ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

İzzeett

Buharlaştıramadıklarımızdan
Cbf ve fazer hariç, diğer motorları kullanmadığım için yorum yapamayacağım fakat bu iki motor için iki kelam edebilirim.
Profil resmimde fz1 fazer görüyorsunuz. Kalite olarak zaten laf edersek taşa döneriz, işçilik de aynı şekilde, fakat fz1 fazer mı aman aman bir daha asla. Sebeplerine gelince;
- 1000 cc bir aslan olmasına rağmen yediğinin karşılığını veremiyor.
- Yakıt olarak sizi çok üzer
- Altımda 1000cc var uleyyn deme lüksünüz sadece rakamlardan ibaret. Motor gücüne göre torku veremiyor. Vitesle çok sık oynuyorsunuz. Aman dur çekmedi 5 e atayım, yokuş da dikmiş canım, 4 daha iyi derken sinirlenirsiniz, 1000 cc'ye yakışık almaz. Ulan niye aldım o zaman ben bunu diye kendinize hayıflanırken bulursunuz.
- Fz6 fazer'ı da uzun süre kullanmış biri olarak altını çizerek söyleyebilirim ki, fz6 ile fz1 arasında ahım şahım bir fark yok. Son sürat olarak fz1 önde elbette ama touring kategorisinde, sağı solu gezelim kafasında aldığımız makineler sonuçta. 200+ hızlarda giderken etrafı nasıl keşfedeceğiz. O yüzden son sürat konusunu da eliyorum.
Gel gelelim kullanıcı sayısı da az olduğundan herhangi bir problemde yine büyük sıkıntı çekmeniz olası. (Ön abs devre dışı kaldı, neler yaptık sebebini bulamadık, en sonunda sinirden sattım ve rahatladım. Demek istediğim yakın çevremde başka bir fz1 kullanıcısı bulsaydım parçaları sök tak sorunun kaynağını bulabilme ihtimalim vardı. Bulamadığım için, yedek parça fiyatları da cep yaktığı için... )
Böyle böyle derken asla önermeyeceğim bir motosiklettir kendisi.

Gelelim cbf 1000'e;
- Yukarıda saydığım negatif özellikleri pozitife çevirin. Bu kadar :)

Şu an da küçük kardeşi cbf 600 kullanmaktayım ve uzun yollara benzin fiyatını düşünmeden gönül rahatlığıyla çıkıyorum.
Bu arada fz6 fazer'ı da sattığıma çok pişmanım. Ne yazık ki piyasada temiz fz6 bulmak orjinal ohw likitleri bulmak kadar zorlaştı. :)

balaban

E-Sigara Acemi
Honda ST1300 pan european tek geçerim. Özellikle uzun yolda çok rahat edersiniz.

Shinza

忍び
Temiz bir F800 bulursanız alın,R-ST farketmez kasa olarak hangisi hoşunuza gidiyorsanız onunalın.

Ckubilay

E-sigara Meraklısı
Tracer 900 iyi bir alternatif olabilir mi bilemiyorum size ama onerebilirim. Fazer`larin sasesi aliminyum diye biliyorum bu bir eksi bence.

meminaraz

E-sigara Meraklısı
Ben şahsen gezi olayı olduğunda 12000 küsür km ve 11 ay boyunca neredeyse tam türkiye turu yaptığım honda goldwing gl 1800 diyorum. Gerek süspansiyonun ayarlanması gerek rüzgar direnci gerek yüksek torku harika bir deneyim yaşatır size. Fakat asla az yakmayacağını garanti ederim :) Parça fiyatları çok ucuz olmamakla beraber asla zor bulunur değildir. abs airbag gibi güvenlik de sağlamdır. Artçı olarak da eşiniz çok rahat edeceğine eminim. Tabi bütçe meselesi ama mutlaka bir gün hedefiniz bu olsun. tabi dolu ağırlığı da 400 küsür bunu da unutmamak gerek.