Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Yeni Kullanıcılar için Gerekli Olabilecek Bölüm ve Konu Linkleri

'Yeni Başlayanlar' forumunda natkarat tarafından 15 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

Yeni Kullanıcılar için Gerekli Olabilecek Bölüm ve Konu Linkleri 4.8 5 5votes
4.8/5, 5 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (5)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. natkarat

natkarat
    Expand Collapse
    Zzzz...
    Platin Üye ESF Çeviri Grubu

Alınan Beğeniler:
    420
    Ratings:
    +786 / 33
    Forumu kullanan yeni kullanıcılar başta olmak üzere erişim konusunda yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuştur. Sıkça sorulan sorular ve cevap linkleri yer alacaktır. Cevabına erişmek için konu üzerinde ctrl+f tuş kombinasyonunu kullanarak arama yapabilirsiniz.

_______________________________________________________________________________
    • Yeni başlayan birisi için ilk karşılaşılan sorun, yabancı terimlerin fazla olması. Haliyle yabancı olduğunuz terimlerin çok olması forum kullanımınızı zorlaştırıyor. Mod, Atomizer, VG, PG, TC, Wattage, RBA, RTA, RDA, RDTA vb. olmak üzere daha fazla terime ilgili linkten ulaşabilirsin.
    • Forum üzerinden ürün(mod, atomizer, tel, pamuk, cımbız vs.) almak istiyorsanız alttaki linkler üzerinden ihtiyacınız olan ürünleri alabilirsiniz. Forumda yeniyseniz şayet sistem hakkında bilginiz olmayabilir. Yapmanız gereken ilgili konuya '1 adet pamuk(ne almak istiyorsanız) için özel mesaj' şeklinde yazmanız olacaktır. Satıcı sizin mesajınıza istinaden size ödeme ile ilgili detayları belirten bir mesaj atacaktır.
    • Atomizerinizde diğer bir deyişle tankınızda ilk defa sarım yapacaksanız sizin için detaylı açıklanmış bir videolu anlatım mevcut. Lütfen sorularınız için öncelikle bu videoyu izlemeyi unutmayınız.
    • Birçoğumuzun merak ettiği durumlardan birisi kargolar. Bununla ilgili konu açmadan önce lütfen bu konuyu inceleyiniz. Gerekiyorsa sorunuzu da bu konu altından aktarınız. Forum ahalisi size konu üzerinden yardımcı olacaklardır. Not:Hala normale dönmedi, dönmeyecek. :)
    • Yukarıdaki belirtilen konular sizin cevaplarınızı karşılamıyorsa şayet alttaki bölüm üzerinden soru veya sorununuzu yöneltebilirsiniz. Fakat daha önce forumda arama yaptığınızdan emin olun lütfen. Aksi taktirde sadece forum kirliliğine sebebiyet vereceksiniz.

Not:Gelen sorulara binaen konu üzerinde düzenleme yapılacaktır. Lütfen direkt soru sormak yerine ayrıca arama özelliğinden de faydalanırsanız belirttiğim forum kirliliğine sebebiyet vermemiş olursunuz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

#1 natkarat, 15 Ocak 2017
    Son düzenleme: 15 Ocak 2017
    • Beğendim x 13
    • Faydalı x 12
    • Galip x 3
    • Samimi x 2
    • Samimi x 1
  2. s.z.sahin

s.z.sahin
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı
    ESF Çeviri Grubu

Alınan Beğeniler:
    275
    Ratings:
    +809 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    AIO,İDA,Nautilus,Troy
    Bu konu, yeni üye olan herkese ö.m. olarak gönderilmeli ve "OKUDUM ANLADIM" yazılı bir onay kutusunu işaretlemeden mesaj yazmalarına izin verilmemeli bence ...

#2 s.z.sahin, 15 Ocak 2017
    Son düzenleme: 15 Ocak 2017
    • Komik Komik x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
  3. natkarat

natkarat
    Expand Collapse
    Zzzz...
    Platin Üye ESF Çeviri Grubu

Alınan Beğeniler:
    420
    Ratings:
    +786 / 33
    Belirttiğiniz gibi olmasa da benzer biçimde bilgilendirmek amacıyla kayıt olan yeni kullanıcılara özel mesaj atılacak ya da görmelerini sağlayacağımız biçimde farklı biçimde gösterilecek. Umarız faydası olur. :)

4. s.z.sahin

s.z.sahin
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı
    ESF Çeviri Grubu

Alınan Beğeniler:
    275
    Ratings:
    +809 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    AIO,İDA,Nautilus,Troy
    Yöneticisi olduğum başka bir platformda, çok daha katı kurallar uygulayarak ancak bazı şeyleri oturtma şansı bulabildik. Ama aynı konudan 100 tane varken, gün içinde bile 3 - 5 tanesinin ardı ardına açıldığı bir platformdayız. İnsanların alışkanlıklarını kırmak için bazen iyi niyet yeterli olmaz, kurallar ve yaptırımlar gerekebilir. Bu kuralların yaptırımsız olarak ilanının, "forum kullanmayı senden mi öğreneceğim"ciler ve "git forum kullanmayı öğren öyle gel"ciler arasındaki muharebe meydanına dönüşme riskine yol açabileceğini birinci elden görmüş durumdayım. Umarım temenni ettiğiniz gibi olur ve ben yanılırım.

5. justlisten

justlisten
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    iStick Pico
    Merhaba. Foruma yeni katıldım ve özellikle bu başlık, bir çok konu hakkında, yeni başlayan/başlayacaklar için yönlendirici nitelikte. Yazarın ellerine sağlık.
    Bir kaç sorum olacak; sorularıma yönelik cevapları konularda bulamadığım için deneyimlilerden bilgilendirme rica edeceğim.
    iStick Pico Melo III kullanıcısıyım;
    1. Atomizer mi clearomizer mi? Kullanım farkları var mıdır? Atomizer için bobin(coil) sarımı yapılabilmesi bence avantaj. Bobin sarım Clearomizer de mümkün mü ?
    2. Hangi marka atomizer veya clearomizer önerirsiniz? Duman ile birlikte boğaz vurumu da önemli? Melo III suan için beni tatmin ediyor. Ancak iStick Pico, maksimum 75 Watt güc ile atomizeri beslerken Atomizer/Clearomizer seçiminde, cihazın önemi var mıdır? Atomizer üzerinde yazılı ohm, her cihaza özgü müdür? Yani Melo III üzerinde 0,3 OHM yazarken, ben farklı ohm a sahip bir atomizeri iStick ile kullanabilir miyim?
    3. Daha güvenli içim tercih ettiğim için uzun tank ve uzun driptip için ne önerebilirsiniz? Yani; dudağım ile cihazı tuttuğum mesefenin 1 karış kadar mesafeli olması mümkün mü?
    4. Cihazımı kullandığım günden itibaren nikotin ihtiyacımı başka şekilde karşılama ihtiyacı dumuyorum? Cihaz yanında hediye gelen Natura Marka/Maxbora kodlu 0,9 nikotin içeren likid işimi görüyor? N.kotin ihtiyacına göre likit tavsiyeleriniz var mıdır?
    Özellikle likit konusunda bir çok yorum ve öneri gördüm ancak genelde aroma ve duman üzerine sohbetlere rastladım. Ben biraz daha teknik olarak aroma ile birlikte n.kotin ihtiyacını karsılamaya yönelik tavsiyelerini rica edeceğim.
    Vaktinizi alacağım için şimdiden özürlerimi ve ilgilenenlere teşekkürlerimi iletirim.

6. Thsths

Thsths
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok AL85
    Çok güzel yazı olmuş elinize sağlık. Ne olurdu daha erken görseydim he ne olurdu

7. Tyfun0733

Tyfun0733
    Expand Collapse
    Mr. Nbase
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,484
    Ratings:
    +2,511 / 65
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ipv8 Phenomenon
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.01.2017
  8. RamBo007

RamBo007
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    560
    Ratings:
    +1,509 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico+phenomenon lite+ka-6
    20.06.2015
    forumdaki ortama girmek için güzel bir başlangıç olmuş. elinize sağlık.

9. ArEsVape

ArEsVape
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    1,644
    Ratings:
    +2,805 / 1
  10. CzeckBeFIRT

CzeckBeFIRT
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    219
    Ratings:
    +549 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Spica Pro
    28.11.2017
    Müthiş bir konu olmuş, az daha elektronik sigara sözlüğü diye bir konu açacaktım ama neyse ki varmış zaten :)
    Ancak yine de linklerin gözden geçirilmesi gerekiyor, çünkü hepsi forumun eski uzantısına sahip.

Mesela terimler sözlüğünün linkinin şu şekilde değiştirilmesi gerekiyor
    http://www.esigara.eu/konu/elektronik-sigara-terimler-sozlugu-guncel.17270/

11. CzeckBeFIRT

CzeckBeFIRT
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    219
    Ratings:
    +549 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Spica Pro
    28.11.2017
    İlk mesajı ve sonraki mesajı elimden geldiğince birleştirip düzelttim.
    Araya Likit Nasıl Demlenir diye bir başlık ekledim.

Forumu kullanan yeni kullanıcılar başta olmak üzere erişim konusunda yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuştur. Sıkça sorulan sorular ve cevap linkleri yer alacaktır. Cevabına erişmek için konu üzerinde ctrl+f tuş kombinasyonunu kullanarak arama yapabilirsiniz.

#11 CzeckBeFIRT, 21 Haziran 2018
    Son düzenleme: 22 Haziran 2018
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.