Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Driptipte likit birikmesi hakkında.

'Bir Bilene Sor' forumunda rmnstk tarafından 9 Mayıs 2021 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. rmnstk

rmnstk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +173 / 0
    Herkese merhaba,

Yaklaşık 4 aydır klon Fatality M28 kullanıyorum. Yaklaşık olarak son 2 haftadır aşağıdaki resimdeki gibi driptipte likit birikiyor. Temizledikten sonra ilk 4 5 puf normal sonrasında likitin biriktiğini gözle görebiliyorum ve ağzıma da geliyor. Daha doğrusu tam olarak alt dudağımın tam ortasında oluyor ve likit dudağıma geliyor. Akıtma ya da direk likit çekme gibi bir durum değil. Terleme diye bir şeyler okudum sanırım o da atomizerin dışında oluyor ki o da mevcut zaman zaman ya da ben okuduğumu tam anlayamadım. Tek değişken ısınan havalar ve mod değişikliğinden sonra W değerlerimi 70-80den 100lere çıkarmam ama 100lerde sorunsuz şekilde 1 ay kullandım net. O yüzden sadece havaların ısınması kalıyor geriye buna da bir anlam veremedim.

Durum bu arkadaşlar, bu olay tam olarak nedir? Neyden kaynaklı? Ne yapmam gerekiyor? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

2. Spica da Pro

Spica da Pro
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    2,141
    Ratings:
    +4,420 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica pro
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    13.07.2017
    Sarımınız hakkında detaylı bilgi verirseniz daha aydınlatıcı olur. Tel türü, çapı kaç tur ve kullanılan pamuk şu tarzında.

Collapse Signature Expand Signature
  3. rmnstk

rmnstk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +173 / 0
    Taabii hemen, aslanhan hocamın hazır dl fused clapton tellerini kullanıyorum dual de 0.15 ohm veriyor, pamuğum rayon fiber, likit kendi yaptığım 80/20 bir likit. Bunları en başta yazmama sebebim de hepsinin en başından beri aynı olmasıydı hocam, tek değişen dediğim gibi W yükseltmek ki bunda da sorunsuz şekilde kullanmaya devam ettim ve havaların ısınması.

4. Spica da Pro

Spica da Pro
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    2,141
    Ratings:
    +4,420 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica pro
    13.07.2017
    Pamuk gereğinden fazla likit emiyorsa bu ihtimal var. Hava ayarını çok az daha kısıp deneyin. Coil'i ilk başta düşük watt ile kullanarak kademeli olarak yükseltin.
    Kendi demlediğiniz likitse ve özellikle meyveli likitlerde yükset watt verince tepkimesi biraz farklı oluyor.(Sıçratma olarak)

5. rmnstk

rmnstk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +173 / 0
    Atomizerin beslemesi çok iyi evet, fakat dediğiniz olay sıçramaya ya da likit içmeye neden olabilecek bir durum diye biliyorum ve bendeki olay bunlardan biri değil. Hava kanallarını kısınca sadece aromanın yoğunluğu artıyor ve sıkılaşıyor bu da olması gerektiği gibi. Düşük W larda görece daha az yaşanıyor bu durum evet. O yüzden de aklıma gelen şey sıcak buharın hızla yoğuşmasıyla temas ettiği ilk soğuk yüzeyde sıvılaşması ve birikmesi. Mantık olarak aklıma daha geniş bir driptip olursa olayın azalacağı geliyor ama ne kadar doğru bilmiyorum ve driptip zaten baya bir geniş. Aroma farketmeksizin her likitte yaşıyorum, 80/20 70/30 evyap, premium pastane meyve 3mg 6mg

Teşekkürler cevabınız için ayrıca :)

6. sencan

sencan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    462
    Ratings:
    +1,404 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    18650 kalp pili
    01.01.2017
    Bence sizin pamuk gerekenden fazla besliyor, çekim sırasında vakumla driptipten hop ağıza.Daha sıkı pamuklayın veya likit kontrolü bir tık kısın derim.

7. Erhan13o

Erhan13o
    Expand Collapse
    İbrahim K

Alınan Beğeniler:
    258
    Ratings:
    +418 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    VT 75C, Squape E
    29.05.2018
    Hocam likidin içeriği ve tankın yapısıyla alakalı bildiğim kadarıyla. Likidin içeriği adezyon-kohezyon kuvvetlerini etkiler, yani kimi likit yüzeylere iyi tutunur ve diğer damlacıkları çekerek büyür, kiminde ise bu kuvvetler azdır birikme olmaz.
    Tankın yapısı ayrı etken, helezonik kanalları olan tanklar var misal UD, benim bildiğim her tankında baca ve driptipte kanal olur. İçi konik olan driptipler işe yarar, koninin geniş kısmı aşağıda olacak veya Taurenin driptipi gibi (içinde orbit şeklinde kısım var, oradan geri dönüyor damlalar).
    Bunca luzumsuz bilgiden sonra tankı varsa ultrasonikle ve alkolle temizlemenizi tavsiye ederim, alkol adezyonu düşürür.
    Besleme sorununa zaten değinilmiş.

8. rmnstk

rmnstk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +173 / 0
    Teşekkürler hocam temizlemeyi deneyeceğim alkolle ama anlam veremiyorum neden oluyor diye :(

9. Flux

Flux
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    81
    Ratings:
    +134 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger + Blotto Rta
    01.01.2021
    genel sebebi tecrübelerime dayanarak ; sıçratma, sıçratmayıda pamuk ve tel arasındaki sıkılık az olduğundan oluyor, bunu birde muji pamuk ile deneyin sorun büyük ölçüde çözülecektir genelde clon pamuklarda yaşıyorum hem zeus x hem blotto'da.

10. nacruno

nacruno
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,511
    Ratings:
    +9,282 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Epetite/İntegra/Dvarw
    Zincir çekimde ben de reload24 ile ara sıra yaşıyorum. Bir de ateşlemeyi çok az daha erken bırakırsanız chimney içersinde likit yoğuşması azalıyor. Denemekte fayda var derim :)

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.