Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Bir Likitin İçindekiler?

8 Şubat 2016
Bir Likitin İçindekiler?
 • inceleme
  Inceleyen: Esfvapor


  "Essential Oil" olarak bahsedilen sıvının içinde sekiz ( 8 ) ayrı madde bulunuyor:


  1. Polyethelene Glychol (Polietilen Glikol). Diş macunlarında, cilt kremlerinde, cinsel kayganlaştırıcılarda bir de e-likitlerde kullanılan ve zehirli olmadığı söylenen ve e-likitin yaklaşık %50'sini oluşturduğu söylenen bir madde.
  2. ..... özütü. Vanilya, elma, çilek, vs vb e-likite tat ve koku veren muhtelif özüt.
  3. Eleutheroside E1 (eloterosit e1). Tam bir açıklama bulamadım ancak bu maddenin farklı çeşitlerinin gıda takviyesi olarak kullanıldığından bahsediliyor.
  4. Su. Bildiğin haş iki O ya da dihidrojen monoksit.
  5. Beta-Ionone. Parfümlerde de koku verme amaçlı kullanılan bir maddeymiş.
  6. Gül yağı. Evet gül yağı.
  7. Peach Aldehyde (şeftali? aldehit). İnternette okuduklarımdan bir şey anlamadım ama sanırım bu organik bileşik bir meyveden elde ediliyor(?).
  8. Rhodinol (rodinol). Genellikle parfümlerde kullanılan ve bitkisel yağlardan elde edilen bir tür alkol çeşidi(?).

  Belgenin devamında iş güvenliği açısından tehdit oluşturmadığı yani sızıntı yapabilecek zehirli ya da kanserojen madde bulunmadığı da eklenmiş. Tabi akla hemen şu soru geliyor: nikotin bunun neresinde? Evet ilginç bir soru ve benim de aklıma geldi. Neyse, kimyadan anlayan biri belki açıklayabilir. Belki de yanlışlıkla nikotinsiz e-likit sipariş etmişimdir. En azından bir bilene gidip "bunlar nedir?" diye sormak isteyenlere e-likit şişelerinin üzerinde yazandan daha detaylı bir liste sunmuş oldum. (İçerikteki kimyasallar markaya göre değişebiliyor ama şişelerin üzerinde genelde sıvının çoğunluğunu oluşturan birkaç maddenin adı yazıyor)


  Not: Tanıştığım e-tiryakilerin büyük çoğunluğu bu listede bulunmayan ama satış sitelerinde gördükleri bir "maddeyi" merak ediyorlar. Bu madde muhtelif satış sitelerinde "Terapatik nikotin" adıyla listeleniyor. Terapatik nikotin diye özel bir madde yok arkadaşlar, "terapötik nikotin" demek istiyorlar ama "terapötik" sözcüğünü "terapatik" diye yanlış yazıyorlar. Aslında bildiğiniz nikotin maddesi, hesapta e-likitin içine "terapi amaçlı" (yani terapötik) ekleniyor falan filan... Hani e-sigaranın amacı sigarayı bırakma "terapisi" ya! Neyse, kısaca, terapatik nikotin yani doğru yazılışıyla terapötik nikotin bildiğiniz nikotindir, ayrı özel bir madde değil.

  Kaynak : http://e-sigara-kasifi.blogspot.com/2012/08/e-likitin-icinde-neler-var.html
p21 ve Araf bunu beğendi.
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.