ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

edenclaw

E-sigara Meraklısı
1 yıldır Vaporesso Luxe S Kitini kullanıyorum. Hazır coil kullandığım için maliyeti de etkiliyor doğal olarak. Bir de çok likit tüketiyor cihaz (GT Ccell 0.5 ohm coil kullanıyorum). 8 ml likit doldurduğum halde tanka 35w'de 200 puff zor görüyor ( SKKR-S Tank atomizerden kaynaklı sanırım) belki normaldir bilmiyorum, cevaplarsanız sevinirim. DL içim için bu cihazı başka bir mod ve atomizer ile değiştirmem doğru olur mu buhar, aroma, likit tüketimi ve nikotin doygunluğu bakımından? Yoksa kullandığım kit ile devam mı etmeliyim veyahut kullandığım kitin modunu kullanmaya devam edip sadece atomizerini mi değiştirmeliyim maliyet ve performans açısından? Görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Juavel

E-sigara Meraklısı
Kullandığınız kitin modu gayet yeter de artar, single coil mi dual coil mi kullanmak istiyorsunuz, soğuk buhara alışkınsanız single dan devam etmenizi tavsiye ederim.

edenclaw

E-sigara Meraklısı
Kullandığınız kitin modu gayet yeter de artar, single coil mi dual coil mi kullanmak istiyorsunuz, soğuk buhara alışkınsanız single dan devam etmenizi tavsiye ederim.
Hiç dikkat etmedim soğuk mu sıcak mı buharlıyorum diye. Soğuktan kasıt ne tam anlayamadım soğuk su içtiğindeki serinlik gibi mi? Öyleyse değil benim tabirime göre ne soğuk ne de sıcak buharlıyorum gibi.

edenclaw

E-sigara Meraklısı
Kylin mini v2 kullandığım dan beri zeus x e hiç dokunmadım. Çok keyifli bir atomizer.
+ları -leri neler hocam zeus x'e göre. Birde modun ne önemi var atomizer için benim cihazımın modu (Vaporesso Luxe S) ile sizin kullandığınız mod arasındaki fark ne oluyor? Likitimin çabuk bitmesi (8ml=200 puff en fazla) mod ile mi alakalı nedir bu modların özellikleri hafif olması falan mı çünkü sizin kullandığınız mod şuan ''sanırım'' en pahalı mod piyasadaki?

Juavel

E-sigara Meraklısı
Kylin mini v2 tavsiye edicektim bende size aroma konusunda oldukça başarılı single coil atomizer, sizin içiminize uygun olacaktır. Sıcak buhardan kastımız yüksek wattlarda 60 watt üstü gibi soğuk buhar 40-50 ortalama altı arada kalan da ılık olarak isimlendirilir.
Likitinizin modla alakası yok atomizer ve kullandığınız watt ile alakası vardır.

edenclaw

E-sigara Meraklısı
Kylin mini v2 tavsiye edicektim bende size aroma konusunda oldukça başarılı single coil atomizer, sizin içiminize uygun olacaktır. Sıcak buhardan kastımız yüksek wattlarda 60 watt üstü gibi soğuk buhar 40-50 ortalama altı arada kalan da ılık olarak isimlendirilir.
Likitinizin modla alakası yok atomizer ve kullandığınız watt ile alakası vardır.
Siz kullandınız mı hiç kylin mini v2 atomizeri? Herhangi bir sorunu oluyor mu ilerleyen zamanlarda? Tam anlamıyla +ları -leri nelerdir belirtir misiniz eğer kullandıysanız? Ben daha çok meyve ve pastane aromalı likit yapacağımdan dolayı atomizerin herhangi bir aroma kısıtlaması oluyor mu?

cenkalanya

E-sigara Meraklısı
+ları -leri neler hocam zeus x'e göre. Birde modun ne önemi var atomizer için benim cihazımın modu (Vaporesso Luxe S) ile sizin kullandığınız mod arasındaki fark ne oluyor? Likitimin çabuk bitmesi (8ml=200 puff en fazla) mod ile mi alakalı nedir bu modların özellikleri hafif olması falan mı çünkü sizin kullandığınız mod şuan ''sanırım'' en pahalı mod piyasadakiö?
Benim 1 aylık kullanımımdaki + ları
+pamuklaması zeus x den daha kolay
+single coil olması, dual coiş zeus ile aynı duman performansını vermesi
+aroma tadını dibine kadar yaşatması
Eksileri-
-Tek pilli drag modun kesinlikle bu atoyu güç olarak kaldırmaması. ( yakın zamanda çift pilliye geçeceğim, hatta kendime güvenebilsem mekanik koda geçeceğim . Duyumlarıma gore mekanik modda daha iyi ateşleme yapıyor).
-drag modda sıfır vtc 6 pil tam doluyken telini 10 sn ye de zor kızartıyor. 15 sn de dey burn kıvamına geliyor.
- tek pillide yarım gün zor gidiyor gücü. Bu ato ve cihazda çok yeniyim, yaşadıklarım bu kadar. Eminim benden daha iyi bilen üstadlar vardır. Onlarada bir danışın isterim.

ProfessionaL

E-Sigara Kullanıcısı
Eksileri-
-Tek pilli drag modun kesinlikle bu atoyu güç olarak kaldırmaması. ( yakın zamanda çift pilliye geçeceğim, hatta kendime güvenebilsem mekanik koda geçeceğim . Duyumlarıma gore mekanik modda daha iyi ateşleme yapıyor).
-drag modda sıfır vtc 6 pil tam doluyken telini 10 sn ye de zor kızartıyor. 15 sn de dey burn kıvamına geliyor.
- tek pillide yarım gün zor gidiyor gücü. Bu ato ve cihazda çok yeniyim, yaşadıklarım bu kadar. Eminim benden daha iyi bilen üstadlar vardır. Onlarada bir danışın isterim.

Sarımla alakalı bir durum olabilir ya da Drag tek pil sağlam pil tüketiyor demektir. tavsiyem 22 ga ya da 24ga tel kullanmanız.

arkadaşın sorusuna gelirsek.
Destiny de kullanabilirsiniz ben destiny kullanıyorum. 3x28ga üstü 36ga ni80 tel 5 tur 0,35 ohm 30 watta ılık buhar, gün sonuna kadar tek pil yetiyor ehpro cold steel modda.
En son dün 2x24ga üstü 32ga kanthal a1 tel 5 tur 0,25 ohm ve 30 watta ılık buhar veriyor ancak pil tüketimi artıyor.

Destiny aromayı güzel veriyor ancak hava girisi biraz kısık. hava girişi yüksek bir atomizer arıyorsanız Kylin mini v2ye bakabilirsiniz.

Juavel

E-sigara Meraklısı
Siz kullandınız mı hiç kylin mini v2 atomizeri? Herhangi bir sorunu oluyor mu ilerleyen zamanlarda? Tam anlamıyla +ları -leri nelerdir belirtir misiniz eğer kullandıysanız? Ben daha çok meyve ve pastane aromalı likit yapacağımdan dolayı atomizerin herhangi bir aroma kısıtlaması oluyor mu?
Uzun süre kullanımım olmadı fakat kısa sürelide olsa deneme fırsatım oldu. Üstten hava kanallı bir atomizer olduğu için akıtma problemi yaşamazsınız bu bana göre en büyük avantaj. Zeus x ile karşılaştırma yapmak doğru olmaz, biri single coil diğer dual coil. Sizin içiminize en uygun single coil olduğu için önerdim. Aroma konusunda gerçekten çok iyi bir atomizer, içimi buharlaması gayet hoş. Belirli kanalların incelemeleri ve Kurulum videoları var izleyip daha net fikir sahibi olabilirsiniz.

edenclaw

E-sigara Meraklısı
Eksileri-
Sarımla alakalı bir durum olabilir ya da Drag tek pil sağlam pil tüketiyor demektir. tavsiyem 22 ga ya da 24ga tel kullanmanız.

arkadaşın sorusuna gelirsek.
Destiny de kullanabilirsiniz ben destiny kullanıyorum. 3x28ga üstü 36ga ni80 tel 5 tur 0,35 ohm 30 watta ılık buhar, gün sonuna kadar tek pil yetiyor ehpro cold steel modda.
En son dün 2x24ga üstü 32ga kanthal a1 tel 5 tur 0,25 ohm ve 30 watta ılık buhar veriyor ancak pil tüketimi artıyor.

Destiny aromayı güzel veriyor ancak hava girisi biraz kısık. hava girişi yüksek bir atomizer arıyorsanız Kylin mini v2ye bakabilirsiniz.
Uzun süre kullanımım olmadı fakat kısa sürelide olsa deneme fırsatım oldu. Üstten hava kanallı bir atomizer olduğu için akıtma problemi yaşamazsınız bu bana göre en büyük avantaj. Zeus x ile karşılaştırma yapmak doğru olmaz, biri single coil diğer dual coil. Sizin içiminize en uygun single coil olduğu için önerdim. Aroma konusunda gerçekten çok iyi bir atomizer, içimi buharlaması gayet hoş. Belirli kanalların incelemeleri ve Kurulum videoları var izleyip daha net fikir sahibi olabilirsiniz.
Benim modum vaporesso luxe s 2 pilli bir mod. Sanırım tek coilli atomizerler çift pilli modlarda kullanılınca sorun çıkartıyormuş lehim attırıyormuş diye duydum ne kadar doğrudur?

Juavel

E-sigara Meraklısı
Böyle bir durum mümkün olamaz, modunuz gayet güncel ve kullanımınıza isteğinize uygun uzun süre sizi götürecek bir mod.

edenclaw

E-sigara Meraklısı
Şehir efsanesi :)
Öyle bir durum yok hocam.
Anladım hocam teşekkürler. Peki ben bu atomizeri aldığımda neler almam lazım hangi marka tel, telin kalınlığı, ni80 khantal falan hiç bilmiyorum DL için kaç tur döndürmem lazım, hangi pamuğu kullanmam lazım, pamuğu ne kadar uzun bırakacağım (deck kısmından kes diyorlar deck nedir?) cımbız/tel sarma aparatı falan bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

edenclaw

E-sigara Meraklısı
Böyle bir durum mümkün olamaz, modunuz gayet güncel ve kullanımınıza isteğinize uygun uzun süre sizi götürecek bir mod.
Anladım hocam teşekkürler. Peki ben bu atomizeri aldığımda neler almam lazım hangi marka tel, telin kalınlığı, ni80 khantal falan hiç bilmiyorum DL için kaç tur döndürmem lazım, hangi pamuğu kullanmam lazım, pamuğu ne kadar uzun bırakacağım (deck kısmından kes diyorlar deck nedir?) cımbız/tel sarma aparatı falan bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.
Size de sorayım hocam aynı sorumu.

ProfessionaL

E-Sigara Kullanıcısı

Sarım kitleri var. Sıfır ürün satış kısmında satanlar var.
Tel olarak ilk bas hazır sarım ni80 tel alabilirsiniz. 5 tur 0.3 ohm veren single sarımda teller var onlar olabilir. Fused clapton tel olarak geçer.
Pamuk olarak ben cotton bacon prime kullanıyorum memnunum. Pamuk uzunluğu deckten decke değişir. Atomizeri aldığınızda Youtube üzerinden bakabilirsiniz

nikakarub

E-sigara Meraklısı
Ben de zeusun her modeli var hepsini single coil kullanırım, çok nadiren dual yaparım ve çok memnunum. Ne akması var ne kokması var. Telleri de ae'den hazır sarılı 100'lü alien clapton kullanıyorum. Buna geçtiğimden beri elektronik sigara keyfim tavan yaptı, tavsiye ederim.

• Beğendim
Tepkiler: Başhan

Juavel

E-sigara Meraklısı
Size de sorayım hocam aynı sorumu.
Az çok benimde vereceğim cevaplar @ProfessionaL hocamızınkilerle aynı olacaktır. Tel olarak ni80 performans telleri öneririm,kaliteli teller almanız sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.
Pamuk ve sarım kiti de aldığınızda genel anlamda başka bir ihtiyaç kalmayacaktır. Sarım kiti masraflı olur derseniz Yan keski yerine tırnak makası, pamuk için normal bir makas ve dry burn için seramik cımbız temin etmenizde fayda var. Normal metal cımbızlar kısa devre yapabilir.
Pamuklama kısmına gelecek olursak size özelden link bırakıyorum izleyip detaylı fikir edinebilirsiniz.

Başhan

E-sigara Meraklısı
Yorumlayan arkadaşlarımın ellerine sağlık kirli bilgilerden arındım resmen .))
Ben foruma yeni katıldım ilk cihazımı alıcam kısmetse
Ravenger mod ve tavsiyeleriniz ile Zeus single rta ato düşünüyorum

Son mesajlar