ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

MuhammetBozar

E-Sigara Acemi
Garantisi bitmiş aracımın şanzumaninda arıza çıktı 8bin tl dediler, tüm bakımları yetkili serviste yaptırdığım için itiraz edince ücretsiz hallettiler.
Aynen üstad
Aracımın şanzıman arızası vardı servisi aradım 7000 lira dedi yok zaman işte
Özel servisle görüştüm yarı fiyatına dedi sonrada 1 ay araba yattı yapamadı
Tekrar servise gittim aracı ellettirmeseydim garantiden değişim olabileceğini değişmese bile yarı fiyatına olabileceğini 444 lü müşteri hizmetlerinden öğrendim
Sonunda verip yenisini aldım
Özel servİs araBayı öyle bir hale getirmişki aracı sattılar 15 gün sonra araç motor yemiş geri almışlar
Yani 3 kuruş fazla olsun kafam rahat olsun

farewell

E-Sigara Tecrübeli
Boş vaatler değil hocam. 2 arkadaşın dsg bozulmuştu, özel servisler 8 bin tl istediler, orjinal servis 13 15 bin tl arası fiyat verdi.
Biri sürekli servise giderdi iyi niyet garantisi kapsamında 4 bin tl ye yaptırdı.
Hocam hep ayni tezgah iste dedigim gibi. İyi niyet garantisi esasen bu isi ucretsiz yapmak demektir. Dsg sorun cikarana kadar o aradaki fark zaten servise odeniyor. Bende seat sahibiyim ozetle ayni mal oyleki bakimda varilden cekilen yagin 3ltsine 300tl yaziyorlar disardanda yag kabul etmiyormus dogus pasam. Digerleride ayni sorun sistemde ve bunlara pabuc birakan regulasyonda.

Dogu

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Hocam hep ayni tezgah iste dedigim gibi. İyi niyet garantisi esasen bu isi ucretsiz yapmak demektir. Dsg sorun cikarana kadar o aradaki fark zaten servise odeniyor. Bende seat sahibiyim ozetle ayni mal oyleki bakimda varilden cekilen yagin 3ltsine 300tl yaziyorlar disardanda yag kabul etmiyormus dogus pasam. Digerleride ayni sorun sistemde ve bunlara pabuc birakan regulasyonda.

Hocam haklısnız da birazda marka model ve özellik durumu fark ediyor.

Peder arabanın ilk servisini bile dışarda 250 tl ye yaptırdı. Ama bende onun yerinde olsam aynı şeyi yapardım. Arabada özel bir donanım yok düz vites vs yani sıkıntı çıkaracak çok birşeyi yok.

Valla bendeki dsg bir bozulsa hoplatır beni :) ayrıca elektronık aksam da çok o yüzden mecburen 3 4 sene o farka katlanacam.

Dogu

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
@Dogu,
DSG = Devamlı Sorun Getiren
Ucuza kapatmış. Yarı otomatik-otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlardan uzak durun derim, özellikle VAG grubundan. :ThumbsUp.:

Doğru diyorsun hocam ama birkere bulaştık artık. Gerçi geçişler felan çok iyi. Bu 4. Otomatik arabam diğerlerinde, dsg den aldığım keyifi alamamıştım.

Garanti bitince artık gergin bir keyif yaşayacağım gibi :)

icantbe

E-sigara Meraklısı
gidiyorsun araç satın alıyorsun bakımlarını bizde yaptırmazsan garantiden çıkar onu bunu yaparsan garantiden çıkar dsg şanzumanın artık ne kadar narin bir icat olduğunu kadınlar bile biliyor her arızaya "kullanıcı hatası" deniliyor yeaaavv iyi niyet garantisi adı altında 2 yıla kadar garanti veriyoruz diyorlar halbuki kendileride farkında dsgnin kronik sorunlu olduğunu kimi araçta 50 bini görmeden dsg cortlar kiminde yıllarca sıkıntısız gider almanya bile 10 yıl garanti veriyor bu şanzumana lakin gel gelelim bu aracı satan bir grup var şimdi ismini zikretmeyeyim başımız ağırmasın serviste bakım yaptırmazsan ömrü billah iyi niyet garantisinden faydalanamazsın dışarda iki filtre yağ değişimi taş çatlasın 200 lirayı geçmez (koydukları yağda galonlardan çıkma öyle kaliteli castrol filan değil ne olduğu belirsiz dandik yağlar) servis abilerimiz bunlara hiç acımadan insafsızca 700-800 tl servis ücreti yazıyor işçilik desen işçilik adına pek birşey yok,
malzemeler ise kötü bu kadar para niye istiyorlar hiç anlam veremiyorum

lakin gel gelelim garantiden çıkmasın diye millet mecbur o servislere gidiyor peki ben gidermiyim ? gitmem arkadaş ! servise para yedirmektense giderim sanayide ucuza adam gibi yaptırır kaliteli şekilde binerim olası bir arızadada 8-10 bin vermek bana koymaz o arabaya o kadar vermişken ama kesinlikle o yamyamlara para yedirmeyeceğim

farewell

E-Sigara Tecrübeli
gidiyorsun araç satın alıyorsun bakımlarını bizde yaptırmazsan garantiden çıkar onu bunu yaparsan garantiden çıkar dsg şanzumanın artık ne kadar narin bir icat olduğunu kadınlar bile biliyor her arızaya "kullanıcı hatası" deniliyor yeaaavv iyi niyet garantisi adı altında 2 yıla kadar garanti veriyoruz diyorlar halbuki kendileride farkında dsgnin kronik sorunlu olduğunu kimi araçta 50 bini görmeden dsg cortlar kiminde yıllarca sıkıntısız gider almanya bile 10 yıl garanti veriyor bu şanzumana lakin gel gelelim bu aracı satan bir grup var şimdi ismini zikretmeyeyim başımız ağırmasın serviste bakım yaptırmazsan ömrü billah iyi niyet garantisinden faydalanamazsın dışarda iki filtre yağ değişimi taş çatlasın 200 lirayı geçmez (koydukları yağda galonlardan çıkma öyle kaliteli castrol filan değil ne olduğu belirsiz dandik yağlar) servis abilerimiz bunlara hiç acımadan insafsızca 700-800 tl servis ücreti yazıyor işçilik desen işçilik adına pek birşey yok,
malzemeler ise kötü bu kadar para niye istiyorlar hiç anlam veremiyorum

lakin gel gelelim garantiden çıkmasın diye millet mecbur o servislere gidiyor peki ben gidermiyim ? gitmem arkadaş ! servise para yedirmektense giderim sanayide ucuza adam gibi yaptırır kaliteli şekilde binerim olası bir arızadada 8-10 bin vermek bana koymaz o arabaya o kadar vermişken ama kesinlikle o yamyamlara para yedirmeyeceğim
Zamaninda koc dogani kusgillerle nasil zengin ettiyse ayni senaryo yillardir boyle. Akilli adam olmak egitimli olmak kendini gelistirmek bu ulkede azinlik olmak demektir.

icantbe

E-sigara Meraklısı
Zamaninda koc dogani kusgillerle nasil zengin ettiyse ayni senaryo yillardir boyle. Akilli adam olmak egitimli olmak kendini gelistirmek bu ulkede azinlik olmak demektir.

aynen öyle sanayide nice ustalar var iki pert aracı giyotinle kesip kaynaklayıp allayıp pullayıp eskisinden daha sağlam şekilde toplayıp piyasaya iteleyen sadece biraz zaman ve para ile çözülmeyecek hiç birşey yok öyle ustalar var sanayilerde işini etik bir şekilde yapan işçiliği sağlam bir usta buldum mu tüm yetkili servislerin canı cehenneme özel servisler candır. o yetkili serviste neler oluyor neler exper servis ve araç sahibi birlik olup teşkilat kurup sigortayı dolandırmaya kalktığı canlı canlı gördü bu gözler adam aracını dönerken taktırmış kapıda delik var sadece saç değişecek boya vurulacak komple kapı değişimi far değişimi vs yazdılar gözümün önünde yeni araçlarda malum bir far 2 bin tl'yi bulabiliyor elektrikli yan aynaları kapıyı filanda eklediler öyle astronomik rakam çıkardılar ki aklın çıkar abi özel serviste en fazla en baba bak 2 bin tl'yi geçmez onarılması ama gel gelelim yetklili servisler tamamen teşkilat kurmak para koparmak üstüne planlanmış örgütler gibi geliyor bana