Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
 1. Tüm üyelerimizin dikkatine!. Forum Yeni Servera Tasindi.
  Lutfen bilgisayarinizdaki cookiesleri temizleyerek siteye giris yapiniz.. Hala bu yaziyi goruyorsaniz ; bilgisayarinizda CMD yi acarak; ipconfig /flushdns komutunu kullaniniz.

Forum Kuralları

Forum Kuralları
 1. Sitemiz Elektronik Sigara bilgi paylaşımı üzerine kuruludur.. Bu platformdaki her üye; yazdığı iletilerinden, paylaşımlarından ve ticari işlerinden sorumludur.Üyelerin forumda belirlediği giriş şifresinin güvenliğini sağlamaları kendi sorumluluklarındadır.
 2. Forumda bilgi verme niteliğini haiz olmayan, anlamsız içerik ihtiva eden konu açılması veya açılmış konuya bu niteliklere sahip olmayan ve konunun amacına aykırı ileti yazılması halinde; üyenin iletisi silinerek uyarılır.Uyarılan üyenin bu madde hükümlerine aykırı hareketine devamı tespit edilirse üye; 10 ila 20 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.
 3. Her üye ; toplumda teamül haline gelen kurallara, ahlaka ve adaba uygun düşen ileti yazmakla yükümlüdür.Bu maddeye aykırı hareket eden üyeler 5 ila 10 gün süresince forumdan uzaklaştırılır. uzaklaştırma cezası kişinin mesajına göre değişiklik gösterebilir.
 4. Üye, forumdaki yazılarının tamamını kalın (bold), eğik (italik) veya büyük harflerle yazamaz.Üye, forumda bir konu içerisinde art arda ileti yazamaz.
  Bu yükümlülüğe aykırı hareket eden kişinin iletisi düzenlenir.Bu tutumun devam ettiği saptanırsa üye; 3 ila 5 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.
 5. Bu platformda toplum vicdanına sığmayan hiçbir ileti yazılamaz,paylaşım yapılamaz,ticari eylemde bulunulamaz.
 6. Forumda uygun olmayan kategoride yapılan paylaşım ve ticari nitelikteki konular yönetimce uygun kategoriye taşınır.
  Yukarıdaki fıkra hükmüne aykırı hareket edilmeye devam edilmesi halinde üye; 3 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.
 7. Forumda diğer üyelere karşı 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu'nun 24. ve 25. maddelerine aykırı; kişilik hakkına saldırının ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 125.maddesine aykırı;hakaret fiilinin gerçekleşmesi durumunda;

  üyenin iletisi uyarılmadan silinir ve ye 5 ila 365 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.
 8. Hiçbir üye forum dahilinde aşağıda yazılı alanlarda ve kurallarda tanımlanmayan tüm alanlarda din, dil ve ırk ayrımı ihtiva eden, siyasi (ideolojik) ve ırkçı söylemlerle toplum vicdanını zedeleyen ileti yazamaz, paylaşım yapamaz, ticari ve reklam içerikli eylemlerde bulunamaz:
  1. a) Avatar
   b) İmza
   c) Üye profil kısımları
   d) Forum geneli mesajlaşma alanları
  2. Hiçbir üye forum dahilinde siyasi (ideolojik) tartışma yaratacak konu açamaz, açılan konulara bu unsurları ihtiva eden ileti yazamaz ve ticari eylemde bulunamaz.
  3. Bu maddenin 1. ve 2. fıkrası yükümlülüklerine uymayan üye 5 ila 365 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.
 9. Özel mesaj (pm) yoluyla üyeleri sürekli rahatsız ederek web sitesi, ürün tanıtımları yapılamaz.
  1. Yukarıdaki fıkra yükümlülüklerine aykırı hareket eden üye uyarılır.Bu tür tanıtımlar yapılmaya devam edildiği takdirde üye forumdan süresiz uzaklaştırılır.
 10. Site yönetimi haber vermeden kurallarda degisiklik yapma hakkını gizli tutar. Foruma Üye olan her Üye, Üyelik Kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir Beyanat kabul edilmez.

11.Spor konusunda fanatizm yapmak , profil ve imzalarda rakip taraftarları kışkırtıcı yazı veya resim eklemek , üyeler arasında fanatizm yaparak tartışma çıkartmak yasaktır.

12-Forumumuzdaki kişi yada kişiler arasındaki şahsi sorunların forumdaki konulara yansıtılması , sorunların ima edilmesi yada bu sorunlardan kaynaklı gerginlik yaratılması yasaktır.

13-Üyelerin kendilerine zarar vermelerine sebep olabilecek bilgi ve tedarik kaynağı paylaşımı yasaktır. Seyreltilmemiş nikotin kullanımı ile ilgili paylaşımlar buna dahildir.

14-Site içerinde yöneticiler haricinde bir üye diğerine uyarı yapamaz, bir üye hakkında eleştiri içeren bir başlık açamaz. Tartışma yaratacak , forum huzurunu kaçıracak , gruplaşmalara sebep verecek mesajlar yazmak veya başlık açmak yasaktır. Forumun baska bir uyesini küçültücü veya hakaret edici yazilar, forum huzurunu kaçırıcı yazılar yazilamaz. Böyle durumlarda uyari yapmadan mesajlar silinecektir. Bu tip hareketlerin gruplaşma ihalinde yapildigi tespit edildigi durumlarda, gruplaşmaya katilip forumun başka bir üyesini küçültücü, rencide edici, hakaret edici mesaj yazanlar tespit edilip uzaklaştırma verilecektir.


Ticaret kuralları;

Forumda takası yapılmak istenilen ürünler aşağıda yazılı biçimde ve diğer tüm nitelikleriyle belirtilmiş olmalıdır.

a) Takas konusu ürüne ait bütün kusurları belirtecek şekilde fotoğraf eklenmelidir.
b) Takas konusu ürüne ait bütün kusurları belirtecek şekilde video çekilmelidir.
c) Takas konusu ürüne ait tahmini piyasa fiyatı belirtilmelidir.

-Takas işlemlerinde taraflar ; ürünleri kargodan teslim aldıkları gün içerisinde tüm fonksiyonlarını test etmek ve incelemekle yükümlüdürler.
-Ürünün , ilanda belirtilen özellikler ile birebir aynı olmaması , arızalı veya kusurlu olması halinde ; aynı gün içerisinde karşı taraf ile iletişime geçilmeli veya takas konusuna yazarak iade talep edilmelidir. Arıza veya kusura dair kanıtlar sunulur.
-Tarafların kargodan gelen paketleri açarken video çekmeleri önerilir. Bu şekilde sonradan çıkabilecek anlaşmazlıkların önüne geçilebilecektir.
-Aynı gün içerisinde forum üzerinden hak talebi yapılmadığı durumlarda ; ticaret usulüne uygun yapılmış kabul edilir.
-Takası yapılan ürün için belirtilen özelliklerde hatalı beyan olmasının tespiti halinde , kargo masraflarını hatalı beyanı yapan taraf üstlenecek şekilde takas iptal edilir ve ürünler geri iade edilir.
-Taraflar arasında anlaşmazlık olması durumunda yönetimin kararı esas alınır.
-Takas iptali kararına uymamanın cezai yaptırımı forumdan süresiz uzaklaştırmadır.

Forumda satışı yapılmak istenen 2.el ürünler aşağıda yazılı biçimde ve diğer tüm nitelikleriyle belirtilmiş olmalıdır.

a) 2.el satış konusu ürüne ait bütün kusurları belirtecek şekilde fotoğraf eklenmelidir.
b) 2.el satış konusu konusu ürüne ait bütün kusurları belirtecek şekilde video çekilmelidir.

1 - Satılacak Ürünlerin Adları Ve Durumları, Tek Tek Fiyatları, Tek Tek Ayrıntılı Çekilmiş Fotoğrafları, Varsa Sorunları İlanınızda Detaylı Şekilde Yazmalı, İlan Başlığı Açıklayıcı Olmalı

2 – Açık Likit, Aroma Ve Nbase Lerin Forumda Satışı Ya Da Takası Yasaktır, Bu Yasağa Forumdaki Onaylı Nbase Ve Premium Likit Satıcılarından Alındığı İspatlanabilen Kapalı Şişe Durumundaki Nbase Ve Premium Likitler Dahil Değildir.

3 - İlandaki Resimlerde Ürünler İle Birlikte Üzerinde "Esf Ve Forum Nickinizin" Yazılı Olduğu Bir Kağıt Olmalıdır. Bu Kağıttaki Yazılar El Yazısı İle Yazılmış Olmalıdır. Bu Kağıdın Toplu Çekilmiş Sadece Bir Tane Resimde Bulunması Kafi Olur.

4 - İlanınızdaki Ürünler Arasında Clon (İmitasyon) Olanlar Mevcutsa Bu Durum İlanda Açıkça Belirtilmelidir.

5 - İlanlara Telefon Numarası, Mail Adresi Vb. İletişim Bilgileri Yazmak Yasaktır.

6 - Forumda İlan Yayınlayabilmek İçin En Az 75 Mesajınız Olmalı Ya Da 5 Senedir Foruma Üye Olmalısınız, Bu Şartları Taşımıyorsanız Platin Üye Olmalısınız.

Mesaj Sayısı Düşük Olup İlan Açan Üyeler Ya Platin Üyelik Satın Alıp Henüz Platin Üyelikleri Onaylanmayanlar Ya Da 5 Sene Ve Daha Fazla Süredir Forumda Üye Olanlardır.

Forumda Sadece Bilgi Paylaşımı Amacı İle Açılan Konulara Yazdığınız Yorumlar Mesaj Sayınızı Arttırır. Özel Mesajlar Ya Da Sohbet İçerikli Mesajlar Mesaj Sayınızı Arttırmaz.

Foruma 5 Sene Ve Daha Uzun Süredir Üye Olan Ve 75 Mesajı Bulunan Uyelerimizin Ayda 2 Adet Satış İlanı Açma Hakkı Bulunmaktadir.

Platin Üyeler İse 1 Ay Boyunca Stoklu Olmamak Şartı İle İstedikleri Sayıda İlan Yayınlayabilirler.

İlan Açabilmek İçin Mesaj Sayınızı Arttırmak Adına Anlamsız İçi Boş Mesajlar Yazarsanız Forum Kuralları Gereği Uzaklaştırma Alırsınız

Takas Forumu Kuralları : * Http://www.Esfvape.Com/İndex.Php?Konu/Takas-İlanlari-Hakkinda-Kurallar-Ve-Bilgilendirme.24904/

Platin Üyelik Satın Almak İçin:

http://www.esfvape.com/hesap/upgrades

İlan Güncelleme ¦ Mesaj Sayınızı Öğrenme ¦ İlanınıza Nasıl Resim Eklebileceğinizi Öğrenmek İçin Aşağıda Ki Linklllere Tıklayın

Hızlı Resim Sitesinde "Forumlar : Bbcode" Yazan Alandaki Linki Direk İlana Yapıştırın

Bu Sayede Resimler İlanda Direk Olarak Görünecektir, Link Olarak Eklemeyi Kabul Etmiyoruz.

Hizliresim.Com/Sob5hg

Hizliresim.Com/0wqw7b

Hizliresim.Com/Jucplo

Hizliresim.Com/Zsapor

-Satış işlemlerinde alıcı taraf ; ürünleri kargodan teslim aldığı gün içerisinde tüm fonksiyonlarını test etmek ve incelemekle yükümlüdür.
-Ürünün , ilanda belirtilen özellikler ile birebir aynı olmaması , arızalı veya kusurlu olması halinde ; aynı gün içerisinde satıcı ile iletişime geçilmeli veya satış konusuna yazarak iade talep edilmelidir. Arıza veya kusura dair kanıtlar sunulur.
-Alıcı tarafın kargodan gelen paketi açarken video çekmesi önerilir. Bu şekilde sonradan çıkabilecek anlaşmazlıkların önüne geçilebilecektir.
-Aynı gün içerisinde forum üzerinden hak talebi yapılmadığı durumlarda ; ticaret usulüne uygun yapılmış kabul edilir.
-Satışı yapılan ürün için belirtilen özelliklerde hatalı beyan olmasının tespiti halinde , kargo masraflarını hatalı beyanı yapan satıcı taraf üstlenecek şekilde satış iptal edilir ve ödenen ücret geri iade edilir. Ürün satıcıya iade edilir.
-Taraflar arasında anlaşmazlık olması durumunda yönetimin kararı esas alınır.
-Satış iptali kararına uymamanın cezai yaptırımı forumdan süresiz uzaklaştırmadır.

Forumda satışı yapılmak istenen kullanılmamış "Sıfır" ürünler aşağıda yazılı biçimde ve diğer tüm nitelikleriyle belirtilmiş olmalıdır.

a) 1.el satış konusu ürüne ait fotoğraf eklenmelidir.
b) 1.el satış konusu ürünün niteliğine , üreticisine , özelliklerine , klon olup olmadığına dair doğru bilgi verilmelidir. Ürün eğer orjinal ise , seri numarası kontrol edildiğinde orjinalliği teyit edilebilmelidir.

-Satış işlemlerinde alıcı taraf ; ürünleri kargodan teslim aldığı gün içerisinde tüm fonksiyonlarını test etmek ve incelemekle yükümlüdür.
-Ürünün , ilanda belirtilen özellikler ile birebir aynı olmaması , arızalı veya kusurlu olması halinde ; aynı gün içerisinde satıcı ile iletişime geçilmeli veya satış konusuna yazarak iade talep edilmelidir. Arıza veya kusura dair kanıtlar sunulur.
-Alıcı tarafın kargodan gelen paketi açarken video çekmesi önerilir. Bu şekilde sonradan çıkabilecek anlaşmazlıkların önüne geçilebilecektir.
-Aynı gün içerisinde forum üzerinden hak talebi yapılmadığı durumlarda ; ticaret usulüne uygun yapılmış kabul edilir.
-Satışı yapılan ürün için belirtilen özelliklerde hatalı beyan olmasının tespiti halinde , kargo masraflarını hatalı beyanı yapan satıcı taraf üstlenecek şekilde satış iptal edilir ve ödenen ücret geri iade edilir. Ürün satıcıya iade edilir.
-Taraflar arasında anlaşmazlık olması durumunda yönetimin kararı esas alınır.
-Satış iptali kararına uymamanın cezai yaptırımı forumdan süresiz uzaklaştırmadır.

Elektronik Sigara Alış Forumunda Ürün Alışverişi

-Alış konusundaki ilanlara sadece ilan konusu üzerinden teklif verilir , kesinlikle ö.m. ile teklif yapılmaz.
-Alış konusundaki ilanlara yapılacak dönüşlerde 1.el veya 2.el satış kuralları geçerli olacaktır.
Aranan ve alınmak isteyen ürünü temin edebilecek üyeler; alım konusuna 1.el veya 2.el satış ilanı şartlarını karşılayacak şekilde ellerindeki ürünün bilgilerini ileteceklerdir.
-Ticaret anlaşması , konu üzerinden yapılacak mesajlaşmalar ile gerçekleşecektir.
-Satışı gerçekleşen ürün ile ilgili anlaşmazlık durumunda 1.el ve 2.el satışları ile takas işlemleri için geçerli olan kurallar geçerlidir.


Bütün Satışlar için;

-Bütün satış işlemlerinde öncelik sıralaması ilana yazılan mesaja göre belirlenecektir. Özel mesaj üzerinden ilgili satıcıya gönderilen mesajlar geçersiz sayılacaktır ve Özel mesaj üzerinden satış işlemi kesinlikle geçersizdir.. Bu kurala uyulmaması halinde ve mağduriyet yaratıldığı takdirde ilgili satıcıya yaptırım uygulanacaktır.

-Forum ticaret kurallarına aykırı olarak ilana mesaj yazmadan satıcıya direk özel mesaj gönderip ürün satın almaya çalışanlar 1 hafta süre ile forumdan uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişleri 3 ay süre ile yasaklanır. Bu eylemin tekrarı halinde ceza katlanarak artar. 3. Kez tekrarlanması halinde üye forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılır.

-Forum ticaret kurallarına aykırı olarak mesaj sırasına uymadan satış yapanlar forumdan 1 hafta süre ile uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişleri 3 ay süre ile yasaklanır. Bu ihlalin tekrarı halinde üye forumdan 1 ay uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişi 6 ay süre ile yasaklanır. Bu kuralın 3. kez ihlal edilmesi halinde üye forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılır.

-Satis forumlarindaki eklenen ilanlara sonradan ekleme yapilamaz.. Ekleme yapildigi tespit edildigi takdirde ilan yayindan kaldirilir ilgili satici hakkinda cezai islem uygulanir..

-Forumda herhangi bir ürününü stoksuz olarak satışa sunan üye bu ürün için farklı platformlarda satış ilanı açamaz ya da bu ürünü forum dışına satamaz. Bu ihlallerin tespiti halinde üye forumdan 3 gün uzaklaştırılır ve satış forumlarına girişi 3 ay süre ile yasaklanır. Bu eylemlerin tekrarı halinde ceza katlanarak artar.

-İlan sahiplerinin talebi doğrultusunda yönetim tarafından henüz yayından kaldırılmamış ilanlar aktif kabul edilirler. Bu süreçte de ürünler farklı platformlarda satışa sunulamaz ya da satılamaz.

-İlanlardaki özel mesaj isteklerine yapılacak dönüşlerde maksimum bekleme süresi 2 saattir. Alıcı taraf , kendisine gönderilen özel mesaja 2 saat içerisinde cevap vermez ise alış hakkı sıradaki üyemize geçecektir.

-Bahsedilen iki saat bekeleme süresi saat 23:00 ile 09:00 saatleri arasında geçerli değildir. Bu saatler arasında satıcı tarafından yazılan mesajlara Müşterilerin cevap vermek için sahip oldukları maximum iki saatlik süre 09:00 itibari ile başlayacak saat 11:00 de bitecektir. Yani müşteriler, satıcılar tarafından saat 23:00 ile 09:00 saatleri arasında yazılan mesajlara saat 11:00 e kadar cevap vermezlerse sıra bir sonraki talibe geçecektir. Rezerve için belirlenen süre müşteri tarafından talep edilen ve satıcı tarafından onaylanan zaman aralığını ifade eder.

-Forumdan alınan ürünün kar amacı ile forumda veya diğer mecralarda satisa koyulduğunun tespiti halinde , üyenin ilanları yayindan kaldirilir ve 15 gun satis forumlarına girişi engellenir.

-Ticari amaç ile ürün alımının süreklilik arz etmesinin tespiti halinde ise üyenin 30 gün süre ile satış forumlarına girişi engellenir.

-İkinci El bolumundeki 1 adet stoklu Satış işlemlerinde öncelik sıralaması ilana yazılan mesaja göre belirlenecektir. Özel mesaj üzerinden ilgili satıcıya gönderilen mesajlar geçersiz sayılacaktır ve Özel mesaj üzerinden satış işlemi kesinlikle geçersizdir.. Bu kurala uyulmaması halinde ve mağduriyet yaratıldığı takdirde ilgili satıcıya yaptırım uygulanacaktır.

-İlana yazılacak olan alım mesajlarında ; hangi ürünlerin talep edildiği net olarak belirtilecektir. Alınmak istenen ürünlerin net olarak belirtilmediği mesajlar geçersiz sayılacaktır.

-İlandaki ürünlere yapılmak istenen farklı fiyat teklifleri yine ilan konusu üzerinden yapılır.

-Forumumuzda yapılan alışverişlerde ; satıcıların ürün kargolamasını ödemeyi aldıktan sonra yapmaları , alıcıların ise alışveriş yapacakları üyeyi önceden araştırmaları gerekmektedir.

-Forumumuzda esigara likiti satisi ilanlarinda likitin son kullanim tarihinin belirtilmesi zorunludur

-Forumumuzda denetimsiz evyap likit satışı ve özel mesaj üzerinden ticaret kesinlikle yasaktır.Haksız rekabetin önlenmesi ve forumda reklam

a) Sale , Gold ve Premium member'lar

-Forum içinde, kendi ilan konuları haricinde hiçbir şekilde başka bir konuda kendi ürünlerinin tanıtımını yapamazlar , ürünleri hakkında bilgi veremezler , reklamını yapamazlar.

-Satışını yaptıkları ürünler ile aynı kategoride olan başka ürünler hakkında yorum yapamazlar bilgi veremezler.

-Satışını yaptıkları ürünün rakibi olan ürünler ile ilgili yorum yapamazlar , bilgi veremezler , karalama yapamazlar.

-Satışını yaptıkları ürünlerin resimlerini, kendi ilan konuları hariç hiçbir konuda yayınlayamazlar.

-A satıcısına ait bir ilanda , B satıcısı ; üyeleri takibe alarak özel mesaj üzerinden satış yapmaya kalkışır ve bu davranış ihbar,şikayet veya filtreleme ile sisteme yakalanırsa süresiz olarak forumdan yasaklanacaktır.

Forum içinde, kendi ilanları haricindeki konularda, tanıtım ve reklam yapmak , üyeleri yönlendirmek amacıyla ürünün övülmesi gibi faaliyetlerde bulunmaları ve bu faaliyetleri kendi adlarına başka üyelere yaptırttıklarının tespit edilmesi (kanaat getirilmesi) halinde ; Bu faaliyete karıştıkları belirlenen tüm üyeler 1 hafta forumdan uzaklaştırılır.


Forum içinde, rakip ürünleri kötülemek , üyeleri yanlış yönlendirmek amacıyla faaliyetlerde bulunmaları veya bu faaliyetleri kendi adlarına başka üyelere yaptırttıklarının tespit edilmesi (kanaat getirilmesi) halinde ; Bu faaliyete karıştıkları belirlenen tüm üyeler 1 hafta forumdan uzaklaştırılır.

Bu faaliyetlerin devamı halinde ise satış yapan üyenin ticari faaliyeti yasaklanır.


b) Üretici üyeler

-Forum içinde, tanıtım yapmaları için açılan tek bir konu haricinde hiçbir şekilde başka bir konuda kendi ürünlerinin tanıtımını yapamazlar , ürünleri hakkında bilgi veremezler , reklamını yapamazlar.

-Üretimini yaptıkları ürünler ile aynı kategoride olan başka ürünler hakkında yorum yapamazlar bilgi veremezler.

-Üretimini yaptıkları ürünün rakibi olan ürünler ile ilgili yorum yapamazlar , bilgi veremezler , karalama yapamazlar.

Forum içinde, kendilerine ayrılan tek bir konu haricindeki konularda, tanıtım ve reklam yapmak , üyeleri yönlendirmek amacıyla ürünün övülmesi gibi faaliyetlerde bulunmaları veya bu faaliyetleri kendi adlarına başka üyelere yaptırttıklarının tespit edilmesi (kanaat getirilmesi) halinde ; Bu faaliyete karıştıkları belirlenen tüm üyeler 1 hafta forumdan uzaklaştırılır.

Forum içinde, rakip ürünleri kötülemek , üyeleri yanlış yönlendirmek amacıyla faaliyetlerde bulunmaları veya bu faaliyetleri kendi adlarına başka üyelere yaptırttıklarının tespit edilmesi (kanaat getirilmesi) halinde ; Bu faaliyete karıştıkları belirlenen tüm üyeler 1 hafta forumdan uzaklaştırılır.


Bu faaliyetlerin devamı halinde ise üretici üyenin ürün tanıtımı yapması yasaklanır ve konusu silinir..


c) Tüm üyeler


-Satış konularında , haksız rekabete sebebiyet verecek şekilde ve diğer satış konularının üzerine çıkarmak amacıyla mesaj yazılamaz. Konuyu canlı tutmak amacıyla gereksiz mesajlar yazılamaz

-Satış konularına , satış ile alakasız mesajlar yazılamaz.
Forumumuzda tedarikçi statüsünde bulunan web sitelerinden ürün alışverişi

ESF Elektronik sigara kullanıcılarının buluştuğu bir platformdur ve forumumuzda tedarikçi statüsünde bulunan web siteleri ile hiçbir bağlantımız yoktur.

Bu sitelerden yapılan alışverişlerde bir problem ile karşılaşıldığı takdirde;

-Öncelikle firma yetkilisine özel mesaj yoluyla (Sipariş numaralarını vermek suretiyle) bilgi talebinde bulunulur.
Firma yetkilisine özel mesaj yolu ile bilgi verilmeden şikayet konusu açılması yasaktır ve yasağın ihlal edilmesi durumunda "Yanlış tedarikçi bölümünde konu açmak" 'tan dolayı cezai işlem uygulanacaktır.

-24 saat içerisinde firma yetkilisinden geri dönüş alınamıyorsa, forum yönetimine şikayetlerini dile getirmelerinin ardından firmanın forumumuzdaki ilgili şikayet bölümünde şikayet konusu açılır.

-Problemin taraflar arasında çözüme ulaştırılamaması durumunda , ESF hakemlik görevini üstlenir;

-ESF sikayette bulunan üyeden belge ibraz etmesini ister. (Paypal veya banka ödeme makbuzu, siparişle ilgili ekran görüntüsü).

- Şikayet konusu ürünler hakkında kanıt (fotoğraf, video) ibraz edilir.

-İbraz islemi gerceklestikten sonra, ESF ilgili tedarikciden savunmasini ister. Savunma sonucunda haksız olan taraftan mağduriyetin giderilmesini talep eder.

-Forum tedarikçilerimiz ön sipariş ile para toplayamaz. Tedarikçilerimizin, satın alınmak istenen ürünün ücretinin gönderilmesinin ardindan en fazla iki iş günü içerisinde, satışı yapılan ürünü Türkiye adreslerinden yollamaları mecburidir.

Forumumuzda toplu alım organizasyonu düzenlemek

-Alım organizasyonu düzenlemek için yönetime başvuru yapılıp izin alınmalıdır.
-Yönetimin belirleyeceği organizasyon şartlarına uymak mecburidir.
-Alım organizasyonlarında önceden para toplamak kesinlikle yasaktır.


Forumumuzda çekiliş düzenlemek

-Forumumuzda çekiliş düzenlemek için yönetimden onay alınması gerekmektedir.
-Forumumuzda düzenlenmek istenen çekilişler , sadece forum otomatik çekiliş sistemi kullanılmak şartıyla gerçekleştirilebilir.


ESF Forum Cekilisleri

-Forumumuzda düzenlenen çekilişlere tüm üyelerimizin birer kez katılım hakkı vardır.. Çekilişler sona erdikten sonra kazanan üyelerin IP leri kontrol edilmekte ve multi olarak değerlendirilenenlerin kazandıkları çekiliş iptal edilmektedir.


ESF Forumu haricindeki yerli esigara topluluklarının , facebook gruplarının forumumuzdaki faaliyet çerçevesi.

-Forumumuzda , forum haricindeki "Facebook, Whatsapp, Instagram vb." sosyal oluşumlara, üye davet etmek ve davet talebinde bulunmak yasaktır.
-Forumumuzda ticari faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulunamazlar.


ESF Forumunda Şikayet Konuları

-Forumda açılacak şikayet konularına sadece şikayetçi üye ve şikayetin muhatabı üye, satıcı, tedarikçi yazabilir, harici ileti yazılamaz,. Bunlar harici üyelerin mesajları silinecek ve ceza puanı verilecektir. 3. tekil şahıslar bilgi içerikli bile olsa, ilgili yöneticilere bilgi vermeden veya konuya davet edilmediği sürece yazamaz.Kullanıcılar, en güncel haliyle bu kuralları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Kuralların yorumlanmasında ve uygulanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir. Esigaram.us yönetimi, bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Yapılan değişiklikler ilgili bölümlerden duyurulur. Her kullanıcının bir adet hesap açma hakkı vardır. Birden fazla hesabı olan kişilerin, hesapları kapatılır. Ayrıca forum içerisinde hesap paylaşımı yapmak yasaktır.


Satis Bilgilendirme
 1. 75 mesaj ustu ve forumda 2 ay uyeligi bulunan uyelerimizin ayda 2 ilan hakki bulunmaktadır. Bu ilanlar stoksuz olmalidir ve Sifir urun olarak 1 aylik surecte en fazla ayni urunden 1 adetle sinirlidir.
  1. Bu kapsamda olmayan uyelerimizin ( 75 mesaji ve 2 ay uyeligi bulunmayan uyelerimizin) platin uye olmalari gerekir. Platin uyelik 1 ay boyunca 2.el urunlerde sinirsiz ilan hakki verecektir.Bu ilanlar stoksuz olmalidir ve Sifir urun olarak 1 aylik surecte en fazla ayni urunden 1 adetle sinirlidir. Ay icerisinde surekli sifir urun satisi (farkli urunler olsa bile) yapan uyelerimiz bu kapsamda degerlendirilmeyecektir.
  2. ESF Platin üyelik aboneliği veya süre uzatımı için lütfen buraya tıklayınız.
  3. Ayni urunden 4 adete kadar satis yapabilmek icin Premium uye olmaniz gerekir. Premium uyelikte sinirlama sadece ayni urunler icin gecerlidir..
  4. Premium üyelik almak için lütfen buraya tıklayınız.
  5. Bunun yanisira ayni urun iceren ilanlar tekrar tekrar acilmayacaktir.. Bir ilandaki urunler farkli bir ilanda tekrardan satisa cikarildigi takdirde 2.stok olarak degerlendirilecektir.. O yuzden ilan guncellemesi yapacaklarin yonetimle iletisime gecmesi ve duzeltmeleri yonetime bildirmesi gerekmektedir.. Satilmayan urun icin tekrar ilan acilamayacak ve ilk satis ilani uzerinden devam etmesi istenecektir.
 2. Resim Eklenmeyen ilanlara onay verilmemektedir.. İlan Ekleme sayfasının en altında yer alan Resim Ekle butonuna tıklayarak ilgili ürünün resmini eklemeniz gerekmektedir.. Resimlerde mutlaka esigara.eu yazısıyla birlikte forum kullanıcı adınız yer almalıdır. Bu yazı bilgisayar üzerinden çeşitli programlar(photoshop vb.) kullanılarak resime eklenmesi durumunda da onaylanmayacaktır.
 3. Ürününüzle ilgili tüm bilgileri ilana eklemeniz gerekmektedir. Sonradan çıkabilecek olumsuz bir durumda forum ilan sayfalarından uzaklaştırma cezası alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. İlanlarinizda belirtilen urunler dısında mesaj vb olarak ilana farkli urunleri ekleme yapmaniz durumunda Satış forumlarından uzaklaştırma cezası alacağınızı belirtmek isteriz.