Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Yağan Şikayetlerin Ardından: 'Doğu Ekspresi' Biletleri İncelemeye Alındı.

'Konu Dışı' forumunda MouthToLung tarafından 10 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. MouthToLung

MouthToLung
    Expand Collapse
    0.7 ☇ Ω ☁
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    914
    Ratings:
    +1,462 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Habere onedio nun sitesinden denk geldim. Görüp de bu denetlemeye sevinenlerden biriyim açıkçası. Gidiş dönüş biletini ateş pahasına satan tur şirketlerine de bir nebze gözdağı olur umarım. Haberin detayları şu şekilde;

Haber linki;
    https://onedio.com/haber/yagan-sika...u-ekspresi-biletleri-incelemeye-alindi-860991

Sosyal medya sayesinde popüler hale gelen Doğu Ekspresi'ne bilet bulmakta güçlük çelen vatandaşların şikayetleri dikkate alındı. Kamu Denetçiliği Kurumu'na, Devlet Demir Yolları'nın bilet satış saatlerini açıklamadığı, bazı vatandaşlara ise önceden haber verilerek haksız satış gerçekleştirildiği yönünde şikayette bulunuldu. Kurum inceleme başlattı.

Kamu Denetçiliği Kurumundan yapılan açıklamaya göre, Devlet Demiryolları tarafından satışa sunulan, Ankara-Kars arasında sefer yapan ve "Doğu Ekspresi" olarak bilinen seferler, biletlerin temin edilemediği iddiasıyla vatandaşlar tarafından şikayet edildi.

Başvurularda vatandaşlar, Doğu Ekspresi bilet satışı saatlerinin kamuya açıklanmadığını, bu nedenle seyahat özgürlüklerinin ihlal edildiğini ileri sürdüler.

Devlet Demiryollarına bu konuda taleplerini ilettiklerini belirten bazı vatandaşlar ise kurum tarafından "Bütün bilgiler internet sitemizde" cevabıyla karşılaştıklarını ifade ettiler.

Kamu Denetçiliği Kurumuna gelen şikayet başvurularında, Doğu Ekspresi tren biletlerinin 30 gün öncesinden satışa sunulduğu, ancak biletlerin satış saatlerin verilmediği belirtildi.

Başvurucu vatandaşlar, Devlet Demiryollarının, bilet satış saatini kamuoyuna duyurmayarak "kamuya açıklık ilkesini" ihlal ettiğini savundular.

Kamu Denetçiliği Kurumuna Doğu Ekspresi bileti alamadıkları için şikayette bulunan bazı vatandaşlar ise kurumun, bilet satış saatini genel müdürlükleri aracılığıyla bazı vatandaşlara bildirdiğini, haksız bir şekilde bilet alamayarak mağdur edildiklerini ifade ettiler.

Vatandaşlar, bilet satış tarihi ve saatinin şeffaf bir şekilde kamuoyuna duyurulmasını talep ederken şikayetin Ombudsman tarafından incelemeye alındığı ifade edildi.

• Beğendim Beğendim x 6
    • Faydalı Faydalı x 2
  2. url

url
    Expand Collapse
    E-sigara Nöbetçi
    ESF Hakem Heyeti ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,435
    Ratings:
    +7,545 / 90
    Kullandiginiz Cihaz:
    Picolata
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    Geçenlerde
    @Ombudsman hocam ne yaptınız? İnceleyebildiniz mi? Nasıl durumlar? :)

• Komik Komik x 5
  3. Mir

Mir
    Expand Collapse
    ESF Hakem Heyeti ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    630
    Ratings:
    +1,113 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Multi Machines. . .
    05.01.2068
    İnsanların hakkını araması ne kadar güzel bir şey.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Samimi Samimi x 1
  4. BRCN

BRCN
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +192 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporresso Polar CBSE
    10.11.2018
    Usul yok Erkan yok. Klasik Türkiye tablosu. Şikayet var sonuç yok. Hak var Hukuk yok. Biz ne biliriz ki. Ülkeyi yöneten adamlar biz size aşığız diyip sonra o milleti azarlamaya kalkıyor. Ne bileyim bunlar iyi günlerimiz gibi geliyor. Saygılar.

• Beğendim Beğendim x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Komik Komik x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.