Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
 1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

OBS Crius RTA - İnceleme

6 Şubat 2016
OBS Crius RTA - İnceleme
 • inceleme
  Inceleyen: cgunes  OBS Crius, dual coil kullanımı için tasarlanmış , geniş likit besleme kanalları ve geniş hava kanalları olan 4,2 ml likit kapasitesine sahip bir RTA.

  [​IMG]

  Likit besleme kontrolüne sahip bu tanka , üst-yan tarafından likit dolduruluyor . İyi aroma ve çok iyi buhar verebiliyor.

  [​IMG]


  Kaliteli bir kutu içinde geliyor ve detaylı bir kullanım klavuzuna sahip. Tecrübeli kullanıcılar için önemi olmayabilir ama acemi kullanıcılar bu kullanım klavuzunun faydasını göreceklerdir.

  Kaliteli bir görünüme sahip. Bütün parçalarda yüksek kaliteli işçiliği görebiliyorsunuz. Kalın bir camı var ve kutu içeriğinde yedek camda mevcut.

  Topcap’i yukarı kaldırdığınızda , likit dolum deliği meydana çıkıyor. Likiti doldurduktan sonra tekrar aşağı iterek kapatıyorsunuz. Geniş ağızlı cam driptip var. 1. Versiyon standart olmayan driptip ölçüsüne sahip , sonraki iki versiyonda bu düzeltilmiş ve ölçü standart hale getirilmiş. Tank , temizlik için parçalarına ayrılabiliyor.

  4,2 ml likit kapasitesine sahip . bu hacme ve çalışabildiği yüksek güçlere rağmen ebatları küçük. Tfv4 bunun yanında dev gibi kalıyor.

  [​IMG]


  Sarım yapmak ve pamuk yerleştirmek , rakiplerine oranla daha kolay. 4 adet post deliği , coil yerleştirmeyi çok kolaylaştırıyor. Likit besleme kanalları , pamukların uçlarını yerleştirmeniz için dizayn edildiğinden dolayı , pamuk yerleştirmek ve miktarını ayarlamakta kolaylaşıyor. Dikkat etmeniz gereken; bu deliklere pamuğun tümünü sıkıştırmamak. Bunun yerine mümkün olduğu kadar az miktarda pamuğu gevşek olacak şekilde kanallara yerleştiriyorsunuz ve kanala yerleştirmediğiniz kısmınıda kırpıyorsunuz.

  [​IMG]


  %80 Vg likit ile 40 watt güçte kullanıyorum ,hava ayarı tamamen açıkken bile aroma gayet güzel ve buhar üretimi ise çok fazla. Hava ayarını kısarsanız aroma biraz daha artıyor. Driptip’i daha incesi ile değiştitirseniz , aroma dahada artıyor fakat buhar üretimi azalıyor. Bu tank yüksek güçlerde kendine geliyor. 20 watt’ta yetersiz , 30 watt’ta kendine gelmeye başlıyor , 40 watt ise benim tercih ettiğim ayar. 50 ve 60 watt’ta bile besleme yeterli oluyor , aroma ve buhar dahada artıyor .Fakat bu kadar yüksek güçlerde buharda çok sıcak olduğu için ben tercih etmiyorum.

  Likit besleme kapasitesi ile rakiplerinden öne çıkan bir RTA bu. Ciğer çekimi ön planda tutularak tasarlanmış fakat , hava ayarını kısarak ve ince delikli bir driptip kullanarak sigara tipi içim içinde kullanabilirsiniz.

  Likit besleme kontrolü var. Tankın üst kısmını çevirerek likit beslemesini ayarlayabiliyorsunuz. Kullanım esnasında yanlışlıkla bu ayarı kapatma ihtimali var buna dikkat etmek gerekiyor.

  Yarım açık likit delikleri;
  [​IMG]


  Tam açık likit delikleri;
  [​IMG]  Tek negatif yön olarak single coil kullanıma uygun olmamasını söyleyebilirim.

  İlk versiyonun aldığı eleştiriler dikkate alınmış 2. ve 3. versiyonlarda iyileştirmeler yapılmış.

  3. versiyon OBS Crius , likit besleme kapasitesi ve aroma ile buhar performansı olarak benim için ilk sıraya yerleşti. Bunların yanında sarım ve pamuk değişim kolaylığıda büyük artıları. Geçtiğimiz aylarda 1,5 senelik RDA alışkanlığımı TFV4 + dual coil rba base sayesinde bırakmıştım ve o zamandan beri sadece TFV4 kullanıyordum. OBS Crius sayesinde TFV4 rafa kaltı.


  OBS Crius versiyonları:

  Versiyon 1: Eski tip deck , postlarda ince çaplı tel delikleri , standart olmayan driptip ölçüsü
  Versiyon 2: Eski tip deck , postlarda geniş çaplı tel delikleri , standart driptip ölçüsü
  Versiyon 3: Yeni tip deck , postlarda geniş çaplı 4 adet tel deliği , standart drip tip ölçüsü.


  Obs Crius’u ısmarladığım zaman 3. Versiyonun çıktığından haberim yoktu. Kargo geldiğinde son versiyon olduğunu görmek sürpriz oldu benim için. 3. Versiyonda , deck dizaynı tamamen değiştirilmiş ve Velocity Rda deki gibi , altlı üstlü ikişer deliğe sahip postlar gelmiş.

  Obs crius’u ısmarlarken 3. Versiyon olmasına dikkat edin.

  Eski versiyon deck aşağıdaki gibi;
  [​IMG]


  [​IMG]
umutksk ve Elfikir bunu beğendi.
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.