Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Geekvape Yeni..GeekVape Ammit MTL RDA

'Atomizerler' forumunda _ATC_ tarafından 29 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Çöpadam

Çöpadam
    Expand Collapse
    ESF Gold Member
    ESF Gold Member

Alınan Beğeniler:
    237
    Ratings:
    +355 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico + phenomenon

Henüz deneme fırsatı bulamadım fakat Mike atomizerden oldukça memnun. Tek delik kullanıldığında gelen ıslık sesini o da vurguluyor. Çoklu havalandırma kısmı kullanıldığında ıslık sesinin kesildiği yönünde bilgi vermiş. Hava çıkışının coile çarpış basıncı mtl'de her zaman daha iyi deneyimle sonuçlanıyor keza yıllar yılı mtl kit kullanmamız da bu sebepten olmuştur. Özellikle 2 ya da daha çok delik açıkken ne kadar verim alınabilir bu konu oldukça tartışmalı. Gerek üst hava girişi sebebiyle akıtma ihtimalini ortadan kaldırmaları gerek deck yapısının kuruluma sağladığı kolaylık gerekse chimney yapısının mtl modellemesine uygun görünmesiyle benim şans vermek istediğim atomizerler arasında. Unutmayalım ki çeşitli modellerde çeşitli sorunları bize kadar yansımış olsa da Geekvape piyasaya oldukça fazla sayıda ürün sunabilen ve genellikle beklentileri karşılayan bir firma. Öncesinde Ammit RDTA'i yapmış olmaları da mtl RTA'deki sorunları azaltmış olacakları algısı oluşturdu. Denemeden bilmek pek tabii imkansız. Kullanan arkadaşlar da görüşlerini paylaşırsa daha çok aydınlanabiliriz.

• Faydalı Faydalı x 2
  2. DeathCore

DeathCore
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +132 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vtc mini - Siren
    şuan evic mini ile kullanıyorum. mtl fused clapton var, 14,5 watta kullanıyorum, 1 dolumda 2 defa "sigara" içmiş gibi çıkıp içiyorum, emzik gibi kullanılmadığı sürece bf siz de gideri var

3. tumore

tumore
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    92
    Ratings:
    +228 / 6
    Bir arkadaşım da Troy bunun yanında çöp diyor cidden bu kadar iyi mi? :)

4. DeathCore

DeathCore
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +132 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vtc mini - Siren
    valla troy kullanmadım hiç, mtl de kullandıklarım ise kayfun 5, kayfun prime, siren 1, siren 2 , berserker mtl mini.. içlerinde hem sorunsuz, hem içim sıklığı açısından çok yönlü, hem aromadan , en önemlisi de boğaz vurumundan en iyisi ammit oldu :) şuan mtl cihazlara bakma ihtiyacımı yok eden atomizer oldu :)
    gel gelelim en yakın zamanda bi vandy vape pulse x kit alacağım o ayrı konu :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  5. Goygora

Goygora
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    659
    Ratings:
    +984 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    HİTİT+İDA RBA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    21.02.2017
    Daha evvel konusu açıldı ancak biraz daha detaylı olması açısından ve toplu bir konu olması adına bir inceleme yazma kararı aldım.Ürünü ikinci el edindim ve daha bugün elime geçti öncelikle belirtmek isterim.İçim tarzı olarak incelemeyi kendinize uygunluk bakımından değerlendirmeniz açısından aroma-boğaz vurumu dengesine önem veren bir kullanıcıyım.Gus serilerinden kullanacak kadar aroma severde değilim,tilemahos kullanacak kadar boğaz vurumu mazoşistide :)
    (Tamamen espri amaçlı yazdım lütfen kızmayın :) )

Daha çok yeni edinmeme rağmen eliminde boş olması sebebiyle bir çok sarım ve likitle(Tütünlü) denediğimi belirtmek isterim.

-Ön bakış
    Kutu içeriği güzel ben beğendim.İki adet driptip ve bir adet driptip başlığı mı denir artık öyle bir parça olması çok güzel.Kendine hitap edecek driptipi seçme imkanınız olmasını her zaman sevmişimdir.Atomizeri elime aldığımda ağır ve sağlam bir his uyandırdığını belirtmek isterim.Parçalara ayırıp,temizliğe giriştikten sonra yerine oturmayan,zorlayan hiçbir parça yok.işçilik gayet temiz.keskin bir kenar yok.Yine alışılmışın dışında air flow altta değil üstte yer alıyor.5 adet farklı çaplardaki delikler isterseniz tek tek isterseniz çoklu şekilde ayarlanabiliyor.
    Ve çoğumuz için önemli bir kriter olan “Sıkılık” ; atomizer “sıkı” sayın forumdaşlar.Herhangi bir hava kaçağıda söz konusu değil.en küçük delik spica proda 5 yaprak pin takılıyken tek deliğin 3/4 ü sıkılığa denk hemen hemene.

-Kurulum
    Alışık olduğumuzun dışında(Troy-İda gibi değil)DL sistemlere benzer bir post yapısı var.Haliyle biraz garipsemedim değil.Vidalar fena sayılmaz ancak çok iyi gelmedi.ortalama diyelim.post delikleri gayet geniş mtl fused clapton sarmama dahi müsade etti.(kutu içeriğindede clapton çıkmakta zaten.)ince tellerde biraz uğraştırsada 27-28 ga teller sarılabiliyor.

1,5 mm-2 mm ve 2,5 mm çapında sarımlar gerçekleştirdim farklı kalınlıktaki kanthal tellerle.bu denemelerin sonucunda açıkça atomizerin büyük çapta sarımlar sevdiğini söyleyebilirim.2,5 mm çapta en iyi aroma ve boğaz vurumunu 27 ga 7 turda alabildim.(Asprin üstatdan aldığım mtl fused claptonı dahil etmiyorum çünkü farklı bir klasmanda ve her iki değerdede(aroma-boğaz vurumu) düz tellerin önüne geçiyor.)
    Pamuk olarak rayon fiber harici kullanmadığımıda belirtmek isterim.Envanterimde Cb v2 de bulunmasına rağmen alışkın olduğumun dışına çıkmak istemedim.

-Performans değerlendirmesi
    Başta belirttiğim gibi aroma-boğaz vurumu dengesine önem veren bir içim tarzına sahibim.ikisi ne kadar yanyana ise o kadar iyi benim için.Soğuğa yakın ılık ve hafif nemli buhar almayı hedeflerim genellikle kullandığım atomizerlerde.
    Ammit Mtl rda’da ise buhar sıcak ve boğaz vurumunu biraz öne çıkartıyor.Hali hazırda içtiğim 12 mg 75/25 chem3’den yapılma likitlerimi öksürerek buharladım.bu benim için rahatsız edici.Heleki bir rda kullanıyorsam.

Boğaz vurumuna puanım 10/10
    (Hâla daha öksürüyorum :) )

Aroma yorumuna gelecek olursam;bir rda kullandığımı göz önüne alarak,olması gereken tatları veriyor.mix tatlarda şunu yok ediyor diyemem.her tadı alıyorum.Sadece aromayı biraz sivriltiyor diyerek niteleyebileceğim bir keskinlik söz konusu.Tütün sever olarak başarılı bulduğumu belirtmeliyim.
    Aroma puanı 7/10
    (Bahsettiğim keskinlikten kırdım)

Genel itibari ile başarılı diyebileceğim bir atomizer olmuş.Bottom feeder olması bir artı katıyor.Bf modum olmaması sebebiyle deneyemedim.Likit havuzu troy-ida gibi atomizerlere göre baya dar kalıyor.yarı yarıya gibi geldi ortalama.üstten damlatacaklar varsa bunu göz önüne almanızı öneririm.günün yoğun temposunda bir eksi haline gelebilir.

Genel tavsiyem;boğaz vurumu isteyen kullanıcıyı memnun edecektir ancak benim gibi denge sevenler için heyecandan öte değil.

Okuduğunuz vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. :)
    Yazım yanlışları varsa lütfen kusura bakmayın mobilden,elimden geldiğince fikirlerimi paylaşmaya çalıştım.

EDEACA7F-EF6E-4970-B6FB-EC731CC29215.jpeg
    Pico ile merak edenler için :D CCD2FEF9-FB36-4B31-B416-B6EC10AD8FCE.jpeg 1FE88873-9D8D-43A0-9628-4BD013181A25.jpeg

• Beğendim Beğendim x 7
    • Faydalı Faydalı x 2
  6. t/bone

t/bone
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    92
    Ratings:
    +139 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag + Sxk Kaifun v3 mini
    Genel kanı olumsuz fakat yanma odasını daralmışlar bu sebeple bence başarılı olma ihtimali var. Gerçi berkerser in de ato dar ama performan bence sıfır ve de bir şans tanımak istiyorum bu atoya

@Goygora üstad bir öm attım bakabilir misin?

7. tumore

tumore
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    92
    Ratings:
    +228 / 6
    Troy/olida ile kiyasladiginizda fikriniz nedir ? :)

8. Goygora

Goygora
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    659
    Ratings:
    +984 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    HİTİT+İDA RBA
    21.02.2017
    Troy uzun zaman kullandım ve sevdiğim bir atomizer.benim tarzım olarak kesinlikle troy.ben mi çok alıştım bilmiyorum troy’a ancak ammit benlik değilmiş.aroma güzel eyvallah sıkılık var onada eyvallah.ama troyda daha çok keyif aldığımı söyleyebilirim.herkesin aradığı keyif farklı olduğu için denemeden bilmek zor malesef.ha şuan ikiside elimde değil ayrı mesele.günlük tempom çok yoğunlaştığı için yoluma penodat rta ile devam ediyorum.
    Yanıtladım hocam.

@tumore hocam edit geçeyim.söylediklerim ida içinde aynen geçerli.hatta ida troydan bir tık daha keyifli.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. MGK

MGK
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    606
    Ratings:
    +883 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    PulseBf 80W & AmmitMtlRda
    Salt için kullanıyorum, Bf ile kullanmaya başlayınca daha da sevdim.

IMG_20181108_224532.jpg

10. DemonizeD

DemonizeD
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    585
    Ratings:
    +937 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Fakirs Troy 1x
    Şu elindeki cihaz eğer çok extrem bişey çıkmazsa en az 2 yıllık hocam. 5.yılıma girdim beni stop ettiren ikili bu oldu. He belki mod değişir ama ato son nokta. İnsanların aradığı şey ne mesela sorulara bakalım. 1- aroma güzel olsun. 2-akıtma veya dry hit olmasın. 3-Boğaz vurumu iyi olsun. Hepsini karşılıyor mu kesinlikle. Tabi daha önce de demiştim squonk mod ile bf pini takarak kullanacaksınız yoksa bi esprisi yok bu atonun.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  11. MGK

MGK
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    606
    Ratings:
    +883 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Bf sizde keyifle kullanıyordum ama Bf ile bir başka oldu gerçekten , şimdilik gayet güzel anlaşıyoruz.

• Beğendim Beğendim x 1
  12. erlmct

erlmct
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    60
    Ratings:
    +191 / 0
    08.09.2018
    kullanan arkadaşlar, bu ato parasını hakediyor mu? yoksa 3-5 daha koyup çeşitlendirme yaparmıydınız? teşekkürler..

13. DemonizeD

DemonizeD
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    585
    Ratings:
    +937 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Fakirs Troy 1x
    Bu arada o driptip ile aroma tavan yapıyor ama ağıza likit geliyor. Sizde de var mı öyle bir durum? Diğer çelik driptipte ağıza likit gelmiyor ama onda da aroma biraz azalıyor çapı dar olduğu için

14. MGK

MGK
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    606
    Ratings:
    +883 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Önce zevkler ve renkler der , sonra da gönül rahatlığıyla alın derim.
    İlk 1-2 gün bir kaç sefer geldi, ama ondan sonra hiç olmadı.

• Faydalı Faydalı x 1
  15. MGK

MGK
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    606
    Ratings:
    +883 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    @DemonizeD benim atonun , Deck in üzerindeki 2 hava kanalından birinde (kutupların olduğu taraf değil karşısındaki diğeri), fabrikasyon (jelatinini ben açtım) 2 adet çelik olduğunu düşündüğüm daraltıcı mini (mini minicik) çubuklar var, ünlü youtuber incelemelerine baktığımda onlarda yoktu. Acaba üretim sırasında yanlışlıkla mı arasına kaçmış diye baktım pozitif kutubu sökerek, dizaynları "kulak çöpü" gibi iki ucuda hafif tombul, o yüzden iki taraftan da yanlışlıkla çıkması pek olası değil, extra hava daraltıcı görevi görüp işime geldiği için çıkartmadım, sizde de var mı acaba ?

IMG_20181109_094738.jpg

16. DemonizeD

DemonizeD
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    585
    Ratings:
    +937 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Fakirs Troy 1x
    Valla resimden bişey anlamadım ama benim hava kanallarının orda extradan bişey yok. Coil olmadan bi foto atarsanız daha belirgin olur.

17. MGK

MGK
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    606
    Ratings:
    +883 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Coilin olmadığı bir ara fotosunu çekerim.

• Beğendim Beğendim x 1
  18. fripp

fripp
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +3 / 0
    16.10.2014
    RDA ların likit hazneleri BF modların yaygınlaşmasıyla iyice küçüldü. Nerede eskisi gibi 2-3ml alan 22mm RDA lar.Troy kadar likit alsa hiç düşünmez alırdım.

19. mayk

mayk
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    490
    Ratings:
    +834 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Atopack Penguin
    Tam bu sebeple kalıcı olarak Troy ve IDA'ya döndüm. Dünde Galaxies'i kullandim biraz 1.2ohm bobin ile 10 15 cekimde bir damlatmak gerekiyor, BF kullanmayanlara uygun degil yeni urunler.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.