• Platin Uyelik Hakkinda!!

Tüm üyelerimizin dikkatine!. Platin üyelik sistemini devre dışı bıraktık. İkinci el bölümünde satışlarınızı üyelik almadan gerçekleştirebilirsiniz. 3 ay ve daha uzun süredir forumda üye olanlar stoksuz sıfır ya da ikinci el ürünlerini satmak amacı ile bir ay içinde 2 adet ilan açabilirler.

Forumda herhangi bir urununu stoksuz olarak satisa cikartan uye bu urunu forum disinda hicbir mecrada satisa koyamaz. Forum ikinci el bolumunde satista olan bir urunun forum disina satilmasi ve magduriyet yaratılması durumunda uye 3 ay satis forumlarina girememe ve 1 hafta forumdan uzaklastirma cezasi alir. Ayni olayin tekrar etmesi durumunda yaptirim iki kati sure ile uygulanir.
ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

Stasy

E-sigara Meraklısı
Herkese merhaba, uzun yıllardır elektronik sigara ve normal sigarayla git gel türünde ilişkim oldu. Şu an tekrar elektronik sigaraya güncel teknoloji ve ürünlerle geçmek istiyorum. Fakat bu sefer +55-60 yaş arasında ki aile büyüklerim için sigarayı bırakmalarına ön ayak olmak istiyorum. 25-30 yıldır sigara içiyorlar ve elektronik sigarayı denemek istiyorlar. Fakat hiç bir bilgileri olmadan onlara MTL - DL X atomizeri C atomizeri tarzında açıklamaya kalkarsam muhtemelen daha hiç bir bilgileri olmadan vazgeçecekler. Zaten bundan 2-3 yıl öncesinde bir Göğüs Hastalıkları Uzmanı kendilerine normal sigarayı bırakamıyorlarsa elektronik sigarayı kullanmalarını tavsiye etmişti.

Asıl aradığım özelliklere gelirsek öncelikli olarak kesinlikle sarılabilir bir atomizer olmasını tercih edeceğim. Çünkü sürekli olarak bazı coiller bulunamıyor ya da maliyeti çok artıyor. En azından sarım yapmayı onlara öğretebileceğimi düşünüyorum. Büyük olasılıkla aroma ve boğaz vurumu konusunda iyi olmasını bekleyeceklerdir. Şahsen ben 3 gündür forumun bir altından bir üstünden önüme gelen her şeyi okumama rağmen kafa karışıklığı dışında bir şey yaşamadım. Çünkü hangi ürüne bakarsam bakayım güncel değil ya da uzun bir süredir sıfır ürün bazında piyasada bulunmuyor. 2. El ürün kullanmayacaklarını varsayıyorum bu yüzden bir çok kaliteli atomizeri maalesef alamayacağız gibi görünüyor. Aklıma ilk gelen modellerden birisi Spica Pro olmuştu fakat üretimi artık yokmuş. Penodat V2 modelini hem forum üzerinden hem youtube üzerinden araştırdım ama sanki bir şeyler sorunlu gibi görünüyor. Pod konusuna gelirsek daha önce hiç deneyimlemedim fakat mevcut Pod fiyatlarına bakıyorum aylık giderini hesaplamaya çalışıyorum ama normal modların vereceği kaliteyi baz aldığımda çok mantıklı gelmiyor. Daha önce elektronik sigara kullandığım zaman DL içim yapıyordum ve MTL deneyimlememiştim. Buradan gelen bir tecrübesizliği de dahil edersek sizlerin fikirlerine ihtiyacım var. Önce kendim kullanıp onlara göstereceğim ardından onlar için satın alacağım. Atomizer ve Mod için kişi başı ortalama bütçe ise 1.000 TL civarı olacak. Aradığım özellikler baz alındığında bütçenin biraz az olduğunun farkındayım ama şartlar buna el veriyor maalesef.

Açıklayıcı olması açısından aranan özellikler;

Kolay sarılabilir akıtma sorunu olmayan MTL atomizer
Aroma ve boğaz vurumu konusunda iyi
Tercihen tek pilli güvenilir bir mod
Güncel olarak forum piyasasında bulunabilen sıfır ürün
1 Ato 1 Mod için ortalama bütçe 1.000 TL

NOT: Bütçenin yetmediği önerilerde gerekirse parçaların birini sonra ki ay'a erteleyebilirim.

Biraz uzun tuttuğum için üzgünüm, eğer benzer bir konu vardıysa ve gözden kaçırdıysam da ayrıca özür dilerim. Fakat ben net bir sonuca varamayıp bir şeyler için kanaat getiremediğimden ötürü tekrar yeni bir konu açıyorum. Yardımcı olacağınızı biliyorum ve bu yüzden şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

TugayhanSahin

E-sigara Meraklısı
Cihaz aldınız mı bilmiyorum ama fikir vermek açısından ben de 1-2 şey karalamak isterim. Smok Nord 4 tarif ettiğiniz ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum. RPM RBA tel sarım coilini de alarak uzun süre bu cihaza sarım yaparak kullanabilirsiniz. Sarımı ve pamuklaması kolay. Taşıması kolay çünkü küçük. Forumda bu cihazı ve RBA sarım coilini sıfır olarak satan arkadaşlar da var. Ben ve etrafımdaki 5 kişi bu cihazla ateşliyi bırakalı 60 gün oldu.

• Beğendim
Tepkiler: Stasy

vape39

MERAK MÜHENDİSİ
ESF Tecrübeli
Yani 4'lü bir kartuşun ortalama fiyatı şu anda 350 lira civarında hocam. Şahsen ben DL içim yaparken günlük 10 ml likit tüketiyordum. GT8 Coil vardı ve gerçekten likit canavarıydı. MTL'de tüm gün likit tüketilse ne kadar harcama olur bilmiyorum ama eğer dediğiniz gibi tek bir kartuş 10-12 gün ve ortalama likit tüketimi 5 ml civarında kalırsa hiç bir sorun olmaz gibi görünüyor.
4lü kartuş 350 TL? Ne yaptın hocam, neyin kartuşu böyle bu

Seckinsahin

E-Sigara Acemi
Podlara sıcak bakmanı öneririm. Zira eşya taşır gibi mod taşımak esigarayı bırakmak için gayet yeterli bir sebep olabiliyor. Hele de 50 60 yaşlarındaki insanların kabul edebilme ve benimse becerisinin düşük olduğunu düşünürsek kısa sürede sorun haline gelebilir. Bence mümkün mertebe küçük cihaz araştır.

• Beğendim
Tepkiler: Stasy

Stasy

E-sigara Meraklısı
Cihaz aldınız mı bilmiyorum ama fikir vermek açısından ben de 1-2 şey karalamak isterim. Smok Nord 4 tarif ettiğiniz ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum. RPM RBA tel sarım coilini de alarak uzun süre bu cihaza sarım yaparak kullanabilirsiniz. Sarımı ve pamuklaması kolay. Taşıması kolay çünkü küçük. Forumda bu cihazı ve RBA sarım coilini sıfır olarak satan arkadaşlar da var. Ben ve etrafımdaki 5 kişi bu cihazla ateşliyi bırakalı 60 gün oldu.
Cihaz aldım hocam, bir kaç yorum yukarıda belirtmiştim ama sanırım konuya ekleme yapmam gerekiyor. Öneriniz için yinede teşekkür ederim.
4lü kartuş 350 TL? Ne yaptın hocam, neyin kartuşu böyle bu
Hocam açıkçası gördüğümü yazmıştım, forumun ilanlar kısmında kartuş fiyatlarına göz attığım da kartuş fiyatlarının 350 lira olduğunu görmüştüm. Hatta bazı ilanlarda hala aynı fiyattan kartuşlar satılmakta.

• Beğendim
Tepkiler: vape39