Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

UD Goblin RBA Kurulum ve İncelemesi

6 Şubat 2016
UD Goblin RBA Kurulum ve İncelemesi
 • inceleme
  Inceleyen: aftodekia


  Dün itibari ile GOBLİN RBA elime geçti.Merak eden arkadaşlar için kısa bir inceleme yazayım dedim.

  [​IMG]

  [​IMG]
  Kutu içeriği
  2 adet silika,Oring takımı,Vida yedekleri,2 adet tel,1 adet Uzun baca,1 adet 4,3 ml lik cam tank olarak geliyor.Ne yazık ki içerikten drip tip çıkmadı.

  Ürünün metal yapısı klon olmasına rağmen oldukça iyi ve kaliteli.Oringler üst kapak ve alt tablanın içinde kalacak şekilde konmuş.Cam tank bu iki kısmın ortasında ve üst kapak vasıtasıyla sıkıştırılıyor.

  Coil sarım tablasında çapaklı alan yok.Kesimler temiz yapılmış.

  Parçalar birbiriyle uyumlu ve kozmetik olarak orjinale yakın olduğunu hissettriyor.Hem 3 ml lik hemde 4,3 ml lik iki tank seçeneğimiz var.Boy farkları aşağıda ki resimlerden belli oluyor.

  Alt hava ayar kısmı biraz sert.Kullandıkça açılır mı bende zamanla göreceğim.

  Gelelim sarıma .Dual coil atomizeri ben ilk defa sardım.Açıkçası denemesem gözüm açık giderdi :) Normalde single coil insanıyım.Birazda tembellik olunca dual coil uzak geliyor .

  0,32 kanthal 2mm tornavidaya 8 tur sarım yaptım.0,6 ohm değer verdi.

  Sarım biraz meşakatli el alışkanlığı istiyor .Bir iki denemeden sonra sarımı yaptım.Sarımı yaparken terlemedim dersem yalan söylerim .

  Püf noktası olarak coilin vidalarını sıkarken sonuna kadar sıkmayın.Tel olmadık yerden kırılıp yeni sarım yapmanız gerekebilir.Vidları sıkarken tadında bırakmak lazım.

  Resimlerde var pamuğun bir kısmı likit besleme kanallarında kalacak şekilde pamuğu yaymak lazım.Daha sonra bacayı üzerine geçirip sıkıyorsunuz ve tankı geçirdikten sonra işiniz bitiyor.

  Atomizerin dolum yeri aşağıdan.İğne uçlu likit şişesi ile dolum çok zor oldu.Baktım zorlanıyorum üst kapağı açıp doldurdum.Ancak bu seferde üst kapağı söktüğümden dolayı cam tanktan hafif sızıntı oldu.İğne uçlu dolum şişesi ile değilde normal plastik uçlu şişelerle alttan dolum yapmak daha kolay.

  Gelelim içim şekline.Ben ağızdan ciğere içimciyim.Sıkı havayı severim.Daha önce subtankle ciğer denemelerim oldu ama çok sevmemiştim.
  İçim şekli ciğerci arkadaşlara hitap ediyor.HAdi dedim ciğer çekimi yapayım.Gayet güzel aromayı iliklerime kadar hissettim :) Subtankte hoşuma gitmeyen içim tarzı goblinde oldukça hoşuma gitti.Akıtma sızdırma yaşamadım atomizerde.

  Buhar dolgun ve aroma çok iyiydi.

  Tabi sigara içimi yapan birisinin sigara içimini denememesi kaçınılmazdır. :) En dar havada sigara içimine yakın bir tecrübe sunuyor.Ama bu birazda drip tipinizin şekline de bağlı.3 farklı drip tipte taifun drip tipi sigara içimine daha uygun buhar verdi.

  Acemi olmama rağmen anladığım konu şu.BU tip atomizerlerde ısı kontrollü bir moda ve sarıma ihtiyac var.Kanthalla 4volta çıktığımda drip tip inanılmaz ısınıyordu.O yüzden 3,5 volt civarı ateşleme yaptım.

  En dar hava ayarında 3,5 Voltta 4,3 ml lik tankla sık içimde 2 saat içerisinde tankı boşaldı.  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.