Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İnceleme Mod + Ato Vaporesso Revenger X Kit

'Elektronik Sigara Başlangıç Setleri (Starter Kit)' forumunda AntonKrowley tarafından 14 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

Vaporesso Revenger X Kit 4.8 5 36votes
4.8/5, 36 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (36)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,727
    Ratings:
    +5,408 / 32
    Evet şansa kalmış bir durum ne yazık ki. Ve yine evet, donanım kodu neyse ona uygun olan FW'yi yüklemek gerekiyor.

• Beğendim Beğendim x 1
  2. Skayn

Skayn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +146 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaperesso Revenger X
    Revenger ile 9. ayımız. Sorunsuz kullanmaya devam ediyorum. Götürsün 2 yıldan aşağı kullanmam. Bana göre hala daha yakışıklı bir mod çıkmadı. Şimdiye kadar olanlar:

- Pil kapağı oynuyor. (Çözümünü bulan cevaplarsa sevinirim.)
    - Ekranda %10 oranında silinme var. (9 aydır cihaz üzerinden şarj ediyorum.)
    - Clapton telde 1 sn gecikmeli ısınıyor. İlk basışta 1 sn bekledikten sonra aniden ısınıyor.

Güncellemeyi ise cihaz SPC mi değil mi bakmadan direk SPC attım. Doğru atmış da olabilirim, TPC üzerine atmış da olabilirim. Sorun çıkarmadı.

3. osemk

osemk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +29 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    çankaya
    merhabalar vaporesso kit almayı düşünüyorum fakat karar veremedim, revenger x mi polar 220w mı yoksa vaporesso luxe 220 w mı almalıyım. gördüğüm kadarıyla polar ile revenger arasında bir fark yok gibi görüntüsünde falan, luxe için biraz daha ağır demişler siz ne tavsiye edersiniz?

4. Mıgı

Mıgı
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +9 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    Herkese merhaba ben 2017 den beri smok al85 kullanmış ve sonunda ekranı bozulduğu için yeni mod siparişi verdim vaporesso revenger aldım eski cihazımın atomizeri tfv8 baby yi bu modda kullansam sorun olurmu ufak bir deneme yaptım bu arada bi sıkıntı gözükmemekte yeni cihaz iki pilli mod olduğu için aynı olması açısından 2 adet samsung 25r ile kullanacağım 0.15 ohm coil ile pil kıyası yaparak max watt önerisi içinde yorum yapmanızı rica edeceğim.

#544 Mıgı, 12 Nisan 2019
    Son düzenleme: 12 Nisan 2019
  5. kemal3636

kemal3636
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    Beyler kolay gelsin. 2. El bir Revenger alacağım X olanından değil. Alırken dikkat etmem gereken şeyler neler acaba? Kozmetikten ziyade içiyle alakalı sıkıntı çıkmasını istemiyorumda

6. Caps4me

Caps4me
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Manida
    İncelemenzi okudum cok detayl ve süper bir incelemeama sorularima yanit bulamadim ravanger x modelini kullaniyorum zeusx rta atomzerine gcis yaptimilk rta deneyimim coilleri hazir kullaniyorm allien clpton aa bu waatt veye hangi odda kullanmam gerektigini cozemedim daha bu konuda yardimc olursaniz cok memnun olurum

7. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,727
    Ratings:
    +5,408 / 32
    Coil'inizin değerlerine göre değişir bu. Onları bilemeden ezbere bir şey söylemek doğru değil maalesef.

8. Caps4me

Caps4me
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Manida
    Coilin ütünde yazan ya
    --- Mesaj Birlestirildi, 26 Mayıs 2019, Orjinal Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2019 ---

9. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,727
    Ratings:
    +5,408 / 32
    Hocam buradan benim hangi Alien Clapton teli kullandığınızı bilebilmem mümkün değil ki paketin üzerinde yazanı bileyim. Değil mi ama? :unsure.: Siz paketin fotoğrafını çekin ekleyin, ben size yardımcı olmaya çalışayım.

10. Caps4me

Caps4me
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Manida
    --- Mesaj Birlestirildi, 27 Mayıs 2019, Orjinal Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2019 ---
    Çok haklısınız
    https://trelektroniksigara.net/demon-killer-set
    Ürün bu

11. Ufuk172

Ufuk172
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    90
    Ratings:
    +153 / 6
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.01.2017
    Pillerden Toplam Çekilen Güçte 20 Amperi Geçmemeye Çalışın; Ne Demek Bu 20 Amper?

Standart Bir Vtc5-Vtc6 Pilin Ani Verebildiği Güç.

Bu Amper Değeri Pilin Ebadıyla Doğru Orantılı; Kapasitesi İle Ters Orantılıdır.

Marka Ve Modele Göre Değişiklik Gösterir. Ortalama Kaliteli Piller 18-22 Amper Arası Güç Verir. Patlayan Cihazların Çoğu Düşük Güçteki Pillerin Aşırı Yüklenmesi Sonucu Patlar. Laptoptan - Powerbanktan Sökülen 5 Amper Güç Veren Pilden 20 Amper Güç İstersen İçerideki Kimyasal Reaksiyon Geri Dönülemez Hale Gelir Ve Pil Gümler.

Ayrıca Şunu Unutmayın Çift Tel Bağlıyorsanız Paralel Olarak Direnç Yarıya Düşer.

Yani İki Tane 0,6ohm Tel Bağlarsanız Toplam Direnç 0,3 Ohm Olacaktır.

Aynı Boy Tellerden Kalın Olanın Direnci Düşüktür.

Aynı Kalınlıktaki Tellerden Kısa Olanın Direnci Düşüktür.

Ortalama Bir Tablo Verecek Olursak...

0,1 Ohm * 200watt

0,2 Ohm * 100watt

0,3 Ohm * 66watt

0,4 Ohm * 50watt

0,5 Ohm * 40watt

0,6 Ohm * 33watt

0,7 Ohm * 29 Watt

0,8 Ohm * 25 Watt

0,9 Ohm * 22 Watt

1 Ohm * 20 Watt

Değerlerini Geçmeyin. Mümkünse Bu Değerlerden Aşağıda Kullanın Cihazınızı Hem Tel Ömrü Uzar, Hem Pil Daha Fazla Dayanır. Isınmanın Önüne Geçmiş Olursunuz.

Mesela Şu Anda Tvf8baby Atoda 0,4ohm Coil Takılı; Üzerinde 40-80 Watt Kullanın Diyor; Best 55-65 Watt Diyor.

Ben 36watt Ta Kullanıyorum. Likitimi 6mg Değil; 9 Mg Hazırlıyorum; Aroma Miktarını Ona Göre Koyuyorum.

Günde 4 Ml Likitle Yetiniyorum, Ayrıca Bir Tane Vtc5 Pil Var, Hemen Hemen Günü Çıkarıyor. Coil Çok Rahat 10 Gün Gidiyor.

Ben Bunu 55-65 Watt Aralığında İçecek Olsam Öncelikle Max 0,3mg Nikotinli ; Aroması Daha Az Olan Likit Kullanmam Lazım; En Az 3 Pil Tüketecektir, Ayrıca Aksama Kadar 15ml Likit Bitecektir. Bir De Coil Max 3-4 Gün Sonra Yanacaktır.

Adamlar Moddan - Atodan Değil Coilinden Para Kazanıyorlar Sonuçta; Modu Atoyu Yılda Bir; Coili Haftada Bir Alıyorsunuz.

Afiyet Olsun.

• Beğendim Beğendim x 1
  12. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,727
    Ratings:
    +5,408 / 32
    Estağfurullah. Ne var ki, bu tarz tel setlerinin tümünde olduğu gibi hazırlanan coil'lerde kullanılan tellerin ölçüsü verilmemiş burada da. Dolayısıyla hesabını kitabını tutup tam bir güç aralığı belirlemek mümkün olmayacaktır.

Bu durumda kendinize güvenip, üç aşağı beş yukarı ayar yaparak size uygun olduğunu düşündüğünüz noktada kalmanız gerekecek.

Neden bu başlık altında böyle bir şey paylaşma gereği duyduğunuzu anlayamadım. :) Ama olan olmuş, bana da yorum yapmak düşüyor;

Verdiğiniz bilgiler maalesef tam anlamıyla doğru değil. Söz gelimi ben size dual hali 1.0 ohm değerinde bir coil çifti hazırlarım ve bunu 50-60 watt'tan aşağı bir güçle doğru dürüst ateşleyemezsiniz bile.

Maalesef bu bilgilerin tümü, bir nevi cehalet döneminden kalma bilgiler. Regüle mod'larda amper hesabının zaten direnç değeriyle bir alakası falan da yok.

Haddim olmayarak, bilgilerinizi tazelemenizi tavsiye ederim naçizane.

• Beğendim Beğendim x 1
  13. eScapeeXc

eScapeeXc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +34 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Paranormal 250C - Zeus X
    31.01.2017
    Üstad dedikleriniz doğru, teknoloji gelişiyor. Tabi kullandığımız ürünler de öyle. Velhasıl güncel bilgi bulmak çok da kolay olmuyor. Yabancı forumlarda araştırmalar başlıyor bu sefer ama kaybolunuyor :) Bu konuyla alakalı olarak güncel bilgileri bir araya toplayarak, güncel bir konu oluşturmanız oldukça faydalı olacaktır bizler için :)

• Samimi Samimi x 1
  14. prensbattal

prensbattal
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +55 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    AUGVAPE V200 + BLİTZEN
    ilk öncelik ile emeği geçen arkadaşa teşekkürler
    sizlerde de high low hatası alıyor musunuz?

• Samimi Samimi x 1
  15. Caps4me

Caps4me
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Manida
    Watt modundami yoksa ni modunda falanmi kullanmami tavsiye edersiniz peki

16. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,727
    Ratings:
    +5,408 / 32
    Watt modunda hocam, hiç şaşmayın. :ThumbsUp.:

17. Ufuk172

Ufuk172
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    90
    Ratings:
    +153 / 6
    01.01.2017
    Öncelikle bunu paylaşmamın sebebi bir önceki mesajda arkadaşın ''demon killer tel seti aldım; kaç ohmda içeyim?'' diye sorması. Bu setlerde 0,1 ohmdan 1 ohm'a kadar değişik sarım tiplerinde teller bulunuyor.

Anton Hocam; 1 ohm son dirençli, çiftli coil; yani 2 tane 2 ohm coil bağlayacaksınız paralel olarak; sonra bunlara 50-60 watt vereceksiniz.

Ne diyeyim, benim tarzım değil; siz öyle yapıyorsanız eyvallah. ama size naçizane tavsiyem çok fazla böyle içim yapmayın; telin o kadar yüksek sıcaklıklara çıkması doğru değil. Ciğerlerinize alüminyum parçaçıkları dolar.

Verdiğiniz tavsiye insan sağlığına zararlı. yorumunuzu düzeltmenizi öneririm, bir kişi çıkar 1 ohmluk sarımı 60watt buharlamaya çalışır. Adamı kanser edersiniz.

Ekte nette de çok rahat bulunan bir ohm/watt tablosu var; hepsi de cehalet döneminden kalmış tablolar olabilir; ama cehalet döneminden bu yana değişen herhangi bir fizik yasası, elektik kanunu olmadı bildiğim kadarıyla.

Afiyet olsun.

Ekli dosyalar:

18. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal

Alınan Beğeniler:
    1,727
    Ratings:
    +5,408 / 32
    Siz benim yorumumun insan sağlığına zararlı olduğunu kanıtlayın, ben de düzelteyim. Söz. :)

Maalesef ki anlaşabileceğimiz bir noktada değiliz. Yani demek istediğimi tam olarak anlamamışsınız ya da ben anlatamıyorum, her neyse.

Paylaştığınız tablo ise teorik anlamda elbette doğru bilgiler içeriyor ancak pratikte o iş öyle değil. En basitinden hava akışını hesaba katmıyorsunuz mesela. Şöyle düşünün, rüzgarlı bir havada bir çakmağı ateşleyebilir misiniz?

Gibi gibi...

Ekleme: Bir de tel kalınlıkları ve hedeflenen dirence nasıl - ne şekilde ulaşıldığı gibi konular var tabi...

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.