvanlar için merhamet derneği 13 Aralık 2017 yılında kuruldu ama ben bireysel olarak 20 yıla yakın zamandır hayvanlar için çaba sarf ettim.

Derneğimizin en önem verdiği konu sokak hayvanlarının popülasyonunun kontrol altına alınması ve bu konuda oldukça yoğun faaliyet yürütüyoruz.

Tedaviler ve besleme ikinci sırada geliyor.

Derneği kurma nedenimiz , bizim himayemizde olan hayvanlara kalıcı bir mekan sağlayabilmekti. Derneğimizin mekanı İstanbul Sancaktepe'de.
Kapılarımız her zaman herkese açıktır, ziyaretimize gelirseniz çok mutlu oluruz.

Aylık ortalama 100 kedi kısırlaştırması yapıyoruz. Bizlere ulaşan ve bizden yardım isteyen gönüllü insanların adreslerine giderek kedileri teslim alıyoruz. Ameliyatlarını yaptırdıktan sonra derneğimize getirip 8-10 gün post-op bakımlarını yapıyoruz. Bakımları tamamlandıktan ve sağlıklarından emin olduktan sonra aldığımız kişilerin adreslerine geri teslim ediyoruz.

Kısırlaştırma operasyonlarıı İBB veya yerel belediyelerde yaptırıyoruz. Sağlığından şüphelendiklerimizi veya engelli hayvanları ise özel kliniklerde gazlı anestezi ile yaptırıyoruz.

Belediyelerde ücretsiz kısırlaştırma yaptırıyoruz fakat konunun esas arka planı burada başlıyor. Ne yazıkki belediyelerde yoğunluktan dolayı hijyen kurallarına yeteri kadar dikkat edilemiyor. Her ameliyatta değiştirilmesi gereken ameliyat setleri birden fazla kullanılmak zorunda kalınıyor Bu yüzden belediyelerde ameliyat olan kediler için daha özenli bakım gerekiyor, aksi taktirde enfeksiyon ve ölümlerle karşılaşabiliyoruz.

Mekanımızı post-op dönemi için uygun hale getirdik, her kedi ayrı kafeslerde kalıyor. Kafesler periyodik bir şekilde dezenfekte ediliyor. 5 gün sürecek bir antibiyotik tedavisi uyguluyoruz operasyon sonrası gelen canlarımız için. Derneğimizden çıkmadan önce iç - dış parazit ilacı uygulamalarıda yapılıyor.

Kısırlaştırmalar haricinde bizlere ulaşan ve tedavi yardımı isteyen gönüllülerin bulduğu sokak hayvanlarındada tedavi desteği veriyoruz. Tedavi bittikten sonra kimse sahip çıkmıyorsa derneğimizde himaye altına alıyoruz. Bu şekilde gelen canların çoğu ya kaza geçirmiş ya da ciddi hastalıklardan çıktığı için iyileştiklerinde de sokağa dönemeyecek halde oluyorlar.

Aynı zamanda barınaklardan, olanaklarının yetersiz kalmasından dolayı tedavi imkanı olmayan canları alıp tedavi ettiriyoruz. Bunların çoğu biz almasak uyutulacak "öldürülecek" canlar. :(

Aylık 40 civarı hayvan bu şekillerde derneğimize gelip tedavi oluyor.

Yuvalandırma elbette yapıyoruz ama çok ağır gidiyor çünkü bunu çok titizlikle yapmaya çalışıyoruz.

Sosyal medyada dernek sayfamız mevcut, faaliyetlerimizi oradan görebilirsiniz. Vakit buldukça (ki asıl zorlandığım konu vakit) orada en şeffaf şekliyle yapılanları paylaşmaya gayret ediyorum.
Eksik verdiğim, atladığım bilgiler olabilir. Sizlerin sormak istediği sorular varsa seve seve cevap veririm.

51548044_941663929371209_6333050748217065472_n.jpg

51363309_939534336250835_1523697024724107264_n.jpg


51508081_940059929531609_773330830402519040_n.jpg
51068826_937637163107219_220831619039100928_n.jpg


Hayvanlar için merhamet Derneği pazar , haftasonu dinlemiyor .Kisirlastirmak için kedi pesinde .Başkanımız Vera hanim nöbette. Öğlen Kartaldan 5 kedi aldık, şuanda Çekmekoydeyiz.
Facebook sayfamız:
https://www.facebook.com/kedimerhamet/
 

Mordor Buharcısı

Haklısın hocam
ESF Tecrübeli
Katılım
18 Şub 2017
Mesaj
467
Tepkime puanı
10,582
Şehir
Ordu
Gerçekten tebrik ediyorum, sizin gibi insanlar iyi ki varlar..
Fotoğraftaki kuzuların bakışları hep aynı, aynı ürkeklik aynı yorgunluk.. Bilgisayar başından rt yapmak, eft geçmek ne kadar kolaymış, yaklaşık bir hafta önce sokakta hasta ve kötü durumda bir yavru sahiplendim, onu aldığım ilk andan itibaren bu işlerle uğraşan insanların ne denli özveri gösterdiğini, emek harcağını ve hepsinden önemlisi hayvanları ne kadar çok sevdiğini gerçekten anlamış oldum.

Allah sizlerden razı olsun...
 

furkizan

E-sigara Meraklısı
Katılım
25 Şub 2018
Mesaj
0
Tepkime puanı
33
Yaş
27
Şehir
İstanbul
Hoş geldiniz, yaptığınız gerçekten yüce bir iş. Sizin gibi karşılık beklemeden iyilik yapan insanlara çok ihtiyacımız var gerçekten, sokaktaki kedilerimize koşturmaya çalışan bir insan olarak bunun ne kadar zor olduğunu gayet iyi biliyorum
 

Furkankck

E-sigara Meraklısı
Katılım
2 Ağu 2018
Mesaj
0
Tepkime puanı
9
Merhaba hoş geldiniz.

Yapmış olduğunuz yüce gönüllü bu işin tarifi yok. Ne kadar teşekkür etsek yetersiz kalır. Sevgiye, ilgiye ve bakıma çok ihtiyaç duyan can dostlarımıza sunmuş olduğunuz hizmetler, tüm insanlara örnek olması gereken çok büyük bir fedakarlık ve insanlık örneği. Bu sebeple size can-ı yürekten bir kez daha teşekkür ediyorum. Sizin gibi örnek insanların çoğalması dileğiyle.
 
  • Beğendim
Tepkiler: opsmoker

opsmoker

E-sigara Meraklısı
Katılım
17 Oca 2016
Mesaj
18
Tepkime puanı
64
Yaş
34
Şehir
istanbul
Sizin gibi insanları görmek ,duymak bile bir umut bu canlar adına...kendi işim gereği sürekli hayvansever insanlar ile iletişim halindeyim ve şunu kendimin bir insan oldugundan bile daha emin olarak söylüyorum..

Kim ne derse desin...HAYVAN SEVMEYEN,İNSAN'DA SEVMEZ..hayvansever insanların cok başka bir saygı,anlayış,paylaşımcı yanları var..Dünya nüfusunun %25i hayvansever bireylerden oluşmuş olsa...cenneti cok ötelerde aramaya gerek kalmazdı..

Çalışmalarınız için tüm canlılar adına benden'de size kocaman teşekkürler..iyi çalışmalar M<3RH<3M<3ET derneği.
 

sucukludondurma

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
Katılım
15 Kas 2015
Mesaj
359
Tepkime puanı
3,399
Şehir
Ankara
Köpekler tarafından annesi ve 3 kardeşi parçalanmış, kendisi de bir yaralı kedi sahiplenmiştim 1.5 yıl önce. Meğer o bizi sahiplenmiş, ev onun biz onun evcil insanı olduk. Güzel insandır hayvan sevenler, aramıza hoş geldiniz ;)
 
  • Beğendim
Tepkiler: AlienTR

Keyf

E-sigara Meraklısı
Katılım
11 Şub 2016
Mesaj
0
Tepkime puanı
788
Şehir
Türkiye
Merhaba..

Aslında hemen hemen ortak konularda faaliyet gösteriyoruz. Hayvan severlere de , elektronik sigara içenlere de garip bakarlar bu ülkede :)

Yapmış olduğunuz faaliyet için kesinlikle sizi takdir ediyor ve her zaman bu tarz faaliyetlerin içersinde yer aldığımızı bilmenizi istiyoruz.

Elbette bizde bize düşen kısım ne ise yapmaya hazırız ve hatta bir kaç gün içersinde bununla ilgili bir çalışma yapıp , faaliyetlerinize maddi manevi destegimizi yapacağımızı bildiririz.

Görüşmek üzere .

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.
 

Merhamet Derneği

Hayvanlar İçin Merhamet Derneği
Katılım
10 Şub 2019
Mesaj
0
Tepkime puanı
58
Güzel yazılarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Sizin gibi güzel insanlarla aynı forumda bulunmaktan dolayı çok mutluyum.
Bugün Bahçeşehir Ataşehir kolejine davetliydik dernek olarak .Çocuklarla Sokak Hayvanlari konusunda hem sohbet ettik hem bilgileri paylaştık. Özellikle birkaç konu üzerinde vurgu yaptık:
Petshoplardan canlı satın almak yerine sokaklardan muhtaç bir kedi /köpek sahiplenmenin önemini
Barınaklar gerçeğini
Sokaklarda , ormanlarda , sahillerde ve parklarda yaşam savaşı veren canları tüm gerçeğiyle anlattık
Ve tabi ki sahiplenildikten sonra terk edilen hayvanların neler hissettiklerini , nasıl acılar çektiklerini anlattık

Bizimle birlikte derneğimizin simgesi , en kıymetli kedimiz Nika da çocuklarla tanıştı

Inanılmaz güzel vakit geçirdik. Okulun müdürü ve öğretmenlerin sokak hayvanlari konusunda hassasiyeti çocuklara öyle bir yansımış ki , bu okuldan mezun olacak nesilden çok umutluyuz . Okul yönetimine ve öğretmenlerine bizleri davet ettikleri ve çocukları hayvan sevgisiyle yetiştirdikleri için çok teşekkür ederiz .

z3.jpg z6.jpg z1.jpg
 

HEXONİC

Vapor
Katılım
8 Eki 2017
Mesaj
7
Tepkime puanı
166
Şehir
Sakarya
Merhaba hoşgeldiniz.
Sizler gibi yüce gönüllü insanları aramızda görmekten büyük şeref duyarız. Elimizden avucumuzdan bir şey gelirse de maddi manevi destek olmaya hazırız. Çalışmalarınızda başarılar diler Allah'tan yar ve yardımcınız olması için dua ederim
 

GeneralSmoker

Gold Member
Gold Member
Katılım
11 Haz 2016
Mesaj
0
Tepkime puanı
329
Şehir
İstanbul
Merhabalar
Hoş geldiniz aramıza :)bu güzel çalışmalarınızı ve çabalarınızı tebrik ediyorum
Bu çalışmalarda emeği geçen herkese şahsım adına teşekkür ediyorum,
Ve çalışmalarınıza maddi manevi destek için yanınızda olacağımı bilmenizi isterim.
Yüreğinize sağlık @Merhamet Derneği
 

Merhamet Derneği

Hayvanlar İçin Merhamet Derneği
Katılım
10 Şub 2019
Mesaj
0
Tepkime puanı
58

Yigit.T

E-sigara Meraklısı
Katılım
29 Oca 2017
Mesaj
1
Tepkime puanı
18
Şehir
istanbul
Hoş geldiniz, şeref verdiniz.
Yaptığınız işin organizasyonunun ne kadar zor olduğunu gerçekten iyi biliyorum. Hemen facebook sayfanızı takibe alacağım. Yüreğinize sağlık. Bol şans dilerim.
 

404

E-Sigara Kullanıcısı
Katılım
30 Oca 2017
Mesaj
127
Tepkime puanı
291
Konu sokak hayvanlariyla alakaliyken yazayim dedim. Bugun metroya binerken 3 adet bagli kkopek vardi bir baraka tarzi bir yere telle cevrili. Seslendik, o kadar zayiftilar ki suphelendik. Cantadaki pogacalari onlara verdik hayatimda hayatimda bu kadar yemege atlayan ac kopek gormemistim. Belli ki ac birakiyor ...ler. bunu nereye bildirebilirim? Belediyenin boyle bir hizmedi var midir gelip alirlar mi? İcim gitti o hayvanlara elimde olsa daha fazla beslerdim.
Edit: Sanirim yeni konu acsam daha iyi olacak gibi.
 
Son düzenleme:

Merhamet Derneği

Hayvanlar İçin Merhamet Derneği
Katılım
10 Şub 2019
Mesaj
0
Tepkime puanı
58
Konu sokak hayvanlariyla alakaliyken yazayim dedim. Bugun metroya binerken 3 adet bagli kkopek vardi bir baraka tarzi bir yere telle cevrili. Seslendik, o kadar zayiftilar ki suphelendik. Cantadaki pogacalari onlara verdik hayatimda hayatimda bu kadar yemege atlayan ac kopek gormemistim. Belli ki ac birakiyor ...ler. bunu nereye bildirebilirim? Belediyenin boyle bir hizmedi var midir gelip alirlar mi? İcim gitti o hayvanlara elimde olsa daha fazla beslerdim.
Edit: Sanirim yeni konu acsam daha iyi olacak gibi.
Yer olarak neresi acaba ? Il , ilce ? Elimden geldiğince ilgilenmeye çalışırım.Lütfen belediyeye haber vermeyiniz , sonları meçhul olmasın .
 

Merhamet Derneği

Hayvanlar İçin Merhamet Derneği
Katılım
10 Şub 2019
Mesaj
0
Tepkime puanı
58
Selam arkadaşlar
Sizlerle bugün sokak hayvanlari kısırlaştırmasi konusunda yürüttüğümüz faaliyet hakkında kısa bir video paylaşmak istiyorum.Kısırlaştırma operasyonları yapılan kedileri dernekte misafir ediyor ve post op bakımlarını yapıyoruz .Dışardan kolay gibi düşünülebilir, ama işin içinde olunca gerçekten zor .Bize gelen kedilerin büyük bir kısmı yabani ve müdahale şansimiz oldukça az fakat pes etmiyoruz. Bizlere kısırlaştırmak için kedileri teslim eden insanlara, haftalık kısa bilgilendirme videosu çekip paylaşıyoruz.

 

PxyLab

E-sigara Meraklısı
Katılım
27 Ağu 2017
Mesaj
9
Tepkime puanı
1,832
Yaş
35
Şehir
İzmir
Selamlar,

İş, güç, koşuşturmaca derken buraya yazmayı unutmuşuz, lütfen kusurumuza bakmayınız :)

Aramıza hoş geldiniz. Arion ekibi olarak emeklerinizi takdir ediyor, bizimde sokaktaki canlara bir nebze olsun yardımımızın dokunabilmesine vesile olduğunuz için teşekkür ediyoruz. ESF yönetimi ile görüşerek bir süre önce bağış kampanyası başlatmıştık. Son aldığımız karar doğrultusunda bağışın belli bir bölümünü 18.02.2019 tarihinde derneğinize aktardık.

Kampanyaya katılan kullanıcılarında haberdar olması için aşağıda dekontu paylaşıyoruz. Kampanyaya destek veren bütün kullanıcılara teşekkür ederiz.

Dekont.png


Bu güzel çalışmalarınızın devamını diler, maddi ya da manevi desteğe ihtiyacınız olduğunda bir özel mesaj kadar yakınınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. İyi ki varsınız.

Saygılarımızla...
 
  • Beğendim
Tepkiler: Rx-joker