Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Güvenli Li-ion Pil Kullanımı

'Elektronik Sigara Nedir? Nasıl Kullanılır?' forumunda Daggerstroke tarafından 19 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Daggerstroke

Daggerstroke
    Expand Collapse
    For Da Horde

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +19 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Mech Mod + Nautilus V2
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    11.03.2013
    Arkadaşlar bu veya benzeri bi konu önceden açıldımı bilmiyorum ama malum hem forumda bu ara patlayan piller revaçta :) hemde yaz ayları geliyor sıcaklık 40 45 derecelere vuracak... Bu koşullarda cebinizdeki esigara güvenliğinizi tehdit edebilir. Uğraştığım RC Helikopter hobisi sayesinde li-on ve li-po patlamalarını birebir yaşamış biri olarak :) burda en sağlıklı şekilde Li-ion piller nasıl kullanılır? Patlama, şişme ve yanma gibi istenmeyen durumları nasıl en aza indirebiliriz? Pili en verimli oalrak nasıl kullanabiliriz? gibi soruların cevaplarını vermeye çalışıcam...

Li-ion pil nedir, nasıl çalışır vs. olayını girip lafı uzatmadan yapılması gerekenleri sıralıyım ;

1. En önemli nokta Li-ion pillerinizi (e-sigaralarınızı) şarj etmek için tam boşalmasını beklemeyin. Tam boş olan pil şarja takıldığında sıfırdan ilk şarj alırken gereğinden fazla zorlanacaktır. Buda pilin kimyasal dengesini bozar. Pil seviyeniz minimum %5-10 seviyelerinde iken şarj edin...

2. E-sigaranızı uzun süre kullanmayacaksanız mutlaka optimum olarak yarım dolu şekilde saklayın. Ayda bir boşaltıp tekrar şarj ederek pili canlı tutun...

3. E-sigaranızın içinde takılı olan pilin durumu hakkıdan bilginiz yoksa (2.el aldıysanız, markasını vs bilmiyorsanız) pilin durumu hakkında deneyim sahibi olana kadar kontrollü şarj edin ve dolunca şarjdan çıkarın...

4. Dediğim gibi yaz geliyor çok daha dikkatli olmamız lazım. E-sigaranızı yaz aylarında güneşin altında, arabanın içinde veya çantanızın derinliklerinde bırakmayın. Mümkünse kalın pofuduk taşıma kapları çantalar kullanmayın.

5. Li-ion pilleri hiç kullanmasanızda ömürleri azalır. O yüzden yeni üretim pilleri tercih edin ve pilin performansı gözle görülür ölçüde, örnek vermek gerekirse eskiden günde 1 kere şarj ettiğiniz pili artık 4-5 kere şarj etme ihtiyacı hissediyosanız o pil miladını doldurmuş demektir... Pilin sınırlarını zorlamayın yeni pil edinin...

6. Pillerinizi şarj etmekten korkmayın. Hergün şarja takıyorum pilin ömrü biticek diye endişeniz olmasın. Li-ion piller şarj oldukça canlı kalırlar...

7 ?ahsi fikrim; çin malı 3 dolarlık e sigaralara bataryalarından koşarak uzaklaşın. bedava verseler kullanmayın... Hiçbişey sağlığınızdan daha önemli değildir...

?imdilik aklıma gelenler bu kadar :eek:

Collapse Signature Expand Signature
    • Beğendim Beğendim x 4
    • Faydalı Faydalı x 1
  2. teos

teos
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    117
    Ratings:
    +175 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kayfun,Taifun,Vaporesso
    1.Mart.2013
  3. Fusterous

Fusterous
    Expand Collapse
    Ben hakimim masum bey.

Alınan Beğeniler:
    57
    Ratings:
    +88 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Evic + Eroll + Vivi
    14.03.2013
    Ben evicle gelen pili her 2 günde bir, şarj %50ye düşünce şarja takıyorum. Umarım yanlış yapmıyorumdur.

4. OrhanTanakinci

OrhanTanakinci
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    belki konu ile alakasız olacak ama merak ettiğim birşey var bu mah olayı nedir. almayı düşündüğüm bir üründe 400 mah diyor küçük pil. bilgi vermek açısından link veriyorum. tavsiyeniz nedir ? Crystal Ce6 Elektronik Sigara 2'li Kit
    2 Adet Crystal Batarya 400mah
    bu yazıyor.

5. Labuda

Labuda
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    504
    Ratings:
    +870 / 4
    Temmuz-2012
    Arkadaşım mah mili amper demek yani pilin dayanma gücü.400 mah lık alacağına en az 650 mah lık pil al ne kadar çektiğini(pufladığını) bilmiyorum ama 400 mah lık pil kısa sürede biter.

6. barismen

barismen
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    innokin itaste vv
    Abi ne fiyat ne performans olarak tavsiye etmem, türk sitelerini forumdakiler hariç açma bile derim :)

7. elektrikprizi

elektrikprizi
    Expand Collapse
    aesthetics of hate
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    507
    Ratings:
    +950 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    radius + achilles ii
    05.02.2013
    forumda da çin malı dandik egoların satıldığı, bu pillerle sorun yaşandığı oldu. bu konuda şikayet bile vardı ilgili bölümde. markasız (red kiwi, joyetech vs olmayan) ego pillerden de uzak durmakta fayda var. nerede satılırsa satılsın.

8. Kdrydn

Kdrydn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.