Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Yeni başlayacağım yardin eder misiniz?

'Bir Bilene Sor' forumunda chuckmak tarafından 9 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. chuckmak

chuckmak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 1
    Merhabalar abiler ablalar kardeşler..
    29 yasinda 10 yildir normal sigara kullanan biriyim 6-7 yildir günde 1 paket sigara iciyorum.. Son bi kac aydir tütün sarma olaylarina da giristim ancak istedigimi bulamadim.. Parmaklarda dislerde sararma.. Uzerime sinen pis kokudan bıktım.. E-sigaraya gecmek istiyorum.. Biraz baktim bi ton terim ve ürün var kafam çok karıştı.. Sizden ricam bana set-up yazabilir misiniz ihtiyacim dogrultusunda gidip sunu bunu al seklinde 200-300 tl civari bir butce ayırabilirim tabi tercihim minumum maliyet f/p urununden yana;

Beklentim ve kullanim seklim su yönde;

Sigara içimi hissiyati versin.

Günde 1 paket ictigimi hesaplarsak günlük performansi yeterli olsun

Pamuklu ve sarimli ürün sanirim maliyeti daha düşük ve lezzetli kaliteli oluyor.. El becerim vardir sarabilirim diye düşünüyorum ama bir sorum olacak hem sarmali hem sarmasiz hazir kullanilan bir urun var mi?

Ben hobi veya sekil sukul pesinde deilim nikotin ihtiyacimi karsilayip sigara aliskanligimi aldatim yeter o yuzden f/p uzun omurluluk memnuniyet daha on planda benim icin

Biraz uzun bir yazi oldu ama ihtiyac ve isteklerimi belirmek istedim.. Ilgilenen, tecrubelerini ve fikirlerini paylasan herkese teşekkür ederim..

2. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    159
    Ratings:
    +453 / 14
    Kardesim bir kere isteklerin dogrultusunda dl (ciger/nargile cekimi) degil mtl (sigara icimi) tarzda bir alete ihtiyacin var.

Eger basta kafam karismasin, alacagim alet bikac ay isimi gorsun, bu isi kivirirsam daha zor ugraslara girerim dersen hazir coil kullanan bir cihaz alman gerekir.

E sigara iki bolumden olusur, atomizer ve mod. Mod pil unitesidir. İcine pil koyarsin, cihazin gucunu verir. Atomizer ise nikotinli likiti ekledigin ve ictigin kisimdir.

Atomizer icerisinde, likiti buharlastiran "coil" dedigimiz kucuk bir elektrik devresi vardir. Genelde bu coil bir kac haftada eskir ve degistirmek gerekir.

Hazir coilli atomizerlerde bu coili cikarir cope atarsin. Yerine hazir olarak aldigin yeni bir coil takarsin. Pratiktir, kolaydir. Ama coil satin almak ekstra bir masraftir. Ustelik paran olsa da radigin coili her zaman bulamayabilirsin, stok yapman gerekir.

İlk asamada hazir coil kullanan "nautilus 2s" atomizer oneriliyor genelde (200 tl). Yaninda 5li paket 1.8 ohm BVC coil almalisin (100 tl). Bu coiller sana 2 ay gider.

Ayrica bir adet 18650 pil ile calisan devre korumali herhangi bir mod isini gorur (200-250 tl). İki pilli modlar sigara icimi icin gereksizdir. Pahali ve fazla buyuk olur.

Modun icine koymak uzere iyi bir markanin donusumlu kullanacagin 2 adet 18650 pilini alman gerekecek (100 tl). Yaninda da yine kaliteli bir sarj aleti almalisin (100 tl).

Forum tedarikcilerinden nbase alcaksin. Nbase nikotinli aromasiz likit demektir. Hazir coil kullancagin icin 60/40 yada 70/30 vg-pg oraninda olmali nbase. Mtl (sigara icimi) kullanimda 6-12 mglik nbaseler onerilir. Ben 12 ile basladim, su an 4.5 mg kullaniyorum.

250 ml 9 mg bir nbase sana 2 ay gider (gliserin markasina gore 40 ila 150 tl).

Aroma kullanimi sart degil. Aromasiz kullanirsan coillerin daha uzun sure gider. Hem daha sagliklidir. Ama aromasiz sikilirsin, sigara isteyebilir canin. illa aroma olsun istersen en begenilen aroma flavor apprentice markasinin "RY4 Double" aromasidir (10 tl). N-base icine %5-8 arasinda karistirabilirsin.

Esigara isine alisirsan, kendi coilini kendin sarabildigin "RTA" denilen atomizerlerden alirsin (200 tl).

İki haftda bir coil saracagini farz edersek 30 metre kanthal tel sana yillarca gider (70 tl). Buyuk bir paket muji pamuk alip her gun telin icindeki pamugu degistirirsin. 50 tllik pamuk da yillarca gider.

İyi bir mod ve iyi bir rta ile 1-2 sene nbase disinda bir seye para harcmazsin. Ama boyle bir sistemi su an kullanamayabilirsin. Tel nasil sarilir vs ogrenmek gerekir.

Karisik biliyorum. Zamanla ogrenirsin hepsini :)

• Beğendim Beğendim x 3
    • Faydalı Faydalı x 3
    • Galip Galip x 1
  3. Wantuz

Wantuz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    SX MİNİ G CLASS & V9 MAX
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    25.08.2019
    Merhaba kardeşim.
    Bende 34 yaşındayım 15 senedir sıgara içiyordum son zamanlarımda 1 günde 1 buçuk paket içmeye kadar ilerlemişti durum bende senin sorunlarından muzdarip olarak 1 buçuk sene önce e sigara olayına kalkıştım yaklaşık 2 ay kullandım hiç bir şeyini bilmeden gittim aldım cihazı 3 tanede likit başladım ve çabuk sıkıldım bıraktım gene sigaraya devam ettim sonraları bu böyle olmaz dedim başladım videolardan izleme neyin ne olduğunu öğrenmeye saatlerce günlerce youtubeden video izledim sonra tamam ve ben bu e sigara olayını yapıcam herkez için aynı olmayabilir ama şuan sıgara içmiyorum ve hobim oldu uğraşmayıda seviyorum şimdi sana gelirsek.
    1. İlk başta kendine ucuz ama kaliteli cihaz bak forum tedarikçileri sağlamdır araştır.
    2. Cihazın iki pilli olsun sıgarayı bırakıcağın için çift pil gününü çıkarsın hemen bitmesin.
    3. İlk başta çok para harcama kendini bir dene yapabilmek yada alışmakta önemlidir.
    4. Zamanla alışırsan hazır coil artık tat vemeyecek ve sarımlı atomaizere geçeceksin ilk başta hemen yapma bunları ilk başta kendini dene.
    5. Kendine 3 adet likit al biri 3 mg nikotin biri 6 mg nikotin diğeride 4 veya 5 mg nikotin sigara hassasiyetini veren senin damak tatın ve bogaz vurumun olucak ona göre sonraki alışverişinide ona göre yapıcan.
    Aklıma gelen bunlar şimdilik yardımcı olduysam ne mutlu aramıza hoş geldin

• Beğendim Beğendim x 2
  4. Labirent

Labirent
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,470
    Ratings:
    +3,711 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    Çeşitli RDAlar
    28.04.2016
    Söylediklerinizin çoğuna katılmakla birlikte fiyatlarla ilgili bir kaç düzeltme yapma ihtiyacı hissettim.

Bir kaç ay önce 4 adet Sony VTC5A'yı 126 TLye aldım, hatta şu anda sepette indirimle 117TLye alabilirsin diyor (Pilsitesi). Yine 2 adet Sony VTC5A 66TL sepette indirimle 61,38TL. 2 tane pil 100TL biraz fazla olmuş hocam.

https://urun.n11.com/sarj-edilebilen-pil/sony-vtc5a-18650-37v-2600mah-35a-discharger-P228631334
    https://urun.n11.com/sarj-edilebilen-pil/sony-vtc5a-18650-37v-2600mah-35a-discharger-P228630966

Ayrıca 2li şarj aleti ile 2 adet Sony VTC5a set olarak kendi sitelerinde 138TL civarı...

https://www.pilsitesi.com/Nitecore-...Pil-ORION-18650-Pil-Kutusu-4-Lu-Set_3834.html

Ki bence 2 adet pil (61,38TL) + 2li Xtar şarj aleti (45TL) = toplamda 110TLye biter o iş.
    https://urun.n11.com/sarj-kiti/xtar-mc2-li-ion-pil-sarj-cihazi-P191323223

(bu şarj aletini 2 yıldan fazladır kullanıyorum, hem teklisini hem ikilisini)

Edit: Alıntı

#4 Labirent, 9 Ekim 2019
    Son düzenleme: 9 Ekim 2019
    • Beğendim Beğendim x 3
  5. batuhandnmz

batuhandnmz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +4 / 0
    Bana ve 10senedir sigara kullanan, asla sigarayı bırakamaz dediğim eşime sigarayı bıraktıran set up ı öneririm size. Geekvape flint kit (200tl), 1.6 coil (75tl), en az 9mg nikotin içeren nbase (tercihen 3m olsun, 60tl). Bu set up size en az 1 ay gider, bir sonraki ay sadece coil masrafı yaparsınız 75tl ye. Boğaz vurumu iyidir gerçek sigara hissini yakalarsınız.

Flint kit pratiktir, pil masrafınız olmaz, ama başlangıçta ağzınızdan düşmeyeceği için eğer hazırda bir power bank iniz varsa rahat edersiniz. Tek kötü yanı drip tip i sağlam değil ve değişmiyor, eğer düşürüp drip tip kısmını (ağızlık) kırarsanız benim gibi geçmiş olsun.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğendim Beğendim x 1
  6. nanometre

nanometre
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +106 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    galaxies,relauxmini
    13.08.2019
    Bu maceraya bodoslama dalacağına, obs cube mini ya da, geekvape flint kit bunlardan birisini alarak başlayabilirisin. Her ikisine de sonradan atomizer alabilirsin. Ya da toptan yeni bir kit yapabilirsin.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  7. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,226
    Ratings:
    +3,355 / 74
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    @neyzen üstadın dediklerine katılıyorum. Maliyet kısmını özetlemek gerekirse de 200-300 TL ile esigaraya başlayamazsınız. Siz öncelikle ilk ay için 800 TLyi gözden çıkarın. Hatta 1000 TL gider. Ancak zamanla mtl içimde günlük maliyetinizin 5 TL ve altına düşeceğini de unutmayın. Esigara uzun vadede ekonomik hale gelmektedir.

• Katılmıyorum Katılmıyorum x 5
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Beğenmedim Beğenmedim x 1
  8. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,226
    Ratings:
    +3,355 / 74
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Merak ediyorum da katılmayanların doneleri nelerdir diye? İlk ay 800 lira masraf kaçınılmazdır. Tarihi de not alın: 09.10.2019.
    2 pil+şarj cihazı 150 TL
    Atomizer 220 TL + coil 80 TL (190 tl penodat alsa, tel+pamuk+coil jig vs. 300 lira eder)
    Mod 250 tl
    Nbase veya likit 100 tl den aşağı olmaz. Daha bu adam likiti deneyecek, nbase e bakacak. Bu deneme yanılmaları yapmazsa
    iki haftaya modu atomizeri kenara atıp sigaraya döner!
    Yani anlatın ben de anlayayım! Biz dört yıldır kafamız kumda yaşıyoruz.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Katılmıyorum Katılmıyorum x 1
  9. Teomanbass

Teomanbass
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    57
    Ratings:
    +147 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lost Vape Therion DNA75
    Ya da, başlığı düzelterek başlayabilirsin..

10. Dreampark34

Dreampark34
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    17
    Ratings:
    +19 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaperasso Switcher Nau 2S
    01.09.2019
    Dostum, sigarayı bırakanlar için en iyi cevap MTL kit olur.

Sana ''Aspire Zelos 50W MTL Natilius 2S Kit'' öneririm. Yok başka mod bulurum dersende mtl atomizer olarak kesinlikle Natilius 2S al.

Sadece coil alacaksın likitini kendin yap. Likit olayında sakın ucuza kaçma.

• Katılmıyorum Katılmıyorum x 2
  11. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,226
    Ratings:
    +3,355 / 74
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Kendinden bataryalı cihazları önermiyorum. Mod+pil daha güvenilirdir. Pillerinizi mod üzerinden şarj etmeyiniz.

• Beğendim Beğendim x 1
  12. manyaq07

manyaq07
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    55
    Ratings:
    +134 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Cuboid 150W + Merlin MTL
    08.06.2017
    800-1000Tl nedir abi baslangic icin?. Adam deneme amacli bi flint kit alcak yanina bide likit. Bu kadar. Aboww. Her yeni baslayan yedekleriyle telleri nbaseleri aromalari ithal malzemeler ile falan baslamiyor dostlar. Bunu yazarsaniz bilmeyen herkes korkar. Yapmayin. Zamanla rta ya da gecer ya da gider nr-r-nr tel de sarar. Ama baslangic, bak tekrar soyluyorum, baslangic icin bi flint kit yedek coil ve 1 adet 30ml likit. Toplasan 350tl. En azindan baslar ve yol alir. Sonra kendisi ne isterse secer. Omni 4.0 onboard chip mi secer yoksa paranormal mi alir ona sonrasinda karar verir.

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Katılmıyorum Katılmıyorum x 1
  13. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,226
    Ratings:
    +3,355 / 74
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Şimdi bu yazdıklarımı sadece size ( @manyaq07 ) cevap değil de yeni başlayacak olanlara da yardımcı olması amacıyla yazıyorum, bunu baştan belirteyim. Esigara ilk başta hiç ucuz değildir. Kimseyi kandırmayalım. Ancak hemen şunu da belirteyim, olur da esigarayı bırakmayı düşünürseniz, ikinci el ilanında maksimum ama maksimum %30-35 zararla satarsınız. Yeter ki cihazlarınıza iyi bakın, onları düzgün kullanın ve 3-5 gün sabredin cihazlarınızı satmak için.

Hocam o dediğiniz kitlerle sigara azaltılır, ara verilir ama pek de bırakılmaz gibi... Bırakan var mıdır? Pek tabi vardır. Ama ben çevremdekilerde gördüğümü anlatayım. Az para harcayalım mantığı çoğu insanda var. Ooo 300-500 de çokmuş diyor adam aylık sigara masrafı 750-1000 lira! Hazır coil vs. herkeste işe yaramaz. Direk sarmaya başlattığım 4 kişiden 1'i haricinde hepsi sigarayı tamamen bıraktı. Beni dinlemeyip hazır coilli cihaz alan 3 kişiden (o hani hazır flint kitler vs.) 2'si esigarayı kenara attı. Biri hala sigara ile beraber devam etmeye çalışıyor ama sonuç pek iç açıcı olmayacak. Forumda gördüğüm onlarca starter kit satışı, esigarayı bırakıyorum ilanları ve satılan cihazlar, siz de bakın...

Ben yeni başlayanlara direk sarmalarını öneriyorum. Mod, pil, harici şarj cihazı, akıtmayan uygun bir mtl atomizer, araç gereç. Fiyatları da yukarıya yazdım. Yukarı yazdığım fiyatlar, omni board, yihi vs. veya gus veya kayfun, taifun fiyatları da değildi, bildiğiniz sıradan en ucuz cihazlar. Adam coili yakacak durmadan. Akıtacak kokutacak... Bu işin meşrebinde uğraşmak var. Yok ben uğraşmam derseniz sigarayı bırakmanız mümkün olmaz. Yok benden bir anda yüklü para çıkmasın derseniz de olmuyor.

İstediğiniz kadar dediklerime katılmayın, ben buradan çok şey öğrendim, bildiklerimi de aktarmakla sorumlu hissediyorum kendimi, en azından forum kültürüm bu şekilde.
    Alın detaylı reçete,
    Coil jig (gidip de sarım kitlerine fazla paraya gerek yok)
    Saatçi tornavida seti (elinizde varsa gerek de yok almaya)
    Seramik uçlu cımbız (coil jig fiyatı bandında, ucu kıvrık ve ince olursa tadından yenmez, coil jig ile birlikte alırsanız kargoyu ucuza getirirsiniz)
    Makas, tırnak makası herkes de vardır zaten. Yan keski alırsanız o da çok işe yarar.
    Cotton bacon prime pamuk
    Temco kanthal tel (28 ga uygundur)
    En uygunundan Penodat RTA olur. Olmadı Çinli mtl RTAlar olur.
    Şu aralar bulunamıyor ancak Eleaf Pico mod veya muadili
    Sony VTC6 ikili pil + şarj cihazı seti
    Bunları toplayınca 700-800 lira bandına geliyor zaten.
    Geriye likit kaldı. Bence en çok para da burada harcanacak. Burasının ucu açık.
    Sonraki ay; esigara ile aranız iyi ise gidiyorsunuz. O zaman reçete Troy 1x v3 veya Ida RDA, rahat rahat likit deneyip, damak tadınızı keşfetmeye başlayın.

Kimseyi kandırmak istemiyorum, kimsenin de canını sıkmak istemiyorum. Ama günde 1 paket içen birinin 2 aylık sigara parasıyla, günde 3 paket içen birinin de 1 aylık sigara masrafının çok azına esigaraya geçişteki ilk büyük masraf atlatılabilir. Esigaraya daldıkça harcamalarınız artacak ancak nefsinizi doyurduğunu vakit günlük harcamanız 5 liranın da altına düşecektir.

Bu işte başarılı olmanın yolu, azimdir. Size sigarayı bir anda bırakın demiyorum. Ben 8 ay sigara+esigara bir arada kullandım. Ama ilk ayda bile 2,5 paketten günde 1 paketin altına düşmüştüm. Çevremde örneği de olmadığı için doğru yaptığım tek şey belki de bu siteyi bulup sarımlı bir mtl atomizer ile başlamamdı. 8 ay boyunca kendimi sigarayı bırakmaya zorlamayarak ama esigarayı da sanki hiç sigara içmiyormuşum gibi içmeye devam ederek idame ettim.

Yeni başlayanlar üstteki arkadaşların yazılarıyla beraber benim yazılarımı da değerlendirsinler. Hangi mantık kafanıza uyuyorsa o yolda ilerlersiniz zaten. Ben kendimce görevimi yapayım da...

Herkese keyifli buharlamalar.

#13 Paixlost, 9 Ekim 2019
    • Beğendim Beğendim x 3
  14. chuckmak

chuckmak
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 1
    Herkese cok teşekkür ederim ancak halen netlesmedi kafam.. Oncelikle bataryali degil sarj edilir pilli cihaz almam gerektigini anladim.. Gelelim tekrar sorucaklarima.. Dedigim gibi sarma isini tahminen cozerim cunku el becerim var ve her turlu pislik sigarayi tütün sarmayi denedigim icin ilk icimde temiz bisey beklemiyorum ve dediginiz gibi baslangic kit al hazir coil flan tamam cok mantıkli bilmedigin bir olaya girisirken ancak bunlar masraf hep 2 ay sonra bunlari elden cikarip yeni setupa gecmek tekrar bir masraf şöyle bir cihaz yok mu hem hazir baslikli kullanabilcegim hem pamuklu ilk zamanlar hazir pili tak likiti koy kullan sonra pamukluya gec seklinde.. Yani pamuklu da teli rezonans seklinde sarip araya pamuk sikistirmak teoride cok basit ama pratige birsey diyemicem.. Her neyse pamukluya direk baslamam şart deil ama benim derdin 300 tl masraf yapip 2 ay sonra tekrar 300 tl masrafla pamuklu setupa geçmek maliyet.. Forumda 2.el baslangic set satan varmi varsa hangi baslikta yapılıyor link verebilirmisiniz.. Mtl tarzi alcagim kesinleşti aslinda seti kurduktan sonra aylik 100 liralik masraf skinti da deil benim icin tek derdim 2 ay sonra bunlar elimde kalmasin baska bi sete gecme geregi duyup

15. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    159
    Ratings:
    +453 / 14
    Ustadim haklisiniz ama arkdas evladiyelik urunler istemis. Deneme amacli bir iki ayligina o tur urunler alabilir tabi ki bu da mantikli. Ama uzun vadede yine bizim yazdiklarimizi alcak. Kendi istegi "kalici bir seyler olsun" seklinde oldugu icin kalici onerdik biz de :)

• Beğendim Beğendim x 2
  16. jaguar07

jaguar07
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    38
    Ratings:
    +96 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico v merlin mini rta
    01.08.2019
    Öncelikle ESF adına hoş geldiniz demek istiyorum.
    e-cig hayatınıza direk mod+atomizer+pamuk tel vs vs ile başlamak yerine
    Pod cihazları hiç incelediniz mi ? çakmak kadar olurlar ve sadece sizden likit ve coil ister.
    zamanla araştırmanızı uzun süreye yayarak daha büyük setuplara geçebilirsiniz.
    Başarılar.
    Asla ama asla o 1 dal sigarayı içmeyin evet biranın yanında da.

• Beğendim Beğendim x 1
  17. batuhandnmz

batuhandnmz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +4 / 0
    Hocam bunu bir hobi gibi düşünün, sigarayı bıraktıktan sonra da insan keyif için gene kullanmaya devam edebiliyor. Yani ben 300tl harcarım ömür boyu kullanırım demeyin, kendimden biliyorum öyle olmuyor.
    Likit alırsınız hoşunuza gitmez, premium içeyim dersiniz birsürü masraf, kendim yapayım dersiniz hoşunuza gitmez çöpe atarsınız gibi gibi...
    Hiç olmadı 2. el ilanlarına girip uzay gemisi gibi modları görürsünüz canınız çeker ulan şundan bir tane de ben alayım dersiniz o bile masraf.
    Ben mesela şuan sigara da kullanmıyorum e sigara da, ama maaşımı alınca kendime bir puma baby mod alacam, bir sonraki ay da dl atomizer alıp sırf keyif için kullanacam.

Uzun lafın kısası ilk ay 300tl masraf yapayım bitsin gitsin olmuyor pek. Araştırdıkça daha iyisini istiyorsunuz :)

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğendim Beğendim x 1
  18. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    159
    Ratings:
    +453 / 14
    Dostum eger aromasiz icersen hazir coil alip aylarca hazir coille devam edebilirsin. 1 tane coil en az 15-20 gun goturur. Parani cikardiktan sonra tel saracagin bir cihaza gecebilirsin.

Bunu onerme sebebimiz su.. esigaraya baslayan cogu insan ya ufak tefek yan etkilerinden yada sigarasizliga dayanamadigindan normal sigaraya geri doner.

Yok ben kararliyim kesin esigara icicem dersen sarimli tel alabilirsin. Cok zor degil youtube da her atomizer nasil sarilir videolar var bir suru. Yeterki karisik sarimlarla ugrasma. Basit bir sarim sana yetecektir.

Sarimli telin bir avantajida 80/20 VG-PG gibi yuksek VG oranlarini kullanabilmen. PG cok kurutucu bir madde oldugu icin bazi yan etkileri olabiliyor (agiz ve cilt kurulugu, nefes sikismasi gibi). Ama VG yani gliserin cok yogun bir sivi oldugundan tek basina kullanilmaz, pamuk yeterince hizli emmez, coilin cabuk yanar. Bu yuzden ikisi 50/50, 60/40 gibi oranlarda karistirilir. Sarimli atomizerlerin beslemesi daha iyidir, 100% VG bile kullanilir.

#18 neyzen, 9 Ekim 2019
  19. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    159
    Ratings:
    +453 / 14
    Bir de.. bu mereti aldin mi tek bir normal sigara yakma bir daha. Yoksa birakamazsin, ikisini de icersin. Uc dort gun canin biraz sigara isteyebilir, hepsi o. Sonra gecip gidiyor.

Sigarayi biraktiktan 3-4 ay sonra nikotin orani cok kolay azaltiliyor. Ama arada bir-iki sigara icsen bile bunu basaramazsin.

20. jaguar07

jaguar07
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    38
    Ratings:
    +96 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico v merlin mini rta
    01.08.2019
    hocam aynen dediğin gibi e-cig'e başladığım ilk zamanlar Poları gördüm çok hoşuma gitti lan dedim alayım şunu sonra smok nord pod gördüm ( işim gereği bazen siyasi ortamlarda oluyorum ) dikkat çekmeden ufak ufak buharlarım. 2 tane pil + likitler vs vs ilk e-cig masrafım bana 900 tl gibi bir fiyata geldi. Ama Poların DL' olmasından dolayı ciğer yorumu + büyüklüğü beni çok sıkmaya başladı. Sonra forumdan çok saygı değer bir abimin merlin mini hediye etmesi ile mtl ye geçtim ve şuan altına arkadaşın alıp sevmediği pico var :)
    polar evde smok evde :)
    keşke en başta bir tane mod bir tane mtl atomizer tel pamuk alsaydım en azından 1 paket cb 3 4 ay gider gibi.
    tel'd dry burn yap devam et zamanın yoksa :)
    Ama en başa bende arkadaşa pod cihaz önerdim minimum maliyet :)
    300 tl dediği için, yoksa bana kalırsada 500 - 750 arası bir maliyeti var

• Galip Galip x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.