Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Fogger V4 - Horizontal coil denemesi

6 Şubat 2016
Fogger V4 - Horizontal coil denemesi
 • inceleme
  Inceleyen: cgunes  [​IMG]
  [​IMG]
  Fogger v4.3 ile ilk sarım denemesini 1,5mm çapında dual microcoil 0,6 ohm olarak yaptım fakat pamuk ile yeterli likit beslemesini sağlayamadım. Bunun üzerine coiller dik olacak şekilde sarım denedim.

  [​IMG]
  0,40mm Kanthal A1 ile 9 tur olacak şekilde 2,5mm lik matkap ucuna sarım yaptım.

  [​IMG]
  Matkap uclarını , hava deliklerine yerleştirip coilleri vidaladım.

  [​IMG]
  Coilleri yerleştirirken , altta kalan bacağı negatif kutuba yerleştirecek şekilde ayarlarsanız kısa devre olma ihtimali azalır.

  [​IMG]
  Negatif kutuba giden bacaklar uzun olduğu için , Ohm değeri hesapladığımdan yüksek çıktı.

  [​IMG]
  Boşta ateşleme yapıp, kontrol ediyoruz.

  [​IMG]
  Pamukları yerleştiriyoruz.

  [​IMG]
  Fazlaca yerleştirdiğim pamukların , hava delikleri üzerine denk gelen yerlerini açıyorum.

  [​IMG]
  Ve topluyoruz :)

  Besleme sıkıntısı olmasın diye tepeleme yerleştirdiğim pamuklardan dolayı bu seferde coil çevresindeki likiti buharlaştırmakta zorlandı. Pamuk yerleştirirken coilin üst seviyesinde bırakmak lazım.
  Bu haliyle , ateşlemeyi biraz uzun tuttuğunuz zaman gayet güzel aroma ve buhar veriyor. Dediğim gibi pamuk seviyesini azalttığım zaman dahada iyi olacaktır.

  Not: İlk resimlerdeki buzlu PMMA tank aslında Aqua tankı, fakat Fogger v4 ilede uyumlu. Hatta Fogger v4.3 için alınması gerekli. Kendi cam tankı ile ateşleme odasının çevresi arasında çok dar bir boşluk kaldığı için yeterli besleme olamıyor. Ama bu PMMA tank daha ince cidarlı olduğu için ateşleme odasının çevresi ile olan boşluk bir parça artıyor ve yeterli besleme sağlanabiliyor.

  ------------
  Üşenmedim , pamukları azalttım :) çok daha iyi oldu
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.