ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

ATA Mods

E-Sigara Kullanıcısı
Böylece cihazı kökten yasaklasalar bile herkesin elinde dolaşacak proje planı ile istediği tornacıda ucuza üretim yaptırabileceği baz proje yaygınlasacak..

ATA Mods

E-Sigara Kullanıcısı
Ancak diğer taraftan bir vakıf çatısı altında birleşerek uluslararası gruplarla bağlantı kurabilir ve faaliyetlerimizden onları haberdar edebiliriz.. Toplantılarına katılabilir ve yalniz kalmaktan kurtuluruz..forumda herkesin korktuğu derdest ederler mevzusu kolay iş olmaktan çıkar

ATA Mods

E-Sigara Kullanıcısı
Ortada Hakkı'nda haklı mücadele edilebilecek hayırlı bir olgu var.. Tamamen akısına bırakırsak birileri inanılmaz hatalar yaparak işin adını baştan kötüye çıkaracak ve biz ateşliden ceryanlı olmadan kurtulmayı beceremeyenler kanser yada Koahtan sürünerek ölecez

• Beğendim
Tepkiler: Hasanyurt

lutherx

Boss
ESF Hakem Heyeti
Çok sağlam bir kaynaktan aldığım bir bilgiye göre aslında Phillip Morris'te acaip bir savaş veriyor şuan elektronik sigarayı Türkiye'ye sokmak için. Türkiye'de elektronik sigara diye bir şey yok. Yani devlet bazında elektronik sigara henüz tanımlı bir şey değil bundan dolayı da içindeki kimyasallardan ötürü sağlık bakanlığı ile tarım ve hayvancılık bakanlığı arasında kalmış durumda. Phillip Morris yaklaşık 1 yıldır TAPDK ile elektronik sigaranın tanımı hakkında ve elektronik sigarayı tütün mamülü sınıfına sokmak için devamlı görüşme yapıyor; ama şuana kadar bir gelişme sağlayamadılar. Phillip morris 2017 3. çeyreğinde İQOS'u Türkiye'de satışa sunmayı planlıyor.

iqos-sidebar-brands_large.png

Burada bir bilgi karmaşası olmasın.
Bu aletin kartuşlarında gerçek tütün bulunmakta.
Cihaz tütünü yakmadan ısıtmakta kullanılıyor.
İyi günler.

• Beğendim
Tepkiler: veypa

ATA Mods

E-Sigara Kullanıcısı
Buradan sigara ile mücadele ve dumansız alternatifler derneği kurulmasi için ön çalışma yapacak grup kurulmasını teklif ediyorum
[doublepost=1480345223,1480345173][/doublepost]İstanbul'da olup konuyla ilgilenenler lütfen özelimden ulaşsın
[doublepost=1480345439][/doublepost]Şu anda bir radyoloji uzmanı ve bir kalp damar cerrahisi uzmanı sigara tiryakisi 2 kişilik grubuz..

TulparMods

E-Sigara Tiryaki
Burada bir bilgi karmaşası olmasın.
Bu aletin kartuşlarında gerçek tütün bulunmakta.
Cihaz tütünü yakmadan ısıtmakta kullanılıyor.
İyi günler.

Doğru dry herb olarak geçse dahi nikotin içeren tutun mamulu olarak geçmesini istiyor phillip morris. Yani elektronik sigara

TulparMods

E-Sigara Tiryaki
Buradan sigara ile mücadele ve dumansız alternatifler derneği kurulmasi için ön çalışma yapacak grup kurulmasını teklif ediyorum
[doublepost=1480345223,1480345173][/doublepost]İstanbul'da olup konuyla ilgilenenler lütfen özelimden ulaşsın
[doublepost=1480345439][/doublepost]Şu anda bir radyoloji uzmanı ve bir kalp damar cerrahisi uzmanı sigara tiryakisi 2 kişilik grubuz..
Hocam Ben ankaradayim ancak Bu olayı Zaten Bizim bütün yurda yaymamiz gerekli. Her şehirde derneklesme yoluna gidilme ki etkisi olsun. elektronik sigaranın zararsizligini herkese anlatmaliyiz bunun ile ilgili forumlar duzenlemeliyiz

ATA Mods

E-Sigara Kullanıcısı
Siki bir önçalışma yapmamız şart değerli kardeşim.. Dernek kurulmasına yönelik bir topik ve anket açtım.. Arzu edersen ve uygun görürsen oradan devam edebiliriz

ATA Mods

E-Sigara Kullanıcısı
Burada yayınladığın çeviriyi sadeleştirerek Oray'a ilave edersen çok yardımcı olacaktır.. Emeklerin için teşekkürler

• Beğendim
Tepkiler: avidus

Ghlie

E-Sigara Acemi
Elektronik sigaralar ingiltere ve amerikada yaygın ve onlarda bizim ülkemizin sigaradan aldığı gibi vergi alıyorlar. Neden bizim ülkemizde esigarayı yasallaştırıp ondan vergi almıyor benim anlamadığım konu bu. Eskiden Osmanlının batıdaki gelişmeleri takip etmeyip ve kabul etmeyip kendi kafasının dikine gitmesi ve çöküşü ileride bizim türkiyemiz için olucak herhalde. Herkes ileriye biz geriye :)

alfadanadam

E-sigara Meraklısı
Emeklerinize sağlık. Bilinenin aksine tüm dünyada elektronik sigaraya karşı ciddi ve güçlü direnç olduğuna artık emin oldum(olumsuz anlamda). Bu mücadele hiç te kolay olmayacak orası kesin.

Bu şartlarda kısa vadede Türkiye'de yasağın kalkacağını ummak yada beklemek hayalcilik.
Yani umarak yada bekleyerek bir yerlere varamayacağız, mücadele etmek gerek...

skocakaya

E-Sigara Acemi
hepsini okumaya üşendim ama emeğinize sağlık :)

S

s.z.sahin

Misafir
Elinize sağlık, dram var, gerilim var, mutlu sonlar var... Aynı bir macera romanı gibi heyecanla okudum... Yanlız hani hikayenin devamı ? 2016'dan sonra neler oluyor ?

• Beğendim
Tepkiler: Yenibuhar

Hello413

E-Sigara Acemi
Tarihe ekler miyiz bilmiyorum ama daha bugün metrobüste "elektronik sigaranın akciğer kanserini hızlandırdığı" haberini gördüm...
Türkiye'de yasak kalkar diye umudum vardı biraz da daha güçlü saldıracaklar anlaşılan...

Abdullahgnr

E-sigara Meraklısı
Abilerim bir whatsapp grubu kurulsa ordan konusulsa ve imza toplanilip gerekli yerlere iletilse ck iyi olur sonucta aramizda her cesit insan var.en basit ornegi jöh pöh aliminda askerlik sartinin kalkmasi icin arkadaslarim grup kurum imza topladilar ve basarili oldular bizde basarili olabiliriz.