Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Yeni başlayanın sorunları, soruları

'Bir Bilene Sor' forumunda dreamplayah tarafından 11 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

Yeni başlayanın sorunları, soruları 4 5 1votes
4/5, 1 oy

Etiketler:
  1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. dreamplayah

dreamplayah
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Drag 2
    Merhabalar öncelikle,

Öncelikle elektronik sigara ile ne zaman tanıştığımdan bahsedeyim. Lise yıllarında çinden ürün getirip satıyordum, bir çin sitesinden tipi aynı sigara gibi olan ucunda led bulunan 3$lık bir ürünle sigarayı bırakırım belki diye başladım bu hikayeye. Üniversite yıllarımda kangertech markasının ürünlerinden kullandım 1-2 ay fakat coil nedir nereden alınır vs uğraşamadığım için onu da bıraktım. Daha sonra ilk çalışmaya başladığım zaman cloupor mini ile troy ve taifun atomizerler alıp efkar likitleriyle devam ediyordum, ta ki ciğerlerimin sıvı ile dolduğunu sanana kadar. Bu serüvenler geçti gitti, şu an revenger kit ve bir zeus dual ile tekrar başladım.

Aklıma takılan sorular var, forumda aradım fakat çok parça parça cevaplar buldum, bazı cevapları denedim sonuç alamadım, o sebeple aklımdakileri tek bir konuda sormak istiyorum engin tecrübelerinize güvenerek siz değerli forum ailesine;

Başlayalım

1) Sahip olduğum revengerın nrg tankında hava alma problemi var, yani sürekli bir hırıltı ve zor bir çekim yapıyorum. Coilleri değiştirdiğimde de aynı problemi yaşıyorum. Sizce problem ne olabilir ve bunun için ne yapabilirim ? hava kanallarının olduğu bölgeyi açabilir miyim tıkanıklık nerededir vs görmek için ya da likit sızıntısı mı olmuş görmek için ? normalde yıkayıp bir akşam sirke ve ılık su içerisinde bırakıyorum temizlik için, ertesi gün peçete ile kurulayıp, kurumaya bırakıyorum bu sıkıntı yaratmış olabilir mi ?

2) Zeus Dual RTA nın pamuklama işini yapamıyorum. Hazır sarılı tellerden kullanıyorum alien clapton,tiger vs gibi. 0.3 ile 0.5 ohm arası değişiyor, bir de tek coil kurulumu yapıyorum. 1 haftadır izlemediğim youtube videosu kalmadı, reddit ve forumdan farklı önerileri denedim yine de beceremedim. Pamukları likitliyorum çok esnek ve çok gevşek bırakmıyorum, tiftikliyorum, uçlarını uzun bırakmayı denedim, tam lipin altında bırakmayı da denedim, olmuyor, ilk 1-2 nefes çok güzel fakat sonra dry hit. metalin yanan tadı ağzınıza gelince ister istemez soğuyorsunuz makineden. bu konuda da bana yol gösterin lütfen.

3) Bir diğer sorumda, Revenger cihaz çok ağır Yosta 160 alsam bir eksiklik çeker miyim ? Tipi falan hoşuma gitti ama siz daha iyi bilirsiniz sorayım istedim yani, revengerdan sonra bir eksiklik hisseder miyim bu cihazda?

4) bir arkadaşım 3.6 V u geçme cihazınla dedi, patlama vs olmaması için riskli dedi. Bu gerçek mi şehir efsanesi mi ?

5) Mekanik olmayan modlarda patlama gibi bir risk söz konusu mu ? Atomizerler bu riski değiştirir mi ?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler. Umarım ateşli sigarayı bırakırım bu sefer. İnsanın canı bazen hakikaten elektronik sigara likitlerinin tadını arıyor.

2. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,604
    Ratings:
    +4,153 / 46
    Kullandiginiz Cihaz:
    VA Primo + Gus Minimo 775
    revenger.jpg

• Komik Komik x 7
  3. sepet

sepet
    Expand Collapse
    Safety First ;-)
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,581
    Ratings:
    +4,980 / 22
    Kullandiginiz Cihaz:
    "ZibiL !"
    :rolleyes:

• Komik Komik x 1
  4. vosvos35

vosvos35
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    651
    Ratings:
    +1,548 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf pico
  5. Erdalala

Erdalala
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    36
    Ratings:
    +177 / 4
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Komik Komik x 1
  6. vosvos35

vosvos35
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    651
    Ratings:
    +1,548 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf pico
    Hocam 5 tane soru var:) 266 sayfa insanlar emek verip yazmış okunmasında fayda var.Orada sadece 5 sorunun değil birçok şeyin cevabı var daha karlı çıkabilir:)

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  7. saint76

saint76
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    933
    Ratings:
    +1,966 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    LVP dna 250c+squape r
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.04.2016
    3- yosta almayın cevabı 5 te
    4-bu işin içinden çıkamazsınız kalbinizi dinleyin ben geçmiyorum(3.7 V değilmiydi o ? )
    5-elektronik cihaz sonuçta,regüle modlarda güvenlik önlemleri var.mekanik mod kesinlikle acemilikte kullanılmamalı.Bursa Eskişehir yolunda arkadaşım aracı ile giderken yosta liverpol dan durup duruken(içme esnasında değil,güneşte vs değil) birden dumanlar çıkıyor,zar zor kenara çekip atlıyorlar araçtan.kimse yaklaşıp alamıyor mod u :D yansa araç yanacak.ALLAH tan kendi kendine duruyor duman,sonra bende gördüm ekranın altından gelen kablo vs olan kısım yanmış(pil değil yani sorun). o görüntüden sonra yanıma yosta içen biri gelse uzağa oturuyorum :D

8. gunesec

gunesec
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    482
    Ratings:
    +1,193 / 8
    Revengerdan vazgeçmeyin.
    Coili mi yıkıyorsunuz? Likit oranı %kaç? Kaç ohm ve kaç watt kullanıyorsunuz? Hava ayarı ne kadar açık?
    3.7 bir efsane, coilin üzerindeki değere göre watt ayarlayın.
    Mekanik moda hiç bulaşmayın, ben cesaret edemedim. Regüle modlar daha güvenli. Mekanik kullananlara da saygı duyarım.

9. dreamplayah

dreamplayah
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Drag 2
    Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim, geç oldu baya bir okuma yaptım, bir de gelen ilk mesajların alaycı olması şevkimi kırmıştı açıkçası. Sıkıntılarım çözüldü, sanırım nrg nin hava kanalına likit girmiş, 10 gün kurumaya bıraktım yıkayıp temizleyip sıkıntı kalmadı. Buharlamaya devam :)

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.