Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Wotofo and Rig Mod, the FLUX 200W

'VV-VW Box Modlar' forumunda Iceberg06 tarafından 17 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Iceberg06

Iceberg06
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    646
    Ratings:
    +1,308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    MxClass,VT75Nano,Flux
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    27.12.2017
    Wotofo ve Rig mod' un işbirliği ile üretilmiş the FLUX 200W bizlere 3 ayrı ateşleme seçeneği ile (standart, powerful, powerful+) yüksek performanslı bir kullanım sunmaktadır
    - Boyutlar : 91.6mm (boy) 50.8mm (en) 30.3mm (derinlik)
    - İki adet 18650 pil ile çalışmaktadır ve piller kutu içeriğine dahil değildir
    - Watt çıkışı : Min 1w, max 200w
    - Min atomizer direnci : 0.08 ohm
    - Üç ateşleme seçeneği : Standart, Powerful, Pawerful+
    - Ultra hızlı ateşleme
    - Üstün çinko alaşımlı malzeme
    - 1.3" Intuitive OLED Full-Color Display
    - 7 ayrı seçenekli ışıklandırma
    - Gizlenebilir ateşleme ışığı
    - Mod üzerine kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde yerleştirilmiş tuşlar
    - Alttan ve menteşeli pil kapağı
    - Kısa devre koruma
    - Aşırı ısınmaya karşı koruma
    - Düşük pil uyarısı
    - 10sn basılı kaldıktan sonra ateşlemeyi devre dışı bırakma
    - Micro usb girişi (max 1.5 A)
    - 510 bağlantı yuvası

wotofo_x_rig_mod_flux_200w_flow_pro_kit.jpg
    Sıra geldi kendi 1 aylık deneyimlerime :)
    Çift pilli mod ihtiyacımı kesinlike karşıladığını söylemek istiyorum öncelikle.
    Modun dış görüntüsü ve kullanım kolaylığı gerçekten severek kullanmama sebep oldu. 25mm çaplı atomizer taşma yapmadan durabiliyor ve üst kısmının kesikli yapısı sayesinde 22mm atomizerlerde çok ince kalmıyor üzerinde.
    Yapıldığı malzeme ve kullanılan boya gerçekten kaliteli. 1 ayı geçkindir kullanıyorum ve üzerinde ne bir çizik ne bir sıyrık ne de herhangi bir tuşunda gevşeme sorunu olmadı. Sırt çantama ya da omuz çantama gönül rahatlığıyla koyabiliyorum. Modun altındaki pil kapağının üzerindeki yazılar dahi henüz çizilmedi bile. Pil kapağında oynama, sarkma gibi sorunlar oluşmadı. Ekran gitme gelme ve ateşleme tuşunun çalışmaması gibi durumlar yaşamadım.
    Mod kutu içeriği olarak bir adet şeffaf plastik mod ve atomizerin arasına koyulacak bir koruma çıkıyor. Bu sayede modun 510 çevresi çizilmiyor.
    AYB_1792.jpg
    (modun arka yüzü, bu şekildeyken ateşleme tuşu sağ tarafında)
    AYB_1819.jpg
    AYB_1809.jpg

AYB_1815.jpg
    (Bu tarz aletlerde genelde ilk boya atmaları nispetendaha keskin yüzeylerde başlar. Fluxta görüldüğü gibi 1 aydır elimden düşürmeme rağmen hala bir dökülme çizilme yok.)

Modun sağ yanı ateşleme tuşunu oluşturuyor ve ne çok sıkı ne de gevşek. Gayet güzel bir basma hissi veriyor. Mod, tuş üzerine bırakıldığı zaman kesinlikle ateşleme yapmıyor. Uygun güçle bastırılması gerekli.
    Üzerindeki ateşleme ışıkları çok hoşuma gitti. Kendi kullandığım renk gunmetal için konuşursam kırmızı ışık gerçekten güzel duruyor ateşleme esnasında. Bu ışığı farklı yanma seçenekleriyle kullanabiliyorsunuz (ateşleme esnasında yan, beklemede yan, nefes alma şeklinde yan ya da yan sön vs ).
    flux ışıklar.jpg

Gelelim ateşlemesine. Mod gerçekten hızlı bir ateşlemeye sahip. @Aspirin_ hocadan aldığım 2x26+32 3mm çap 5 tur TEMCo fused clapton dual sarım ve 2*28+32 dual sarım 0.19 ohm ve 0.31 ohm ile dönüşümlü olarak kullanıyorum. Hızlı ateşleme sayesinde ciğerlerime boş hava çekmiyorum. Bu şekilde hızlı oluşu modun en büyük özelliği. Standart mod bile yeteri kadar hızlı ateşleme yaparken powerful ve powerful + modlar Ferrari etkisi yapıyor.
    Kullandığınız watt değeri başka modlarla eş sayı ile karşılaştırıldığında daha etkili hissettiriyor. Yani revenger x' teki 45w ya da aspire speeder daki 45w mx class taki 45w flux' un 45w ile kıyaslandığında bir iki tık daha aşağıdaymış gibi hissettiriyor.
    İçim modlarının aroma ve boğaz vurumu üzerinde hissedilir etkileri var. Yihi çipli modlarda içim modu sertleştikçe keskinleşen aroma ve boğaz açıtan buhar flux' ta daha yoğun aroma ve daha hissedilir boğaz vurumu olarak gösteriyor kendini.
    Dna ve yihi çiplerle kıyasladığımızda yihi ye daha yakın diyebilirim içimi (bir mx class sahibi olarak ve bir süreliğine q mini kullanmış biri olarak bu kanıya vardım). İçim esnasında inişli çıkışlı bir his yaşamıyorsunuz.
    Pil yarının altına düştüğü zaman bile performans çok hissedilir şelkilde azalmıyor. Çoğu zaman pillerin son kademesinde bitmeye yakın olduğunu anlıyorum.
    Pil tüketimi kousunda ne tasarruflu diyebilirim ne de çabuk bitiyor. VTC6 ile 45w standart içim modunda blitzen rta 5.5ml lik tankı 5 sefer dolduruyorum. Son tank bitmeden genelde yeni pile geçmiş oluyorum.
    Benim için güzel ama bir kesim kullanıcı için hayal kırıklığı olacak bir özelliği var. Isı kontrol sistemi ile içim yapılamıyor:) Mod menüsü çok ama çok basit bu sayede. Sadece w mod var. Işıklandırma ayarı yapıyorsunuz ve içim modu seçiyorsunuz. Bir menü tuşuna sahip değil bu mod. Çok basit 2li tuş kombinasyonları ile seçimler arasında değişim yapıyorsunuz. Tuş kilidi özelliği ekranın altındaki iki siyah tuşa aynı anda basarak devreye giriyor. İçim modu değiştirmek için ateşleme tuşu ve ekranın sağ altındaki tuşa aynı anda basıyorsunuz. Işık değişimi için ateşleme tuşu ve ekranın sol altındaki tuşa basarak ilgili menüye girip seçim yapıyorsunuz. Modu açmak ve kapatmak için çoğu modda olduğu gibi ateşleme tuşuna 5 sefer basıyorsunuz.
    Bozulana kadar kullanacağım bir mod kendisi. Ben 305 tl ye almıştım. Şuan 230 tl ye de bulunabiliyor.

Kendi tecrübemi paylaşmak istedim sizlerle. Bir kusurum olduysa affola.
    Bana bu modu tavsiye eden @Mr. Ocean hocaya çok teşekkür ederim :)
    Keyifli buharlar.

#1 Iceberg06, 17 Ekim 2018
    Son düzenleme: 17 Ekim 2018
    • Faydalı x 6
    • Beğendim x 4
    • Katılıyorum x 1
    • Galip x 1
    • Samimi x 1
  2. conkarev

conkarev
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    180
    Ratings:
    +305 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75d,penodat.amitrda
    15.02.2017
    öncelikle güzel inceleme için teşekkür, sizinle konuşup watt sorunu nu çözdükten sonra çıkarttığınız bir inceleme olmuş, dediğiniz gibi bu modda wat ı diğer mod lardan daha düşük kullanmamız gerekiyor dna da 32 watta kullandığım ato yu bunda 26 wat lara kadar düşürmek durumunda kaldım artık memnunum flux tan

• Samimi Samimi x 1
  3. Eticon

Eticon
    Expand Collapse
    Öğretmen olmak ne büyük onur.

Alınan Beğeniler:
    826
    Ratings:
    +1,536 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hangisini söyleyeyim :)
    04.01.2015
    Dl içimde tercih edilir aslında. Ben beğendim. Malumda fiyatları nedir acaba?

4. Rackerz

Rackerz
    Expand Collapse
    61

Alınan Beğeniler:
    537
    Ratings:
    +802 / 24
    Rig mod işin içindeyse ağırdır

5. gargabel

gargabel
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    137
    Ratings:
    +338 / 35
    Selam,modu actınımı acaba ?

Veya şöle sorayım,konnektörün sağında ve solunda 2 parcalı (katmanlı) plastik parca var.

Parcalayınca tek parca halindemi çıkıyor yoksa kenarlardaki plastik katmanlar dekorotif amaclı mı?

6. conkarev

conkarev
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    180
    Ratings:
    +305 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75d,penodat.amitrda
    15.02.2017
    ben açmayı denemedim ama sol taraftaki zaten power mandalı şimdi dağıtınca bir daha toplayamam @Iceberg06 dener belki

7. Mr. Ocean

Mr. Ocean
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,958
    Ratings:
    +5,353 / 8
    Elinize sağlık, çok güzel bir ınceleme olmuş. Mutlu bir kullanıcı olmanıza vesile olmak da sevindirici. Afiyet ve uzun süreler boyunca kullanın. Selamlar.

• Samimi Samimi x 2
  8. gargabel

gargabel
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    137
    Ratings:
    +338 / 35
    Konnektörün etrafında vida yok "Buyuk avantaj" likit sızmaz.Olurda eğer ,sağındaki ve solundaki katmanlardan sızdırma yapmaz ise albenisi var.Birde masa üstünden düşünce ne olur ! Eğer iç devre sağlam yerleştirilmemişse risk.

9. Iceberg06

Iceberg06
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    646
    Ratings:
    +1,308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    MxClass,VT75Nano,Flux
    27.12.2017
    Açmayı denemedim hocam. Elektronikten çok anlamadığım için açma esnasında içinden bişey düşse ya da deymemem gereken biryere elim gitse sıkıntı bana :) olaki böylebişey yaparsanız lütfen fotoğraflarını paylaşın bu sayfada.
    İşe yaramasına sevindim, iyi günlerde kullanın :)
    Teşekkürler üstadım. Umarım bir üst modeli de ısı kontrollü çıkar size hitap eder o da:)

10. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +31 / 1
    Dikkatimi çekmiști video incelemelerine de bakmıştım, bizden birinin detaylı incelemesi çok iyi olmuş hocam elinize sağlık. TC olmaması kötü olmuş açıkçası.

Sizinki siyah mı gunmetal mı hocam? Bu iki renk diğerlerinin aksine parlak değil mat sanırım.

#10 Lepanto, 8 Kasım 2018
    Son düzenleme: 8 Kasım 2018
    • Beğendim Beğendim x 1
  11. Iceberg06

Iceberg06
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    646
    Ratings:
    +1,308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    MxClass,VT75Nano,Flux
    27.12.2017
    Gunmetal
    hocam bendeki. Siyahı bilmem ama gunmetal renklı kısımlar mat evet. Ve hala dökülmedi boya:)

12. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +31 / 1
    Şuan ilginç şekilde ato ile beraber kit hali daha uygun malumda. Siz ülkemizden tek mod olarak mı almıştınız hocam?

Bir de beyaz renginin fiyatı çok uygun, diğerlerinde ciddi fark oluyor kararsız kaldım açıkçası, beyaz da parlak sanırım pek hitap etmedi gözüme iyice bakınca. Augvape V200 de göz kırpıyor bir yandan.

Modlara TC koymamak da moda oldu herhalde, V200'de de yok :)

13. Iceberg06

Iceberg06
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    646
    Ratings:
    +1,308 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    MxClass,VT75Nano,Flux
    27.12.2017
    AE de geçen ay 147 tl ye satıldı bir satıcı tarafından hoocam 2 gün kalmıştı fiyatı. Ben tek mod aldım evet. Kur kaynaklı olarakta fiyat düştü hocam. 6 nın üzerindeydi dolar ben aldığım sırada. TCR olmaması menüyü daha kolay ve fiyatı daha makul yapıyor sanırım. Menü gerçekten çok ama çok basit. Mat renk sadece gunmetal olabilir. Bunu almasam siyahı alırdım ama:)

14. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +31 / 1
    Çok uygunmuș hocam şimdi daha üstünde bunun. Ben de Augvape V200 aldım Druga ile uygun fiyata kit yapmışlar, kaçırmayayım dedim. İhtiyaç varsa düşünün derim.

Hatta forumda incelemesi yok yazarım diyordum ki bir baktım konu açamıyorum, kast sistemine takıldık :) kaç mesaj gerekiyor burada inceleme yazmak için?

15. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +31 / 1
    Yıllardır forum kullanırım, buradaki gibi bir kast sistemi görmedim hocam. Paylaşım yapmak isteyeni de soğutuyor ve içerik zenginliği azalıyor açıkçası. Benim gibi isteyip de paylaşım yapamayan başkaları da vardır mutlaka, mesaj sayısı da çoğu forumda artmıyor zaten, aşırı bir kısıtlama bana kalırsa.

Neyse güzel konunuzu da amacından saptırmayayım hocam, V200 ile ilgili merakınız olursa cihaz gelince özelden yanıt verebilirim, iyi forumlar dilerim :)

16. RuLz

RuLz
    Expand Collapse
    Yönetici
    ESF Yönetici

Alınan Beğeniler:
    76
    Ratings:
    +149 / 0
    Selamlar.
    Siz ''Bir bilene sor'' kategorisinde konuyu açıp, ''Yönetime Bildir'' butonu ile bize bildirirseniz ya da bana özel mesaj üzerinden konu hakkında bilgi verirseniz elimizden geleni yaparız tabiki de :) İyi forumlar dileriz.

• Faydalı Faydalı x 1
  17. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +31 / 1
    Merhabalar, tamamdır hocam mod elime geçsin sizinle iletişime geçeceğim, iyi forumlar dilerim :)

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.