Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Yeni Elektronik Sigara Hakkında

'Bir Bilene Sor' forumunda italiano tarafından 8 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. italiano

italiano
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso SWAG
    Herkese selam,

Aranıza yeni katıldım :) Ben de bu sıralar elektronik sigara bakmaya başladım, sigaradan kurtulmam lazım artık. Kısa bir Eleaf iJust S tecrübem oldu ancak bozuldu maalesef. Vaporesso Veco Solo Kit çok hoşuma gitti. Daha önce kullanan var mıdır? Tavsiyelerinizi de bekliyorum. Bu arada yazmış oldum e-sigara'nın batarya ömrü biterse değiştirebiliyor muyum?

2. morgasm

morgasm
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +14 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    evic vtwo mini + siren v2
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    13.03.2019
    Merhabalar,

Öncelikle ne tarz içim istediğinizi düşünebilirsiniz Mtl içim sigaraya en yakındır buna uygun atomizer bulmanızı tavsiye edebilirim eğer coil sarabilirim diyorsanız sirenv2,spica en çok beğenilen atomizerlerdendir özellikle siren sarılması kolay boğaz vurumu iyi ve akıtma yapmayan bir atomizerdir.Eğer sarım yapamam diyorsanız aspire nautilus olabilir(ben kullanmadım).
    Yapmanız gereken bir diğer iş likit denemesi yapmaktır kendinize uygun en iyi nikotin oranını bulmalısınız.Bunun için bir takım forum tedarikçilerinden testerlar isteyebilirsiniz.Ne olursa olsun işin kesinlikle kişide bittiğini de unutmamalısınız.

Mod olarakta Tesla,Pico,Vtwo mini vs. tek pilli ürünler işinizi rahatlıkla görecektir

#2 morgasm, 8 Kasım 2019
    Son düzenleme: 8 Kasım 2019
  3. Vapour of İzmir

Vapour of İzmir
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    261
    Ratings:
    +715 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Elektrikli buharlaştırıcı
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    31,12,2019
  4. italiano

italiano
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso SWAG
    • Samimi Samimi x 1
  5. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    281
    Ratings:
    +805 / 14
    Hocam yazdigin her iki kit de hazir coil (cihaz icindeki elektrik devresi) ile calisiyor. Coiller zamanla bozulur. Bir hafta - 15 gunde bir parayla aldigin coilleri degistirmen gerek. Ustelik her zaman bu modeller icin satilik coil bulamayabilirsin cunku pek populer degiller.

Kendin kanthal tel kullanarak coil sarabilecegin bir cihaz (rta deniyor bunlara), cihaza guc veren pil unitesi (mod deniyor bunlara da), coil sarmak icin kanthal tel ve pamuk almani oneririm. Hepsi bin liraya yakin tutar.

Yok ben coil sarmakla ugrasamam diyebilirsin.. o zaman madem hazir coilli cihaz alacaksin, coilini daha rahat bulabilecegin bir podmod (kucuk ve portatif setler) alabilirsin. 200 tlye isini gorur. Ayda 100 tl coil masrafin olur. Yada yukarida yazdiklarindan cok daha kaliteli hazir coilli setler var.

Ama cihaz onerisi istemeden once dl (ciger cekimi - nargile icimi) mi istiyorsun, yoksa mtl (sigara icimi) bir cihaz mi istiyorsun buna karar ver.

Yukarida yazdiklarin deneyimli kimsenin tercih etmeyecegi uyduruk modeller olmakla birlikte, her ikisi de ciger cekimi icin kullanilir. Yani sigara gibi degil nargile gibi kullanilirlar.

Amacin sigarayi sigarayksa ilk etapta mtl (sigara icimi) cihazlari arastirmani oneririm.

Hazir coil olarak aspire marka podmodlara bakmani oneririm. Pil unitesini (mod) ve atomizeri (likit konan kisim) ayri ayri almayacagin icin podmodlar baslangic icin ucuz olur. Ama haftada bir coil degistirmeye para harcarsin.

Kendin coil sarmak icin ise mtl yada dl istegine gore oneriler olur. Ama biraz arastirman gerek. İlk etapta gozunu korkutsa da, zor degil aslinda. Ama o kadr para harcayip "esigara bana gore degilmis" diyeceksen, ilk etapta coil sarma isine girme. Yok ben kesin kararliyim diyorsan, zaten eninde sonunda rta cihazlara yonelirsin.

#5 neyzen, 9 Kasım 2019 02:23
    Son düzenleme: 9 Kasım 2019 02:35
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.