Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Elektronik sigara şekeri etkiler mi?

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda kaan114 tarafından 7 Nisan 2021 tarihinde açılan konu

Elektronik sigara şekeri etkiler mi? 4.5 5 2votes
4.5/5, 2 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (2)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. kaan114

kaan114
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    93
    Ratings:
    +229 / 27
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico-troy 1xv3- serpent
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    15.11.2017
    Merhabalar,

Başlığa bakınca tatlı, şekerli likitler yüzünden şeker yükselmesinden bahsettiğim sanılabilir fakat tam tersi.

Elektrikliye başladığımdan beri(ki çok karışık bir periyot) son 7 aydır bir garip baş dönmesi ve terleme sıkıntısı yaşıyordum. Bundan önce düzenli 2 sene ve 1 sene olarak kullandığımda da aynı sorun vardı ve ben hep bunu yoksunluk olarak algıladım. Farklı nbaseler denedim hep aynı durum. Sanki hep kafam güzelmiş gibi geziyorum ve inanılmaz sakin bir kişiliğim oluştu. Ateşli hiç kullanmadım elektrikli kullandığım dönemlerde ve ne zaman ateşliye dönsem bu durum geçti hep. Bugün öğrendim ki açlık şekerim düşükmüş(testi yaptırmaya bol şekerli kahve içip girmiştim aç kalmam gerektiğini bilmediğimden dolayı ona rağmen düşük) Aklıma ilk gelen de elektrikli oldu tabi. Bu duruma bir etkisi var mıdır? Ateşliye de dönmek istemiyorum(sırf maliyetinden başka bir şey değil)

MTL içim yapıyorum günlük 5 6 ml belki bitiyordu. Genel olarak 7 ile 9 mg arası kullanıyorum. Nbase içeriğini sürekli değiştirdiğim için etken olarak almıyorum onu.

Değerli yorum ve tecrübelerinizi bekliyorum.

Not : şekeri tekrardan ölçtüreceğiz bakalım, ayrıca şeker kullanımım yüksektir, çayı kahveyi hep şekerli içerim. Düşük çıkması bu yüzden biraz korkuttu beni.

• Samimi Samimi x 1
  2. burakiliccc

burakiliccc
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    115
    Ratings:
    +334 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Expromizer & Spica Pro
  3. Neptune

Neptune
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    340
    Ratings:
    +800 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sl class
    Hocam nikotin şekeri düşürüyor diye biliyorum, kendi tecrübelerim de bu yönde. Yüksek ml tüketimlerimde kafanın güzel olması karın acıkması gibi durumlar yaşıyorum. 9 mg ile 6 ml içmek bence fazla, bir kaç mg daha nikotin yükseltip 2-3 ml ye indirin tüketiminizi.

4. kaan114

kaan114
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    93
    Ratings:
    +229 / 27
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico-troy 1xv3- serpent
    15.11.2017
    Hocam maalesef o pek mümkün değil. Gündüz pek içmiyorum zaten iş yoğun oluyor. Toplasan 1 saat elimde duruyordur durmuyordur. Akşam eve geldiğim gibi emziğe dönüyor iş. Nikotin pek aramam da el tiryakiliği var sanırım bende. 3 mg ile de aynı şeyi yaşadım

5. Neptune

Neptune
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    340
    Ratings:
    +800 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sl class
    Hocam arka arkaya sigara içince 3-4 dal gene aynı şeyi yaşıyordum ben. Yani sigaraya dönmenin çözüm olacağını düşünmüyorum

6. otgunz

otgunz
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    2,798
    Ratings:
    +6,113 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    ILLUSIA SpicaP-GG-Kayfun
    01.01.2013
    Çok normal üstadım, bir dahaki sefere bir oturuşta kaç puf çektiğinizi saymaya çalışın, mod izin veriyorsa moda saydırın, akşam püflemeye başlayıp yatana kadar.

Sigarada ortalama 8-10 puf alınır diye hatırlıyorum, benim bilgiler biraz yaşlı, etrafınızda sizin tarzınız sigara içen birini gözlemleyin yahut kendiniz için. Çok büyük ihtimalle belki bir belki iki paketlik pufluyorsunuz. O kadar nikotinin sonraki sabahki tansiyonunuzu etkilemesi normaldir bence.

Yeterince su ve temiz hava alarak bedene temizlenme şansı tanımak lazım. Günde 2-4 litre arası su, hızlı tempoda en azından 30dk yürüyüşle yüksek randımanda çalışan bir ciğer yardımcı olacaktır. Ben günde 4-6ml arası 12mg buharlıyorum yıllardır. En az su içtiğim gün 3 litre içiyorumdur rahat. Her gün de 30dk kadar hızlı yürümeye çalışıyorum.

Bunlar dışında aromadan mı diye sek, nikotinden mi diye nikotinsiz, bileşenlerin markalarından mı diye farklı markalarla denemeler yapabilirsiniz.

• Faydalı Faydalı x 2
  7. inflames

inflames
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    95
    Ratings:
    +203 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Nord 4 & Argus Pod
    Bende Diabet var, İlac kullaniyorum.
    Nbase ana maddesi Gliserin ayni zamanda bazi ürünlerde tatlandirici olarak kullaniliyor.
    Dolayısıyla sekeri dusurmekten ote yukseltmesi gerekir.
    Nikontinin kan şekerine etkisini bilmiyorum.Doktor kontrolunde eksikliginizin ne.oldugu konusunda tibbi yardim almanizi oneririm.
    Cunku anlattiginiz olay Hipoglisemi'ye benziyor.

8. kaan114

kaan114
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    93
    Ratings:
    +229 / 27
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico-troy 1xv3- serpent
    15.11.2017
    Bir süre sonra yeni gelişmeleri yazayım,

Arkadaşlar şekerimde sıkıntı yokmuş. Ölçülen değerleri istedim doktordan 74 çıkmış değer, normal değer 70 100 arası :) ve tokluk olarak değerlendirilmiş açlık olarak değil. O günden beri düzenli takip ettim ve 77-104 arası dışında bir değer gözlemlemedim (tokluk ve açlık karışık) bütün değerler normal yani. Ayrıca bugün elimize geçen nefes ile top kaldırma oyuncağı ile oynayarak ciğerlerin canavar gibi olduğu da kanıtlandı :) Uzun lafın kısası buharlamaya devam, hatta gaza geldim yeni bir ATO ile şımartayım kendimi :)

9. illegal

illegal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    172
    Ratings:
    +317 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Gen
    Çektiğimizde yanak içine dile falan hep o şekerli su buharı yapışıyor. Onu da yutuyoruz. Şekerde yükselme ve hızlı düşüşler olması muhtemel.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.