Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Eleaf iStick Pico 75w

'Forum Arşivi' forumunda Vapour of İzmir tarafından 13 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Vapour of İzmir

Vapour of İzmir
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    435
    Ratings:
    +1,163 / 24
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    15.12.2019
    Herkese merhaba.

Bu derece saçma bir durum yaşattığım için öncelikli olarak bütün forum sakinlerinden özür diliyorum.

Kendimi şikayet ediyorum ve hakkımda verilecek her türlü ceza ve yaptırıma razı olduğumu da belirtmek istiyorum.

Şikayet nedeni..

http://www.esfvape.com/resources/muhtelif-urunler.35500/page-2#post-2836677 ilanım altında bulunan Pico ürünü için @wayne hocam ile anlaştık. İlanda Pico kısmını okursanız cihaz içinde bulunan pil harici ekstra bir pil daha hediye göndereceğimi belirtmişim, ama kargoları hazırlarken pili koymayı unutmuşum ve bu durumu çok geç fark ettim. Bu durumu benimle paylaşan alıcı arkadaşımızla özel mesaj üzerinden konuşarak müsait bir zamanda kargosunu da karşılayarak hatamı telafi etmek adına iki adet pil gönderme teklifinde bulundum ve kendisi ilk başta tamam dedi, ama sonra yoğunluktan vakit bulamayınca biraz gecikme üzerine kendisi bana yolladığı mesajlarda emrivaki ve tehditkar konuştuğu için kendisine pil göndermekten vazgeçtim ve az önce özel mesaj ile kendisine fikrimi ilettim.

Konunun özeti budur.

@CızBız
    @RuLz
    @Esfvapor

Tarafımdan alıcı arkadaşa gönderilen son mesaj..

Collapse Signature Expand Signature
    • Katılmıyorum x 5
    • Samimi x 4
    • Katılıyorum x 2
    • Beğenmedim x 1
    • Galip x 1
  2. toolzy

toolzy
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +32 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tauren one
    Hediye bedelsiz bir ürün olduğundan ve satıcının gönlünden koptuğu için, her hangi bir hak talep edilebilir mi? Ve satıcı hediyeyi telefi etmek adına kargoyu üstlenmesine rağmen aynı zamanda mevcutta cihazın kullanılmasına bir engel teşkil etmez iken, bu kadar aceleci davranılır mı? Bilemedim.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Katılmıyorum Katılmıyorum x 1
  3. raptoid

raptoid
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı
    Ticaret Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    1,030
    Ratings:
    +2,097 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hangisini yazsam..
    11.02.2018
    Ben olsam urunu geri yolla derdim.. insanin samimiyeti iyi niyetine yapilan bir saldiridir bu..

• Katılmıyorum Katılmıyorum x 5
    • Katılıyorum Katılıyorum x 4
    • Beğendim Beğendim x 2
    • Beğenmedim Beğenmedim x 2
  4. wayne

wayne
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    298
    Ratings:
    +690 / 3
    Hocam öncelikle acele edilmiş gibi bir olay yoktur. 10 gün geçti alışveriş sonrasında anlayış gösterip bekledim.
    sonrasına gelirsek arkadaşımız bizim alışverişimizden sonra satışı gerçekleşen diğer ürünlerini gayet güzel kargoladı.
    fakat nedense benim kargom için hep meşguldu zamanı yoktu.

üstadım konuyu tam bilmeden hüküm vermeyin isterseniz.

yetkilerler özel mesajları okusun gayet açık ve net ortadadır herşey.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Samimi Samimi x 2
    • Galip Galip x 1
  5. 1tel1pamuk

1tel1pamuk
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    724
    Ratings:
    +2,324 / 16
    Alışverişte akitleşme-sözleşme sonrası ne olursa olsun 'vazgeçtim' olmaz.

• Katılıyorum Katılıyorum x 5
  6. CızBız

CızBız
    Expand Collapse
    Root Admin
    Sistem Yoneticisi

Alınan Beğeniler:
    1,594
    Ratings:
    +4,120 / 128
    Merhaba
    İlanda ürüne ilaveten bir adet extra pil göndereceğim diye yazdıysanız, ürünü satın alacak üye ve biz bunu standart paket içeriği olarak kabul ederiz.
    Şayet ilanda yazılandan daha az sayıda ürün gönderilirse biz bunu eksik teslimat sayarız.
    Ve yine şayet eksikliğin farkında olmanıza ve bunu telafi edeceğinizi söylemenize rağmen geçen 10 günlük sürede extra 2 adet ürün daha satıp bu iki ürünü de kargoladığınızı fakat halen pilleri göndermediğinizi varsayarsak biz bunu verilen sözü tutmamak olarak algılarız.
    Bütün bunları göz önünde bulundurunca tavrınızın ve umursamazlığınızın, sonrasında size gösterilen haklı tepkiye karşı tavrınızın direk ve ya dolaylı da olsa karşı tarafı mağdur ettiğini görüyoruz.
    Üyenin sizden 1 adet pil parasını iade olarak istemesini de asla doğru bulmuyoruz.
    Biz forumda bunları görmek istemiyoruz.
    İlana ürün içeriği olarak ne yazdıysanız onu karşı tarafa ulaştırmanızı bekleriz.
    Gerçekten şaşırıyorum, neden kendinizi ürünü satın alan üyenin yerine koymuyorsunuz.
    Belki siz extra pil hediyesi var demeseniz üye ürünü satın almayacaktı.
    Bütün bunların sonucunda halen kendinizi haklı sayıp üstüne bir de şikayet konusu açmanız gerçekten ibretlik bir durum.
    Pilleri zaten göndermeyeceğinizi açıktan ilan ettiniz ki bu bizim umurumuzda değil.
    Bütün yaşananları göz önünde bulundurunca sizden ricamız üyeye 2 değil sadece söz verdiğiniz 1 adet pili gönderici ödemeli olarak yollamanız.

• Katılıyorum x 17
    • Galip x 9
    • Beğendim x 5
    • Faydalı x 1
    • Samimi x 1
  7. CızBız

CızBız
    Expand Collapse
    Root Admin
    Sistem Yoneticisi

Alınan Beğeniler:
    1,594
    Ratings:
    +4,120 / 128
    Böylesi bir durumu yaşatan kişi olsanız ve verdiğiniz sözü tutmadığınız yetmezmiş gibi birde üstüne "ürünleri geri yolla" deseydiniz bizde sizi forumdan kalıcı olarak uzaklaştırırdık.

• Galip Galip x 20
    • Beğendim Beğendim x 5
    • Katılıyorum Katılıyorum x 4
    • Samimi Samimi x 1
  8. CızBız

CızBız
    Expand Collapse
    Root Admin
    Sistem Yoneticisi

Alınan Beğeniler:
    1,594
    Ratings:
    +4,120 / 128
    Bir ilanda bir ürün paket içeriğine dahil ediliyorsa, bu ürünün ana ürün ile birlikte gönderilmesi taahhüt ediliyorsa bu ürünler artık hediye değil, standart paket içeriğidir.

• Katılıyorum Katılıyorum x 13
    • Galip Galip x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  9. anarkii

anarkii
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    319
    Ratings:
    +781 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    ephro c steel+spica pro
    Ne söylendi ne için anlaşıldı ise odur,ne bir eksik ne bir fazla,buradan süreç yönetimi için modaratöre 10 üzerinden 10 :) Katılıyorum.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  10. nurti

nurti
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    356
    Ratings:
    +1,168 / 23
    Kullandiginiz Cihaz:
    asgard mini dovpo dual
    Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. Hem ürünü yanında hediyeyle pazarla hem hediye değil mi bekleyiver diye ötele hem nasıl bir geciktirmeyse 2 gün daha düşünüp yollamaktan vazgeç hem üstüne gel konu aç :D

• Komik Komik x 1
  11. wayne

wayne
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    298
    Ratings:
    +690 / 3
    Kargo göndermiş yada göndermemiş hiç problem değil. Ben sadece arkadaşın hem suçlu olup hemde mağdur edebiyatı yapıp üste çıkmaya çalışmasına tepkiliyim.
    Yetmezmiş gibi beni karalamaya çalışmaktadır.

Temize çıktığım için mutluyum bu bana yeterlidir.
    Teşekkürker admin

Satıcı ile alışveriş niyetinde olan diğer forum dostlarına bilgi niteliğinde olup mağdur olmamalarını dilerim.

• Katılıyorum Katılıyorum x 7
    • Samimi Samimi x 3
    • Beğenmedim Beğenmedim x 1
  12. raptoid

raptoid
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı
    Ticaret Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    1,030
    Ratings:
    +2,097 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hangisini yazsam..
    11.02.2018
    Allahdan satipda oyle bir sey demedim :) keza uzaklastirmis kadar oldunuz tesekkurler.

• Komik Komik x 4
    • Samimi Samimi x 1
  13. Aiakoss

Aiakoss
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    70
    Ratings:
    +284 / 15
    hem belirttiğin ürünü yollamıyorsun hemde şikayet konusu açıyorsun.gerçekten ne kullanıyorsun bu kafaya erişmek için merak ettim

• Komik Komik x 3
    • Samimi Samimi x 1
  14. Pantera

Pantera
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    532
    Ratings:
    +1,465 / 42
    öncelikle kendi mesajınızı eklediniz, alıcı arkadaşın da mesajını ekleseydiniz emrivaki ve tehditkar mı görseydik bence... siz eklemekten imtina ediyorsanız lütfen alıcı arkadaş eklesin...
    vapour of izmir arkadaş haksız, adam belki oo 45liralık pil ikinci elde 30 desek 2pil var 90a mod gelir iyi fiyat alayım bunu dedi?
    siz kargo çıkarmışsınız bu olaydan sonra, e bir kutuyu ya da bir poşeti de yanınızda götürüp alıcı arkadaşın kargosunu da vermek çok mu zordu?
    pil göndermekten vazgeçme hakkınızın olduğunu düşünmüyorum bende, mesela amazondan 1lt el sabunu hediyeli deterjan aldım diyelim, amazon hediyeydi unuttuk dedi bende sinirlendim 10gün yollanmayınca müşteri temsilcisine atarlandım, amazon diyebilir mi ki yok arkadaş yollamıyoruz?
    alıcı arkadaşın üslubunda vs. hatalar olabilir, çok yanlış şeyler yazmış da olabilir sizde bu duruma aşırı sinirlenmiş olabilirsiniz ama bu sorumluluğunuzu yerine getirmeyeceğiniz anlamına gelmez, ben müşteriyle veya vatandaşla çook atışmışımdır ama hem adamın işini yaparım hemde ağız dalaşına devam ederim, aldığım maaşın karşılığı vatandaşa hizmet etmek, bu adama çok kızdım müdürüm yapmıyorum işlemini mi diyeyim?
    not: 2s pahalı, 120ye gittiği olmuş, 2 tane 0.7 coille 150ye gittiği olmuş sanki revizyon istiyor fiyatı

15. Rockstar

Rockstar
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    1,743
    Ratings:
    +3,957 / 42
    hazır denk gelmişken 10 gün sonra satış yasağım kalkacak, aman hocam unutmayın valla çok özledim ilan bölümünü :D

• Komik Komik x 4
  16. Umut432432

Umut432432
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Revenger X
    Bir satıcının promosyon ürünü yollamamasını ben bir yerden hatırladım gibi

• Komik Komik x 11
  17. Juba-42

Juba-42
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    39
    Ratings:
    +116 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Mx glass,Majö v2+solomon3
    01.04.2018
    Konu sebep sonuç ilişkisine dönmüş bence.Siz taahhütünüzü 10 gün boyunca yerine getirmediğiniz için alıcı arkadaş atarlanmıştır bende aynısını yapardım çünkü. Ticaret ahlakı hatanızı telafi etmenizi gerektirirdi.Siz yoğun olduğunuzu alıcıya iletmiş olsaydınız birkaç gün daha müsaade isteseydiniz mutlaka kabul ederdi kanaatimce.Ama kargo ecig olduğunu anladı meselesinde samimi olduğunuzu düşünmüyorum. Yıllardır ürün alırım-satarım Mng hariç tüm kargo şirketleriyle gönderilerim oldu.şimdiye kadar hiç birisi bu neymiş arkadaş bi aç bakalım yoksa ecig mi gönderiyorsun demedi.

18. Alfred Hitchcock

Alfred Hitchcock
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    1,321
    Ratings:
    +2,244 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spidat
    21.09.2019
    Kargo ecig almıyoruz dedi demiyor yalnız. Çalıştığı yer kargoyla ecig gönderdiğini anlayınca, iş yerinden kargo göndermesini yasaklamış.

19. brusher

brusher
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    709
    Ratings:
    +2,158 / 38
    Kullandiginiz Cihaz:
    G Class, Siren 24v2
    Yeni bir "Nasıl bir zamana denk geldik arkadaş..." vakası. Ürünü geri gönder paranı iade edeceğim desen, hadi o da bence yanlış da, bir nebze adam çileden çıkmış, cezayı da göze almış diyeceğiz ama, hediyeyi göndermeyeceğim, cezaya razıyım demek, git bildiğin yere şikayet et demekten farklı değil. Cızbız'a % 100 katılıyorum, adı hediye de olsa satılan ürünün fiyatının içinde o pil. Ha şöyle olsaydı, ilanda yazılmadığı halde sonradan özelden hediye olarak ilave pil göndereceğim deseydiniz ve sonradan göndermekten vaz geçseydiniz siz haklı olurdunuz.

20. Pantera

Pantera
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    532
    Ratings:
    +1,465 / 42
    bence gene haklı olmazdı hocam, biz çocuğa ödevini yap sana kek yapcam diyoruz ama çocuk erken uyuyo o gün, yarın sabah amca kek yaptın di mi diye soruyo kerata yapmadım dersen kahvaltıyı bırakıp gidiyor sonra biz parktayken anne yapacak vs diye diye ikna ediyoruz
    5yaşındaki birey bile verilen sözü tutmazsan tepkisini koyuyor, öm üzerinden söz verirseniz de tutmak zorundasınız aleni değilse bile söz sözdür

• Katılıyorum Katılıyorum x 6
    • Galip Galip x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.