Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

En sade Haliyle elektronik sigara nedir

'Elektronik Sigara Nedir? Nasıl Kullanılır?' forumunda qurtlu tarafından 19 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Qurtlu

Qurtlu
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    105
    Ratings:
    +159 / 12
    Forumda benzer konular olmasına rağmen uzun resimli karmaşık geldiler bana ilk başladığımda. Belki birine faydası olur diyerek böyle bir konu açıyım dedim.

Elektronik sigara, sigaraya çok daha az zararlı bir alternatifdir. Çalışma prensibi çok basittir ve üç ana kısım vardır.

1. Pil
    2. Tel
    3. Likit

Çok basit olarak pil tele elektrik vererek(su ısıtıcı ketle dediğimiz aletlerde olduğu gibi) teli ısıtır ve likiti buharlaştırır. Likitin içinde nikotin sakızlarında ve nikotin bantlarında bulunan terapatik nikotin vardır. Bu sayede ihtiyaç duyulan nikotin vücuda alınmış olur. Bir yandan kullanım olarak da sigarayı taklit ettiği için el ve dudak tiryakiliğinin de yerini doldurmaya çalışır.

Burdan sonrasında elektronik sigara çok hızlı bir teknolojik gelişim göstermiş ve yeni başlayacaklar için karışık bir hale gelmeye başlamıştır. Bazı terimler başta neye bulaştım ben dedirtse de aslında temelde bütün elektronik sigaralar aynı mantıkla çalışır.

Biraz daha detay isteyenler için yukarıda bahsedilen üç ana kısmı biraz açalım.

1. Pil : Mod, Ego batarya, Mekanik mod, TC mod, VW mod bunların hepsi pildir veya pille çalışır ve hepsinin görevi teli ısıtmaktır. Ego bataryalar ve mekanik modlar pilden aldıkları gücü direk verir. VW ve TC modlar voltajın ayarlanabildiği veya otomatik ayarlandığı aletlerdir.

2. Tel : Coil, Sarım, rezistans bunlar da ısınıp likiti buharlaştıran teldir. çok farklı şekillere girebilse de yine hepsinin mantığı aynıdır. Tel bobin gibi sarılır, arasından silika dediğimiz yüksek ısıya dayanıklı ip veya pamuk geçirilir. Bu ip veya pamuk likiti emerek sarılmış tele ulaştırır. Gaz yağı lambasının fitili gibi düşünebilirsiniz. Çalışma prensibi çok basit bir alet olduğu için çoğu insan kendi tellerini kendileri sarar ve kullanır. Bu sarımlar atomizer dediğimiz, likiti içinde koyduğumuz tankların merkezinde bulunur.

3. Likit : İçine 4 basit maddenin girdiği sıvıdır. Eczada kullanılabilecek saflıkta biktisel gliserin
    , yine eczada kullanılabiliecek saflıkta propilen glikol, terapatik nikotin solüsyonu ve aroma. Bu malzemelerin hepsi satın alınabilir ve evde karıştırılarak likit üretilebilir. Bu yüzden yine bir çok kişi daha ucuza getirmek için kendi likitini yapmaktadır.

Daha detaylı bilgiler, faydaları zararları, yan etkileri gibi şeyler için forumda bir çok başlık açılmıştır. Okumaktan korkmayın. başta kafa karıştırıcıgibi gelse de aslında çok basit bir alettir.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 Qurtlu, 19 Nisan 2016
    Son düzenleme: 20 Nisan 2016
    • Beğendim Beğendim x 7
    • Faydalı Faydalı x 2
    • Galip Galip x 1
    • Samimi Samimi x 1
  2. drog

drog
    Expand Collapse
    ☾✰ 2die4 ☾✰
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,583
    Ratings:
    +7,012 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    TGT + GUS Zest V2 (2x0.8)
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.09.2012
    Üstadım VG yani Vegetatif Gliserin için Parantez içinde --- > Saf Mısır Şurubu demişsiniz.
    Mısır Şurubu (Gilkoz Şurubu) --- > Mısır, Buğday, Pirinç veya Patates Nişastasından elde edilir.
    Diğer adı Glikoz Şurubudur. Bizim kullandığımız VG nin bununla alakası yoktur.
    Mısır Şurubu ifadenizi kaldırmanız mantıklı olacaktır.

• Beğendim Beğendim x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. whisper

whisper
    Expand Collapse
    Ω ッ
    ESF Yönetici

Alınan Beğeniler:
    5,240
    Ratings:
    +7,716 / 74
    21.03.1907
    @qurtlu, @drog abiye katılıyorum iletini düzenlersen iyi olur

• Beğendim Beğendim x 1
  4. Qurtlu

Qurtlu
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    105
    Ratings:
    +159 / 12
    Görür görmez düzenledim ilk başladığım zamanlardan bi yerlerde okuduğum bişeyden aklımda kalmış heralde ama bulamadım da sonra yazıyı. ikisi de böyle koyu kıvamlı kaygan falan bişey ya belki "mısır şurubu gibi" yazılmıştır ben onu direk mısır şurubu algılamışımdır.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Samimi Samimi x 1
  5. drog

drog
    Expand Collapse
    ☾✰ 2die4 ☾✰
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,583
    Ratings:
    +7,012 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    TGT + GUS Zest V2 (2x0.8)
    10.09.2012
    Eskiler zaten biliyor, yeni Başlayan Arkadaşlar yanlış anlamasın diye düzeltmeni istemiştim.
    Sıkıntı yok Üstadım.

6. Qurtlu

Qurtlu
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    105
    Ratings:
    +159 / 12
    İyiki okuyup farkedip söylediniz hocam zaten. Mazallah birileri gider evde mısır şurubunu solur falan sonra benim yüzümden :) hiç gerek yok vicdan azabına şimdi :)

• Beğendim Beğendim x 1
  7. istek6

istek6
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    arkadaşlar merhaba bende e-sigara kullanmak istiyorum ama bu konuda bilgim sadece koca bir sıfır.sizden tek isteğim bana en sade ve anlaşılır şekilde alacağım ürünleri göstermeniz.yani sadece düğmeye basıp içebileceğim noktaya kadar bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.şimdiden teşekkür ederim

8. Türk

Türk
    Expand Collapse
    TA2LKL

Alınan Beğeniler:
    282
    Ratings:
    +472 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lost Vape Therion DNA 133
    31.12.2014
    Joyetech ego one ct-vt yada kangertech subvod tarzı cihaz alıp hazır sadece likit koyup başlayabilirsin ara sırada sadece coil değişimi yapman gerekir.

9. doganist

doganist
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +7 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtc mini
    25.05.2016
    Akadaşlar o kadar çok okudum ki kafam inanılmaz karıştı, bende e sigaraya başlayacam ama bir çok konu okudum likit,pm, pm :) gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.
    Bana kaliteli, sıkıntı yaşamıyacağım, yemekten sonra sigara içme baskını yok edecek ve beni nikotin olarak kesecek ( çünkü günde 1 paket marlbora içiyorum) mümkünse özelden link paylaşın sipariş geçeyim. Birazda ürktüm açıkçası; biri yazmış göğüsümde ağrı oldu, miğdemde ağrı var 3 gündür serum tedavisi görüyorum yazmış okuyunca ürktüm açıkçası.

Lütfen bana normal sigara isteğini yok edecek kaliteli sıkıntı yaşamayıcağım bi ürün önerin arkadaşlar.

10. Fiyakali

Fiyakali
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +24 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    subtank mini nautilus min
    06 12 2015
    sigarayı bırakma yöntemidir %99

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.