Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tüm üyelerimizin dikkatine!. Forum Yeni Servera Tasindi.
    Lutfen bilgisayarinizdaki cookiesleri temizleyerek siteye giris yapiniz.. Hala bu yaziyi goruyorsaniz ; bilgisayarinizda CMD yi acarak; ipconfig /flushdns komutunu kullaniniz.

1,4 Coil ile 12mg Nikotinli Likit Kullanımı

'Bir Bilene Sor' forumunda Rediuz tarafından 25 Eylül 2021 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Rediuz

Rediuz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Arkadaşlar iyi akşamlar elimdeki cihazla 1,4 ohm'luk coiller kullanıyorum. Max 24mg nikotin kullandım fakat nikotin oranını düşürmek istiyorum. Elimde bolca coil bulunduğu için acaba bu 1,4 lük coillerle 12 mg nikotinli premium likitleri kullansam nasıl bir etki alırım? Bunu sormak istiyorum iyi akşamlaar.

2. sefasen1996

sefasen1996
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ratings:
    +38 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    al85
    Benim bildigim kadari ile bu kadar ohmda su kadar mg kullanilir diye bir kanun yok 0mg da kullanabilirsiniz ama soyle bir durum varki nimotini dusurdugunuzde doyum saglayabilecekmiskniz cunku cektiginiz buhardaki nikotin azalmis olacak bu durumda limit tuketiminiz artacagini dusunuyorum 24mg dan 12mg a dustugunuzde emzik gibi olmasin dikkat etmek lazim kendimden biliyorum 12mg dustum surekli elimde mod parmak dugmede geziyorum

3. Rediuz

Rediuz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    evet ondan gerçekten korkmuyor değilim fakat azaltmak istiyorum nikotini yavaş yavaş ve elimde de coil olduğu için ekstra para vermek istemiyorum kafalar karışık...

4. sefasen1996

sefasen1996
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ratings:
    +38 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    al85
    Coille alakali problem olacagini dusunmuyorum ancak nikotin azalacagi icin daha fazla likit tuketebilirsiniz bir anda yariya dusmek yerine kademeli azaltmak daha mantikli degil mi

• Beğendim Beğendim x 1
  5. Frantikk

Frantikk
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,861
    Ratings:
    +9,141 / 48
    Kullandiginiz Cihaz:
    Şaka değil cidden PICO
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.01.2017
    Bir hafta dayanırsanız gerisi kolay. Yeni coil almanıza gerek yok. 12mg da az değil. Kolaylıklar dilerim.

Collapse Signature Expand Signature
    • Beğendim Beğendim x 1
  6. Rediuz

Rediuz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    likit tüketimi için kendimi tutacağım mecburen amaç nikotini de bırakmak. bu işlerden pek anlamadığım için sizce alacağım likitin pg vg durumu ne olması gerekir yoksa herhangi bir fark yaratmaz mı bunun hakkında da varsa bilginiz beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

çok teşekkür ederim mecburen dayanmam gerekiyor en kötü uzun süre 12 de kalmaya alışmak daha iyi olacak gibime geliyor. aynı şeyi size de sormak isterim pg vg oranı önemli midir 12mg ve 1,4 ohm coille kullanımda? ya da önerdiğiniz bir oran var mıdır? mtl içim yapıyorum

7. Sentinus17

Sentinus17
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso swag 2
    Benim de sormak istediğim bir soru var. Black flag risen premium likit 6 mg/ml kullanmaya başladım. İlk içtiğimde parfüm içiyormuş gibi hissettim. Aspire nautilus 2s atomizerimi 3. Dolduruşumda o tat gitti. Bu arada cihazım Vaporesso swag 2. Coil ise 1.8 ohm. Likite alıştım fakat 6 mg nikotin yetersiz geldi. Bir kaç dal sigara içeyim derken Marlboro touch gray içmeye başladım. Bu sigaranın nikotin oranı 0,4 mg ve 1 paketi 3 4 günde içiyorum. 3 4 ay e sigara ile iyiydim. Bu likitte işler değişti. Likitin sizce 12 mg ını da alsam biaz 12 mg biraz 6 mg koyup içsem nikotin oranı yeterli olur mu? Daha önce dinner lady lemon tart kullandım. O da sonlara doğru baydığı için pastane tatlarından uzaklaşıp tütün aromalı likite kaydım fakat hata da yapmış olabilirim. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

8. Frantikk

Frantikk
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,861
    Ratings:
    +9,141 / 48
    Kullandiginiz Cihaz:
    Şaka değil cidden PICO
    01.01.2017
    50/50 tercih edebilirsiniz 70/30 veya 80/20 olursa da coil besleme yaptığı sürece pek bir şey fark etmeyecek.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. Rediuz

Rediuz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    besleme yapmaması hangi durumllarda ortaya çıkıyor hocam? smok nord 2 cihazımda 1,4 ceramic ve regular coiller kullanıyorum ve forumdan dinner lady lemon tart almak istiyorum onun da oran 70/30. az paralar olmadığı ve bu konular hakkında fikrim de çok olmadığı için(çünkü herkes farklı bir şey diyebiliyor) sormak istedim. Sence bu likiti bu cihazda kullanmak sıkıntı yaratır mı? Tekrar likit alacak bir param şu anda olmadığı ve elimdeki likitten de az kaldığı için bunu da sormak istedim. Teşekkür ederim şimdiden ve tüm cevapların için

10. Frantikk

Frantikk
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,861
    Ratings:
    +9,141 / 48
    Kullandiginiz Cihaz:
    Şaka değil cidden PICO
    01.01.2017
    O coilleri pek bilmiyorum sorun olmaması lazım. Riske atmak istemezseniz 50/50 bir likit bakın garanti olsun. Öte yandan dinner lady lemon tart en fazla 6mg :)

• Beğendim Beğendim x 1
  11. Rediuz

Rediuz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    çok teşekkürler. sitede 12mg 70/30 satılıyor tekrar baktım fakat cevapların için teşekkür ederim

• Samimi Samimi x 1
  12. Cem_ego_0ne

Cem_ego_0ne
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    276
    Ratings:
    +495 / 38
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sigelei 213w siren
    Eğer sigara da bulunan nikotin in verdiği tadı likitte tuttursalar zengin olurlardı. Marlboro batardı. Derhal sigarayı bırakmanı tavsiye ederim. 9mg nikotin ve yoluna devam etmelisin 2 ay sonra 6 ya düşersin Allah kurtarsın derim sadece

13. Sentinus17

Sentinus17
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso swag 2
    Amin ya valla ben de nereden girdim bu batağa bi kurulamadık sigaradan. Peki şunu merak ediyorum. 70 30, 50 50, 80 20 gibi oranlar tam olarak ne demek oluyor? 80 20 dl için diğerleri de mtl içim için ama pek anlayamadım bunun mantığını. Dl de 3 mg yetiyo da mtl de 9 mg anca kurtaracak gibi. Bazıları forumda demiş ki şu oranda şu mg nikotin iyidir demiş. Onu da neye göre demiş anlayamadım. Bir de Black flag risen coil killer mı?

14. Cem_ego_0ne

Cem_ego_0ne
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    276
    Ratings:
    +495 / 38
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sigelei 213w siren
    Vg/Pg oranı yani 80/20 vg 80 pg 20 pg sertlik katar likite fakat vg ye göre zararlıdır. Diş eti cekilmesi alerji vs yapabilir sen 80/20 takıl 9 mg yap devam et :)

15. sefasen1996

sefasen1996
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ratings:
    +38 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    al85
    Vg pg kisaca en kolay yoldan vg buhari arttirir pg bogaz vurumu ve aromayi arttirir olarak dusunebilirsiniz pg azaldikca daha yumusak bir hissiyat verir ben suan mtlde 18mg minumum 12mg 70/30 kullaniyorum dl 90/10 yada 80/20 3 veya 6mg kullaniyorum ama dl kullandigim zaman likit tuketimim cok fazla oluyor safece keyif icin arada dl kullaniyorum onun disinda sek nbase ile mtl devam sek kullanmak istemedigimde sevdigim tatlardaki likitlerimde tanka bi kac damla atip o sekilde devam ediyorum bu yontemi kesinlikle herkese oneririm hem saglik hemde agiz tadi vs acisindan gayet iyi hemde coillerin omru uzun olur. Galiba yenisiniz merak ettiginiz bir sey olursa cekinmeden mesaj atabilirsinizemnuniyetle cevap verebilirim.

16. Sentinus17

Sentinus17
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso swag 2
    Likitleri aldığım bir satıcı demişti ki dl için 80 20 olanlardan alman gerek. Ama mtl için sakın 80 20 alma coilini yakar demişti. 70 30 ya da 50 50 olur mtl için demişti. Şimdi siz 80 20 deyince mtl içim için olur mu ki? Cihazım vaporesso swag 2. Atom aspire nautilus 2s. Coilim 1.8 ohm

17. Sentinus17

Sentinus17
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso swag 2
    Ben daha 5 aydır kullanıyorum. Cihazım vaporesso swag 2. Atom aspire nautilus 2s. Coilim 1.8 ohm. İlk dl kullandım. Ohw çilekli likiti vardı. Elimde emziğe dönünce mtl içimi öğrendim. Mtl için aspire atoyu aldım. Dinner lady lemon tart almıştım. Yarıya kadar güzeldi ama yarıdan sonra baymaya başladı. Çoğu yorumda mtl için bfr önerisi görünce merak edip aldım. Ama bu da boğazımı rahatsız etti. Her çekiş eziyete döndü. Ateşliye geçtim. Baktım e cigaradan vazgeçmeye başlıyorum. Hemen bu foruma başladım yazmaya. Kesinlikle çilekli sütlü likitleri seviyorum. Normal nargilede bile üzüm nane gül nane içiyorum. Ben kahve alarak büyük hata etmişim.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.