ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

TiocfaidhArLa

E-sigara Meraklısı
Yıllardır motosiklet kullanıyorum hocam şu an kullandığım motosiklet 37. motosikletim Yamaha wr250r..
ybr125 ile başlayıp duke390 dan mt09a, vfr800vtec den s1000rr a, cbf600 den r1200gs e bir çok motosiklet kullandım. Bunca tecrübeden sonra 1- Enjeksiyonlu motosikletten başkasını 2- Japon motosikletten başkasını 3-hafif endurodan başkasını kullanmama kararı verdim :)

Xpulse ne kadar sağlıklı bi motosiklet bilmem ama motosiklet tipi olarak güzel bir seçim yapmışsınız. Dual purpose motosikletler başka motosikletlerle yaşayamayacağınız güzel anılar biriktirmenizi sağlar :)

Güle güle kullanın..

İki hobim bir arada fotoğraflarını da yüklemek isterim..

garez

E-Sigara Acemi
Gözlüklü motorcular için fullface kask kullanmanın bir yolu var mı acaba? Lens mi kullanmak lazım yoksa.

garez

E-Sigara Acemi
Kirlilik olmasin diye burdan soruyorum;

Bugün rodaj bakımı için servise gittim.
Motor hero xpulse 200 cc. Motora 1070 ml yağ konulmalı diyor kitapçıkta ama 1250 ml koydular serviste. Bir de 10w40 konur dediler bu motora ama onu da 10w50 koymuşlar gerçi bu sorun değil sanırım.

Servisten de başka sebeplerle hiç memnun değilim (bugün gittiğim yer hem bayii hem de servis) yaşadığım şehirde bir de sadece servis olarak çalışan bir yer var. Oraya götürsem bakıma bundan sonra, garanti bakımından sorun çıkacağını sanmıyorum ama başka sorunlar çıkabilir mi? Sonuçta adamın hero tecrübesi vs yok, yaşadığım yerde 3 tane hero var ve oraya götürmuyorlar motorları.

“By_ChOw'

E-Sigara Acemi
Aman hocam fazla yağ zararlı olabiliyor. Dikkat edin ve sağlam bir ustaya sorun.

Motor hero xpulse 200 cc. Motora 1070 ml yağ konulmalı diyor kitapçıkta ama 1250 ml koydular serviste. Bir de 10w40 konur dediler bu motora ama onu da 10w50 koymuşlar gerçi bu sorun değil sanırım.

Servisten de başka sebeplerle hiç memnun değilim (bugün gittiğim yer hem bayii hem de servis) yaşadığım şehirde bir de sadece servis olarak çalışan bir yer var. Oraya götürsem bakıma bundan sonra, garanti bakımından sorun çıkacağını sanmıyorum ama başka sorunlar çıkabilir mi? Sonuçta adamın hero tecrübesi vs yok, yaşadığım yerde 3 tane hero var ve oraya götürmuyorlar motorları.

• Beğendim
Tepkiler: garez

garez

E-Sigara Acemi
Hocam şimdi kitapçıya baktım da 10w30 kullanın diyorlar. 10w50 nasıl olur bu konuda bilginiz var mı?

Bir de DTS oil'i nasıl bilirsiniz? Castrol vs yoktu serviste. Bunu koydular.

garez

E-Sigara Acemi
Tekerinize taş değmesin derdim ama o tekere taş değer, dağa bayıra vurulur o teker :)

İki kişilik uzun yol motoru değil ama tek kişi güçsüzde değildir. Az yakar (2.7 gibi) sert ve sağlamdır.
İlk 1000 bakımına kadar motorun kitapçığına uyun, ilk bakımda atın 3-5 iyi baktırın motora. İyi yağ koyulsun, somun vida locktightlansın.

Güzel günlerde kullanın hocam kazasız belasız.
Merhaba hocam, rodaj bakımına gittim, yağ olarak DTS oil koydular. Nasıl bir marka acaba bilginiz var mı? Bir de kitapçıkta 10 w 30 yağ koyun yazıyor ama servis 10w50 koydu. Çok sorun değil bu sanırım ama yine de bir sorayım dedim.

Tyfun0733

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli

Yağ filtresi değişti mi?

Tyfun0733

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Hocam şimdi kitapçıya baktım da 10w30 kullanın diyorlar. 10w50 nasıl olur bu konuda bilginiz var mı?

Bir de DTS oil'i nasıl bilirsiniz? Castrol vs yoktu serviste. Bunu koydular.
Hava sıcak şuan ince yağ sıcaktan daha da incelir 20 50 bile koyulabilir dts hiç duymadım. Benim olsa motor servise falan götürmezdim. Babam tamirci onun dışında kimseye güvenmiyorum. :D

Tyfun0733

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Yıllardır motosiklet kullanıyorum hocam şu an kullandığım motosiklet 37. motosikletim Yamaha wr250r..
ybr125 ile başlayıp duke390 dan mt09a, vfr800vtec den s1000rr a, cbf600 den r1200gs e bir çok motosiklet kullandım. Bunca tecrübeden sonra 1- Enjeksiyonlu motosikletten başkasını 2- Japon motosikletten başkasını 3-hafif endurodan başkasını kullanmama kararı verdim :)

Xpulse ne kadar sağlıklı bi motosiklet bilmem ama motosiklet tipi olarak güzel bir seçim yapmışsınız. Dual purpose motosikletler başka motosikletlerle yaşayamayacağınız güzel anılar biriktirmenizi sağlar :)

Güle güle kullanın..

İki hobim bir arada fotoğraflarını da yüklemek isterim..

Motordan memnunum atolardan değil fotosu bu. :D

sencan

E-Sigara Acemi
Başlangıçtaki sayı motorun soğukken, ikinci sayı en yüksek derecedeki akışkanlığını gösterir. Sayı düştükçe yağ incelir, ısıya dayanıklılık düşer. Kış olsaydı 30 komulabilirdi belki ama yazın 40'ın altına inmem ben.
DTS bajajın yağı, kötü değildir (iyide değildir orta kalite diyelim)

• Beğendim

Tyfun0733

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
  • Beğendim