Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

iJoy Asolo - ilk izlenimler

6 Şubat 2016
iJoy Asolo - ilk izlenimler
 • inceleme
  Inceleyen: cgunes  Bir süredir farklı forumlarda geliştirme aşamalarını takip ettiğim ve satışa hazır hale gelmesini beklediğim iJoy Asolo nihayet satışa sunuldu ve ısmarladığım cihaz elime geçti.
  Kanthal ile sıcaklık kontrolü yapabilen bu cihaz ,Nikel ve Titanium gibi sağlığa olan etkileri tartışmalı telleri kullanmaya gerek bırakmadığı için esigara dünyasına büyük bir yenilik getirdiğini düşünüyorum.
  Cihaz standart olarak sıcaklık kontrolü yapabiliyor ve buna ek olarak Kanthal tel kullanırken yapabildiğini iddia ettiği iki özelliği var;

  DHP - Dry Hit Protection; Pamuğun kuru kaldığını tespit edip gücü düşürüyor veya ateşlemeyi tamamen kesiyor.
  Taste Kontrol; Cihazı istediğiniz güce ayarladıktan sonra 3-5 kere uzun çekişler yaparak cihazın sevdiğiniz tadı öğrenmesini sağlıyorsunuz. Taste kontrol butonuna bastığınızda , cihaz bu öğrendiği tadı sürekli olarak sağlamak için güç regülasyonu yapmaya başlıyor.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  Ürün elime daha yeni geçti , şimdilik resimlerini ve ilk izlenimlerimi paylaşıyorum. Cihazı kullandıkça bu konudan tecrübelerimi paylaşırım.

  Asolo , malzeme kalitesi ve işçilik bakımından etkileyici. Boyutları , çift pilli bir moda göre fazlasıyla ufak. İki pil sığdırıpta, bundan daha küçüğü olmaz herhalde. Sene başından beri elimden düşürmediğim Sigelei bunun yanında epey büyük kalıyor. Ebatları , hanımın kullandığı Evic mini'ye daha yakın. Sırf boyutu bile , Sigelei'den vazgeçip bunu kullanmam için yeterli.

  Gövdesi tek parça alüminyum işlenerek yapılmış. Kolayca takılıp çıkarılabilen ,mıknatıslı ve geçmeli pil kapağı var. Silikon kılıfı takılıykende pilleri değiştirebiliyorsunuz. Halen daha mekanik Modlar zamanındaki gibi vidalı ve her pile göre tekrar ayar yapılması gereken pil kapaklı Modlar üretenler bunun pil kapağı dizaynını örnek alabilir.

  Asolo'yu Smok Tfv4 ile kullanmaya başladım . TFV4'te Dual coil rba base takılı ve Kanthal A1 , 3mm iç çap 7 şer tur bitişik sarımlı dual coil var.
  Çekiş yapmadan ateşleme tuşuna basılı tuttuğum zaman , bir süre sonra "5-10sn arası" verdiği gücü azaltmaya başlıyor ve ateşlemeye devam edersem , "dry wick" uyarısı verip ateşlemeyi kesiyor. Tank biterken yaptığım denemedede ,yine "dry wick" uyarısı verdi ve yanık tadı gelmeden ateşlemeyi kesti. Nefes çekerken arada duraklarsam , tekrar çekmeye devam ettiğinde gücü azalttığını anlayabiliyorum ve çekmeye devam ettikçe güç tekrar normale dönüyor.

  Sonuçta, ilk izlenimlerim çok olumlu. Cihaz iddia ettiği gibi Kanthal tel kullanırken yanık tadına müsade etmiyor. Bunun yanında kullanım esnasında nefes çekişinize göre güç regulasyonu yapıyor .Wickinizdeki , besleme problemlerinden olabilecek , likit miktarı değişimlerine görede güç regulasyonu yapıyor.  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.