Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Farklı Ülke

'Forum Arşivi' forumunda AsknAkkaya tarafından 18 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. AsknAkkaya

AsknAkkaya
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    122
    Ratings:
    +279 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    iStick power + ijust s at
    Merhaba üstatlarım, Ankara anlaşması ile Hollanda’da düşük sermaye ile bir iş kurulabilir mi? Kurulursa bu iş ne olur fikirlerinizi merak ediyorum

2. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,417
    Ratings:
    +4,106 / 98
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Hollandalı Alex adıyla anılan Aleksandra kızımızla bir izdivaç yoluyla Hollanda’ya yerleşmenizin daha kesin ve kısa bir yol olduğunu düşünmekteyim. Resimdeki fotoğraftaki delikanlı siz iseniz, eğitim ve kültür seviyeniz de sağlam ise (kızmayın, Hollandalı tanıdığım birkaç arkadaşım var, hepsi anasının gözüdür, Almana, Rusa benzemezler, karşılarındakini sorgularlar ve gerçekten seçici bir millettirler, istisnalar ise kaideyi bozmaz) gerisi Aleksandra’yı gerçekten sevdiğinizi ona hissettirmenize bağlıdır. Ya da Baba filmindeki gibi ona reddedemeyeceği bir teklif sunmalısınız... Ben Ankara antlaşması ile Avrupa’ya gideni görmedim( belki görenler vardır bilemem...) Bilgi sahibi arkadaşlar sizi yönlendirir ve bu vesileyle Hollanda’ya yerleşir iseniz bu yolla Avrupa’ya yerleştiğini gördüğüm ilk kişi siz olacaksınız; Yüce Rabbim, Tanrı Yehova veya Jesus Christ (artık nabzınıza göre) bu milleti korusun çünkü gençleri firarda... Allah sonumuzu hayır eylesin.

• Komik Komik x 5
    • Samimi Samimi x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  3. Pantera

Pantera
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    532
    Ratings:
    +1,465 / 42
    hocam hani başlık farklı ülke ama bu başlık bana içerik hakkında hiçbir bilgi vaadetmiyor
    başlık "Ankara Antlaşması hangi ülkelerde geçerlidir?"
    "Ankara Antlaşması ile Hollanda'da iş kurabilir miyim?" gibi bişeyler olmalı
    kendi dilinize özen göstermiyorsunuz, bilgi talep ediyorsunuz ama ben sizin bilgi istediğiniz konuyu önce başlıktan görmem lazım, belki bu konuda çok bilgili üyeler var ancak başlık "farklı ülke" olunca üyeler konuya bakmadan geçip gidebilir
    gelelim sorunuzun yanıtına, antlaşma metnini buldum okudum imzalayan ülkeler arasında Hollanda var, yani sorunuzun yanıtı eve teorik olarak Hollanda Devleti'nde iş kurabilirsiniz
    pratiğe gelince, bu iş "Sevgili Hollanda, oraya gelip şu işletmeyi faaliyete geçireceğim, günde 150tane satsak maliyeti 0.70eur ben bunu 2.3eur satıcam mis gibi para kazanıcam, 6kişi de istihdam eder vergimi de öderim" gibi birşey değil
    çok detaylı bir rapor lazım, orjinal fikir veya az rakipli konusunda uzman olduğunuz bir faaliyet alanı lazım, bu işletmenin sürekliliğini ispat etmeniz, vatandaşlığı alınca devleti sömürmeyeceğinizi göstermeniz lazım
    baya bişey lazım yani, öyle 20-30.000eur ile kurtarır mı diye düşünüyorum kuzenlerin beyanlarına dayanarak, açıkcası sırf başvuru sürecinizde bi 5.000eur rahat gider buna pasaport vs harcamalar dahil değil
    dil önemli, bakın bu cidden önemli, ingiltereye başvuran (artık ingiltere başvuru alamaz üye değil ab'ye) ama zerre ingilizcesi olmayanları kafadan elediler, adamlar kadının elini sıkmadı diye vatandaşlık onaylamayabiliyor öyle deliler, benim kuzeni vatandaşlıktan sebepsiz atacaklardı çocukları hollanda doğumlu ve hollanda vatandaşı olmasına rağmen...
    insanı seçicidir demiş paixlost arkadaş, valla devleti daha da seçicidir, mesela 30.000eur sermayem var diye kapılarına gitmeyin gülerler hemde insan gibi gülmezler açık söyleyeyim...

• Beğendim Beğendim x 1
    • Beğenmedim Beğenmedim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  4. Düz Adam

Düz Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    851
    Ratings:
    +2,549 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger pm80 puxos
    Hollandalılar bizi gısganmıyormu yaw. Ne işin var oralarda yiğidim boşver :D

Collapse Signature Expand Signature
    • Komik Komik x 3
    • Samimi Samimi x 1
  5. AsknAkkaya

AsknAkkaya
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    122
    Ratings:
    +279 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gençler firarda olmasın da ne yapsın be abi, satır atmaya başlıcam yakında bu ülkemin kötü insanlarına, ben çok kişi gördüm ettim ama iş fikirleri konusunda bi düşünceleri yoktu bende sizlere danışmak istedim.

Abi ilk paragraflarında yazdığın şeyler için bi yorumum yok kendimi detaylı ifade etmeyi biliyorum fakat edecek mecal psikoloji kalmadı inan, iş kurulup düzen sağlanacak diye bilsem, gereken tutarı bulabilirim 30k€’dan bahsetmiyorum Ha tabiki bi yatırımcı vizesi bütçesi de değil haliyle.
    İngiltere brexit kararı ile bu yılın ilk gününde AB birliğinden ayrıldı, haliyle orası artık bizim için olumsuz. Giden bir çok kişi hazırlatılan iş planına sadık kalmıyor zaten ama biz sadık kalarak yasal olarak çalışmak ve yerleşmek istediğimiz için şuan sizlere soruyorum. Gidecek ve oluşacak iş planı için danışmanlık hizmetleri gibi vb. Giderler için ayırdığımız bütçe var zaten. Yine de verdiğiniz akıl için teşekkür ederim

6. Düz Adam

Düz Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    851
    Ratings:
    +2,549 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger pm80 puxos
    Kardeşim seni çok iyi anlıyorum. Yabancı ülkeye gitme fırsatın varsa hiç durma git. Ben gittim gördüm ve korktum. Vallahi açlıktan ölürüm diye korktum. Dilini bilmiyorsun izini bilmiyorsun. Aç kalsam yemek vermezler burada insana hissine kapıldım. Yurtdışı adaptasyonu kolay değil. Avrupada yaşayan akrabaların varsa konuş görüş kızları varsa evlen öyle git. Öbür türlü gitmek imkansıza yakın. Kalifiye adam istiyorlar yanlış anlama. Yüksek mühendis tıp doktoru vs vs. Sana vereceğim en iyi akıl bu olur.

• Samimi Samimi x 1
  7. AsknAkkaya

AsknAkkaya
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    122
    Ratings:
    +279 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Çok teşekkür ederim abi, daha derin daha detaylı araştıracağım. Lojistik bölümü mezunu sayılırım, lojistik konusunda dünya devi bir firmada 9 ay kadar staj yaptım. Kendi limitlerimi zorlayacağım.

• Samimi Samimi x 1
  8. piccolo

piccolo
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    1,133
    Ratings:
    +2,573 / 33
    Kullandiginiz Cihaz:
    Major, Spica, Dna
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    17.04.2016

Eminim ki heves ettiğimiz ülkelerin gençleri bu yaşam koşullarına ulaşmak için greencard başvurusu yapmışlardır. Hatta biraz geriye gidelim, Brexitten çıkan İngiltere'ye göçemeyen Fransız gençleri ihtilal yaparak tarih kitaplarımızda yerini aldılar. Yani %100 kesin böyle olmuştur herhalde sanırsam.

• Faydalı Faydalı x 1
  9. Rockstar

Rockstar
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    1,743
    Ratings:
    +3,957 / 42
    Ankara antlaşmasına göre gittiğin yerde iş kurma değil de, işinin hazır olması gerek diye biliyorum ama yanlış da olabilir.

• Beğendim Beğendim x 1
  10. “By_ChOw'

“By_ChOw'
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    1,070
    Ratings:
    +1,801 / 34
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    17.01.2019
    Korkunun ecele faydası yoktur.
    Sonunu düşünen kahraman olamaz.

Not: yatırım tavsiyesi değildir.

• Samimi Samimi x 1
  11. alfa20

alfa20
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    696
    Ratings:
    +1,120 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    illusiaC ionv2 penodat v2
    Abd ve Çin dahil 10 dan fazla ülke görmüş biri olarak. sosyal çevreniz yoksa, diliniz yarım yamalaksa, birikiminiz ve şahsi başarılarınız, donanımız yoksa, inanın oralar Türkiye'den hiç de kolay değil. Dünyanın her yerinde kimse bedava para dağıtmıyor. Amaç orada işçi olurum, parya olurum ama buradan daha iyi alt sınıfı yaşarım ise bir diyeceğim yok. Ama amacınız orada refah içerisinde yaşamak ve orta üst seviyede yaşamaksa ciddi donanım, bilgi, çevre ve kabiliyet şart.

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
  12. alfa20

alfa20
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    696
    Ratings:
    +1,120 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    Mesela örnek; burada işini yaptığımız biri, daha 15 sene önce Almanya'ya işçi olarak gitmiş. Burada dilini tamamlamış büyük ölçüde. Eğitimli de. Ama bir sevda uğruna gitmiş. Cin gibi biri. Orada temizlik işlerinde işçi olarak işe başlamış. Ama eğitimli ve zeki işte, insan ilişkileri iyi. Şimdi ise belki yüzlerce adam çalıştırdığı avm vs gibi yerlere taşeron işçi veren temizlik şirketi var. Donanımsız yabancıları (Romen, Bulgar, Türk ve hatta orta doğulu) çalıştırdığı bir temizlik şirketi...

• Faydalı Faydalı x 1
  13. AsknAkkaya

AsknAkkaya
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    122
    Ratings:
    +279 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Verdiğiniz bu bilgiler için hepinize çok teşekkür ederim, hepsini dikkatle okudum ve kendime ders çıkartacağım.

14. anarkii

anarkii
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    319
    Ratings:
    +781 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    ephro c steel+spica pro
    Bir bilgi ekleyim İngiltere her zaman kendi vizesini verdi,yani Avrupa birliği vizesi,dolaşım kuralları,parası hep farklıydı,örnek bulgar vatandaş avrupada ab vatandaşı olarak her yere rahatça sorgusuz sualsiz gidiyordu,İngiltere hariç.Gümrük birliğine üye değildi.Bence Brexit olayı o kadar büyük bir kopuş değil.

• Faydalı Faydalı x 2
  15. alfa20

alfa20
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    696
    Ratings:
    +1,120 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    kesinlikle İngiltere vizesi hep farklıydı.

• Beğendim Beğendim x 1
  16. Düz Adam

Düz Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    851
    Ratings:
    +2,549 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger pm80 puxos
    Aile içi evlilikle gidenler paçayı kurtarıyor hocam. Dayısının kızıyla evleniyor mesela eleman 2 3 senelik rahabilitasyon süresini mis gibi dayısının kanatları altında geçiriyor. Yaşadığım yerde bu artık adete dönüşmüş. 150 bin nüfuslu şehrin 200 bin tane Avrupalısı var. Yazın Türk Plakadan çok Fransız hollandalı plakası gezer caddelerde. Arkadaşa da bu şekil göç etmesini tavsiye ederim. Tanıdık varsa Avrupada kızı ile evlenmeyi ciddi ciddi düşünsün. Aşk meşk hikaye gerçek olan geçim. Gerçek olan hayatını kurtarmak.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.