Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Nicoticket - Virus H1N1 - İnceleme

7 Şubat 2016
Nicoticket - Virus H1N1 - İnceleme
 • inceleme
  Inceleyen: verycurious


  Nicoticket- Virus %65 PG-%35 VG
  http://www.nicoticket.com/eliquid/black-labels/the-virus-h1n1/
  [​IMG]
  [​IMG]

  Nicoticket'ın Virus isimli likiti ECF forum üyelerinde hem 2013 hem de 2014'de en iyi tütün likiti seçildi. Virus Natural Extract Tobacco (NET) denilen doğal tütün yapraklarından aroması çıkartılan likitlerden. Nicoticket bu likiti demlenmesini beklemeden tüketmeye başlayın uyarısıyla satıyor. Zira iddialarına göre likit her aşamasında farklı tat verebildiği için uzun süre bekleyip kullanmak likitle ilgili yaşanacak olan deneyimin bazı yönlerinin kaçırılmasına yol açacaktır.

  Neyse benim elime geçen, zorunlu olarak en az 6-7 hafta beklemiş 12 mg bir likitti yani ilk zamanları nasıldı bilmiyorum. Önce normal bir atomizer da deneyeyim dedim. ego one atomizerda 1.5 ohm civarı muji ile sarılmış coilde denedim. (18-20 w civarı bir güçle).

  Her şeyden önce bu likit, RY4 tarzı aromalara benzer şekilde tatlı bir tütün tadına sahip. Ama sadece karamelimsi-fındığımsı bir tatlılıktan çok daha fazlası hemen hissediliyor. Ben kahve, çikolata, fıstık ezmesi ve siyah bal tadını daha belirgin aldım. Hatta tatlılığın temelini oluşturan şey, sanırım şurup ya da bal gibi olan bir aromaydı. Bu bal tadını, elimdeki black honey adındaki bir tpa aromasına da benzettim. Gerçi şu pankeklerin üstüne dökülen şuruplar gibi bir tadı da var. Ama şansıma altta bir tütün tadı da eksilmiyor. Şansıma diyorum zira fazla tatlı aromaları, çok tatlı tütünleri sevmeyen birisiyim. Hatta bu likit benim zevkime göre fazla tatlı geldi ve bu yüzden aromayı çok daha iyi veren rda ya da rba'larımda denemekten şimdilik vazgeçtim. Şimdi bile bir tür snicker tadındabenzeri bir aromalı bir tütün likiti tadında (hatta adını hatırlayamadığım bir yerli çikolata var içinde yer fıstığı parçaları olan ona daha çok benziyor sanki). Kısacası kuru, şekersiz ve baharatlı tütün sevenlere göre olmayabilir. Pastahane tarzı likitleri (ve bu tür aromalarla karışmış tütünlü likitleri) sevenler, virüs'ü daha fazla beğenecektir. Gerçi yine de bu tatlılığın beni çok baymadığını (belki tütün tadı sayesinde) söyleyebilirim.
  Ama kesin olan husus, virüs'ün kompleks bir tada sahip olduğu ve demlenmeye devam ettikçe hangi tadın daha baskın hale geleceğini kestirmek zor. Ama tütün tadının daha baskın hale gelebileceği ihtimalini kendi adıma umuyorum.
  Ayrıca genelde yüksek VG oranlı likit içmeme rağmen, bu likitin %65 PG olması hiçbir rahatsızlık vermedi. (kuruluk, fazla boğaz vurumu vb). Keza buhar performansı da bana uygun geldi, ama subohm ile çok fazla buhar çıkartmak yerine aroma peşinde yüksek direnç coil tercih eden bir kullanıcıyım ve bu likitin içimi bana gayet zevkli geldi.

  Sonuç olarak, özet geç diyenlere, Virus oldukça karmaşık/zengin bir tada sahip, dengeli, ama belki de temel olarak şekerli (karamelli, ballı, kahveli, snicker tarzı çikolatalı, şuruplu) bir doğal tütün aromasına sahip olduğu söylenebilecek olan, bence denenmesi gereken ve çoğu kişinin farklı deneyime sahip olabileceği bir likit.

  Edit: Şimdi bir arkadaşıma denettim, ballı vanilya ile armutumsu bir meyve tadı aldı, çikolatamsı tadı (yer fıstıklı çikolata tadını) hiç almadı yerine latte tarzı kahveye benzer bir tat aldığını söyledi. Neyse ağız tadı hakikaten herkesin bayağı değişik. Bu likiti deneyen diğer arkadaşlar ne kadar bu yorumlara katılacak merak ettim.
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.