Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

SmokerStore İnceleme Taifun GTR - İnceleme

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda Buharpunk tarafından 17 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. HAKENN

HAKENN
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    281
    Ratings:
    +398 / 2
    Hatta soyle soyleyeyim gt3 un sıkıligi bana yetersiz gelirdi ama gt2 yeterli idi

2. konari

konari
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Hakem Heyeti Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    4,144
    Ratings:
    +5,595 / 7
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    20.08.2014
    Hocam penodat ilk seri ve spica pro kullanicsiyim. Sizi mutlu eder bu ato cekim skiliginda. En kapali delik gus ski deck tek delik gibi , hatta icmesi beter bir hal aliyor.
    Bunu orjinalde soyluyorum, cinli nasil klonlar hava isini bilmiyorum ama eger klon dusunuyorsaniz.

3. Dr. Brown

Dr. Brown
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    514
    Ratings:
    +1,264 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vtwo Mini + Penodat
    03.09.2016

Hocam arkadaşlar zaten detaylı sarımlarıyla bilgi vermişler.

"0.76 ohm 26 ga kanthal ve 16 watt içimde buharı hiç de soğuk değil. Soğuk buhar hassasiyeti olanı bu şekli ile mutlu etmez."

"Kitten çıkan 0.5 ohm clapton ile MTL denedim 22.5 Watt'ta onda bile soğuktu."

şeklinde.

Zaten bana garip gelen 0.55 ohm 22.5 watt soğukken 0.76 ohm 16 wattın sıcak olması. Üstelik 22.5 watt clapton.

#43 Dr. Brown, 18 Haziran 2019
    Son düzenleme: 18 Haziran 2019
  4. Buharpunk

Buharpunk
    Expand Collapse
    Ω CoilHeadbanger Ω
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,037
    Ratings:
    +1,504 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kayfun Prime/AnatolianBX
    1.8.2015
    Hocam soğuk derken, 0.5ohm clapton'dan "beklenen" sıcaklıktan daha düşük olmasıydı demek istediğim. Fizik kurallarına aykırı olur yoksa ama sanırım ben yanlış ifade kullandım. :)

• Samimi Samimi x 1
  5. mzumrut

mzumrut
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    284
    Ratings:
    +538 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box
    Prime ile karşılaştırmanız faydalı oldu hocam. Nozzle kit de hiç denemedim ama sırf meraktan deneyeceğim

6. cs875

cs875
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,687
    Ratings:
    +4,272 / 16
    Beklentileri boşa çıkarmadı bence firma , güzel kullanışlı görünüyor
    *likit dolum rahat
    * coil vidalamada uğraştırmaz
    * ayrı hava delikleri ve ayarı kolay sıkışma ya da aşırı gevşeklik yapmaz ve mtl kit ihtiyacı yok
    * tek tarafta likit kanallarının farklı seviyede olması baca içi hava kabarcığı ve dışarıya kurum kaçağını önler gibi
    * Daha önceki serilerde yaylı alt vida kullanıyorlardı tam sıktığınız zaman vida içerde kalıp ato görmeme sorunu , gevşek kullanımda ise özellikte tc kullanımında yüksek ohm okuma sorunu yapıyordu.
    * @konari üstadın eklediği toplu resimden bakınca ufak boyuna rağmen 4ml likit kapasitesi çok iyi
    * yarı çelik tank çıkacak diye söylenti var tam boy plastikten daha yakışıklı olabilir. Farklı tank varyasyonlar firma çıkarmasa bile steam gibi firmalardan gelecektir
    * önceki serilere göre aroma yönüne kayış görünüyor
    Tek sıkıntı likit kontrolün tank gevşetme şeklinde olması uzun vade kullanımda oradan çatlama vs yapabilir ihtimal çıkacak yarı çelik tank ile onunda önüne geçilir

• Beğendim Beğendim x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  7. firturan

firturan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +24 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien
    31 Aralık 2016
    Merhaba,
    Ben aromadan çok Boğaz vurumu arıyorum ve daha önce prime denedim ama bana çok soft geldi şu anda da major kullanıyorum ama 12mg 60/40 chembase kullanmama rağmen tam sertliği yakalayamadım maalesef. Sizce bu atomizer beklentimi karşılayabilir mi ?

8. Raizo

Raizo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    378
    Ratings:
    +1,005 / 17
    Araya girmiş gibi olacam ama sizin mıntıkaya sanki tilemahos armed veya armed eagle bakıyor gibi hocam ;)

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Galip Galip x 1
  9. firturan

firturan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +24 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien
    31 Aralık 2016
    Onu da denedim
    Denediklerim spica pro, Tilemahos v2, Hastur mini, kaifun prime, kaifun Lite Plus, siren v1 v2 bunların dışında Boğaz’ın yırtılır dediğiniz Öneri varsa alabilirim

10. Elvis Presley

Elvis Presley
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    825
    Ratings:
    +1,040 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lostvape mirage + prime
    17.01.2019
    15 MG deneyin, çünkü daha boğaz vurumlu bir ATO yok benimde bildiğim tilehamos, major, Spica pro

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  11. Raizo

Raizo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    378
    Ratings:
    +1,005 / 17
    Armed veya armed eagle denediyseniz kesmediyse bilemedim ;) kayfun lite plus v2 eagle bilinen boğaz vurumu sağlam atomizerler. Big german var @Mr. Ocean üstadım bilir ancak onu ;) bir de yanlış değilsem @hasakcicek hocamın tanıttığı hem dl hem mtl olan değişik bir atımizer vardı bir de onlara bakın derim ;)

• Beğendim Beğendim x 1
  12. ArEkaptan

ArEkaptan
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    2,620
    Ratings:
    +4,623 / 2
    Hocam selamlar,

Tilemahos armed eagle
    Fev v4.5 23 mm
    Squape Nduro

Şu ana kadar denediğim boğaz vurumu en yüksek atolar.

Ayrıca titanium tel ile bir tık daha arttırabilirsin, o da sizin tercihiniz tabikide.

Selamlar :)

• Beğendim Beğendim x 2
  13. Jaqua 66

Jaqua 66
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    75
    Ratings:
    +113 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    Bulabilirseniz kayfun lite (2013-2014 sezonu) (yeni yetme lite'lardan değil) deneyin, boğaza aparkatıyla meşhurdur.

14. Sedat9476

Sedat9476
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    93
    Ratings:
    +146 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico & Tilemahos Armed
    Kimse erlkonigin dememiş bende onu önereyim. Kullanmadım ama çok övülüyor boğaz vurumu :)

15. Mr. Ocean

Mr. Ocean
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,576
    Ratings:
    +8,877 / 18
    Taifun GTR yapı itibarı ile çok yüksek boğaz vurumu vermeyecektir. Piyasadaki vurumu en kuvvetli bazı atoları halihazırda denemişsiniz ve vurum arıyorsunuz. Tavsiyelerim:
    1- Telinizi kalınlaştırın, yüksek watt ve ön ısıtma ile için.
    2- Nbase içeriğini değiştirin. Basf pg iyi bir seçenek olabilir. Siegfried nic bana göre oldukça doyurucu. Chem ürünlerini bir türlü sevemedim.
    3- Nic içeriğinizi arttırın.
    4- Dual coil mtl atolara bakın. Big German, Amadeus gibi atolarda boğaz yırtarcasına vurum alabilirsiniz.

Hiçbiri kesmezse Gus Estia alın. Üç bobinlidir. O da vurmazsa boğaz nakli yaptırırsınız :D

• Komik Komik x 10
    • Faydalı Faydalı x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  16. gokturk_34

gokturk_34
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    173
    Ratings:
    +248 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gus Kiss, Zest5p
    09.09.2017
    Merhaba hocam, 2 tane 25mm Tilemahos Eagle kullanıyorum, birine 0.6 ohm fused clapton sarıp 26W, diğerine 26 avg 1 ohm sarıp 20W verip kullanıyorum. Bu atonun üzerine boğaz vurumunu Spica Pro da bile alamıyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
  17. Narcos

Narcos
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    87
    Ratings:
    +211 / 2
    Evet gelelim Taifun GTR görüşlerine;

- Tankta kullanılan malzemeden bahsedeyim, PC-PMMA gibi çoğu malzemeden daha sağlam gözüküyor. Yedek tank vardı onu elimle falan zorladım biraz kesinlikle ne büküldü ne zarar gördü. Ayrıca bu malzeme zannediyorum limon, tarçın vb. aromalarda herhangi bir deformeye uğramıyor.
    - Pamuklama rahat, aşırı fazla veya az pamuk sevmiyor. Stabil bir miktar var, onu ayarlarsanız ne TC’de yıkılır ne beslemede sorun yaşarsınız.
    - Sarım rahat ama alyan işi biraz sıkıntı, yıldız vida olaydı çok daha iyiydi ama bu deck tasarımında yıldız kullanmak biraz zor tabii.
    - Driptip şahane, ben çok beğendim. Isınıyor mu dersen evet ama dudak yakmıyor. 0.75 20 watt içimde de herhangi bi şekilde sorun olmadı ısınması haricinde, yakışıklı bir ultem veyahut POM drip çözer onu.
    - Boyutları çok iyi uzun ve alışılmış Taifun’un kaba tasarımından uzak.
    - Likit kontrol tanktan yapılıyor, çok hoşuma gitmedi ama bunu boyu kısaltmak için yapmışlar adaptör vs koymamışlar.
    - Topcap çok rahat dönüyor ve az diş var ufacık çevirsen oturuyor, herhangi bir basınç vs oluşmuyor tankta, likit ekleme delikleri yeterli büyüklükte.
    - Gelelim hava ayarı konusuna, şahane olay yapmışlar. 1mm benim için çok yeterli sıkılık, dolgun buhar isteyen 1.2 veyahut ikisini de açabilir. Bu tanka hem sıkılık hem havadarlık yakışıyor.
    - Hava ayar yüzüğü öyle kronik problem yaratacak gibi gözükmüyor, bilye sağlam zannetmiyorum Skyline’daki gibi çıkma problemlerinin olacağını ( Skyline Stopper zaman zaman kullanıcılarda problem yarattığı için )
    - Malzeme ve işçilik üst düzey, dişliler yağ gibi, tutacak yerler muntazam işlenmiş, Squape bu işte belki başı çeker ama onun kadar iyi diyebilirim, hatta ricam üzerine atomizeri bana sevgili @fakir getirdi yurt dışından sağ olsun, o da işçiliğini gayet beğenmiş.
    - Aroma konusuna çok girmek istemiyorum hiç vaktim olmadı uzun uzun denemek için, şunu söyleyebilirim tadını çok iyi bildiğim orijinal Dinner Lady Lemon Tart DIY KIT, Cosmic Fog Sonset gibi likitlerle denemeler yaptım. Aroması kesinlikle yeterli ve iyi. Tek nota yerine daha dengeli veriyor diyebilirim, bir mtl tank için 10/8 eder benim için. Bu değerlendirmeyi 10/10 momentus’u, hussar’ı baz alarak söylüyorum.
    - Boğaz vurumunu 1mm’de gayet beğendim. Çok mu kuvvetli kesinlikle hayır ama 70 PG 12 MG içtiğim için benim için doyurucu. Bir Flash 23, Nduro, Armed vurumu beklemek zaten hata olur, yeterli boğaz vurumuna sahip tank, güzel dokunuyor.
    - Genel hatlarıyla beklentim düşüktü, firmaya olan derin saygımdan alıp denemek istedim, beklentimin daha üstünde bir tank olduğunu düşünüyorum.
    - TC deneyemedim, daha fazla likitle ve telle denediğimde yorumları yenilerim muhakkak, 2-3 günlük görüşlerim bunlar.
    - Ha unutmadan şunu ekleyelim içim nasıl klasik Taifun mu? Benim için GT2 en pürüzsüz buhar veren tanklardan bir tanesi, onun kadar pürüzsüz diyemem ama klasik Taifun, içim kalitesi bence hala yüksek. 1mm delikte içerken ben şahsen biraz Dvarw’a benzettim.
    - GT2 ve GT3 kadar sessiz bir tank değil, az da olsa ses var. Belki sarım değişirse, coil konumlandırma konusunda farklı varyasyonlar denersem çok minimize edilebilir, rahatsız mı ediyor? Kesinlikle hayır.
    - Para eder mi? Benim için Smokerstore MTL diye teneke atsın ortaya yine de eder taraflıyım :)

• Faydalı Faydalı x 5
    • Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.