Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Dikkat!... Herkes okusun lütfen...

7 Şubat 2016
Dikkat!... Herkes okusun lütfen...
 • inceleme
  Inceleyen: sihirlibuhar

  Forumda kişi sayısı artınca, artık mesaj sayısına yetişilmiyor, bu da zaten var olan kafa karışıklığını had safhaya çıkarmış durumda, bu nedenle ürün almak isteyen arkadaşlar dikkatle okuyun!...

  1-Ego jenerik bir model ismidir, EGO-T, C,K, Z, M vs.vs. herkes ama herkes tarafından üretilebilir. Ve üretilen şey öyle "aman ne olur ki" tarzı bir ürün değildir. Li-İon pildir arkadaşlar, ister hoşunuza gitsin, ister gitmesin ama patlar. Diyeceksiniz ki patlamayacak model, marka var mı? Yok. Bu risk hepsinde var. Ancak bir tanesi bunun sorumluluğu ve bilinciyle üretiyor, bir tanesi ise laf olsun diye üretiyor, karar sizin.

  2-Ego tip pil alacaksam ne almalıyım? Artık buradan yazmayacağım, çünkü söyleyeceğim markaların bazılarının burada fahiş fiyatlarla satıldığını biliyorum, buna alet olmayacağım. İsteyen, arar bulur.

  3-Ego tip pillerle hangi Atomizerler uyumludur? Hepsi uyumludur, bu nedenle dünya üzerinde en çok satan modeldir

  4-Kaç çeşit atomizer vardır? Birden çok çeşit atomizer vardır, başlıcaları,

  a) CE ön isimli, ipli, küçük, büyük cam, plastik tüplü atomizer, jenerik modeldir, EGO tip pil gibi hemen herkes bu atomizeri yapar, satar. Aldım, bir gün kullanamadım, hemen yandı vs. serzenişlerinin nedeni budur. Bu ürünleri de kapı gibi üreten firmalar vardır.

  b) Ateşleyicileri elyaf vb. türü bir malzemeyle kaplanan atomizer, yaygın ismiyle cartomizer. İçindeki elyaf vb. sıvıyla ıslatılarak kullanılır.

  c) Vivi Nova modelleri, ipli, küçük, büyük cam, plastik, tüplü atomizer, jenerik modeldir, mucidi Vision firmasıdır, sizde tıpkısının aynısını üretip Vivi Nova diyebilirsiniz. O nedenle Vivi Nova'ların da CE ön isimli Atomizerler gibi daha ilk günden emekliye ayrılanları görülebilir.

  d) Tank tip modeller, cartomizer ve cam, plastik tüp kombinasyonuyla oluşan atomizerlerdir. Cartomizere delik açılarak veya zaten delinmiş şekliyle alınarak tüp sıvı doldurularak sıvının cartomizerde açılan delik sayesinde cartomizeri ıslatması sağlanır. Bu modelde en önemli şey cartomizerin kalitesidir, tüpün, camın ilk planda hiçbir özelliği ve belirleyeciliği yoktur.

  e) Direk damlama Atomizerler, bu Atomizerler genel olarak düşük dirençli olup, sıvı doğrudan atomizere damlatılır, özel ucu takılarak kullanılır.

  f) Kartuş takılan Atomizerler, atomizer ucuna kartuş takılarak kullanılır, atomizerin ucu kartuşda bulunan sıvıyla temas eder, buhar üretimi başlar, çok eski bir teknolojidir, ancak gözardı etmeyin, kullanışlı bir sistemdir.

  Ve diğerleri, varyasyonları, vs.vs......, eklemek isteyen eklesin...

  5-Sıvı konusunda PG, VG, çeşit, tip tartışmalarına gerek yoktur. İsteyen istediğini alır kullanır. Burada en önemli olan sahte ürünlerin kullanılmamasıdır. Bu meretin yapılması o kadar kolaydır ki, sahtecilerin ilk saldırdığı ürünler bunlardır. Ne yapmalı? İlk aklıma gelen önlem bilindik sitelerden alışveriş. Bu sitelerin yurtdışında olması da yine bir anlamda önlemdir. Neyi var bizim sitelerin? Yok işte, sıkıntı orada, bunları yazdırıyor ya bize, yetiyor da artıyor.

  6-Mod tip modellerde Provari, Zmax, Evic, Vamo vs nedir, ne değildir? En basit ifadeyle ego tip Piller belli bir güç verir, Mod'ların gücünü siz ayarlarsınız. Ayrıca mekanik modlarda vardır ki, bunlarında mantığı ego pillerle aynıdır, güçlüdür, ancak pile göre güç verir. Yine Modların en temel özelliği pil gücünü seçebilir, şarj konusunu neredeyse tamamen çözebilirsiniz, 3000 mah üzeri pillerle çalışan bir modun şarj dayanma, kullanma süresini, en fazla 1300 mah olan Ego pillerin şarj, dayanma, kullanma süresiyle kıyaslayamayız.

  7-Mod alırken, pil alacaksınız, Li-İon IMR Piller tercih edeceksiniz, Li-İon pil şarj cihazı alacaksınız. Alacağınız modun konnektörü sabit 510'mu, yoksa hem 510,EGO'mu mutlaka tespit edeceksiniz. Buna göre CE ön isimli atomizerleri kullanmak için 510-EGO dönüştürücü adaptör alacaksınız. Örnekler,

  a) Sabit 510 uç örnek cihazlar, Provari, Lavatube vb. (Lambo vs. modeller hariç)

  b) Sabit 510/EGo uç örnek cihazlar,Evic, Zmax, Vmax, Vamo vb.

  Sonuç,

  1-MARKASIZ ÜRÜN ALMAYIN, size önerilen markanın sitesini bulun, google'den arayın, size önerilen markaya ait olduğu iddia edilen ürünle üreticinin ürünlerini resimlerle kıyaslayın. Bugün piyasada çok ciddi satış yapan bir site bana Joyetech yerine SMOK ürünü göndermişti. Böyle bulmuştum farkı. Hatta utanmadan bana şunu bile diyebilmişti satıcı "Joyetech SMOK'a yaptırıyormuş bazı ürünlerini", geçenlerde SMOK yetkilisine bunu söyledim, hayal gücümüze hayran kaldı.

  2-BASİT SETLER OLU?TURUN, SET HALİNDE ALMAYIN, eğer yeni bırakan, acemiyseniz EGO TİP PİL+ATOMİZER+SIVI+EGO TİP PİL ?ARJ CİHAZI, bu kadar, yok set olsun, yok yedekli olsun, geçin bunları, bir takım yapın adam gibi olsun.

  3-BASİT SET HO?UMA GİTTİ, DEVAM EDECEğİM, basit setten MOD tip sigaralara geçerken mekanik Modları tercih edin, GÖVDE+Lİ-İON PİL+ATOMİZER+SIVI+Lİ-İON PİL ?ARJ CİHAZI, bu kadar, MOD tip artık "daha çok keyif alacağım" cihazlarıdır.

  *Bu görüşüme artık katılmıyorum

  4-DEğİ?KEN GERİLİM OLAYINI ABARTMAYIN, değişken gerilimli cihazların çok üst düzeyleri hariç mekanik moddan alınan zevkten fazlasını veremez. Ha benim atomizerim 5.0 V'U zorlar, benim 6.0 V'a kadar yolum var diyorsanız, alırsınız. Üzerine atomizeri takar en fazla 3.7-4.2 V arası gider, keyif alırsınız.

  *Bu görüşüme artık katılmıyorum

  5-HEMEN HALAYA GİRMEYİN, forumda el becerisi yüksek, interneti iyi kullanan, fantezi model hastası arkadaşların halayına girmeyin. Onların kullandığı bazı terimlere takılıp, "onlar aya gitmiş, ben yaya kaldım" demeyin. Her yol BUHARA çıkar unutmayın. Örneğin Kir Fanis denilen tank model atomizerle, SMOK DCT tank model atomizerin bir kaç şekilsel farklılık dışında BUHAR açısından hiçbir farkı yoktur. Aralarındaki fiyat farkı ise sadece ve sadece tercih meselesidir.

  İYİ BUHAR İÇİN,

  PİL+ATOMİZER+SIVI yeterde, artar....yetmediği an anlayın ki elinizdeki ürünler PİL DEğİL, ATOMİZER DEğİL, SIVI DEğİL...

  Devam ederiz...
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.