ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

onrtyln

E-sigara Meraklısı
Merhabalar, dl den artık bunaldım, dışarıda içmesi çok zor oluyor. Bu sebeple mtl denemek istiyorum, ateşliye geri dönmeden beni tatmin edecek bir çözüm bulmak istiyorum.
Forumda yaptığım okumalarda Aspire Nautilus GT mini atomizer iyi bir seçenek gibi duruyor. Başka önerileriniz varsa yine açığım. Bu atomizerin yapısına uygun tercihen küçük bir mod öneriniz var mıdır acaba? Kalem tipli ve/veya harici pille çalışması tercihen iyi olur, dahili piller zamanla performansını yitirip bozuluyor çünkü.
Coil konusunda hazır coilli bir atomizer kullanmak istiyorum, Nautilus mini seçmemin en büyük etkeni de piyasada rahat rahat BVC coil bulunabiliyor olması.
DL içimde haftada yaklaşık 30 ml 3mg nikotinli 70/30 lilit tüketiyorum. MTL de nasıl bir likit tercih etmeliyim?
Bir el atıp ateşliden uzak durmama yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

sencan

E-Sigara Acemi
İlle de tüp derseniz, bütçe varsa dani extreme yoksa ehpro mod 101. Tüp modların kullanması zevkli ama dik koyarsın devrilir, yatırırsın yuvarlanır gider, coil gibi cam masrafı var.
9/12 mg kararında olur tahminim.

onrtyln

E-sigara Meraklısı
İlle de tüp derseniz, bütçe varsa dani extreme yoksa ehpro mod 101. Tüp modların kullanması zevkli ama dik koyarsın devrilir, yatırırsın yuvarlanır gider, coil gibi cam masrafı var.
Çok teşekkürler öneriniz için, likit 70/30 yeterli olur mu? Mtlde 50/50 önerisi çok gördüm de

sencan

E-Sigara Acemi
Tamamen keyfinize kalmış üstad, hepsi olur. Pg arttıkça likitin akışkanlığı , boğaz vurumu , aroma hissiyatı artar. Vg arttıkça pamuksu buhar artar. Hazır coil ile yüksek pg belki sıcak havada akıtma yapabilir denemedim ama mümkün.

Tebemiyav

E-Sigara Acemi
Dl olarak kullanmakta olduğunuz mod ile de Mtl içim yapabilirsiniz. Hazır coil, rta atomizere göre pek ekonomik değil. Tel/ pamuk sarımını kendiniz yapabilirsiniz. Ulaşabildiğiniz rta bir mtl atomizeri alıp mevcut modunuz ile başlayın bence.

otgunz

E-Sigara Kullanıcısı
Web sitesi
www.instagram.com
Merhabalar, dl den artık bunaldım, dışarıda içmesi çok zor oluyor. Bu sebeple mtl denemek istiyorum, ateşliye geri dönmeden beni tatmin edecek bir çözüm bulmak istiyorum.
Forumda yaptığım okumalarda Aspire Nautilus GT mini atomizer iyi bir seçenek gibi duruyor. Başka önerileriniz varsa yine açığım. Bu atomizerin yapısına uygun tercihen küçük bir mod öneriniz var mıdır acaba? Kalem tipli ve/veya harici pille çalışması tercihen iyi olur, dahili piller zamanla performansını yitirip bozuluyor çünkü.
Coil konusunda hazır coilli bir atomizer kullanmak istiyorum, Nautilus mini seçmemin en büyük etkeni de piyasada rahat rahat BVC coil bulunabiliyor olması.
DL içimde haftada yaklaşık 30 ml 3mg nikotinli 70/30 lilit tüketiyorum. MTL de nasıl bir likit tercih etmeliyim?
Bir el atıp ateşliden uzak durmama yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Yanlış bilmiyorsam Nautilus GT mini 22mm çapa sahip. Bu durumda hemen her moda takabilirsiniz, teleskopik ve kalem tipi modlara pek aşina olmadığımdan fikir veremeyeceğim. 70/30 oranlı bir likiti MTL atomizerlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz, ben de yıllardır kullanıyorum. 50/50 kullanmanız şart değil hatta bazı atomizerlerde likit fazla akışkan olduğundan akıtma ve fazla besleme problemleri yaşatabilir. Bazı atomizerlerle ve belirli sarım alışkanlıklarıyla sorunsuz kullanılabiliyor yine de. 9mg altında nikotin oranlarıyla sıkı MTL pek iyi bir performans vermiyor deneyimlerime göre. 9-12-15-18 seçeneklerinden adım adım giderek kendi günlük tüketim / nikotin tatmini dengenizi yakalabilirsiniz. Keyifli forumlar.

hzrfn

E-sigara Meraklısı
ION V2 altına da kizoku techmod.

• Beğendim
Tepkiler: onrtyln

epiktetos87

E-sigara Meraklısı
Hocam ben Taifun Gt3 mini kullanıyorum. Mtl içimde kimisi çok sıkı kimisi biraz havadar sever. Ben biraz havadar seven tayfadanım. Hava ayarları istediğiniz tüm içim tarzına cevap verecektir diye düşünüyorum. Ato’nun tek sevmediğim tarafı driptipi, kendi driptipinin üstüne ince bir drip tiple kullanıyorum. Boğaz vurumu yumuşak ama aromayı daha net alıyorum bu şekilde.

Not: Likit girişini açıp kapatmak için kendi orjinal driptipindeki kancalar kullanılıyor. Orjinal driptipine sahip çıkmak önemli yoksa yorar sizi.
Birde bu atoda clon gerçekten önemli. Sxk clon kullanıyorum. Hava yüzüğü kapalı olduğunda hava kaçağı hiç yok atoda. Kısacı başarılı bir clon olmuş.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

sencan

E-Sigara Acemi
Telle başlayıp, camla sonra ato modifiye ile devam eden bir hobiyi iyi seviyeye getirip bırakma alışkanlığım driptip'e geçiyor üstad. GT3 en başarılı modifiyelerimden ama o drip tipi kullanmak mümkün değil, dl içsen dudak yakar mtl içsen koca metal ne işi var ağızda...

Mini ile normalin likit kontrol dudağı aynı ise kalıbını çıkarttım ben size de dökerim bi resin. (spica içinde kalıp çıkartıyorum bu gece)

epiktetos87

E-sigara Meraklısı
Telle başlayıp, camla sonra ato modifiye ile devam eden bir hobiyi iyi seviyeye getirip bırakma alışkanlığım driptip'e geçiyor üstad. GT3 en başarılı modifiyelerimden ama o drip tipi kullanmak mümkün değil, dl içsen dudak yakar mtl içsen koca metal ne işi var ağızda...

Mini ile normalin likit kontrol dudağı aynı ise kalıbını çıkarttım ben size de dökerim bi resin. (spica içinde kalıp çıkartıyorum bu gece)
Harikasın üstat, olmak istediğim yerdesin, aklımdan ne deli fikirler geçiyor ama el becerisi olmayınca olmuyor. Benim içinde hobi oldu bu, kendi elim emeğim değip özelleştiginde daha bir keyf alıyorum.

Gt-3 ile mini kancaları aynı mi bilmiyorum ama farklılık olacağını zannetmiyorum. Gerçekten çok mutlu olurum.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğendim
Tepkiler: sencan

adige16

E-sigara Meraklısı

Hocam bende takipteyim gt3 mini driptip için

• Beğendim
Tepkiler: sencan

sencan

E-Sigara Acemi
Başlığı çalmayayım dostlar, gece başlarım, 4 gün kalıpta kalması gerekiyor, ısı koruma/sertleştirme katı 1 gün. Sırayla öm göndereceğim size, siz bu arada adres atabilirsiniz bana.

keko77

E-sigara Meraklısı
Aynen daha geçen ay Rincoe Mechman'ı pert ettim. Gözümün önünde masadan yuvarlanarak yere çakıldı. Ateşleme yapıyor ama ekran gitti.