Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

Wotofo Wotofo Serpent Mini İnceleme

'Atomizerler' forumunda blue tarafından 29 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

Wotofo Serpent Mini İnceleme 5 5 4votes
5/5, 4 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (4)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. TroDat

TroDat
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    41
    Ratings:
    +120 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy1xV3+Penodat
    Açıkça söylemek gerekirse bu konularda çok el becerim olmadığı için üstadlardan @oknakn79 'a götürdüm o halleti uzun süre kullandım. Elimde DL atomizer kalmadığı için aparatı çıkarıp biraz DL takılayım dedim. şuan mtl aparatını kaybettim ilk fırsatta bi mtl aparatı yani tokai çakmak almam lazım :D

• Beğendim Beğendim x 1
  2. StrykeR

StrykeR
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    433
    Ratings:
    +745 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Ida
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    09.08.2016
    Driptipin iç kısmı konik olduğu için orada yoğuşan buhar direk coilin üstüne düşüyor. Aynı şekilde topcapte de sürekli buhar yoğuşuyor ve bir süre sonra coilin üzerine damlamaya başlıyor. Çatırdamanın temel sebebi bu.

Bence halen f/fp ürünü, aroması baya iyi, şöyle söyleyeyim, bu başlıkta sıkça kıyaslandığı Ammit Rtaya göre Serpent Minide aroma çok daha iyi. Bunun sebeplerinden biri de bence Serpentin daha sıkı bir hava akışı olması, Ammit gayet havadarken Serpent daha kısıtlı bir ciğer çekimi sunuyor. Ammitle de hava ayarını yarıya kadar (hatta yarıdan biraz daha fazla) kıstığımda daha kısıtlı bir çekim ile birlikte Serpente yakın bir aroma elde ediyorum.

3. gkutlu

gkutlu
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +47 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica Pro,Troy 1x,Serpent
    Üstad bu denli ince yorumlama için teşekkür ederim.
    O zaman sizden sarım örnekleri alabiliriz? Tel, ohm, tur, pamuk vb.

4. StrykeR

StrykeR
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    433
    Ratings:
    +745 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Ida
    09.08.2016
    Hocam tel ve sarım konusunda pek seçici değilim, elimde hangi tel varsa 0,40-0,50 ohm arası birşey yakalamaya çalışırım. Genellikle mtl kullandığım için 28ga telim eksik olmaz. 28ga teli twisted yapıp 2.5mm kılavuza 5 tur şeklinde aşağı yukarı bu değerler yakalanıyor. Pamukta da Rayon, Muji ne varsa elimde o şekilde :) Genelde Muji ile pamuklarım. Rayonum az kaldı mtl de kullandığım için kıyamıyorum dl tanka kullanmaya. @oXelight ın videosunu izlemenizi tavsiye ederim, pamuklamayı benzer şekilde, hatta birazcık daha kısa tutarak yapıyorum ben.

• Faydalı Faydalı x 1
  5. Barbosa

Barbosa
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +37 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico+penodat+serpent mini
    çatırdama tamamen sarım ve pamuklama ile alakalıdır. özellikle twisted tellerde ekstra pamuklama becerisi gerektirir çatırdama yapmaması için. ne sıkı ne gevşek olacak, benim sarımlı aldığım ilk atomizerdir. sarıma alışana kadar çat çut pat put beni hayattan soğutmuştu. sarım işini kavradıktan sonra ne ses ne gürültü ne akıtma hiç biri yok. he topcap altında likit aklıyor mu evet 4 tank likiti buharladığınızda peçe ile silecek kadar oluyor. kullandığım sarımı da paylaşayım; 3mm klavuza 24ga kanthal 5-6 tur bitişik 0,5- 0,6 ohm arası 19-21w arası soğuk buhar, zincir çekimde ılığa yakın pamuk muji.. gayet memnunum kendisiyle

6. gkutlu

gkutlu
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +47 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Serpentin sıçratması direk yakıcı oluyor :)
    3mm yerine 2,5 veya 2 düşünülebilir mi? ne gibi değişim olur sizce, deneyeceğim.

7. Barbosa

Barbosa
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +37 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    2mm hiç denemedim ama 2,5 denedim coil iyi konumlandığında aroma 1 tık artıyor ama içim keyifsiz hale geliyor. zaten çok havadar bir atomizer değil, benim pek hoşuma gitmedi o yüzden serpentte 3 mm den şaşmıyorum açıkçası ama kişisel olarak zevkler değişir en güzeli denemek.. bu arada çat çut çok patlama yaşadım ilk sarımlarda ama ağzıma sıcak sıçrayan likit hiç gelmedi eminim kötüdür.

şimdi gelelim uzun lafın kısasına,

atomizerden soğumayın bol sarım yapın boş vaktinizde bol bol sarım stili deneyin bahsedilen sorunlar çözülemeyen şeyler değil ve hepsi sarımla alakalı. 1 senedir atomizer bende, ilk 1-2 gün kullandım beceremedim patlıyo çatlıyor akıtıyor diyip attım kenara 2-3 ay yattı sonra hırs yaptım öyle dene böyle dene şimdi dl de vazgeçemediğim oldu.

• Beğendim Beğendim x 1
  8. gkutlu

gkutlu
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +47 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Bu DL atolarda MTL dekine benzer aroma yoğunluğu almak mümkün müdür peki? Yani MTL ödellikle dilin ön kısmına ve boğazın ortasına aroma artı doygunluk bırakıyor. DL de bu keyfi alamadığımı fark ediyorum. Belki de doğru ato ve sarımla denemiyorum, sadece sizde durum nedir merak ettim?

9. Barbosa

Barbosa
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +37 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ben mtl de dl de içtiğim likitleri içemiyorum hoşlanmıyorum. mtl de de içtiklerimi dl de içemiyorum. Aynı likit mtl de çok başka dl de çok başka tat veriyor. Ben serpenti hiç mtl kit ile kullanmadım çünkü dl bi atomizer. Mtl de penodat kullanıyorum ondan da aşırı memnunum. Mtl de ateşli doygunluğu veriyor dl bunu vermez

10. gkutlu

gkutlu
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +47 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ben de sizinle aynı düşüncedeyim.
    DL de Serpenti elimde tutuyorum, MTL de Spica Pro ve Troy kullanıcısıyım.
    MTL olarak kullandığım likitlerde ki aroma ve doygunluk hissini DL de yakalayamadım, ya sarımlar yanlış, ya ato yanlış, ya da ben DL sevmiyorum :) Bakalım denemeye ve araştırmaya devam

11. StrykeR

StrykeR
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    433
    Ratings:
    +745 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + Ida
    09.08.2016
    Sahsen benim mtlde aradigim en onemli sey bogaz vurumu. Aroma ikinci planda. Bir de mtlde iyi giden aromalar dl de iyi sonuclar vermiyor.

12. TroDat

TroDat
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    41
    Ratings:
    +120 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy1xV3+Penodat
    DL clapton tel ve serpent ile aroma doygunluk verecek kadar geliyor bana. Mtl penodat ve Troy kullanıyorum. Uzun bir süre mtl kit ile serpenti kullanmıştım penodat ı almadan. Aroma olarak gene de gayet iyiydi.
    Fakat ben DL clapton tel serpent ile aldığım aromayi mtl de alamıyorum.
    HUAWEI P6-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. mek13

mek13
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    127
    Ratings:
    +197 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Red kiwi
    Sanırım akıtma sorununa çözüm buldum gibi. Aynı tankı ilk defa 4. Kez dolduruyorum tek bir damla yok.

1. Si çok yazıldı işte hava kilidini kapat, ters çevir bunlar cepte. Bunları yapın isterseniz ama kesinlikle tam doldurmayın.
    IMG_20180816_122350.jpg IMG_20180816_122356.jpg

Hatta yanma odasının bombesinin bitiminde daraldığı yere kadar doldurun. Zaten tam anlamıyla oraya kadar 2 ml alıyor. Postör pipetin yalancısıyım. :).

2. si besleme sorunu... Geçen fotoğrafını atmıştım göster kendineye neyse tüm malzemeyi sirkeli suda beklettim , .Bir güzel yıkadım. Kurudular neyse sarmaya başladım. Telleri taktım, pamuklama yapıcam 4 atomizere.

Annem: Küçükkende yaralarını mıncıklardın böyle, bulmuşun mıncıklıcak birşey.
    Ben: Heee..
    Annem: o kadar mıncıklayınca daha mı iyi oluyor?
    Ben: Öyle diyolar....
    Annem: Bırak pamuğu rahat bak hala mıncıklıyor.

Neyse efendim. Neden pamuğu bozuyoruz ki? Liflerini , yapısını? Kestim mujiyi taş çatlasın yarım cm şerittir. Üstündeki katmanları söktüm sadece ve hiç mıncıklamadan taktım. Şimdi her çekimden sonra yükselen baloncukları izliyorum.

Yakalayabildim .
    IMG_20180816_124104.jpg
    Rahat bırakın efem pamuğu bir de öyle deneyin.

3. sü.. Özür dilerim serpent seni bugüne kadar 3 mm , 3,5 mm sarımlarla yorduğum için. Varsa elinizde 24 26 ga yı 2 mm ye bitişik sarın ve istediğiniz ohm da sarın. Ne ısınması kaldı, ne eksik aroması.

Saygılar buhardaşlar.
    IMG_20180816_125126.jpg

#1733 mek13, 16 Ağustos 2018 12:46
    Son düzenleme: 16 Ağustos 2018 12:54
    • Beğendim Beğendim x 1
  14. Mirzaloglu

Mirzaloglu
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +20 / 0
    Bu atomizeri kullanıyordum fakat çok akıtma yaptığı için sattım. Ondan sonra hazır cihaz olan smok stick v8 e geçtim şimdi bunuda satıp picoya geri döneceğim sanırım. Tek şikayetim melo 3 mini atomizerin likit haznesinin dar olması. 4 ml versiyonunu bulursam alırım ileride herhalde ya.

15. inflames

inflames
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok AL85 - Nautilus2 -
    Smok Al85 ile kullaniyorum.Yedek birtane de Yanimda olsun diyorum.V8 Baby İle kullanabilirmiyim kafayo acaba .Calistiriyor ama azicik cekimde hayvan gibi duman veriyor.0.5ohm icinden cikan tel var uzerinde.Sanirim V8 ile Coil icin 30-50W veriyordu.

16. TroDat

TroDat
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    41
    Ratings:
    +120 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy1xV3+Penodat
    Mini üstü mini, tam yazlık[​IMG]

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğendim Beğendim x 2
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.