Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Wotofo Wotofo Serpent Mini İnceleme

'Atomizerler' forumunda blue tarafından 29 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

Wotofo Serpent Mini İnceleme 5 5 4votes
5/5, 4 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (4)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. blue

blue
    Expand Collapse
    nutella
    ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,594
    Ratings:
    +7,264 / 25
    Kullandiginiz Cihaz:
    Evolv DNA 30D+Troy 1x
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    23.03.2013
    Wotofo Serpent Mini İnceleme
    inceleme
    Inceleyen: cgunes

Wotofo Serpent Mini , tek coil ile kullanılan bir mini rta tank . 22mm çapında ve 29mm yüksekliği ile oldukça ufak , ufak boyutlarına rağmen 3ml likit kapasitesine sahip.
    Wotofo'nun diğer modellerindede kullandığı kutunun içinde geliyor . Yanında yedek camı , yedek o-ring ve vidaları , 3 adet hazır sarılı twisted coil , japon organik pamuk ve allen anahtarı bulunuyor.

Paslanmaz çelik ve pyrex cam malzemeden üretilmiş . Altın kaplama 510 pini bulunuyor. Alman yapımı Peek insulator kullanılmış. Siyah ve metalik renkleri var. Kaliteli işçilik ile üretilmiş, parçaları çevirirken dişliler takılmıyor.

Her seviyede kullanıcıya hitap ediyor , kullanım ve sarım kolaylığı ile yeni başlayan kullanıcılarada rahatlıkla önerilebilecek bir tank.

Hava miktarı ayarlanabiliyor, likit besleme kontrolü mevcut değil. Kısa ve geniş , hoş görünümlü , iki katmanlı bir driptip i var, bu şekilde driptip in fazla ısınmasını önlemeye çalışmışlar.
    Tankı ters çevirip , likiti boşaltmaya gerek kalmadan deck kısmını çıkartabiliyorsunuz. Pamuk değişimi için bu büyük kolaylık sağlıyor, likitin bitmesini beklemenize gerek kalmıyor.
    Likit dolumunu tankın tepesini açıp gerçekleştiriyorsunuz.

Geniş likit besleme kanallarına sahip. Pamuğu bu deliklerin içine yerleştirseniz bile yeteri kadar geniş olduğu için besleme sıkıntısı yaratmıyor. Birçok tankta yeterli besleme alabilmek için , pamuğu deliklere yerleştirmek yerine tam tepe hizasında bırakmanız gerekir .

Coilleri vidaladığınız postlar alışık olduklarımızdan farklı . Coilin bacaklarını yatay olarak vidalıyorsunuz. Eğer ince tel kullanırsanız telin vidaların orta hizasına denk gelmesine dikkat etmeniz gerekiyor aksi halde vidanın altına kayıp boşa düşüyorlar. Ben sarım yaparken kalın Clapton tel kullandığım için tel alta kaymasına rağmen yinede vida tarafından sıkıştırıldı. Bu vidaların çapı bir parça daha büyük olmalıydı , böylece teli ortalamak için uğraşmak gerekmezdi. Biraz eliniz alıştıktan sonra bu bir problem olmaktan çıkıyor ve kolayca teli yerleştirebilir hale geliyorsunuz.

Coillerinizi hazırlarken , sarmaya başladığınız yöne dikkat etmeniz gerekiyor , saat yönünün tersine doğru sararak ilerlemelisiniz.

Tankı denemek için 3mm iç çapında , 5 tur sarımlı Fused Clapton coil kullandım. Besleme içinde Fiber freaks wick kullandım.

Normalde daha yüksek performanslı olmaları sebebiyle dual coil sarım yapılabilen tanklar kullanıyorum ve uzun süredir single coil sarımlı bir tank kullanmamıştım.
    Single coil olmasına rağmen bu tankın aroma performansı şaşırtacak derecede iyi. Basit , ufak , kullanımı kolay ve yüksek performanslı bir tank yapmışlar. Buhar üretimi orta seviyede denilebilir ama aroma performansı çok iyi. 30-35 watt aralığında hava ayarı orta seviyede kullanıyorum. Ciğer çekimine uygun fakat çok rahat ciğer çekimi diyemeyiz, bir parça kısıtlanıyor hava. Sigara içiminede uygun hale yaklaşıyor ama bu seferde hava akışı yeteri kadar kısıtlı olmuyor . Hava akışı , uç noktalara gitme ihtiyacı duyulmadığı sürece güzel. Kullandığım süre boyuncada herhangi bir şekilde likit sızdırması olmadı.

Sonuç itibariyle single coil ile çok yüksek aroma performansı verebilen , kullanımı ve pamuk değişimi kolay, ebatları oldukça küçük ve gayet başarılı bir tank. Küçük boyutlu , single coil kullanıma uygun , aroma performansı yüksek tank arayanlar için öneririm. Yeni başlayanlarada rahatlıkla önerilebilecek bir tank.

Wotofo Serpent Mini , Ave40 tarafından inceleme amacıyla tedarik edilmiştir.
    https://www.ave40.com/store/wotofo-serpent-mini-rta-tank.html

Düzeltme;
    Firma tarafından tankın kapasitesi 3ml olarak açıklandığı halde bu veri yanıltıcı. Gerçek kapasitesi zorlayarak 2,3 ml , eğer pamuğuda ıslatacaksak 2,5 ml.
    Uyarısı için @ahk34 'e teşekkür ederim.

Not : Wiki'ye eklenen inceleme @cgunes tarafından yapılmıştır. Konu için linke tıklayınız.

http://www.esigara.us/konu/wotofo-serpent-mini-İnceleme.23919/

• Beğendim Beğendim x 21
    • Galip Galip x 3
    • Faydalı Faydalı x 2
    • Samimi Samimi x 1
  2. Kadir_10

Kadir_10
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    19
    Ratings:
    +30 / 4
    09.12.2015
    hocam likit çok güzel gözüküryor hazırmı evyap mı ? neyli acaba ? bide ben bu serpenti bir türlü beceremedim sürekli pamuk yanıyor pamugu takmadan yanında gelen teli takıp ateşledim eşit yanmadıgını farkettim bendemi problem var acaba arkadaşım geçen kurdu asıldıkça asılıyorum hiç yanık tadı gelmiyordu :/

3. Greedy

Greedy
    Expand Collapse
    Forever MTL
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,202
    Ratings:
    +3,338 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    elime ne geçerse
    23.10.2016
    Pamuğu geçirdikten sonra tamamen emene kadar likit damlatın. Sarımla alakalı arkadaşınıza söyleyin göstersin kurulumu size de :D

• Beğendim Beğendim x 1
  4. Kadir_10

Kadir_10
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    19
    Ratings:
    +30 / 4
    09.12.2015
    Hocam arkadasim uzakta bayramda gitmistim ona guzel bir video ceksenizde hepimiz faydalansak :)

5. Greedy

Greedy
    Expand Collapse
    Forever MTL

Alınan Beğeniler:
    2,202
    Ratings:
    +3,338 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    elime ne geçerse
    23.10.2016
    Bu atomizer yok bende olsa gösterirdim. Resim atarsanız sardığınız telin yardımcı olurum.

6. sanctuary

sanctuary
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    81
    Ratings:
    +127 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla Nano + Kayfun M. V3
    arkadaşlar geçtiğimiz hafta ali den elime ulaştı. tank çok küçük şirin bir tank. pico mod a melo dan daha uyum halinde. sanki pico nun orjinal tankı gibi oldu. içinden çıkan coili denedim. muji pamuk kullandım. coili tanka yerleştirmek çok basit. coil ile hava deliği arasında biraz daha mesafe olsa iyi olurdu. coili kastırıp yukarı çekmek gerekiyor. ciğer çekimi için gayet başarılı. besleme sorunu yok. ama tam bir likit düşmanı. su gibi içiyor.

7. vasco1925

vasco1925
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    100
    Ratings:
    +135 / 2
    06.06.2016
    kullanan tecrübeli arkadaşlar paylaşımda bulunabilirmi daha çok bilgi lütfen:) kullanılan tel çap vb. :)

8. wellows

wellows
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +16 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico wotofo serpent mini
    elinde olan varsa istanbul içi elden almak istiyorum a dostlar... veya istanbulda alabilecek yer bilen 130tl ustunu almayı prosedur olarak reddediyorum ayrıca :D :D

Serpent mini buldum ve aldım içinden cıkan teller benı bı sure tutar ve tel sıparışı ıle pamuk sıparış etmem gerek sızce bunlar ne ve nasıl olmalı serpent mini için hazır sarılmış 0.5 ohm luk tek sipariş etsem olurmu hiç sarmayla ugrasmak ıstemıyorumda

#8 wellows, 17 Ağustos 2016
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Ağustos 2016
    • Beğendim Beğendim x 1
  9. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    219
    Ratings:
    +370 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kayfun V4 Forever
    01 Nisan 2012
    @wellows Hocam hazır tel alırsanızda dikkat edin, base'deki tel uçlarını bağlama yerleri diğer atomizer base'lerine göre ters.Tel sararken saat yönü değilde tersi yönde sarmanız gerekiyor.

• Beğendim Beğendim x 2
    • İyimser İyimser x 1
  10. wellows

wellows
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +16 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico wotofo serpent mini
    Peki kendim sarmak istesem sarım videolarını izledim bikaç teknikle çözerim sanırım elektronik ve elektirikten anlarım hangi tel ve pamuk önerırsınız bu cihaz için ve kaçtur sarım.. ilk defa alıyorum hazır coil den geçtim önericeginiz yerli site varmıdır tel ve pamuk alıcak ayrıca yorumlarınız için teşekkur ederim

11. Metehandro

Metehandro
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    281
    Ratings:
    +459 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Minikin V2 + Ammit Dual
    ben atoyu 3 gün önce aliexp. şiapriş ettim yanında kanthal a1 26g tel ve orjinal japon pamuğuda aldım

12. wellows

wellows
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +16 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico wotofo serpent mini
    geldimi? peki şuan tel pamuk geçsem 20 gune gelmez sanırım

13. Metehandro

Metehandro
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    281
    Ratings:
    +459 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Minikin V2 + Ammit Dual
    3 gün oldu daha siparişleri vereli ,20 güne normal koşullarda geliyor.

• İyimser İyimser x 1
  14. wellows

wellows
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +16 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico wotofo serpent mini
    Umarım geçer ben turkıyeden tel pamuk almak ıstıyorum ama 0.5 ıcın hangı tel onu bılmıyorum

15. Metehandro

Metehandro
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    281
    Ratings:
    +459 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Minikin V2 + Ammit Dual
    tel konusunda maalesef bir bilgim yok.Serpent miniyi bana çok öven ve almamda çok etkili olan bir arkadaş şu teli alacaksın dedi bende aldım.

ben nasıl olsa mod ve ato yu bekleyeceğim için yurtdışından aldım , yoksa yurtdışından almana gerek yok

16. KeaSH07

KeaSH07
    Expand Collapse
    bir Provari kadar değerin yok bebeğimm

Alınan Beğeniler:
    5,653
    Ratings:
    +8,861 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    hangisini yazayım
    10.09.2015
    0,40mm yani 26 awg kanthal tel iyi olur

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
  17. wellows

wellows
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +16 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico wotofo serpent mini
    Serpent mini bugun elime geldi ego aio ve melo 3 den sonra aldıgım lezzetlere inanamıyorum resmen....... ayrıca içinden çıkan tel ve pamukla denedım hayatmda ılk defa tel pamuk denemem ne nedır nasıl yapılır dedım tak dıye oldu :D :D basitmiş ancak halen hangi teli ve pamugu gidip alacagımı bılmıyorum o kötu içinden cıkan telden bulamazmıyız burgulu olan?

• Beğendim Beğendim x 1
  18. vasco1925

vasco1925
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    100
    Ratings:
    +135 / 2
    06.06.2016
    pico mod ve serpent sipariş verdim. umarım gelir serpent gelse yeter o kadar övüldü ki denemem lazım :)

19. barisx3

barisx3
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    24
    Ratings:
    +37 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Wismec2/3-griffin25mini
    12.10.2013
    serpent mini gerçekten harika ato tek atom oldu 3 gündür kullanıyorum nefis ya besleme sıkıntısı yok 3 parçadan oluşuyor sarım zaten efsane,çok memnun kaldım valla bubdab sonrası kesmez beni )

20. Baskan

Baskan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    581
    Ratings:
    +790 / 23

Geldi serpent paşa sonunda :)
    Hemen temizlik ve sarımdan sonra denemelerde iki sıkıntı oldu benim açımdan.
    1- Driptip çok geniş, buharın ağzıma dolduğunu hiç anlamıyorum.
    2-Hava deliğinden şikayetçi herkes, tam açık vaziyette sanki boş çekiyormuşum gibi nefesim yetmiyor :) Yarıdan da fazla kıstımki kendine geldi.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.