Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Evyap Likit Acılığı Boğaz Yakıyor Yardım

'Bir Bilene Sor' forumunda bugra_18 tarafından 7 Nisan 2021 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. bugra_18

bugra_18
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    DL
    Yardımınıza ihtiyacım var.kendi likitimi yapmaya karar verdim.350 ml nbase 40 ml aroma aldım.nbase içeriği VG-WİLMAR PG-Basf Nikotin-Chemnovatic 3mg 80/20... aromalarım tfa mango-strawberry ripe-dragonfruit-berry mix... hazırladığım bir karışımda berry mix %7+dragon fruit %5 olacak şekilde hazırladım diğer bir karışımda mango %5 çileği %5 dragon fruiti %5 olarak hazırladım ve demlemeye oda sıcaklığında kapalı dolapa koydum cam şişe kullandım agzını sıkı kapattım.elimle 5-10 dakika arası çalkaladım.her gün ise 2-3 dakika çalkaladım. 3 gün sonra deneme amaçlı 1 tank doldurdum nikotini uçmasın diye şişenin kapağını hemen kapattım.likiti içtiğimde 2-3 pufftan sonrası acılığını ve boğazımı yaktığını hissettim.tel ve pamuktandır diyerek tekrar sarım yaptım kullandım yine acılığı boğaz yakımı devam ediyor.farklı pamuk kullandım farklı tel kullandım tekrar acılığı geçmedi.likitlerim demlemede şuan 12.günündeler demleme süreleri 2 hafta ve dolmak üzere.

2. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,402
    Ratings:
    +4,045 / 98
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Öncelikle atomizerinizde farklı bir likit deneyin. Bakın bakalım bir acılık var mı? Eğer acılık yoksa; likitlerinizin kokusuna bir bakın, kokusunda da bir sıkıntı yok ise dilinize bir damla damlatarak aynı acılığı hissedip hissetmediğinizi bir kontrol edin. Eğer ki acılık varsa hangi bileşende sıkıntı olduğunu anlamak için aromalarda tek tek ağıza damlatarak; nbasede ise ağıza damlatarak ve aromasız şekilde atomizerde deneyerek anlayabilirsiniz. Aman çok kaçırmayın, sadece birer damla.

Demlemenizde bir sıkıntı görünmüyor. Acaba aroma oranlarında aşırıya mı kaçtınız diye bilgi almak içinsoruyorum. İlk defa mı deniyorsunuz bu tarifi ve bileşenleri? Daha önceden bu bileşenlerin herhangi birinden kullandınız mı? Biraz daha detay bilgi veriniz.

• Faydalı Faydalı x 1
  3. bugra_18

bugra_18
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    DL
    ilk defa aromalı olarak kendim hazırlıyorum.yabancı bir forumda birisi böyle denediği için bende denemek istedim gerçekte severek yediğim meyveler olduğu için.şuan elimde farklı likit olarak aromasız farklı bir likit var nikotinsiz; onu kullandığımda acılık olmuyor...likitleri hazırlamadan önce dediğiniz gibi aroma damla olarak dilimde denedim aromaların acılığı yoktu nbase kokusuzdu nbaseyi denememiştim ama farklı ağır kötü koku yoktu.demledikten sonra rastladım acılığına

4. brus77

brus77
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    521
    Ratings:
    +868 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vt75c+SL Class+ GBOX+Vira
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    25.03.2017
    Chemnovatic nikotini ilk kez kullanıyor olabilir misiniz?
    Belki ondandır. Gerçi 3 mg ile çok ta acılık gelmemesi lazım.
    Saygılar.

5. bugra_18

bugra_18
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    DL
    ilk kullanımım diyebilirim hazır satın almış olduğum 3-6mg likitlerde acıya rastlamadım

6. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,402
    Ratings:
    +4,045 / 98
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Nbaseden kaldı ise sek olarak tüketir misiniz bir. Hocam bir de mesele şu; aromayı çok kaçırırsanız yemek yaptım mantığıyla aroması çok olmaz aksine tadı berbat bir şeye dönüşür. Bizim bu aromalar sentetik aroma. Doğala özdeş gıda aroması değil. O yüzden sordum.

7. bugra_18

bugra_18
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    DL
    Sentetik aroma olduğunu biliyorum hocam acaba likitteki tadı nasıl olur diyerek hazirladim.Hazirladigim 280 ml likitin 250 ml nbase 30ml aroma.Fazla aromalı olduğunu düşünmüyorum.Nbaseden damla olarak kalmış şişenin dibinde Atomizerde deneyebilecegim kadar yok.Sıvı olarak parmak ucu kadar ağzımla denedim çok acı değil

8. hammersmith

hammersmith
    Expand Collapse
    + - × ÷
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,960
    Ratings:
    +7,789 / 16
    Elinizdeki karisima ozel bir durum degilse ve ilk kez basf pg deniyorsaniz bu cekimlerinizde soruna yol acabilir. En azindan benim icin basf pg boyle bir etkiye sahip, ust bogazimi hala hatirladigim derecede rahatsiz etmisti. Olur da sizde de oyle bir etki yaptiysa bu mumkundur. Yalniz ben acilik degil de daha cok ust bogazi tahris eden bir tecrube yasamistim.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  9. elnindo

elnindo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    29
    Ratings:
    +69 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Arıyoruz Bakalım
    hocam bunun olayı aroma malasef bende geçenlerde yaşadım reçete yapmadan önce kullanım oranını 100de olarak düşürüp kullanmakta fayda var 1 ml fazla koydum diye ev botanik bahçeye dönüştü her yer nane buz oldu valla

• Komik Komik x 1
  10. bugra_18

bugra_18
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    DL
    İlk defa kullanıyorum basfı.karışıma özel bir durum olduğunu kendimce düşünmüyorum.Hazırladıklarımı hızlı bir şekilde hazırladım havayla karışmasın diye.havalandırmada yapmadım bozulabilir nikotin uçabilir diye.Belirli süre sonra acılık gidiyor boğaz yakımı başlıyor bendede sizinde yaşamış olduğunuz gibi :( Forumda gezindigimde basf ve chemnovaticin ağır bileşen olduklarını belirtmişler.

11. bugra_18

bugra_18
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    DL
    Belki olabilir hocam ama yabancı forumda paylaşan arkadaşın kullanım oranlarını aldım.Ölçümlerimi mini şırınga ile yaptım eksiksiz.Peki düzeltme yolumuz yok mu bunu yoksa direk çöpe mi atayım ?

12. elnindo

elnindo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    29
    Ratings:
    +69 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Arıyoruz Bakalım
    yok hocam çöpe atmaya gerek yok. aynı oranda ben 50ml base ile az kayıpla kurtarmıştım açıkçası

13. hammersmith

hammersmith
    Expand Collapse
    + - × ÷
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,960
    Ratings:
    +7,789 / 16
    Farkli zamanlarda denedim basf pg yi bu durumdan emin olmak icin, sadece o anki hassasiyetimle alakali olmadigindan emin olmak icin. Tarifi zor bu tahrisin ama bogazin en ustunde ve yakma gibi bir tahris denebilir. Herkeste ayni etkiyi yapmiyor elbette ama benzer bir durum yasamis gibiyiz.

14. Skalpel

Skalpel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    190
    Ratings:
    +298 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico+troy rba,dovpo+fev
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    25.12.2016
    Basf pg ve Chem nikotin genellikle Mtl kullanım içindir.Nbase geldiğinde sek deneseniz daha fazla fikir sahibi olur,en azından aromalarınızı kurtarabilirdiniz.
    350 ml nbase aldım yazmışsınız.250ml+100ml kapalı kutu mu aldınız?500ml eskiden kalan bir nbase mi?
    Ayrıca, dragonfruit ve berry mix ekşi tatlar bunların oranlarını yüksek eklediğiniz içinde tadı bozuyor olabilir.
    Evyap likitleri, ilk denemelerde yüksek miktarlarda değil, 10ml veya 20ml olarak denerseniz Ar-ge çalışmalarınız daha masrafsız olur.

15. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,402
    Ratings:
    +4,045 / 98
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    O zaman sizin meseleniz açık. AromaZEDE siniz. Ama durun hemen aromalara suç atmayın. Çilek ve benzeri aromalar fazla kullanıldığında acılığa yol açar. Bir de demlenmemiş likit bazen bir şeye benzemeyebiliyor. Siz toplamda 3 hafta bekleyin. 3 hafta sonunda denediniz ama yine olmuyorsa şimdilik likitleri bir kenarda tutun. Sonraları bir nbase alırsanız 20 ml likite 10 ml nbase karıştırıp denersiniz. Baktınız oluyor, geri kalanını da seyreltirsiniz. Olmuyorsa da olmuyordur. İlk likit döken siz değilsiniz.

16. Stroker

Stroker
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +54 / 1
    Sigma-Merck-Merck 50/50 3MG ile Wilmar-Ineos-Chem 50/50 3MG aromasız olararak DL atomizerimde denediğimde Chem çok acı gelmişti. İnanın midem bulanıyordu. Benim şahsi fikrim Basf ve Chem'in DL için uygun olmadığı. Tabiki kişiden kişiye değişir. Daha ekonomik ve yine sert bir nikotin olarak Siegfried tavsiye edebilirim. DL yada MTL sorun yaşamadım Siegfried ile.

17. bugra_18

bugra_18
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    DL
    250+100 ml olarak ayrı satın aldım.n11 sitesinde bir satıcıdan, isim belirtmek istemiyorum aromalarıda aynı satıcıdan aldım.Denemek hiç aklıma gelmedi.Kötü Koku olmayınca direk demleme işine girdim.Hata ettim.Kurtarabilirsem çok iyi olur hatanın neresinden dönersem kârdır.DL için tavsiye edebileceğiniz nbase varsa öğrenmek isterim

18. bugra_18

bugra_18
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    DL
    Dediğinizi uygulayacağım aydınlattığınız için teşekkür ederim

• Beğendim Beğendim x 1
  19. Stroker

Stroker
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +54 / 1
    Anladığım kadarıyla ucuz göründüğü için N11 den almayı tercih ettiniz, o yüzden ekonomik bir base olarak PxyLab Wilmar base tavsiye edebilirim. Opsiyonel nikotin seçenekleri mevcut. Siegfried tercih edebilirsiniz.

20. elnindo

elnindo
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    29
    Ratings:
    +69 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Arıyoruz Bakalım
    hocam dediğiniz baseyi bu gün arkadaştan temin ettim Chem. vg basf pg olarak. nikotin ile alakalı boğaz yakımı yok bundan emin olabilirsiniz. merck vg pg içince üstüne fark ettim. receteniz doğru olabilir yani

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.